Şimdi Ara

Kış lastiğini Yazın kullanmak?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
1
Favori
98.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben kullanıyordum kumho kıs lastigi vardı.adam 20 dereceden sonra esner denisti.Bide bi ses yapiyordu..
    Komsular sövüyordü bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış lastiklerinin malzemeleri misal 6derece sıcaklığa göre optimize edildiği için yüksek sıcaklıklarda aracın kontrolü ile ilgili sıkıntı yaşarsınız. Lastikler kayıp durur. Araba yol tutmaz. Mevsimsel olarak lastikleri değiştirmek en iyisidir. Ayrıca ön ve arka farklı olması gibi saçmalıklar yapmayınız. Arkadan söküp öne takmalar falan da aynı şekilde. Sıfır kış lastiği continental almıştım 1000 tl ydi. Ciddi bir maliyet değil. Bundan kaçmak da saçmalık

• 2 senedir pirelli snowcontrol kis lastikleriyle gidiyorum aşiri ses var aşiri yumusaklik var, araba cok yakiyor, basinca gitmiyor, hizlanmada titreme yasiyorum ve on takim surekli dagiliyor. Kisin araba kullanmayan biri olarak 4 adet pirelli kislik lastiklerimi degistrmek istyorum. Ama butcem yok lastik almaya. Lastikciye gidip derdimi anlatsam kafa kafaya takas edebilecegi ikinci el lastik bulabilirmiyim. Lastikci piyasasini bilmiyorum ama 2 senedir kullanmama ragmen lastigin disleri hala cok saglam ve yagmurda karda hic kaymiyorum. Millet yagmurda otobanda dortluleri yakip 40 kmh ile giderken ben 100 kmh ile gidiyorum ve hic kayma savrulma yok. Boyle takas usulu bi degisim yapilabiliyormu. Yer Karabuk.

• caglarsavci C kullanıcısına yanıt
    Lastikçiye göre değişir ama kaf kafaya takas edeceğiniz daha kötü olacağı aşikar lastikçi bir şeyler kazanmak isteyecektir.

Yaz-Kış kullanacaksanız şayet 4 mevsim lastikleri tercih edin derim.
  • kıs lastıgı yazın kullanılmaz adı ustunde kıs lastıgı kısın kullanılır.
  • dört mevsim lastik alın kurtulun. vector, adapto, optimo vs.

• kış lastiğini yazın kullanmanın zararları:

1- fren mesafesini arttırır,yol tutuşuna olumsuz etkisi var
    2-yakıt tüketimini arttırır
    3-tekerlek ve ön takımlara zararlıdır
    4-ses yapar

lastikçi ve servisin söyledikleri bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatayım. Halen kış lastiği kullanıyorum, olumsuz tarafları şunlar

1- Yol tutuş baya bi kötü. 110 ve üstü hızlarda giderken araç kontrolden çıkacakmış gibi oluyor.
    2- Araba hızlanmıyor, daha doğrusu gaza bastığımda hızlanmakta zorlanıyor.
    3- Lastikler çok gürültü çıkarıyor.
  • Herkes yazmista yazmis. Gecen yaz kislik lastikleri kullandim birkac ay, ses disinda olumsuz bir yanini gormedim. Yakit artiyor falan demislerde, o artisi sen hissetmessin. %1-%2 oynar en fazla yakit.

• Aracımın sadece ön tekerlerde olmak üzere üç yıldır kış lastiği kullanıyorum
    İlk yıl muazzam bir kış yaşamıştık, lastik performansı da muazzamdı
    İkinci yıl kış daha hafifti, lastik performansında da azalma vardı
    üçüncü yıl kış normaldi, lastik performansı düşüktü

Bu durumdan çıkardığım sonuç
    Demek ki kış lastiği hamuru zamanla ve hızlı biçimde özelliğini yitiriyor ve muhtemelen yaz lastiğine yaklaşıyor
    Ben de bu nedenle şu anda kışlıkları arka tekerlere taktım ve yazın da arka tekerleklerde kullanmaya devem edeceğim
    Ön tekerde manevrada falan zorluk çıkaracağını da düşünüyorum
    Ne dersiniz?
  • yazın 100km hızla giderken yaz lastiği ile 38m, kış lastiğiyle 41 metrede durursun.
    bunun dışında yola tutunma azalır, ses yapar, konforu düşürür, lastikler ömrünü daha çabuk tamamlar,
  • Asceticc kullanıcısına yanıt
    gayet mantıklı düşünmüşsün. manevra kabiliyetin düşecektir.
    kış lastiklerin ömrü genelde 5 yıldır. 5 yılın sonunda işlevsel açıdan zayıflarlar.
    yazın da kullanırsan bu süre yarıdan da aza düşer.
  • Hortla

Her sene yazın kış lastiği kullanan biriyim bende tecrübe edindiğim şeyleri paylaşmak istiyorum gerçi burada ki yorumların çoğuna muhalif olacak ama bildiğim doğruyu yaşadığımı ve gördüğümü yazacağım.

Evet öncelikle şu kesinlikle bi gerçek yazın yaz lastiği kullanmak en doğru seçenek olur bunun aksini kimse idda edemez nasıl ki yazın yazlık giyiyorsak yazın yaz lastiği kullanmamız en doğrusu fakat

Ben 2014 ten bu yana yazın kış lastiği kullanıyorum kışın yaz lastiği kullandığınızda mesela yağmurlu bi günde çok fazla bi zorluk çekmezsiniz ama karda ve buzda hayat çekilmez olur işte bu noktada yani karlı havada ya kışlık lastik kullanmak gerek ya trafiğe çıkmamak gerek ki gerçekten yaz lastiği karda çok zor yol alıyor yada yolda kalıyor :)) Eminim bunu bi çok insan tecrübe etmistir.

Peki kış lastiği ile yazın yolda kalan var mı? Ben görmedim :))

Benim asıl anlatmak istediğim olay kış lastiği elbette yaz lastiği kadar iyi olmuyor ama burada abartıldığı kadar da kötü olmuyor mesela yakıt artışı oluyor mu ben her depoyu doldurduğumda yol bilgisayarını sıfırlar araç ne yakmış hesaplarım artışı hiç görmedim. Arabayla virajlarda sınırları zorlamayı severim aracın yaz lastiğine nazaran öyle çizgiden çıktığını hiç görmedim. Erime meselesine gelince tamamen efsane hatta özellikle dikkatimi çeken bi husus var kış lastikleri yaz lastiklerine göre daha dayanıklı lastikler sanki zorlu yol şartlarına göre özel ve sağlam yapılmış yaz lastiklerinden daha geç deforme oluyor. Ses olayına gelirsek belki az bi fark vardır ama o denli hassas kulaklarım yok ve lastik sesinden rahatsız olmuyorum yeterki a normal bi ses olmasın öyle uğuldama falanda duymadım.

Benim yaşadığım bi tecrübe daha var bi kere michelin 4 mevsim lastiği aldım araba resmen yaz kış dans ediyordu yol tutuş sıfır berbat bi lastikti ne yazın ne kışın araba kullanmaktan nefret ettim en son eski kış lastiklerimi öne 4 mevsim lastiğini arkaya aldım araba rahatladı.

• Bu yaz bende kış hatta kar lastiği ile kullanıyorum aracımı. Çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Hortla

Her sene yazın kış lastiği kullanan biriyim bende tecrübe edindiğim şeyleri paylaşmak istiyorum gerçi burada ki yorumların çoğuna muhalif olacak ama bildiğim doğruyu yaşadığımı ve gördüğümü yazacağım.

Evet öncelikle şu kesinlikle bi gerçek yazın yaz lastiği kullanmak en doğru seçenek olur bunun aksini kimse idda edemez nasıl ki yazın yazlık giyiyorsak yazın yaz lastiği kullanmamız en doğrusu fakat

Ben 2014 ten bu yana yazın kış lastiği kullanıyorum kışın yaz lastiği kullandığınızda mesela yağmurlu bi günde çok fazla bi zorluk çekmezsiniz ama karda ve buzda hayat çekilmez olur işte bu noktada yani karlı havada ya kışlık lastik kullanmak gerek ya trafiğe çıkmamak gerek ki gerçekten yaz lastiği karda çok zor yol alıyor yada yolda kalıyor :)) Eminim bunu bi çok insan tecrübe etmistir.

Peki kış lastiği ile yazın yolda kalan var mı? Ben görmedim :))

Benim asıl anlatmak istediğim olay kış lastiği elbette yaz lastiği kadar iyi olmuyor ama burada abartıldığı kadar da kötü olmuyor mesela yakıt artışı oluyor mu ben her depoyu doldurduğumda yol bilgisayarını sıfırlar araç ne yakmış hesaplarım artışı hiç görmedim. Arabayla virajlarda sınırları zorlamayı severim aracın yaz lastiğine nazaran öyle çizgiden çıktığını hiç görmedim. Erime meselesine gelince tamamen efsane hatta özellikle dikkatimi çeken bi husus var kış lastikleri yaz lastiklerine göre daha dayanıklı lastikler sanki zorlu yol şartlarına göre özel ve sağlam yapılmış yaz lastiklerinden daha geç deforme oluyor. Ses olayına gelirsek belki az bi fark vardır ama o denli hassas kulaklarım yok ve lastik sesinden rahatsız olmuyorum yeterki a normal bi ses olmasın öyle uğuldama falanda duymadım.

Benim yaşadığım bi tecrübe daha var bi kere michelin 4 mevsim lastiği aldım araba resmen yaz kış dans ediyordu yol tutuş sıfır berbat bi lastikti ne yazın ne kışın araba kullanmaktan nefret ettim en son eski kış lastiklerimi öne 4 mevsim lastiğini arkaya aldım araba rahatladı.
    2019 Hortlatması

Yaw kaç gündür okuyorum. her yerde bir korkutma bir korkutma evet korktum. evet korktumda isyerinde millet çatır çatır kullanıyor kışlıklarını. hemde yaz kış. birde güzel memnuniyetlerini anlatıyorlar. ne fren mesafesi uzaması, ne savrulma, ne erime, ne ses. Şikayet etmiyorlar.

Tabii bizim kafada daha çok bulanıyor. yok kardeşim param yok. yazlıklar kabak. kışlıklar sıfır. eee napçez şimdi. Türküde de dediği gibi "bu senede böyle oldu" desek olmaz mı ?

Bende bu yazı kışlıklarla geçirmeyi düşünüyorum. Sanırım çok abartılıyor. Özelliklede lastik üreticilerinin yaygaralarını hiç kaale almıyorum. Zira onların işine geliyor.

Burada da iki lastikte (yazlıkta kışlıkta) aynı iddiasında bulunan yok tabiki. Ama Abartıldığı kadar bir sorun da yok gibi. Çok çok abartıldığını düşünmeye başladım

Yani işte kullanıyor adam. Anlatıyor. neden yalan söylesin. İki kat mesafede anca duruyor, savruluyor demiyor.

Neyse kısaca "TARLA SÜRÜLEMEDİ EKİN BİÇİLEMEDİ BU SENEDE BÖYLOLDU" HORT 2019

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 8 Nisan 2019; 14:48:36 >

• yasesa kullanıcısına yanıt
    Bence en büyük eksisi ses ve konfor. Yaz lastiği biraz daha konforlu.

• Yaz lastiklerim hep deforme oldu bende artik ise yaramayan kisliklari taktim. Sorun su ki arac daha cok esnemeye basladi virajlarda tutunamiyor aracin zaten yol tutusu berbat
    Bende lastikler cok yumusadilar okadad cok yumusadilar ki fren mesafesi kisaldigini soyleyebilirim tas toprak gibi yollarda tutusu dahada artti.
    Yagmurda ise yol tutusu daha berbat oldu sabki buzda gibi gidiyor. Malum lastikler cok pahalandi bende mecbur taktim.
    Yaz lastikleri yazin kis lastikleri kisin kullanilmali benim gibi gucu az bir araca sahipseniz arabanizin gaz tepkisi duser 32 kurus yakarken 35 kurus yakmaya basladi. Virajlarda cok dengesiz durumum el verse direk cope atarim. Mecburi kullanacaksaniz viraja girmeyin cok tehlikeli yok sesmiş yok oymus buymus
    Kis lastigini yazin kullanacaksaniz olacaklari soyleyim.
    1) lastik cok esner haliyle savrulma meyili artar zamanla kis lastigi ozelligini yitirip yumusak bir yapisi olan hamura doner
    2) lastik ozelligini yitirdigi icin yagmurda feci kayarsiniz hic tutunamaz.
    3) beygiri dusuk araciniz varsa benim gibi(tofas) aracin hizlanmasi suresi ve yakiti bir miktar artar bu durumu en iyi yokus performansinda anlarsiniz
    4) arabada sanki 4 adet agirlik varmis gibi hareket eder
    5) virajlari cop olur aracin.
    6) lastik cok yumusadigi icin tirtikli yuzeyleri dumduz olur sadece kanallari sabit kalir. Yolda sacma sapan cisimler bile lastige batar lastigin cortlama durumu olabilir.
    Mecbur olmadikca kullanmayin derim. Tehlikeli coook tehlikeli hemde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kış lastiklerini şimdi taksam sıkıntı olur mu diye düşünürken konuyu gördüm ve hemen taktırma kararı aldım. millet yazın sıcağında kullanıyormuş .
  • yasesa kullanıcısına yanıt
    Kış lastikleri ile yaz nasıl geçti tecrübelerinizi paylaşırmısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Kış lastikleri ile yaz nasıl geçti tecrübelerinizi paylaşırmısınız
    hiç sıkıntı yok hocam. memnunum. biraz geç olmuş ama bildirimlere yeni baktım. bence hiç fark yok. ama dişlerin aşınma derecesini bilmem. burada iş yerinde daha üç kişi bu şekil kullanıyor onlarda memnun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.