Şimdi Ara

Kış lastiğini Yazın kullanmak?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
98.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kışlıklar eskiyecek ve güvenli sürüşü tehlikeye atacağını bilmesem çıkartmam, bugün eskişehir 23 derece oldu. Sıcaktan lastikler lokum gibi olmuş öyle yumuşak ki, arabada yol sesi denilen şey yok ama hızlı giderken de güven vermiyor tabi orası ayrı konu. En fazla 15 dereceye kadar gideri var ama fazlasında tehlikeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Kışın yaz lastiği neyse yazın da kış lastiği o.
    Katılmıyorum. Kışın karda yaz lastiği ile kullanamazsınız, ama yazın en baba kış lastiğini dahi kullanırsınız.

Kış lastiğini yazın kullanmanın en kötü etkisi lastiğin çok çok çabuk yıpranması. Ses de çok yapıyor, ama güvenliği etkilemez bu.
  • An itibariyle yaz 3 ay, yazlık yok kışlıkta 5 senelik, parada yok bu yaz da böyle deneyelim napalım.
  • Kışın yaz lastiği kullanırken ne sorun yaşarsanız, yazın da kış lastiği kullanırken aynı olumsuzlukları yaşarsınız.

Ha bu %100 olmaz tabi.

Kışın yaz lastiği ile nasıl frenaj uzuyorsa, yazın da kış lastiği ile uzar.

Kalkış da yazlık, kışın nasıl patinaja düşerse, yazında kışlık lastik bal gibi patinaja düşer.

Ben kış lastiğinin, yazın tüm olumsuzluklarını hissediyorum. Gerek yol tutuş, gerek konfor. Rampada motor bağırmıyorken bile patinaj çekiyor.

Freni hiç söylemiyorum, durmuyor. Yazlık lastiğe göre değerlendiriyorum bunları.

Yakıt, depo ya yansır ayrıca. Lastik yüzünden gücü doğru yere aktaramayan araç, fazla yakıt tüketir.

Tabi bunları takmayan bir sürü insan var. 7 8 yıllık lastik kullanan insana nasıl anlatıcan.

Yağın ömrü bir yıl deyince, gülen insanlara bu tarz şeyleri de anlatmak zor tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kisin 20 dereceleri gordugumuz gunler oluyor. Lastik 0derecede kullanilmali. Eee ozaman ha kisin gunesli gunlerde kullanmissin ha yazin kullanmissin ne farkediyor? Lastik her iki durumda sakincali degilmi

• Son ogrendigime gore kis laatiginden kis lastigine fark varmis. Kar laatigi ise helede civili ise sicak havada kullanma. Bazi kislik lastikler arazi ve camur sartlarina uygun oluyormus yazin degilde bahar aylarinda kullanabilesiniz diye ustlerindeki isaretlere bakarak ayirdediyormussunuz bunlarda.daha sert olmasina ragmen baya petanajliyormus.

• Ben pirelli nin kış lastiğini yazın iskenderun'da kullandım. Yol tutuşu olarak gözle görülür bir problem yaşamadım. Diş aşınması da olmadı. Ancak lastiğin ikisinde yanakta balon oluştu. Balon yolların aşırı kötü oluşundan mı yoksa lastikten mi kaynaklandı bilmiyorum. Burada sürüş de önemli bence, eğer aracı sakin kullanıyorsanız yüksek hızlara çıkmıyorsanız(120kmh ve üzeri), virajlara hızlı girmiyorsanız çok da sorun olmaz. Yakıt tüketimi 100 km de 0.5-1 litre arası artıyor.

• akvahti A kullanıcısına yanıt

Kötü yol şartları

Yanlış hava basıncı

Kalitesiz lastik bu 3 sebepten biri olsa gerek balonun nedeni. Pirelli, Continental, Lassa bu 3 lastikte de çok karşılaştığım durumdur balon.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.