Şimdi Ara

Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU] (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.584
Cevap
28
Favori
99.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Skyrim gercekten güzel oyun ama , Bu oyunun yaninda skyrim bana cok sıradan geliyor. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absnthe -- 4 Şubat 2022; 15:42:17 >
  • Absnthe kullanıcısına yanıt

Skyrim klasiklerden, tartışmaya açık olduğunu sanmıyorum o yüzden, karşılaştırmalara da dahil etmiyorum :D

• Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]
    Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]

• Soysuz Prens kullanıcısına yanıt

Her oyun her oyunla karşılaştırılabilir. Karşılaştırılan oyunların farklı tarzda/türde olması durumunda en iyi FPS/RPG/Korku/Strateji/Futbol oyunu denilmez de, benim için en iyisi denir. Bir saati Skyrim'de de geçirsek, Kingdom Come: Deliverance'ta da geçirsek bir saat bir saattir. Bu bir saat sonunda oyunlardan ne bekliyorsak o unsur hangi oyunda ne kadar karşılandıysa kıyas buna göre yapılır. Bir de oyunun sonuna göre. Tamamen saçmalıklarla dolu yüzlerce saatlik bir oyun son on saati öyle bir işler ki, iyi ki oynamışım deriz. Ya da her şey çok güzel giderken sonu havada kalır, oynayan kendini enayi yerine konulmuş hisseder ve oyuna lanet eder. Bir saat metafor olarak kullanıldı. Zaman izafidir.

Skyrim benim için de yeri bambaşka bir oyun ama böyle tutuculuk yapılmasını mantıklı bulmuyorum. Mantıklı insan yeniliklere ve sahip olduğu duygu ve düşüncelerin genel geçer olabileceği fikrine açık olur. Hisler değişir. Şiddeti azalır ya da artar. Önemli olan niyet, aslolan kalp güzelliği. Benim eniştem sahil güvenlikçi, oradan biliyorum.

• Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

10 sene sonra çıkmış oyunları da çok karşılaştırmayalım, ona bakarsan ultimate mmorpglerin atalarından, full loot sistemi olup adını duyuran 2 oyundan birisi, diğeri de albion, güncel şekilde oynanan sandbox mmorpg oyunu o da.

Bu ikisini karşılaştırıp, albion mekanik ve görsel açıdan daha iyi vs vs diye listeyi uzatmak yerine, bu işin kralı ultimaydı zamanında diyip geçmek daha düzgün geliyor bana, saygılar :)

• Soysuz Prens kullanıcısına yanıt

Yok, şu ona bakarsan diyip de daha eski örnekleri vermek tartışma adabına uymuyor ve savunmayı genişletmek oluyor. Biz yalnızca Skyrim'in tartışmaya açık olmadığı yönündeki yorumunuzu konuşuyoruz. Kendi fikriniz bu olabilir ama yine kendi fikri Skyrim'in sıradanlığı olan birine de bu konu tartışmaya açık değil demek doğru değil. Kendi içinizden diyin ama herkesin sırasıyla görüş bildirdiği bir konuda sohbeti baltalamak dışında bir faydası olmayan bir yaklaşım bu.

Neden tartışılmasın ki? Karşımızdakinin bizi iknâ etmesine muhtaç mıyız? Ya da biz, sırf düşünceler bizim diye bu düşünceleri aksi yönde emare sergilenmesinin önünü engelleyecek kadar savunmalı mıyız? Gerek yok böyle keskin duruşlara. Düşünceler canlıdır, canlılar değişir. Bugün Skyrim'i çıktığı dönem sebebiyle çok översiniz, yarın oynar abartmışım dersiniz.

Edit: Saygı bizden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 7 Şubat 2022; 11:15:45 >

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

Güzel bir yaklaşım, saygılar :)

• Oynayalı uzun zaman oldu ama hala tadı damağımda olan çok güzel bir oyundur. Ben modlayarak oynamıştım, sınırsız save, sınırsız ağırlık birde ok için işaretleyici bunları kullanmıştım. Yerden yere vurulan combat sistemi bile çok hoşuma gitmişti. Şu uyarıyı da yapmak lazım; combat hemen açılmıyor oyunda arkadaşlar. Hikayede belirli bir yere geldikten sonra ve eş zamanlı blok açıldığı zaman asıl combat sistemine kavuşuyorsunuz.(bunun içinde ilki paralı asker olmak üzere 2 kişiden eğitim alacaksınız, asıl önemli olan 2.si)

• @victor zsasz Merhaba oyunun Steam versiyonuna sahibim sınırsız save ve sınırsız ağırlık taşıma modu nasıl yapılır ?

• HyperV H kullanıcısına yanıt

Buyrun hocam;

Sınırsız save

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1?tab=description

Sınırsız ağırlık

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/12?tab=description

Buradan kurmuştum ben; oyunun yüklü olduğu klasördeki mods dosyasının içine indirdiğin modları bırak (mods klasörü yoksa kendin oluştur; birde indirdiğin dosya zip, açıp öyle bırakman lazım).

Uzun zaman oldu bende sorun olmamıştı, sitede zaten detaylı anlatmış nasıl kurulacağını

• HyperV H kullanıcısına yanıt
    Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]nexus mods :: kingdom come: deliverance
    Unlimited Saving
    https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1

Sınırsız save için bu modu kuruyorsun.

Kingdomcomedeliverance klasörü içinde Mods dosyasina atiyorsunuz.Yoksa klasör adini kendiniz verip acin.

Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]nexus mods :: kingdom come: deliverance
    Unlimited Weight
    https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/12

Agirlik icinde bunu kuruyorsun.

Kingdomcomedeliverance klasörü içinde Mods dosyasina atiyorsunuz.

• Bu oyunu iki defa deneyip bırakmıştım. Yine başlama isteği geldi. Müsait bir zamanda oynayıp bitireceğim bu sefer. Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU] 

• @victor zsasz @Absnthe Merhabalar teşekkür ederim her ikinize de , sınırsız save modu gerçekten faydalı oldu, bunun gibi başka faydalı önerebileceğiniz modlar var mı ?

• Mâdem ki oynamak için dellendiniz, daha önceki tavsiyemi yineleyeyim. Bu oyun, hırsızlığı en çok ödüllendiren bir oyun. Uzun bir süre para içinde yüzemediğimiz için ve kafamızdaki oyun tarzını yakalamak ancak doğru ekipmana ulaşarak olacağından merakınız varsa üzerine eğilin.

• Dr. Fusselpulli —

I have great news for the Turkish fans. It seems the DLCs are getting Turkish subtitles as well, and as this is the case, Koch is interested to get the Turkish translation also available for consoles. This is nothing set in stone, but it's looking good for full Turkish subtitle support on all platforms. 

Türk fanlarımız için iyi haberlerimiz var. Görünüşe göre DLC'lere de Türkçe altyazı ekleniyor. Ve bu durumda Koch konsollar için Türkçe altyazı getirmeyi de düşünüyor. Her ne kadar kesin olmasa da bütün platformlarda Türkçe dil desteği olması için uygun görünüyor.

Muhteşem haber geldi arkadaşlar !!

Pek yakında Oyun FULL sürüm Türkçe olarak gelecek.. Oyunu tekrar oynayacagim icin mutluyum. Umarim 2.ciye gelir o vakte :)

Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]discord
    Join the Kingdom Come Deliverance Discord Server!
    https://discord.com/invite/FXMmhHeA

Destek için herkesin gelmesi icap eder :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absnthe -- 21 Nisan 2022; 19:4:30 >

• Türkçe eklemedikleri için Oynamadığım tek bir dlc kalmıştı yorumları pek güzel olmasada türkçe geliyorsa oynarım.

• Arkadaşlar merhaba biliyorum reklam gibi olacak ama niyetim bu muhteşem oyunu gerçekçi oluşundan dolayı oynayamayan veya imkanı olmayan kişiler için 4K Ultra ayarlarda Türkçe altyazılı olarak oynanış serisi yaptım. Izlemek isteyenler icin:

Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]youtube
    [4K] Kingdom Come: Deliverance Türkçe Altyazılı [Bitti]
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLYWmPxjw9AU5OWmP-zKJQ_C7U91pjlOyP

Oyunda kullanmış olduğum modlara buradan ulaşabilirsiniz:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halukoral0 -- 11 Mayıs 2022; 22:12:17 >

• halukoral0 kullanıcısına yanıt

Valla helal olsun sana :) Oyunun 1 numarali fanı olarak alkişliyorum.. Bu oyunu sevin sevdirin:) Değeri bilinmeyen en nadir oyunlardan..

• Absnthe kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.