Şimdi Ara

Kimlik Bilgilerim Kullanılarak Adıma Abonelik Yapılmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim adıma iznim dışında, benim bilgilerim kullanılarak abonelik yapılmıştır. Yapılan Aboneliğin faturasında yazan adreste ikame etmiyorum ve hiçbir bağım yoktur. Bu aboneliğe ait herhangi bir sözleşmeye veya belgeye de imza atmadım. Bu işlemi yapan Ankara'daki Bayiyi ve şahsı da öğrendim. Vodafone 1hafta önce bildirdim. Konunun incelendiğinden bahsediyor, 350tl fatura var gözüküyor.

Asıl sorun ise kimlik bilgilerim ile işlem yapılması. Ben kvkk yasasındaki maddelerden dolayı şubenin ve bu işi yapan kişinin ceza almasını istiyorum. Savcılığa nasıl gitmem gerekiyor. Bundan sonraki süreçte ne yapmam gerekiyor

• Konuyla ilgili deneyimli bir avukata danışmanız sizin açınızdan çok saha iyi olacaktır. Hem süreç çabuk sonuçlanır hem de sizin aklınıza gelmeyecek detayları da hesaba katar avukat.
    Kimlik aslı olmadan abonelik yasal değil bildiğim kadarıyla. Yani bir kişi kimliğinizin fotokopisiyle veya kimlik bilgilerinizle abonelik başlatamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğunuz ildeki MÜRACAAT SAVCILIĞI makamına başvurmanız gerekiyor. Yazacağınız dilekçe ile durumu özetleyin ve size gelen faturayı ek dosya olarak koyun. E devletten hat sorgulama sayfalarını "yazdır" butonundan çıkarın. Geç olmadan başvursanız iyi olur. İlgili hat terör veya herhangi bir suç için kullanıldı ise Emniyet sistemine düşmüş olabilir ilgili numara. Müracaat Savcılığı size en yakın Adalet Sarayındadır. Geçmiş olsun.

ekşi sözlük
    müracaat savcısı
    https://eksisozluk.com/muracaat-savcisi--1565667

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 14 Haziran 2022; 17:4:35 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

BTK, KVKK ve Vodafone ilk gün bildirdim.

Bütün her şeyi belgeledim pdf vb şeyleri aldım. Abonelik bu zamana kadar hiç kullanılmamış ve o bölgede fiber internet hizmetide yok gözüküyor.

Aboneliğin içine girincede 0mb indirme ve gönderme gözüküyor.

Müracaat savcılığı genelde çok sıra olduğundan e devletten adalet bakanlığına ilettim durumu. En son zamanım olursa gitmeyi düşünüyorum ama online başvurabiliceğim herşeye başvurdum. Hatta KVKK süreci başlatmış gözüküyor. Btk da vodafone ek süre talebinde bulundu

• Manyetizma kullanıcısına yanıt

Çok sıra olması bir bahane olmasın hocam, gidip Sayın Savcı ile görüşün derim ben. Kendisinin bu konudaki direktiflerini de uygulayın derim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.