Şimdi Ara

Kredi Kartı Bilgilerim Kopyalanmış, İnternetten Alışveriş Yapılmış!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
5
Favori
53.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle iyi günler! Başlıktata belirttiğim gibi kredi kartı bilgilerim çalınmış. Turkcell'den TL yüklenmiş, Connected.me'den, Zizigo'dan ve Morhipo'dan alışveriş yapılmış. Pazartesi savcılığa vereceğiz. 680 civarı param çekilmiş. Buradan sonra neler yapabilirim, paramı geri alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GotBaba -- 16 Mayıs 2015; 13:57:47 >

• Tarih: 21.07.2016 nikestore.com amsterdam dan kredi kartim uzerinden 1500 tl lik alisveris gerceklesti.allahtan bilgilendirme mesaji geldi.gelmeseydi yanmistim...hemen denizbank musteri hizmetlerini aradim.benim haberim olmadan boyle bir alidveris gerceklesmis dedim.hemen karti iptal ediyorum yoksa baska alisverisler yapilabilir dedi.toplamda 2 alisveris yapilmiis 490 dolar civari biri 486 dolar nikestore.com digeri 4 dolar empire hotel diye.dedim benim bu alisveris ile bir alakam yok.o zaman hemen karti iptal ediyorum dedi.yeni kart gonderiyorum dedi tamam dedim.kartin limiti cok yuksekti.allahtan 8-10000 lira kullanmamis.size hemen harcama itiraz formu gonderiyorum dedi.onu doldurup ya herhangi bir subemize verin.yada xxxx numaraya faxlayin dedi bende tamam dedim.ama gelen o sms le uzerimden kaynar sular dikulmustu sanki..saat 20.43 te falan gelmisti allahtan mesaja baktim.musteri hizmetleri iyiki hemen aradiniz dedi ve allahtan banka odeme bilgilendirme mesaji atti.ya atmasaydi ekstrede gorseydik ne olacakti is isten gecmis olacakti.sonra ertesi gun oldu.oglen saat 15-16 gibi bi internete gireyimde karta bi daha bakayim dedim.bi baktim 1480 tl yani 486 dolar olan iptal edilmis.allaha sukurler olsun dedim.hemen teyit etmek icin bankayi yine arayim dedim aradim iptal edildigini soylediler nasil sevindim anlatamam...basimizdan boyle bir olay gecti velhasıl...allah bu durumlara dusenlere yardim etsin...allah bunu yapanlarinda cezasini versin...saygilar....
  • Geçmiş olsun /

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun bankaya harcama itirazı yapın derhal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bazzzingaaa

Geçmiş olsun bankaya harcama itirazı yapın derhal.

Sağolasın. İtirazda bulunduk, savcılığa gidin dediler.
  • OnurGSLi O kullanıcısına yanıt
    Bugün savcılığa şikayette buluduk 10 gün sonra bizi arayın bilgi vereceğiz dediler. Yalnız ben de işleyişi bilmiyorum. Belki hapse girmemek için parayı geri verir.
  • Eğer fiziksel bir kopyalama yapılıp fiziksel alışveriş yapılmış ise ; banka sorumludur. ( kartın aynısını basıp pos cihazından alışveriş) o parayı size geri öder.
    Sanal alışverişlerde olay biraz farklı oluyor. Eğer karşı taraf sizden mail order yöntemiyle sizden onay almadan ( 3D secure) çektiyse banka o parayı firmaya ödemez size geri iade eder.

• ysakay kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi internetten alışveriş yapmış. Zizigo'dan 270 liralık ayakkabı. Morhipo'dan Koton marka tişört almış 9 taksit yapmış aylık 23 lira gibi bir şeydi. Bana mesaj filan gelmedi. Ödeme gününde ekstrede gördüm. Yalnız anlamadığım birşey var bu adam(!) kimlik bilgilerini adresini filan vermesi gerekiyor değil mi? Zaten kim olduğu belli bakalım ne olacak.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peekay -- 24 Mart 2017; 22:0:6 >
  • Sanal kart kullanmanızı tavsiye ederim,

Kendi kredi kartım internete postaya alışverişe kapalıdır.

Otobüs şirketleri , kasko firmaları falan kredi kart bilgilerini kaydetme tehlikesi vardır, kaydetmediklerini kimse garanti edemez.
  • en iyisi banka kartı mis gibi
  • deep web deli gibi bilgi satıyorlar, adres telefon tc numaraları. bunu yapanlar 15-16 yaşında veletler. savcılıga başvurun alınan ürünler kargo ile ergenlere gidecektir, bakalım kim teslim alacak paketleri. Banka iade ediyor 3d ile yapılmayan harcamaları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Eğer fiziksel bir kopyalama yapılıp fiziksel alışveriş yapılmış ise ; banka sorumludur. ( kartın aynısını basıp pos cihazından alışveriş) o parayı size geri öder.
    Sanal alışverişlerde olay biraz farklı oluyor. Eğer karşı taraf sizden mail order yöntemiyle sizden onay almadan ( 3D secure) çektiyse banka o parayı firmaya ödemez size geri iade eder.

3D işlemlerde banka kart sahibine parayı iade etmez.

Kart sahibi kullandığı kartın bankasına ait web sitesi üzerinden (veya farklı şekillerde) kartını 3D sisteme kaydeder. Bu noktadan sonra yapılacak tüm 3D alışverişlerde, işlemin tamamlanabilmesi için 3D şifre kart sahibinin bankada kayıtlı olan cep telefonuna gelir.

Kart sahibinin rızası olmadan kart bilgileri kullanılmak istense bile o 3D şifrenin kart sahibinin telefonundan bir şekilde alınarak kullanılabilmesi gerekir ki bu durumda sorumluluk kart sahibine ait olur. 3D olmayan sanal alışverişler için ise harcama itirazı süreci biraz karmaşıktır. İtirazın içeriğinde ve işlemin detaylarına göre iade edilebilir de edilmeyebilir de..

• quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Eğer fiziksel bir kopyalama yapılıp fiziksel alışveriş yapılmış ise ; banka sorumludur. ( kartın aynısını basıp pos cihazından alışveriş) o parayı size geri öder.

3D işlemlerde banka kart sahibine parayı iade etmez.

Kart sahibi kullandığı kartın bankasına ait web sitesi üzerinden (veya farklı şekillerde) kartını 3D sisteme kaydeder. Bu noktadan sonra yapılacak tüm 3D alışverişlerde, işlemin tamamlanabilmesi için 3D şifre kart sahibinin bankada kayıtlı olan cep telefonuna gelir.

Kart sahibinin rızası olmadan kart bilgileri kullanılmak istense bile o 3D şifrenin kart sahibinin telefonundan bir şekilde alınarak kullanılabilmesi gerekir ki bu durumda sorumluluk kart sahibine ait olur. 3D olmayan sanal alışverişler için ise harcama itirazı süreci biraz karmaşıktır. İtirazın içeriğinde ve işlemin detaylarına göre iade edilebilir de edilmeyebilir de..

3D ile değil mail orderla çekerse demek istedim. Anlatım bozukluğu olmuş.

• Hocam noldu buldunuz mu parayı cekenleri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alışveriş yaparken telefonuna sms gelmiyor mu senin. şifre smsi gelmeden yapamıyorsun diye biliyorum
  • Profes07sional kullanıcısına yanıt
    Parayı çekenleri bulamadık ama Turkcell çalınan parayı yatırmış. Savcılık 3 - 4 aya sonuçlanır dedi.
  • Bazı sitelerde gelmiyor. Mesaj para çekildikten sonra gelmişti.
  • Sadece ulaşım sitelerinde kullandığım cepteteb kart bilgilerimin çalındığını bugün gelen 3d secure sms ile öğrenmiş oldum. Sms şu şekilde:

JPY 54130 tutarındaki ksdenki adli isyerinden xxxxx referans numaralı alışveriş için tek kullanımlık şifreniz: xxxxx

ksdenki adlı japon alışveriş sitesi anladığım kadarıyla, toplam çekilmek istenen tutar yaklaşık 1157 tl.

54130 Japon Yeni =1157 Türk Lirası

kartı hemen kapattım tabiki diğer kartlarımı da internette alışverişlere kapattım. bundan sonra kesinlikle sanal kart ile işlem yapacağım.

bundan sonraki süreçte bu bilgilerin nasıl çalındığı ile ilgili yapabileceğim birşey var mı?
  • Üstteki olaydan 2 gün önce 3d secure olmadan işlem yapmışlar ve para çekilmiş şimdi itiraz ile uğraşacağız bakalım. Firma mitsubishi olarak gözüküyor yine japonya sanırım. iade gerçekleşir mi sizce?

• ulasim sitesi derken otobus firmasi falan mi? Ama ben sadece uçak bileti alirken kredi karti kullaniyorum. Hemen sifre geliyor odeme olmadan. Migros sanal ve hepsiburada da sifre geliyor. Daha uçuk firmalarda kredi karti bilgileri vermem
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.