Şimdi Ara

(KİMLER İTÜ'LÜ OLDU ?)İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Soru-Cevap (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
11
Favori
12.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shanki

Çok çok az kız var :D o kadar biliyorum.Ama iyidir diye tahmin ediyorum.İTÜ sonuçta işsiz kalmak için çabalamanız gerekiyor.

Alıntıları Göster
    İTÜ'lü değilsin sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyartayyare

İTÜ kontrol otomasyon mühendisliği hakkında bir bilginiz var mı
    Türkiye'de rağbet görmüyor ancak yurtdışı olanakları çok geniş.

• The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Değilim valla google dan bakıyorum hep nereden bildin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukdoner_651

zor mu hocam makina
    Hocalar yaşlı ve öğrencilere düşman gözüyle bakıyorlar. Çok zorlu bir bölüm, yiyen okusun.

• quote:

Değilim valla google dan bakıyorum hep nereden bildin?
    İTÜ'yü gözünde çok büyütmüşsün. İşsiz kalma olasılığın yüksek diğer üniversiteler kadar olmasa da.

• quote:

Orijinalden alıntı: waldoburada

Hocam itü mimarlık nasıl? Çevrem dolayısıyla iş bulamazsın yazma diyorlar ama ben tıbba ve diş hekimliğe duymadığım ilgiyi duyuyorum bu bölüme karşı.
    Güzel bölümdür, fakülte binası olarak da. Hocalar zorluyor ama o da mimarlığı yazabildiği için gelenler için zorluyor. Yoksa gayet keyifli. Her mimarlık gibi paran olması lazım ve sürekli bir projede çalışıyorsun. Benim kafam kaldırmazdı.

• The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Çok fazla arkadaşım İTÜ mezunu hepsi de işini ciddiye alan insanlar, kendilerini geliştirdiğin sürece işsiz kalman çok çok düşük bir olasılık. Sadece uzay mühendisliği mezunu arkadaşım 1.5 yıl iş bulamadı şuan pilotaj eğitimi alıyor. İş kendinde bitiyor, İTÜ sana marka değerini katıyor.Sayılı 3-4 üniversiteden birisi. 1-0 önde başlıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: AttOS

Uzaydan makineye geçiş yapılır mı? yapmak çok mu zor olur?
    Cevap evet. Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi biraz kafayı yemiş, herkes deli gibi çalışıyor ve ortalama çok yüksek. Kendini göstermen çok zor, bölüm değiştirmen de öyle. Özellikle Makina Mühendisliği bölümü için ortalama da yüksek olmalı zaten.

• kator K kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ClutchPlayer

Fizik mühendisliği nasıl hocam?
    Şu an okuyan arkadaşım pişman açıkçası.

• 6k ile başlaman zor mühendislikte ama kendini geliştirdikten sonra maaşını ciddi ölçülerde artırman gayet mümkün.Eğer çocukluk hayali falan değilse tıp okumak angarya gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: İnsanMühendisi

Bu mesaj silindi.
    BOUN.

• quote:

Orijinalden alıntı: gegehthtvsshas

Maçka kampüsü ana kampüse taşınacak mı
    Geçici olarak işletme fakültesi taşınacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: rustcohle5

Hocam ben de mezuna kaldığımdan aynı şeyi yapmayı düşündüm, azıcık kafa tatili olsun diye okumak istedim. Ayrıca İngilizce seviyem de b2 civarıydı. Lakin şu an da o pratiği de biraz kaybedince derslere direk başlarsam zorlanabilirim diye düşündüm. Normal şartlarda bilgisayar istiyordum ama olmayınca en azından yarım dönem okuyup 1.sınıfı 3 döneme yaymak aklıma yatmıştı. Ortalamayı da yüksek tutmaya çalışıp ileriye dönük bakarız demiştim. Lakin hazırlık düşündürdü şimdi.
    Zorlanmazsın, takıldığın yerde de hocalar yardımcı olurlar zaten. O konuda için rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ray Allen 20

Elektrik mühendisliğinin türkiye için geleceği nedir ? Yurtdışı şansı yüksek bir bölüm mü ? Kontrol ve otomasyon bölümünü de anlatabilir misiniz ?
    Her iki bölüm de yurtdışı düşünenler için ideal, Türkiye'de iş bulunamıyor ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadhedgehog

Hocam ITU bünyesinde işletme mühendisliği barındıran nadir okullardan ancak mezun olunca işsiz kalma olasılığım nedir, duyumlarınız nelerdir? Teşekkürler şimdiden.
    Endüstri mühendisliği konusunda özellikle İTÜ mezunuysan çok iyi iş yaparsın. Diğer aşağıdaki üniversitelerden mezun olanlar bile işsiz kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: İnsanMühendisi

Bu mesaj silindi.
    Yurtdışı olanağı çok fazla ve eğitimi daha kaliteli.

• quote:

Çok fazla arkadaşım İTÜ mezunu hepsi de işini ciddiye alan insanlar, kendilerini geliştirdiğin sürece işsiz kalman çok çok düşük bir olasılık. Sadece uzay mühendisliği mezunu arkadaşım 1.5 yıl iş bulamadı şuan pilotaj eğitimi alıyor. İş kendinde bitiyor, İTÜ sana marka değerini katıyor.Sayılı 3-4 üniversiteden birisi. 1-0 önde başlıyorsun.
    Pek öyle çalışmıyor o. Kendini geliştirdiğin sürece her üniversiteden çıkınca iş bulabilirsin. Marka değerinden ziyade İTÜ ruhu mezuniyetten sonra da devam ettiğinden iş bulunabiliyor, İTÜ'lü İTÜ'lüyü kayırıyor diyelim.

• Cagrisins1907 C kullanıcısına yanıt
    +1 etiketlersen sevinirim hocam teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.