Şimdi Ara

Kimetsu no Yaiba 2019 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
1
Favori
17.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben çok beğendim. 10 üzerinden 8,8 veririm. Müzikler, görsel kalite ve karakter derinliği bence çok iyiydi. Klasik şeyler vardı ama kaliteli bir sunumla göze batmıyor.

Sezonu ikiye ayırırsak ilk yarısı bence ortalama. Çerezlik izlenecek seviyede. 7,9 falan verirdim. Ama ikinci yarı diğer animelerden farkını ortaya koyduğu kısım. İkinci yarıya 9,4 verirdim. O derece fark var arada.

Savaş sahneleri çok iyi. Karakter hikayeleri harika. Karakterler gerçekten boş değil. Her karakterin geçmişi var ve bu geçmişler uyduruk değil. Gayet sağlam yazılmış. Karakterler arası diyaloglarda bence iyiydi. Saçma gelen kısımlar oldukça azdı. Onlarda ilk yarıdaydı genelde.

Özellikle 19, 20 ve 21. bölümler muazzam. Arka plan müzikleri resmen şaheser. Flac dosyalarını bulsam zevkten dört köşe olacağım ama maalesef 320kbps mp3 ile idare ediyorum. Sadece bu 3 bölüm ortalama puanı başlı başına ciddi derecede arttırma kapasitesine sahip.

Animeyi ilk yarıda sıkılıp bırakanların sevmemesi normal. Çünkü asıl güzel kısımları 2. yarıda. Diğer sevmeyen kesim ise muhtemelen diğer animelerle karşılaştırmaya kalktı veya ön yargıyla izledi. Koskoca anime serilerini bununla karşılaştırmak çok saçma. 1 sezonluk dizi ile kurduğun bağ 3-5 sezon dizi ile yarışamaz. Dizi uzadıkça daha etkili oluyor yaşananlar. Dizideki karakterlerle birlikte üzülüp, sevinir hale geliyorsun.

İzleyeceklere tavsiyem yüksek kaliteli indirsinler. Görsel kalite ve müzik kalitesini anca o şekilde anlarsınız. İndirdiğiniz blu-ray olmasa da rastgele sitede izlemekten iyidir. Çünkü anime sitelerindeki 1080p bile orjinal kaliteden çok uzak. Ses kalitesi zaten yerlerde oluyor.

Bu animenin 2. ve 3. sezonu çıktığında eminim en iyi animeler arasına girecek. Ben o potansiyeli görüyorum. Mangasını okuyanlarda oldukça memnun zaten. Sadece bu görsel kaliteyi ve müzik kalitesini korumaları lazım.

Edit: 3 defa izledim. O yüzden yorumu baştan aşağı güncellemek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Ahmet -- 3 Ağustos 2020; 20:14:38 >

• Yeni trailer geldi.

• Mangayı okuyayım dedim de çizimlere bakınca lobi işi olduğunu anladım, böyle bir manganın bu kadar satması yerde gökte havada imkansız. Büyük ihtimal sayılarla oynadılar

Animeye de puanım helalinden bir 7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elric.

Mangayı okuyayım dedim de çizimlere bakınca lobi işi olduğunu anladım, böyle bir manganın bu kadar satması yerde gökte havada imkansız. Büyük ihtimal sayılarla oynadılar

Ufotable lobisinin hype oyunları bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elric.

Mangayı okuyayım dedim de çizimlere bakınca lobi işi olduğunu anladım, böyle bir manganın bu kadar satması yerde gökte havada imkansız. Büyük ihtimal sayılarla oynadılar

Animenin popülaritesinden dolayı satışları patladı. Bunda ufotable ın payı çok büyük. Mesela 19.bölümdeki fight mangada gayet sıradanken anime de harika yaptı adamlar.
  • Kimetsu No Yaiba için Ufotable'dan daha iyi bir stüdyo olamazdı zaten.

Mangasını okuyanlar bilir %90 aksiyon bu seri. Dünyanın bir derinliği yok.

Fightları da Ufotable'dan daha iyi yapabilcek stüdyo yoktur sanırsam.

Heaven's Feel 3. filmi düşşe de izlesek

Kısacası dünya derinliği olmayan animeleri genelde sevmesem de Ufotable her animeyi izlettirir. Çizim Müzik 10/10 olduğu için biraz da ilerleyen bir hikaye koyunca akıp gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 22 Eylül 2020; 18:32:58 >
  • Bu animenin puanı neden bu kadar yüksek ? İki bölüm izledim hiç sarmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dsaewq

Bu animenin puanı neden bu kadar yüksek ? İki bölüm izledim hiç sarmıyor.
    Çizim ve Müzik olarak o yıl diğer tüm animelerden kat kat iyiydi. 19 . Bölümde zirveye ulaşıyor sonra düşüyor.

Bu anime neden bu kadar popüler veya puanı yüksek tek kelime ile cevabı var
    UFOTABLE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Çizim ve Müzik olarak o yıl diğer tüm animelerden kat kat iyiydi. 19 . Bölümde zirveye ulaşıyor sonra düşüyor.

Bu anime neden bu kadar popüler veya puanı yüksek tek kelime ile cevabı var
    UFOTABLE

Alıntıları Göster
    Anladım hocam, benim için en önemli olan şey hikaye. Bunun hikayesi sıradan ve hiç ilgi çekici değil, devamında neler olacağı o kadar belli ki hiç merak ettirmiyor.

• Hemen izleyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: dsaewq

Anladım hocam, benim için en önemli olan şey hikaye. Bunun hikayesi sıradan ve hiç ilgi çekici değil, devamında neler olacağı o kadar belli ki hiç merak ettirmiyor.

Alıntıları Göster
    İzlemediyseniz Re:Zero izleyin.
  • Türkçe mangasını nerden indirebiliriz?

• Filmin süresi 1 saat 57 dakika olacakmış.

@Ken Rock https://serimanga.com/manga/kimetsu-no-yaiba

Buradan indirilemiyor sanırım ama serinin tamamını okuyabilirsin.

• Kesinlikle kendi kültürünün tarihinde yer alacak olan anime, bunu net olarak ifade etmek isterim.

• D. kullanıcısına yanıt

Bende bakiyordum hocam sagol.

• Filmin müziği yayınlandı.

@erkahn Önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. -- 11 Ekim 2020; 21:16:42 >
  • Film Japonya da gösterime girdi. Deli gibi izleniyor. 10 milyon dolar gişe ile Japonya da ilk gün rekorunu da kırmış. Filmin kalitesi ilk sezona göre çok yüksekmiş. Biz 2021 in ilk çeyreği veya ikinci çeyreğinin başında izleyebileceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. -- 18 Ekim 2020; 16:14:55 >
  • D. kullanıcısına yanıt

Öyleyse iyi, bir ölçüt olur mu bilmiyorum ama bazı platformlarda yüksek puan alırken mal'da 7,75 şuan tabi fazla puan veren yok ilerde değişir muhtemelen.

edit: 8,27 olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 28 Ekim 2020; 17:25:17 >
  • D. kullanıcısına yanıt

hocam hic bir yere dusmemis mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkahn

hocam hic bir yere dusmemis mi?

Hayır. Düşmesi en az 4 ayı bulur.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.