Şimdi Ara

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor?Maaş ANKETİ! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
2
Favori
107.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emredici, baban süper paralar kazanmıştır garanti, hala çalışıyosa ne kadar kazanıyo fikir vermesi açısından faydalı olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

emredici, baban süper paralar kazanmıştır garanti, hala çalışıyosa ne kadar kazanıyo fikir vermesi açısından faydalı olur.

şöyle söyleyeyim 1980'de maaşı din görevlisi dedeminkinin 10 katıymış.
    80lerin sonuna kadar büyük şirketlerde çalıştı, sonra kendi şirketini kurdu 2 ortak olarak
    o günden bugüne o iş yürüyor.
    kendi şirketiyle rusya-nijerya-türkiyede işler aldı-yaptı
    şu sıralar doğrusunu söylemek gerekirse eski hareketlilik yok, hatta durma noktasında.
    son 6-7 senedir müthiş bir kıtlık var türkiyede. büyük şirketler iş bırakmaz oldu diğerlerine.

bende de tüm bu kara tabloya inat bir ilgi alaka var inşaat mühendisliğine..
    istedikten, çabaladıktan sonra Allah verir mentalitesiyle çıktım yola,
    malum bu devirde ekmek aslanın iç organlarında seyrediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emredici -- 16 Eylül 2008; 11:46:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: emredici

quote:

emredici, baban süper paralar kazanmıştır garanti, hala çalışıyosa ne kadar kazanıyo fikir vermesi açısından faydalı olur.

şöyle söyleyeyim 1980'de maaşı 5 milyonmuş
    aynı dönem din görevlisi dedem 5yüzbin alırken.
    80lerin sonuna kadar büyük şirketlerde çalıştı, sonra kendi şirketini kurdu 2 ortak olarak
    şu sıralar doğrusunu söylemek gerekirse eski hareketlilik yok, hatta durma noktasında.
    son 6-7 senedir müthiş bir kıtlık var türkiyede. büyük şirketler iş bırakmaz oldu diğerlerine.

arkadaşım siz köşe olmuşsunuz, bir de sanki ezik gibi ekmek aslanın ağzında edebiyatı yapıyorsun, senin baba silkinse trilyonları çıkar.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşım siz köşe olmuşsunuz, bir de sanki ezik gibi ekmek aslanın ağzında edebiyatı yapıyorsun, senin baba silkinse trilyonları çıkar.

iş dünyasında, her türlü katakulli var dostum.
    çıkışın uzun sürse de inişin ansızın olabiliyor.
    PM'ne bak.

• quote:

Orjinalden alıntı: heyulasıfıryedi

2 yıllık öğretmenim net maaşım 1308,83 ytl

Fazla bile. Yılın yarısı tatil, haftada çalıştığınız saat sayısı 15-40. Fen fakültelerinin kaç puanla aldığı ortada. Devlete bi kapağı attı mı öğretmenlerin %80 inin umrunda bile değil öğrencinin öğrenip öğrenmediği. Tek istedikleri ayın 15'inin gelmesi.

• quote:

Orjinalden alıntı: metalheadjm

quote:

Orjinalden alıntı: heyulasıfıryedi

2 yıllık öğretmenim net maaşım 1308,83 ytl

Fazla bile. Yılın yarısı tatil, haftada çalıştığınız saat sayısı 15-40. Fen fakültelerinin kaç puanla aldığı ortada. Devlete bi kapağı attı mı öğretmenlerin %80 inin umrunda bile değil öğrencinin öğrenip öğrenmediği. Tek istedikleri ayın 15'inin gelmesi.

benim arkadaş sınıf öğretmeni, kurs açmışlar okulda, ayda 500 ekstra gelcek dedi, maaşı 1400ytl, 2 ye yakın alacak, ingilizce filan 0 zaten özel ders de verse süper iş valla, 3 ay tatil başında amir yok, yarım gün iş, ohhhh

• Yeni nesil öğretmenlere saygım yok.İlköğretimde ve lisede sınıfa gelen 15-20 yıllık öğretmenler bize dersi anlatmaya gelirdi kızdırsakta,delirtsekte hiçbir şey yapmamışız gibi yine de öğretmeye çalışırlardı.Belki son model arabaları olmadı ama aldığı maaşı fazlasıyla hakeden insanlardı.Lise yıllarında okula yeni mezun öğretmenler geldi tek amaçları dersler bitsin de evime gideyim öğrenciler umrunda değil.Hem cahiller hemde kibirli soru sorarsın bilmez konuyu anlamadım dersin bir daha anlatamam der.Az maaş alıyoruz diye eylem yaparlar bende bunları 3 kuruşa çalışıyorlar sanırdım.Çoğu 1000 lira üstü maaş alıyor yazın 3 ay tatil mis gibi başka nerde var böyle iş?
  • quote:

quote:

Ya 5 milyon maaş mümkün değil.1978'de babam sıfır murat 131'i 180 bine 5 yıl taksitle almış.Senin babanın maaşıyla 1 yılda araç filosu kurulur.

• Cerrahlar devlette öyledirde, benim dediğim zaten ben özel hastanede olduğum için ve dediğim gibi türkiyenin en iyi üc sağlık grubundan birinde olduğum için böyle ücretler alıyorlar. Başka hastane yada devlette tabiki bukadar değildir. en iyi özel hastanelerden birine girmeyi örnek verdim yani.
  • Benim ablam itü'den inşaat mezunu ilk işe girdiğinde 2 bin ytl ile başlamıştı ama şimdi 3500 alıyor yani inşaat mezunu olupta iş bulmama gibi bi durum yok ortada
    Ben mühendislik okumak istemiyorum o başka
  • Jeoloji Mühendisi - Azerbeycan - 5000 Dolar (Babam) - yaşı 47
  • quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

quote:

quote:

Ya 5 milyon maaş mümkün değil.1978'de babam sıfır murat 131'i 180 bine 5 yıl taksitle almış.Senin babanın maaşıyla 1 yılda araç filosu kurulur.

hmm öyleyse yanlış hatırlıyorum
    ama emin olduğum şey, dedemin 10 katı maaş aldığı

• quote:

Orjinalden alıntı: Crimin4L_

Jeoloji Mühendisi - Azerbeycan - 5000 Dolar (Babam) - yaşı 47

kapak olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sorry_for_kill_you

Benim ablam itü'den inşaat mezunu ilk işe girdiğinde 2 bin ytl ile başlamıştı ama şimdi 3500 alıyor yani inşaat mezunu olupta iş bulmama gibi bi durum yok ortada
    Ben mühendislik okumak istemiyorum o başka

olası bir krizde ilk göçecek ve kendine en zor gelecek sektörde inşaattır arkadaşlar bunu da bir köşeye yazın

şu an iyi günlerini yaşıyor inşaat sektörü allah bozmasın diyelim ama doğanın kanunu bu.

• Babam özel bir şirkette atölye ustası ve aylık 1800 ytl alıyor. Allahım olmayanlarada versin çok şükür halimize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 16 Eylül 2008; 12:34:26 >
  • Bende İnşaat Mühendisliği okuyorum. Bu sene ikinci senem, ama ikinci sınıf derslerimi alamadım çünkü notum 1.8 in altında. Okudugum bölüm hiç ilgimi çekmiyor. ama iyi bir bölüm oldugunu biliyorum. Böyle giderse okulu 10 senede ancak bitiririm. GEcenlerde babam bana bir yapı denetim şirketinde iş bulmuştu bende gitmedim bayagı bir tartıştık. Çok sıkıntılıyım bana bir yol gösterir misiniz.
  • arkadaşlar uluslararası lojistik mezunu ne kadar maaşla çalışır bilgisi olan warmı?
  • quote:

napalım arkadaşım boğaziçini bitirdiysen, evet seni öne geçircekler, çünkü sen kralsın, kafadan 80 katlı gökdelenlerin statik hesaplarını yapıyosun, baktığın gibi köprü halatlarının çapını hesaplıyabiliyorsun, sen dahisin, kusura bakma ama kendini ne sanıyosun, bir kocaeli,gazi, istanbul mezunundan ingilizce dışında ne fazlan var, o da öğrenilmeyecek birşey değil, adam yaptığı işi anlattı işte, süleyman demirel mezunu, sen o işte ondan fazla ne yapacaksın, amuda kalkarak mı yapacaksın, ne fazlan var, dünyada adı nedir boğaziçinin, ilk 500 de mi, ilk 1000 de mi, körler sağırlar birbirini ağırlar, kainatta dünya denen bir topun üzerinde gelişmekte olan türkiye isimli küçük bir ülkenin, en yüksek puanlı öğrenci alan bölümüymüş, nasıl bir avantajım olur diye soruyo ,, senin şöyle bir avanajın olur, tavuz kuşu misali böbürlenirsin arada bir, haa bir de sizi seven şirketlerde finans alanında çalışırsın.

öncelikle övündüğüm filan yok

bak arkadaşım. ben sene boyunca çalıştım kafa patlattım, güzel bi okul kazandım ama çok yoruldum. ve elbette işi bilen birinden diğerlerinin önünde olabilecegimi ya da olamayacagımı duymak isterim tmm mı? hem sen kimsin de bana bunları diyorsun orası ayrı

ve yazdıgımı nerenle okudun bilmiyorum ama daha bitirmedim bile okulu.

Ha şu da ayrı bi konu hangi okuldan kaçar kişi böyle iş imkanı bulabilmiş orası da ayrı. Kıyas yapmaya gerek yoktur sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 16 Eylül 2008; 13:21:48 >

• arkadaşım sizin zaten tuzunuz kuru, özel şirketler sıraya girmiş, bir de gelmiş burda şantiyeciliğe merak sarıyosun ya o bana koyuyo sanki iş yokmuş gibi.
  • öyle olsa daha ne be kardeşim. şantiyede çalışmak diye bilirim ben inşaat mühendisliğini ondan merak sarmış gibi göründüm sanırım.
    Ayrıca daha bu sene kazandım hazırlık okuyacam. Öyle aşırı bilgi sahibi değilim.

Sert çıktım sanırım önceki mesajımda özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 16 Eylül 2008; 13:20:05 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.