Şimdi Ara

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor?Maaş ANKETİ! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
2
Favori
107.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Wristcutter

quote:

Orjinalden alıntı: karbeyaz34

büyük şehirlerde bulunan büyük şirketler dışında bu meblağları kimse vermez vermez! benim şuan bulunduğum şehirdeki özel sektörde çalışanların en yüksek maaş alanı 7000 ytl alımıyodur.....

İst, Boğaziçi EE mezunu...

3 aylık bir projeden 16-17 bin ytl aldığını biliyorum.Kendi maaşı hariç.

Askerliğini yapmamış...2 yıllık mezun.

2 yıllık mühendise kapsamlı bir mühendislik projesi vermezler ne üzerine çalıştı? Danışmanlık mı, satış mı vs..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wristcutter

quote:

Orjinalden alıntı: karbeyaz34

büyük şehirlerde bulunan büyük şirketler dışında bu meblağları kimse vermez vermez! benim şuan bulunduğum şehirdeki özel sektörde çalışanların en yüksek maaş alanı 7000 ytl alımıyodur.....

İst, Boğaziçi EE mezunu...

3 aylık bir projeden 16-17 bin ytl aldığını biliyorum.Kendi maaşı hariç.

Askerliğini yapmamış...2 yıllık mezun.

boğaziçinde 2 yıllık mı var?askerliğini yapmamış diyince yeni mezun olsa gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

boğaziçinde 2 yıllık mı var?askerliğini yapmamış diyince yeni mezun olsa gerek.

2 yıllık tecrübesi var anlamında.

Şirketi orta büyüklükte bir firma idi.O yüzden alt kademede felan çalışmıyordu.Yaptığı şeyin içeriğini tam olarak bilmiyorum.Şu anda yurtdışında zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wristcutter -- 16 Eylül 2008; 15:43:11 >
  • Üniversiteden herkes mezun olabilir burada yazdığınız uçuk maaşları yeni mezunların çok küçük bir bölümü alabilir.Diğer mezunlar iş bulmakta bile zorlanabilir zaten okul bittikten sonra birçok öğrenci torpil arıyor.Torpil bulanlar işe başlıyor bulamayanlar düşük maaşlı bir iş bulup tecrübe kazanmaya çalışıyor.Benim duyduğum,gördüğüm mühendisler 800-1500 arası işe başlıyor izmir piyasası için söylüyorum istanbulda maaşlar farklı olur.
  • Şimdiki aklım olsa PETROL MÜHENDİSLİĞİ okurdum.... Ama evlilik + Türkiye'yi unutmak kaydıyla!
  • quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

Şimdiki aklım olsa PETROL MÜHENDİSLİĞİ okurdum.... Ama evlilik + Türkiye'yi unutmak kaydıyla!

kardeşim bu nerden çıktı şimdi, biraz açıklarsan seviniriz, inşaattan iyi kazanıyodun, bu işte nasıl para var?
  • Sözüm Türkiye dışı için tabi, en azından 10 yıl ve üstü tecrübeye kadar dönmemeyi göze alacaksanız 5 haneli USD maaşlar hayal değil, off-shore çalışmak ayrı bir dünya....
  • quote:

Sözüm Türkiye dışı için tabi, en azından 10 yıl ve üstü tecrübeye kadar dönmemeyi göze alacaksanız 5 haneli USD maaşlar hayal değil, off-shore çalışmak ayrı bir dünya....

arkadaşım, ben makine mühendisliğinden mezun oldum kocaeliden, usa ye gidip orda yüksek lisans yapma gibi bir düşüncem vardı, petrol mühendisliği üzerine yüksek lisans yapsam orda, makine mühendisliği veya işletme yüksek lisansına göre avantajım nasıl olur, tavsiye edermisin, 60 000 dolar kadar param ve 3 senem gidecek en azından.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Tanıdık

gemi inşaat mühendisliği- 5000 ytlden baslıyor.

neden bu kadar fazla maaş alırlar hala anlamış değilim, makine inşaat bilgisayar mühendisleri 2000 ytl maksimum giriş ücreti gemiciler 3-4 milyardan başlıyo adalet mi bu.

hayatında hiç gemiye çıktınmı? çıkmadıysan konuşma
  • quote:

Şimdiki aklım olsa PETROL MÜHENDİSLİĞİ okurdum.... Ama evlilik + Türkiye'yi unutmak kaydıyla!

hayattan soyutlanmaya gerek yok pilotlarda iyi alır
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssbrc

quote:

quote:

neden bu kadar fazla maaş alırlar hala anlamış değilim, makine inşaat bilgisayar mühendisleri 2000 ytl maksimum giriş ücreti gemiciler 3-4 milyardan başlıyo adalet mi bu.

tersaneye 10 dakika mesafede oturuyorum, biliyorum çalışma şartlarını merak etme.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ssbrc

quote:

quote:

tersaneye 10 dakika mesafede oturuyorum, biliyorum çalışma şartlarını merak etme.

10dk mesafede oturmakla olmaz.yaşamak lazım

• Buna net cevap vermek biraz zor, petrol mühendisliğinde Amerika'da Y.L. yapman gayet olumlu olacaktır. Ama iş bulma konusunda tüm çaba yine seni bekliyor olacak. Eğer becerebilirsen Amerika'da iken bir şirkete girip off-shore projelerden birinde 2-3 yıl iyi-kötü dayandın mı, ver elini arap ülkeleri & uzakdoğu. Parayı koyacak yer bulamazsın Maddi konular senin takdirinde olsuğu için bir yorum yapamam. İşletme mastırı felan boş, kendi branşın sana daha çok kapı açar emin ol....

quote:

quote:

Sözüm Türkiye dışı için tabi, en azından 10 yıl ve üstü tecrübeye kadar dönmemeyi göze alacaksanız 5 haneli USD maaşlar hayal değil, off-shore çalışmak ayrı bir dünya....

arkadaşım, ben makine mühendisliğinden mezun oldum kocaeliden, usa ye gidip orda yüksek lisans yapma gibi bir düşüncem vardı, petrol mühendisliği üzerine yüksek lisans yapsam orda, makine mühendisliği veya işletme yüksek lisansına göre avantajım nasıl olur, tavsiye edermisin, 60 000 dolar kadar param ve 3 senem gidecek en azından.

• Aslında lise son sınıfa kadar benim hayalim pilot olmaktı. Lakin HKK elemelerinde taa en sonda, herşeyi geçtikten sonra "tek gözün 0.25 miyop" denilerek kabul edilmedim. Çok üzülmüştüm, kendimi pilot olacağıma o kdr inandırmışım ki, olumsuz sonuçlanınca acep ben ne yazsam tercihlerimde diye düşünmüştüm
  • quote:

Buna net cevap vermek biraz zor, petrol mühendisliğinde Amerika'da Y.L. yapman gayet olumlu olacaktır. Ama iş bulma konusunda tüm çaba yine seni bekliyor olacak. Eğer becerebilirsen Amerika'da iken bir şirkete girip off-shore projelerden birinde 2-3 yıl iyi-kötü dayandın mı, ver elini arap ülkeleri & uzakdoğu. Parayı koyacak yer bulamazsın Maddi konular senin takdirinde olsuğu için bir yorum yapamam. İşletme mastırı felan boş, kendi branşın sana daha çok kapı açar emin ol....

quote:

quote:

cevabın için sağol arkadaşım.

• Gerçekten bazıları maaş olarak çok uçmuş, Birde dikkat ederseniz 4bin-5bin -7bin kazananların hepsi forumdaki üyenin kendisi değil ,kuzeni ,komşusu,tanıdığı

o kadar çok kazanan yokmudur tabi vardır. Ama bunlar münferittir.

Köklü firmalara giremezseniz bence bu rakamları türkiyede unutun.
    Bunun haricinde İş yeri sahibi
    lazım olmasada daha çok dil bilenini
    gerek olmasada daha tecrübelisini
    daha iyi akademik kariyeri olanını en az maaş la çalıştırmak ister...

quote:

Orjinalden alıntı: kersoz2003

MUGLA UNIVERSITESI :)
    quote:

Orjinalden alıntı: bluemountain

hangi üni. hocam bende hazırlık okucam bu yıl

quote:

Orjinalden alıntı: kersoz2003

Üniversitede İngilizce Hocasıyım ders ücretiyle birlikte ayda ortalama 2.250 falan alıyorum.

Acaba senden ders alırmıyım hacu

quote:

Maalesef, ama sana adını bile duymadığını düşündüğüm bir şirketin simini vereyim VAN OORD. Bu firma palmiye ve dünya adalarının deniz yapılarını ve dolgusunu yapıyor, zemin ve davranışları üstünde ciddi bir şirket. Araştırmanı tavsiye ederim.

hocam sen palmiye ile dünya adalarının projesindemi çalışıyorsun,
    Biraz argo olacak ama süper bi yere kapağı atmışsın yani

• İstanbul üniversitesi matematik mezunuyum.Kendi ilçemde etüt merkezi açtım bir arkadaşımla ortak olarak.Aylık ortalama 2.5-3 bin ytl geçiyor elime 1.5'i yaptığımız masraflara gidiyor.
    Arkadaşım yozgat makina mühendisliğinden mezun oldu.İngilizcesi orta seviyede ztaen anlattığına göre ingilizce gerektirecek bir iş yapmıyor.Okulunu 5 senede bitirdi.Son sene 2 dersi vardı bu zaman diliminde trabzonda bir fabrikada çalıştı.Deneyimi bu yani.Askere gitti geldi.İşe girdi.Şu an İstanbuldaki metro inşaatında çalışıyor.Geçen gün maaşını gözümün önünde çekti 3.250 ytl.Bu işler sadece kısmet ve tanıdık işi arkadaşlarım.torpilin varsa her yol açılır yoksa o kapılar hep suratına kapatılır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PrinceOfPersia

İstanbul üniversitesi matematik mezunuyum.Kendi ilçemde etüt merkezi açtım bir arkadaşımla ortak olarak.Aylık ortalama 2.5-3 bin ytl geçiyor elime 1.5'i yaptığımız masraflara gidiyor.
    Arkadaşım yozgat makina mühendisliğinden mezun oldu.İngilizcesi orta seviyede ztaen anlattığına göre ingilizce gerektirecek bir iş yapmıyor.Okulunu 5 senede bitirdi.Son sene 2 dersi vardı bu zaman diliminde trabzonda bir fabrikada çalıştı.Deneyimi bu yani.Askere gitti geldi.İşe girdi.Şu an İstanbuldaki metro inşaatında çalışıyor.Geçen gün maaşını gözümün önünde çekti 3.250 ytl.Bu işler sadece kısmet ve tanıdık işi arkadaşlarım.torpilin varsa her yol açılır yoksa o kapılar hep suratına kapatılır.

işler torpil işi arkadaşım istanbul belediyesine torpilsiz girmiş bir allahın kulu bilmiyorum

• türkiye'den den umudu kesin bence, imkanı olan avrupa amerika.
  • quote:

türkiye'den den umudu kesin bence, imkanı olan avrupa amerika.

Avrupa , Amerika hakkında ne biliyosun?

Avrupayı geçiniz, Amerika iyi bir seçenek
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.