Şimdi Ara

Kılıçlar ve titaynyumun bilenmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar.İleride kendime Kılıç yaptıracağım.Yaptıramazsın tarzında yorum atmayın şikayetçiyseniz sessiz kalın veya konuyu eleştirmeyin çünkü hobiler Eleştiriye açık Şeyler değildir.Her neyse.kılıcı zaten Şam çeliğinden veya titanyumdan yapacağım .internette bunun hakkında bir şey bulamadım ve bende sizlere sormak istedim.Bursa'da ve Sivas'taki Kılıç Ustaları hakkında ne biliyorsunuz ? Bilgilerimizi ve deneyimlerinizi konuya aktarırsanız çok müteşekkir Olacağım.Şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.ve ek olarak Şam çeliğimi titanyum mu bir keskin alette daha iyidir? şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morning Star -- 25 Ekim 2015; 21:02:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• +9 dolunay iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Titayn ayol.

• Aklınızda her hangi bir şekil var mı kılıç ile ilgili merak ettim.Umarım bu güzel uğraşınız ile ilgili motivasyonunuz kayıp olmaz.Ayrı olarak güzel bir hobi edinmişsiniz tebrik ederim.Keyifli geceler dilerim şahsi fikriyatım adına. =)
  • başlık film ismi gibi olmuş
  • Ben de kılıç yaptıracağım. Bana kalırsa titanyumdan değil de eski tip karbonlu demirden yaptırmak daha iyi.

Konu takip.

Edit: Fiyat aldın mı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 25 Ekim 2015; 21:04:37 >
  • Sam celigi kilic icin ne kadar butce ayirdiniz ? Cok pahaliya gelecektir.

• Kılıcı ne amaçla yaptıracaksın şekli boyutu ne olacak bilmiyorum ama saf titanyum çok hafif bir malzeme kılıç için uygun değil.

• Bende Japonyada ustasına hakiki bir katana yaptırmak istiyorum. Çok zor bir hayal ama belki bir gün yaptırma imkanına ulaşırım.

• Hocam tıtanyum kotu

sız Tıtan Z ye bakın cıft gpulu

olmazsa tek gpulu Tıtan X e bakabılırsınız.

Keyıflı geceler dılerım kendı fıkrım olaraktan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Narsil tavsiye ederim

• titanyumu neyle bileyeceksin sonra ? En keskini kataninin özel celigidir. Karbonu cok iyi ayarlanmistir. Daha iyisi anca elmas. Titanyumun erime noktasi cok yüksek . hayal kurma bosuna cok iyi kesecek diye . carbon orani , keskinligi ve dayanikliligi cok ozel olarak oranlaniyor kiliclarda. Ayrica titanyumu isleyecek adam bulamassin adam cok para ister. Veridigine deymez. Film izleyip hayal kurmayin. Cok guzel damascus kiliclar satiliyor işlemeli avrupaya gidip ordan alin.

• iktidarınız baki olsun sayın cumhurbaşkanım.

ama bir dakika burası asosyal sitesi sende cumhurbaşkanı değilsin.

o halde saddam gibi olamazsın ama oynunu oynayabilirsin.

biruhdidem nefdik ya morningstar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsi -- 25 Ekim 2015; 21:41:04 >

• katanayi, en guzel hottori hanzo usta yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: K E N

Aklınızda her hangi bir şekil var mı kılıç ile ilgili merak ettim.Umarım bu güzel uğraşınız ile ilgili motivasyonunuz kayıp olmaz.Ayrı olarak güzel bir hobi edinmişsiniz tebrik ederim.Keyifli geceler dilerim şahsi fikriyatım adına. =)

Klasik bir Kılıç yaptırmayı düşünüyorum belki üstünde Kazıma çizgi olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

Ben de kılıç yaptıracağım. Bana kalırsa titanyumdan değil de eski tip karbonlu demirden yaptırmak daha iyi.

Konu takip.

Edit: Fiyat aldın mı hocam?

Hayır fiyat alamadım çünkü daha ustaları araştırıyorum.man at arms a baktımda türkiye gibi bir yerde biraz hikaye.hadi hayal dünyasına seyahate çıktık diyelim onlara yaptırdık.ya çok nüfuzlu olman gerecek ya da ülkeye kaçak sokman gerekecek özel jet veya helikopterle oda.biraz uçtum sanırım ama bence öyle yabancı ülkelerde elini kolunu sallaya sallaya yaptırıyorsun

• quote:

Bursa'da ve Sivas'taki Kılıç Ustaları

Kilic ustasi?

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Sam celigi kilic icin ne kadar butce ayirdiniz ? Cok pahaliya gelecektir.

1 metresi 650 tl diye satılıyordu bir bıçak sitesinde.usta bulursam soracağım.kaç metre lazım Vesaire diye.ayrıca yazın toplamaya başlayacağım çünkü şehirleri falan gezmem gerekiyor anlaşılan bursa sivas denizli

• Kimi kesiceksin bakıyım
  • Valyrian Çeliğinden yaptırmalısın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.