Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: Oğlum fazla parka getirdi, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
23.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
462 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hatay'ı ziyaret ettiği için kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt veren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ben Hatay'dayken bağırmış yine, parka, postal göndereyim diye. Ben parkayı da postalı da 1968'de giydim. Sen 6. filonun önünde secde ederken ben adaleti savunuyordum. Benim postala, parkaya ihtiyacım yok. Benim kuşağım, genç Filistinlilerin yanına gitti. Erdoğan bunu bilmez, tarihini bilmez. Bildiği tek şey yeşil dolarlardır. Elinde fazla varsa oğluna ver, gönder askere. Benim oğlum getirdi fazla parka, yoksa eğer senin askere gitmeyen çocuklarına göndereceğim."
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/201804171033068004-kemal-kilicdaroglu-chp-grup-toplantisi/?utm_source=https://t.co/&utm_medium=short_url&utm_content=hqYA&utm_campaign=URL_shortening

• Tırtıkta değil hırsızlıkta değil insanlar hatıra olsun diye alıyor bu 1,

O senin teslim ettiğin kamuflajlar çöpe atılıyor teslim edilmesinin istenmesi dışarıda giyilmemesi için bu da 2

Madem öyle umarım devletin sana verdiği külot, çorap ve atletleri de teslim etmişsindir tezkereni alırken
    Her zengin ailenin çocuğunun bedelli askerliği kullandığı falan yok. Hali vakti yerinde bir ailenin tek evladıyım, çoğu insanın ev geçindirdiği parayı gezmeme tozmama harcayabiliyorum. Bedelli askerlik çıkarsa anne bedelli yapmak istiyorum dediğim anda banka şubesine girer çıkarım. Ama bu işler öyle olmuyor. Şükürler olsun milliyetçi bir ailede büyüdüm. Vatan, bayrak sevgisi bana küçük yaşta aşılandı. Mezun olduktan sonra da paşa paşa askere gideceğim. Ülkenin cumhurbaşkanı, babamın bana aşıladığı vatan sevgisinin onda birini çocuğuna aşılayamamış anlaşılan, sorun burada. Madem cumhurbaşkanında çocuğuna aşılayacak bir vatan sevgisi yok o zaman o koltukta işi ne?

Neymiş her zengin ailenin çocuğu bedelliyi kullanıyormuş. Sizin kesimin zenginleri kullanıyor, doğru. Altında 300-400 binlik spor araçlarla gezip de askere giden arkadaşlarım oldu. Bu adamlar için bedelli parası çerez parasıydı, hepsi de aslanlar gibi gitti askerliğini yaptı. Bik bik ötüp de milletin sinirini bozmaktan öteye gitmiyorsun, sinek misali.

Çıkıp ''benim vatanla, bayrakla işim yok. Akp'nin ideolojisi benimle örtüşüyor, ben dinimi sınırsız bir özgürlükle yaşarken başkalarının da baskı altında İslamiyeti yaşamalarını istiyorum" dersin açık açık yine saygım sonsuz. Ama çakma milliyetçilik yalanları atıp, yerli milli kelimelerini ağızına sakız etmeyeceksin. Sizin gibiler gerçek hayatta karşıma bir denk gelmiyor ki...
    x2yk selamlar. Öncelikle artık anlaşılır yazman beni gerçekten memnun etti. Belki de cümlen kısa olduğu için öyle oldu.

Bu konuşmalar tam tersi olsaydı, yani RTE nin oğlu askere gidip KK nın oğlu testis kanseri diye rapor alıp daha sonra çocuk yapsaydı, üstelik diğer çocuğu da bedelli yapsaydı, bunlarla yetinmeyip KK sürekli şehadet siyaseti yapsaydı hepsinin ardından da konuşmalar dediğim gibi tam tersi olsaydı eliniz patlayana kadar RTE alkışlardınız.
    Bravo teslim alınanlarda askere yeni gelenlere 2. el olarak giydiriliyor.

Askere gitmediğin belli, bot parke don atlet çorap kişiye verilince kişisel eşya olur ve onun malıdır artık. Teslim edilmesinin istenmeside dışarıda giyilmesin diyedir güvenlik amaçlı (sahte asker kılığına girilmesin diye), vermeyip hatıra olarak götürmek istersende kimse bir şey demez o zaten senin malındır. Verirsen de imha edilir. Don, atlet çorabı istemezler çünkü onu dışarıda giysen de bir şey ifade etmez

İnsanın kendi malını evine götürmesi ne zaman hırsızlık oldu.
  • Bazen çok doğru konuşuyor,bazen de saçmalıyor bu adam...
  • Adam güçlü bir duruşa görüntüye sahip değil

bu lafı erdoğan baykal tarzı biri söylese gündeme oturur herkese okuturdu

kılışdar diyince dinlemiyorlar bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haha yılın kapağı :)
  • Burak erdoğan'ın askere gitmediğini Bilal'in de bedelli yaptığını herkes biliyor.
    Bakalım Akp'liler bunun nesini savunacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 17 Nisan 2018; 18:9:56 >
  • Kılıçdaroğlu: Oğlum fazla parka getirdi, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereceğim

Değil!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 17 Nisan 2018; 18:6:47 >
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Okadar paran olsa veya cumhurbaşkanının Oğlu olsan sende gitmezdin ne var yani bunda diyenler oldu çıldırmamak elde değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benim bildiğim bot parka gelirken teslim edilir bari çaldığını gizle...
  • Oğlum bu ne lan? İlkokul çocukları gibi laf çakıyorlar birbirlerine. Utanıyorum onların yerlerine.
  • Rte kilicdaroglunun cocugu askerden parka calmis diye bogurmezse sasiririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

benim bildiğim bot parka gelirken teslim edilir bari çaldığını gizle...
    askere gidersen getirilebildiğini anlarsın , bende sana göndereyim de benim botu parkayı askere git , +30 yaş sınır gelsin diyoruz şu foruma dinleyen yok
  • Gomlegi de ben vereyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

Bu mesaj silindi.
    O iş lafta öyle. Terhis işlemlerin yapılırken teslim ettin mi derler sende ettim dersin oldu bitti bu kadar. Bizde hemen hemen herkes evine götürdü kamuflajlarını. Millete hırsız muamelesi yapma yani
  • ViLLazZo kullanıcısına yanıt
    devletin verdiğini eve götürmek ne iş tırtıkmı, ben teslim ettim kişi kendinden sorumlu seni bilmem.
  • Kendisine hiç hazetmesem de güzel demiş.
  • Ülkesini düşünen siyasetçi: Ne yaparsak dolar düşer, sınırlarımızı nasıl koruyabiliriz, askeri alanda nasıl ilerleyebiliriz vs.

Siyasetten anlamayan siyasetçi: İktidara laf sok, her yaptığını eleştir vs. vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Burak erdoğan'ın askere gitmediğini Bilal'in de bedelli yaptığını herkes biliyor.
    Bakalım Akp'liler bunun nesini savunacak.
    ya saçmalama bir yasa varsa bu yasa herkese yasadır anladınmı??? CUMHURBAŞKANI ÇOCUĞU İLE senin çocuğun yasalar karşısında birdir.. herhangi zengin ailenin çocuğu bedelli askerliği kllanıyorsa cumhurbaşkanı çocuğu neden kullanamasın parası varsa kullanır kardeşim?

Ayrıca diğer çocuğununda psikolojik sorunları varmış. Cumhurbaşkanı çocuğu diye sağlık sorunları olmaz mı sanıyorsun? boş konuşmayın inadına AKP inadına RTE
  • quote:

Orijinalden alıntı: faik büldül

ya saçmalama bir yasa varsa bu yasa herkese yasadır anladınmı??? CUMHURBAŞKANI ÇOCUĞU İLE senin çocuğun yasalar karşısında birdir.. herhangi zengin ailenin çocuğu bedelli askerliği kllanıyorsa cumhurbaşkanı çocuğu neden kullanamasın parası varsa kullanır kardeşim?

Ayrıca diğer çocuğununda psikolojik sorunları varmış. Cumhurbaşkanı çocuğu diye sağlık sorunları olmaz mı sanıyorsun? boş konuşmayın inadına AKP inadına RTE

Alıntıları Göster
    CB şehadet övgüsü üzerinden siyaset yapıyorken elbet CB çocuğunun bedelli yapmasına sorgulayacağız, o şehadet şerbetini oğlu içseydi bu kadar iyi bir şeyse.
    Psikolojik sorunları varmış öyle mi? Eee o zaman askere gidemeyecek kadar hastaysa hastanede olması gerekmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: faik büldül

Ülkesini düşünen siyasetçi: Ne yaparsak dolar düşer, sınırlarımızı nasıl koruyabiliriz, askeri alanda nasıl ilerleyebiliriz vs.

Siyasetten anlamayan siyasetçi: İktidara laf sok, her yaptığını eleştir vs. vs.
    Yahu polemiği başlatan senin Reis'in, hadi sen git tuvalet 1 milyondan 1 liraya geldi masallarını anlat. Ayrıca Kılıçdaroğlu ve CHP'liler defalarca doların nasıl düşeceğini söyledi, sen dinlememişsin bir de onun üzerinden eleştiri yapıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OZ44 -- 17 Nisan 2018; 20:7:18 >
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Tırtıkta değil hırsızlıkta değil insanlar hatıra olsun diye alıyor bu 1,

O senin teslim ettiğin kamuflajlar çöpe atılıyor teslim edilmesinin istenmesi dışarıda giyilmemesi için bu da 2

Madem öyle umarım devletin sana verdiği külot, çorap ve atletleri de teslim etmişsindir tezkereni alırken
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.