Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, ben iki sene evvel kuyruk sokumundan kıl dönmesi ameliyatı olmuştum.

Herneyse, şimdi sorunum daha farklı. Kasık bölgesinde, testislerin üst kısmında diyeyim kıl dönmesi gibi bir şey oldu. Birkaç evvel doktora gittim evet kıl dönmesi ama bunun tipi farklı dedi ve bir krem(bactroban) verdi yanlızca ve geçti ya da ben öyle sandım. Şu anda aynı sorun yeniden meydana geldi. İnternette aratıyorum böyle bu bölgede kıl dönmesi vs. sorunu yaşayan kimseyi göremedim.

Buna benzer bir durum yaşayan var mı acaba? Bunun ameliyatı falan yine kuyruk sokumunda olduğu gibi olmuyordur heralde.
  • Bende 2-3 ay önce farkettim bu olayı. Doktora gittim. Kıl dönmesi dendi. İçini temizledi apseyi aldı okulum olduğu için 15 tatilde gel dedi. 21 Ocakta tatil başlıyor 11 Şubat'a kadar devam ediyor. Bu süre içinde oturacak hale gelebilirmiyim ? Ayrıca komple uyuşturma olayınımı istesem yoksa sadece belden altımı ?
  • Bende ygs lys hazırlandığım için yaz tatiline kadar bekletmeyi düşünüyorum, iltihap olursa sadece onu aldıracak bir süre böyle yaza kadar idare etsin yeter çünkü sinava çalışıyorum çok etkiler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlymann

Bende ygs lys hazırlandığım için yaz tatiline kadar bekletmeyi düşünüyorum, iltihap olursa sadece onu aldıracak bir süre böyle yaza kadar idare etsin yeter çünkü sinava çalışıyorum çok etkiler..

Düşüncen doğru yanlış değil fakat şunuda unutma her geçen gün biraz daha ilerliyor meret.

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bende 2-3 ay önce farkettim bu olayı. Doktora gittim. Kıl dönmesi dendi. İçini temizledi apseyi aldı okulum olduğu için 15 tatilde gel dedi. 21 Ocakta tatil başlıyor 11 Şubat'a kadar devam ediyor. Bu süre içinde oturacak hale gelebilirmiyim ? Ayrıca komple uyuşturma olayınımı istesem yoksa sadece belden altımı ?

Kardeşim ben 14 eylülde ameliyat oldum 17 eylülde ordaki tamponu cıkardı doktor ve ben dikişlerimle biraz da dikkatli olarak nerdeyse her gün dışardaydım okula falan da gittim tabi ama sana kötü örnek olmıyım sen ameliyat olduktan sonra riske atma kendini ve bol bol dinlen geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: deshpar

quote:

Bende 2-3 ay önce farkettim bu olayı. Doktora gittim. Kıl dönmesi dendi. İçini temizledi apseyi aldı okulum olduğu için 15 tatilde gel dedi. 21 Ocakta tatil başlıyor 11 Şubat'a kadar devam ediyor. Bu süre içinde oturacak hale gelebilirmiyim ? Ayrıca komple uyuşturma olayınımı istesem yoksa sadece belden altımı ?

Kardeşim ben 14 eylülde ameliyat oldum 17 eylülde ordaki tamponu cıkardı doktor ve ben dikişlerimle biraz da dikkatli olarak nerdeyse her gün dışardaydım okula falan da gittim tabi ama sana kötü örnek olmıyım sen ameliyat olduktan sonra riske atma kendini ve bol bol dinlen geçmiş olsun

Sagol kardesim..Valla istediği gibi ilerlesin hicbisey bu yılki lys sınavımdan onemli değil iki elim kanda olsa çalışırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: deshpar

quote:

Ne sıkıntılı birşeydir bu ya
  • Arkadaşlar bende yarın 13.00 a randevu aldım Medical Art dan orada ameliyat olacağım yalnız bugün banyoda delik olan bölgede bir siyahlık gördüm tutup çektim ve serçe parmağım kalınlığında kıllar birleşmiş bir şekilde çıktı acaba geçti mi yoksa yoksa daha altta var mıdır?Birde hastane özel olduğu için ameliyatlık bir durum olmasa bile ameliyat eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

Arkadaşlar bende yarın 13.00 a randevu aldım Medical Art dan orada ameliyat olacağım yalnız bugün banyoda delik olan bölgede bir siyahlık gördüm tutup çektim ve serçe parmağım kalınlığında kıllar birleşmiş bir şekilde çıktı acaba geçti mi yoksa yoksa daha altta var mıdır?Birde hastane özel olduğu için ameliyatlık bir durum olmasa bile ameliyat eder mi?

Bugün muayene oldum ameliyat dedi biraz tırstım erteledim buraya giden bilen varmı

• Micro sinusektomi yöntemini ankara da uygulayan yer yok mu acaba ? Ve bu tedavi yönteminde önerdiğiniz kisiler kimdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tony Iommi

Micro sinusektomi yöntemini ankara da uygulayan yer yok mu acaba ? Ve bu tedavi yönteminde önerdiğiniz kisiler kimdir?

sadece istanbulda var. atilla kaya ya ayni soruyu sitesinde sormuslar, sadece istanbulda poliklinigi varmis. kendisi, "gelin 10 dakika sonra geldgnz arabayla donun" diyor, yani otobusle de gelseniz en fazla 1 saat dinlenip tekrar geri donersin. ben de ckaleden gelicem mikrosinusektomi ile tedavi olmaya, otobus ile yakinlarinda inerim, tedavi olup taksi ile arkadasima gidicem. 1 gun sonra geri donerim . diyecegim su gunubirlik bile gelip geri donebilirsiniz istanbuldan

• quote:

Micro sinusektomi yöntemini ankara da uygulayan yer yok mu acaba ? Ve bu tedavi yönteminde önerdiğiniz kisiler kimdir?

onerdigim kisiler ise bu isi yapan tek doktor var diye biliyorum, op.dr Atilla Kaya. kendi sitesi de var. yesilyurtta poliklinikte yapiliyor operasyon . sitede videosu da var 3 dakika suruyor. daha once bu operasyonu olan arkadaslarimiz var forumda. yukaridaki arama kismina mikro sinusektomi yazinca daha once yazilanlardan da referans alabilirsin. ben de bu yazilanlara guvenip gidecegim

• quote:

sitede sorulan iki soruyu linti yaptim, yardimci olur umarim
    Hocam mikro sinüsektomide de sonuçta kesme işlemi var ben şehir dışından gelmek durumundayım aynı gün geri dönmem lazım bu benim için sorun çıkarmazmı
    Op.Dr.Atilla KAYA
    aynı gün sorunsuz dönebilirsiniz.

ilhami Diyorki:
    hocam ben ankaradayım oraya gelsem hemen 1 gunde tedavı olabılırmıyım.
    Op.Dr.Atilla KAYA
    1 saat sonra otobüsünüze binebilirsiniz.

• Selamunaleykum arkadaşlar yazılanların çogunu okudum sanırım bayan yok aramızda olsada farketmez yazılanlar için diyorum yani maşaallah ne erkek varmış hee aramızda hep yok öyle kötü böyle birşey korkmayın cook kolaydır bu ameliyat ine vuruyor kuyruk sokumunun 1bucuk karış sanırım yukarıya sonra belde aşagı su ile ıslatırsınya onun gibi uyuşuyor ondan sonra tamam işte bitti tam 30 dk mı ne sürdü benim ameliyatım zaten kardeşim inançlı olun bu hastalıklar günahlara kefaret allah olacagına vardırır inanın girdiginizi çıktıgınızı bilmeyeceksiniz ilk defa ameliyat oldum cok değişiktim ama allah yardım etti çekindim falan işte bilen bilir ben çok şükür 4 saatsonra kalktım dolaştım çok şükür maşaallah 9 kasımda oldum 15 gün sonra dikiş aldırdım oturmadım yan yattım sıvı tükettim ilk 10 güne yakın hemde et suyu içtim cabucak kapansın diye ama eti yemedim büyük abdeste sorun cıkmasın diye öyle banyoda yapmayın zaten doktorlar iyice anlatırlar merak edenlere söyledim /namaz kılan kardeşlerde ima ile kılabilir yanlış anlaşılmasın içimden geldi de yazdım geçmiş olsun allah cümlemize sıhhat ve afiyet versin acil şifalar yanlıs birşey yazmışsam kusura bakmayın selamunaleykum....
  • Sivilce gibi bişi vardı bi sıkıntım yokdu otururken kalkarken tam kuyruk sokumumda doktora bi gideyim dedim.Perşembe gittim devlet hastanesine kıl dönmesi amelyat olcan dedi.Çok kolay bi operasyon falan filan bende tamam olalım dedim.Yarın alalım o zaman dedi.tahliller falan gittik.Evdekiler şok oldu habersiz niye böyle yaptın diye,küçük bi operasyon dedimNeyse Cuma oldum amelyatı doktor büyük parmak yarısı kadar bi parça almış,amelyat sonrası o gece en ağır gece sonrası yatıyorum işte hala ağrım yok yan ,yüzüstü yatıyom,oturamıorum şuan 2 günde 1 pansumana gitcez bakalım hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

quote:

Hocam mikro sinüsektomide de sonuçta kesme işlemi var ben şehir dışından gelmek durumundayım aynı gün geri dönmem lazım bu benim için sorun çıkarmazmı
    Op.Dr.Atilla KAYA

ilhami Diyorki:
    Op.Dr.Atilla KAYA

Medicalart ve Atilla Kaya için bizzat kendi tecrübelerimi aktardım, miktosinusektomi detaylarım aşağıdadır,

quote:

Orijinalden alıntı: mamutxy

Merhaba,
    Sırf burada tecrübelerimi yazabilmek için yıllar önce alıp unutmuş oldugum hesabımı aktive ettim ve kapanmış bu konuyu hortlattım.
    Bende uzun süre internetten bu konuyu araştırdım ama net bir bilgi bulamamıştım.
    Kendi görüş ve tecrübemi paylaşırken öncelikle şunu belirtmek isterim, Daha önce hiçbir ameliyat tecrübem olmadı ve tıp konusunda bilgili bir kişilik sayılmam.

Yaşadıklarımı objektif ve kendi gözümden ayrı olarak size anlaşılır şekilde iletmeye çalışacağım.

Atilla Kaya ya 3 ay kadar önce kıl dönmesinden ameliyat oldum , mikrosinusektomi adını verdikleri yöntemi uyguladı.
    Süreç;

-ilk muayenemde 10 sn bölgeye baktı ve olabilirsin dedi, Cipro 500 adlı antibiyotik ilacı alıp 1 hafta kullanmamı 1 ay sonra iltahap kuruyunca ameliyat olmaya gelmemi istedi.

-ikinci gidişimde 3 ay sonra cipro ilacını kullanmış ve 1 ay bekleyip iltahabı kurutmuş olarak gittim. Hızla ameliyata aldı, 10 dk sonunda girdiğim kapıdan işlem görmüş olarak çıktım. Bu hıza beni bekleyen arkadaşım bile inanamadı. Bir kutu cipro yazıp 1 hafta kullanıp kutuyu bitirmemi istedi. Dikkat edilecek hususların oldugu bir bilgilendirme sayfası a4 kağıt verdi.

1. gün Uyuşturucu yaptığı işlem veya sonrasında acı hissetmiyorsunuz, evinize gittiğinizde bunun etkisi geçince küçük sızlamalar olabiliyor, bu yönden bir problem yok.
    2. gün çok dikkatle korursanız dikişler açılmaz, ağrı kesicinizi hiç aksatmayın acınız olmaz,
    3. gün söylendiği şekilde tampon'u çıkardım, akşamına dikişler kendiliğinden açıldı, durmadan kan akmaya başladı.
    4. gün medicalart'ı aradım, durumu anlattım, telefona klinik hemşirelerinden biri çıkarak "bol su ile yıkayın, durum normal birşey yok" dedi.
    5. gün işe dönmem gerekti, işe gittim, ama oturmak dert, ayakta durmak dert, gergin bol kanamalı, dayanamadım ve raporumu uzattım.
    6. gün kıpırdamadan istirahat,
    7. gün kıpırdamadan istirahat, (kanama azaldı)
    8. gün işime yeniden döndüm, yara yeri kabuk bağladı pıhtılar oluştuğu için kanama sadece oturma esnasında olmaya başladı.

Sonuç;
    * Şuan 3. ay, kıl giriş deliği halen açık. (kapanması gerekiyordu)
    * Halen bölgede şişlik var.
    * Görüşmek için Atilla bey'i sakın aramayın, konuşmanız mümkün değil, sadece mail atabilirsiniz, tek cümle ile yanıt verir "muayeneye gelmeniz lazım"
    * Muayeneye gittiğinizde, sanki başkasının hastasıymış gibi yeni muayene randevusu ve ücreti alınır, kontrol diye bir durum sözkonusu değil.
    * Sitesinde binlerce yorum var, ama hastaları yorum veya tecrübelerini veya soruları yazdığında direk siliniyor.

Ben kendi adıma konuşuyorum, ben memnun kalmadım, çünkü iyileştiğimi hissetmiyorum ve ciddi bir ilgisizlik var. (paranızı alana kadar ilgililer)
    Yazdığım soruları sitelerinden sildiler, aradığımda doktor ile görüşemedim, hemşireler kaba, ilgi yok.

Çok afedersiniz, kendimle ilgili resimler var, burada paylaşmamın sakıncası olmaz ise ve size faydalı olabilecekse üşenmem yükleyebilirim.

Sorusu merak ettiği olan var ise lütfen çekinmeden sorsun, bu konuda bilgi eksikliği var, elimden gelen bilgi yardımını sağlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamutxy -- 12 Aralık 2012; 11:48:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Op.Dr.Atilla KAYA

ilhami Diyorki:
    Op.Dr.Atilla KAYA

Medicalart ve Atilla Kaya için bizzat kendi tecrübelerimi aktardım, miktosinusektomi detaylarım aşağıdadır,

quote:

Merhaba,
    Sırf burada tecrübelerimi yazabilmek için yıllar önce alıp unutmuş oldugum hesabımı aktive ettim ve kapanmış bu konuyu hortlattım.
    Bende uzun süre internetten bu konuyu araştırdım ama net bir bilgi bulamamıştım.
    Kendi görüş ve tecrübemi paylaşırken öncelikle şunu belirtmek isterim, Daha önce hiçbir ameliyat tecrübem olmadı ve tıp konusunda bilgili bir kişilik sayılmam.

Yaşadıklarımı objektif ve kendi gözümden ayrı olarak size anlaşılır şekilde iletmeye çalışacağım.

Atilla Kaya ya 3 ay kadar önce kıl dönmesinden ameliyat oldum , mikrosinusektomi adını verdikleri yöntemi uyguladı.
    Süreç;

-ilk muayenemde 10 sn bölgeye baktı ve olabilirsin dedi, Cipro 500 adlı antibiyotik ilacı alıp 1 hafta kullanmamı 1 ay sonra iltahap kuruyunca ameliyat olmaya gelmemi istedi.

-ikinci gidişimde 3 ay sonra cipro ilacını kullanmış ve 1 ay bekleyip iltahabı kurutmuş olarak gittim. Hızla ameliyata aldı, 10 dk sonunda girdiğim kapıdan işlem görmüş olarak çıktım. Bu hıza beni bekleyen arkadaşım bile inanamadı. Bir kutu cipro yazıp 1 hafta kullanıp kutuyu bitirmemi istedi. Dikkat edilecek hususların oldugu bir bilgilendirme sayfası a4 kağıt verdi.

1. gün Uyuşturucu yaptığı işlem veya sonrasında acı hissetmiyorsunuz, evinize gittiğinizde bunun etkisi geçince küçük sızlamalar olabiliyor, bu yönden bir problem yok.
    2. gün çok dikkatle korursanız dikişler açılmaz, ağrı kesicinizi hiç aksatmayın acınız olmaz,
    3. gün söylendiği şekilde tampon'u çıkardım, akşamına dikişler kendiliğinden açıldı, durmadan kan akmaya başladı.
    4. gün medicalart'ı aradım, durumu anlattım, telefona klinik hemşirelerinden biri çıkarak "bol su ile yıkayın, durum normal birşey yok" dedi.
    5. gün işe dönmem gerekti, işe gittim, ama oturmak dert, ayakta durmak dert, gergin bol kanamalı, dayanamadım ve raporumu uzattım.
    8. gün işime yeniden döndüm, yara yeri kabuk bağladı pıhtılar oluştuğu için kanama sadece oturma esnasında olmaya başladı.

Sonuç;
    * Görüşmek için Atilla bey'i sakın aramayın, konuşmanız mümkün değil, sadece mail atabilirsiniz, tek cümle ile yanıt verir "muayeneye gelmeniz lazım"
    * Muayeneye gittiğinizde, sanki başkasının hastasıymış gibi yeni muayene randevusu ve ücreti alınır, kontrol diye bir durum sözkonusu değil.
    * Sitesinde binlerce yorum var, ama hastaları yorum veya tecrübelerini veya soruları yazdığında direk siliniyor.

Ben kendi adıma konuşuyorum, ben memnun kalmadım, çünkü iyileştiğimi hissetmiyorum ve ciddi bir ilgisizlik var. (paranızı alana kadar ilgililer)
    Yazdığım soruları sitelerinden sildiler, aradığımda doktor ile görüşemedim, hemşireler kaba, ilgi yok.

Çok afedersiniz, kendimle ilgili resimler var, burada paylaşmamın sakıncası olmaz ise ve size faydalı olabilecekse üşenmem yükleyebilirim.

Sorusu merak ettiği olan var ise lütfen çekinmeden sorsun, bu konuda bilgi eksikliği var, elimden gelen bilgi yardımını sağlarım.

off hocam yıktın beni, yorumlariniz icin hassasiyetiniz icin cok tesekkur ederim. forumda bu yontemle ameliyat olan birkac arkadas daha geri donus yapti hepsi de cok memnun olmuslar hicbir sikinti yok diye yazdilar, sizin adiniza cok uzuldum acil sifalar.
    diger yontemlere ayiracak vaktim ve zamanim yok diye mikrosinusektomiyi tercih edicem. oneriler ve tecrubelernz icin cok tesekkurler. bilemiyorum cok kararsiz kaldm ocak basi gitmeyi dusunuyordum, Allah kerim deyip gidecegiz sanirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Op.Dr.Atilla KAYA

ilhami Diyorki:
    Op.Dr.Atilla KAYA

quote:

Merhaba,

Süreç;

Sonuç;

off hocam yıktın beni, yorumlariniz icin hassasiyetiniz icin cok tesekkur ederim. forumda bu yontemle ameliyat olan birkac arkadas daha geri donus yapti hepsi de cok memnun olmuslar hicbir sikinti yok diye yazdilar, sizin adiniza cok uzuldum acil sifalar.
    diger yontemlere ayiracak vaktim ve zamanim yok diye mikrosinusektomiyi tercih edicem. oneriler ve tecrubelernz icin cok tesekkurler. bilemiyorum cok kararsiz kaldm ocak basi gitmeyi dusunuyordum, Allah kerim deyip gidecegiz sanirim

Ben de vakitsizlik yoğun iş temposundan bu yöntemi tercih etmeye mecbur kaldım.
    internette çok fazla detay içeren yorum yoktu.

Atilla kaya kıl giriş deliği ile kıl yumağının oluştuğu yer arasına işlem uygulamıyor, tam olarak temizlemiyor.

Sadece apse nin altındaki şişlik pilodinal sinus denen parçayı çıkartıyor, işte sana parçanın çıktıktan 5 dk sonraki resmi.

• Bende devlet hastanesinde oldum bu ameliyatı.1 hafta olcak yarına şimdilik iyi o acıları bende çektim ilk günler.Baya bi dikişim varmış benim çok bi sorunum yokdu ama tekrarlar diyince direk ameliyat oldum yaşım 18 dersane kaydımı sildirdim 2 ay oturamazsın dediler.
  • çok fena bişey. Oyuyolar resmen : Canlı izleyin buyrun : http://www.bilgekral.com/2012/12/kil-donmesi-nedir-canli-kil-donmesi.html
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.