Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

anestezinin etkisi 3-5 gün sürüyor

o kadar değil ya 5-6 saate tamamen geçiyor.
    Ben açık ameliiyat oldum ama yine de 5-6 dikiş vardı onlarda bugün alındı ama ne alındı.içim gitti yaa.2 ekimde dershanem başlıcak.beyler dikişler alındıktan kaç gün sonra oturabilirim.ameliyat olalı 12 gün oldu hiç oturmadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur55sag

quote:

anestezinin etkisi 3-5 gün sürüyor

o kadar değil ya 5-6 saate tamamen geçiyor.
    Ben açık ameliiyat oldum ama yine de 5-6 dikiş vardı onlarda bugün alındı ama ne alındı.içim gitti yaa.2 ekimde dershanem başlıcak.beyler dikişler alındıktan kaç gün sonra oturabilirim.ameliyat olalı 12 gün oldu hiç oturmadım...

Tabiki bacakları 5-6 saat sonra kullanmaya başlıyorsunuz ama yan etkileri 3-5 gün sürüyor. Baş ağrısı, baş dönmesi,sırt ağrısı. Anestezi uzmanı boşuna günde en az 3 litre su için ve kafeinli ürünler tüketin demiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer89

Arkadaşlar ameliyat olalı 6 ay oldu.Ameliyat bölgemde hafif ağrı oluyor.Genellikle sert bir yere oturduğum zaman oluyor.Neden olur.Sizdede oldumu böyle bir durum.

Senle aynı dönemde ameliyat olduk ömer, hatta aynı günde bile olmuş olabilriz (20 Mart) ne yazık ki o problem bende de var... Sert bir yere uzun süre oturduğum zamanlarda hafif bir ağrı sızlama oluyor özellikle çok özür dileyerek söylüyorum ıkınmalarda daha fazla bir sızlama oluyor ama sanırım bu iç dikişlerle alakalı birşey.. o yüzden zamanla geçeceğini varsayıyorum ömer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5ms

quote:

Arkadaşlar ameliyat olalı 6 ay oldu.Ameliyat bölgemde hafif ağrı oluyor.Genellikle sert bir yere oturduğum zaman oluyor.Neden olur.Sizdede oldumu böyle bir durum.

Senle aynı dönemde ameliyat olduk ömer, hatta aynı günde bile olmuş olabilriz (20 Mart) ne yazık ki o problem bende de var... Sert bir yere uzun süre oturduğum zamanlarda hafif bir ağrı sızlama oluyor özellikle çok özür dileyerek söylüyorum ıkınmalarda daha fazla bir sızlama oluyor ama sanırım bu iç dikişlerle alakalı birşey.. o yüzden zamanla geçeceğini varsayıyorum ömer...

EVET HATIRLADIM :) Ağrıda demeyelimde yanma,ağrı karşımı birşey.benimde aklıma geldi iç dikişlerden olabilir diye.Zaten bugün doktora gittim doktor yurtdışına gitmiş.şanssızlık işte.Ama temizliğe önem veriyorum.kılları ağda ile aldırıyorum.Kardeşim bayan kuaförü sağolsun o alıyor.2 ay uzamıyor.Allah herkese acil şifalar versin.kalp ameliyatından zor vallahi
  • quote:

quote:

Benim de olalı 2.5 ay oldu. Çok oturunca veya sert bir yere oturunca bende de ağrı yapıyor. Demek ki olağan bir durum.
  • Benım sızın kadar uzun sure olmadı sadece 2 hafta oldu benım sola dogru ılerledıgı ıcın sag tarafa dogru rahatlıkla oturabılıyorum ama doktorum bana o ıc dıkısler 7-8 aydan once tam olarak erımez o yuzden uzun yolculuk falan yapma bu donem ıcınde dedı yanı sızın de dedıgınız gıbı ıc dıkıslerden dolayı maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar size ameliyat öncesi ve sonrasını bütün detayları ile anlatacağım. umarım yardımcı olur.
    kıl dönmesi ameliyatını 2 kez olmuş biriyim. 2.ci ameliyatımı 20 eylülde yani 6gün önce oldum. ilk ameliyatımı 19 yaşında olmuştum. 10 yıl sonra tekrarladı. her iki ameliyatımda flap kaydırma yöntemiyle oldu. öncelikle size teşhis döneminden bahsedeyim. ilk başta kuyruk sokumunuzda tatlı tatlı bir kaşınma başlar. siz dersinizki terden sivilce falan bir türlü konduramazsınız kendinize. sırt üstü yatınca batma olur dersiniz tahriş oldu üstüne gitmiyim. yüzüstü yatarsınız. belli bir süre geçer. 3ay 4 ay hiç birşey olmaz. sonra yine aynı şeyler falan. böle idare edersiniz ama bu size hiç birşey kazandırmaz. çünkü ameliyat olacaksınız kaçarınız yok. beklemenin size kötülüğü war iyiliği yok. çünkü alt katmanda kist sürekli genişliyor. en sonunda derinin üstünde belli olan bir sivilce belirir. akıntı olur kaşınma dewam oturma imkanınız ise daha sıkıntılı olur düz oturduğunuzda sıkıntılar başlar. ve son safha artık itihap yapmıştır. we kanlı bir boşalma olur. artık kaçacak yeriniz kalmamıştır. o bölgeyi temiz tutmak tabiki bir yoldur hasta olmamak için ama ben ilk ameliyatımdan sonra her 2 haftada bir o bölgeyi depitakla temizlyordum. ama yinede tekrarladı. yani işiniz birazda şansa kalmış..
    şimdi ikinci kısım ameliyat dönemi. ameliyatı sakın ama sakın gözünüzde büyütmeyin. ben kan görünce bile bayılan bi adamım ben olduysam ve korkulacak bişey olmadığını gördüysem kimse ameliyatı umursamasın. flap yöntemi çok rahat bir yöntemdir. önce size narkoz için bazı tahliller yapıor. kan alıyolar. daha sonra kan sayımınızı yapıolar akciğer filmi çekiolar ekg yapıolar. daha sonra ameliyat gününüzden bir gece önce engeç 24:00da yemeği kesiyosunuz. sabah 5:00da da su içmeyi kesiosunuz. bu anlattıklarım genel anestezi için geçerli narkoz alıcakar için yani. neyse su olayı biraz sıkıntı sıcak bi mewsimde oluyorsanız dudaklarınız kuruyor serumla besliolar sizi ama boğaz kuruluğu çekilmez bi hal alıyor.ameliyat saati geldiğinde hastabakıcılar sizi bi güzel traş edior. daha sonra gömleği giydirip bi iğne basıyolar. bu iğne her derde dewa bi iğne o iğneyi wurulana kadar heyecandan 3 kulvallah bi elham okuyan adam o iğneden sonra orhan gencebaydan yaradan doğ demiş bende doğmuşum şarkısını söleyebiecek kadar rahatlıyor. bi rahatlama bi genişlik doktorla enseye tokat biyerine parmak misali olacak kadar geniş oluyosun. sonra seni ameliyathaneye indriyolar sedyeyle ameliyathanede anestezistler hemşireler falan warken komutanda sonradan gelior yani doktorunuz. bu sırada elinizin üstüne kelebek denilen bişey takıolar onun üzerinden narkozu basıolar hooopp 5 saniye dayanabilen yok 3-4 gibi bayılıyosunuz. bi kakmışsınız orda bi ses ameliyat bitti ama gözünüzü hemen açamıyosunuz. ben bu anesteziden ayılırken o ameliyathaneden odama geçene kadar 2 seferdede kötü anılar yaşadım:)) birincide alayına küfür günah ama nasıl küfür ağzımı durduramıyorum. ortada bişey yok sırf narkoz kafası. ikincidede ordaki kızlardan birine ewlenme teklifi etmişim. ağzınıza hakiim olun ayılırken:)) nese ameliyatımız bitti. zaten ardından serum antbiyotik ağrı kesicier falan derken ne ağrınız war ne sancınız. kıçta dirhen takılı içerde pis kan birikmesin die kuyruk gibi gezdiriosunuz. o gece hastanede yatıosunuz. ertesi gün öğleden sonra taburcu oluyosunuz. şuana kadar yazdıklarımdan abartmayı sewen biri olmadığımı anamışsınızdır. bunu göz önünde bulundurun. çünkü şimdi yazacaklarım size abartı gelebilir. ewe geldiğiniz andan itibaren kıl dönmesi hastalığının bütün pisliği yeni başlamış oluyor. zorunlu yatış pozisyonu yüzüstü yatmaktan be spazmı geçiriyosunuz adeta. ilk ameliyatımda ise doktorum inadına sırt üstü yat demişti ama bu seferki doktor kesinlikle yüzüstü yatacaksın dedi. büyük abdestte sorunlar yaşayabilirsiniz. nese arkadaşlar sakın sağdan soldan kulaktan dolma şeylere inanmayın. bu ameliyatı olan tecrübeli insanları dinleyin. size bu satırarı yazarken yine yüzüstü yattığımdan belimde ağrılar başladı. hepinize çok geçmiş olsun..
  • Merhaba arkadaşlar bende ameliyat olucam kaçarı yok,

şimdi tam kuyruk sokumunda dip tarafta bir delik var.

sol yanakta da 2 tane apse var.

biraz ilerledi biliyorum.

Şimdi nasıl olur bu burda anlatılanlarda daha mı zor olur acaba. Baya bi tırsıyorum da.

Benim gibi olan var mıydı.

Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosingwa

arkadaşlar size ameliyat öncesi ve sonrasını bütün detayları ile anlatacağım. umarım yardımcı olur.
    kıl dönmesi ameliyatını 2 kez olmuş biriyim. 2.ci ameliyatımı 20 eylülde yani 6gün önce oldum. ilk ameliyatımı 19 yaşında olmuştum. 10 yıl sonra tekrarladı. her iki ameliyatımda flap kaydırma yöntemiyle oldu. öncelikle size teşhis döneminden bahsedeyim. ilk başta kuyruk sokumunuzda tatlı tatlı bir kaşınma başlar. siz dersinizki terden sivilce falan bir türlü konduramazsınız kendinize. sırt üstü yatınca batma olur dersiniz tahriş oldu üstüne gitmiyim. yüzüstü yatarsınız. belli bir süre geçer. 3ay 4 ay hiç birşey olmaz. sonra yine aynı şeyler falan. böle idare edersiniz ama bu size hiç birşey kazandırmaz. çünkü ameliyat olacaksınız kaçarınız yok. beklemenin size kötülüğü war iyiliği yok. çünkü alt katmanda kist sürekli genişliyor. en sonunda derinin üstünde belli olan bir sivilce belirir. akıntı olur kaşınma dewam oturma imkanınız ise daha sıkıntılı olur düz oturduğunuzda sıkıntılar başlar. ve son safha artık itihap yapmıştır. we kanlı bir boşalma olur. artık kaçacak yeriniz kalmamıştır. o bölgeyi temiz tutmak tabiki bir yoldur hasta olmamak için ama ben ilk ameliyatımdan sonra her 2 haftada bir o bölgeyi depitakla temizlyordum. ama yinede tekrarladı. yani işiniz birazda şansa kalmış..
    şimdi ikinci kısım ameliyat dönemi. ameliyatı sakın ama sakın gözünüzde büyütmeyin. ben kan görünce bile bayılan bi adamım ben olduysam ve korkulacak bişey olmadığını gördüysem kimse ameliyatı umursamasın. flap yöntemi çok rahat bir yöntemdir. önce size narkoz için bazı tahliller yapıor. kan alıyolar. daha sonra kan sayımınızı yapıolar akciğer filmi çekiolar ekg yapıolar. daha sonra ameliyat gününüzden bir gece önce engeç 24:00da yemeği kesiyosunuz. sabah 5:00da da su içmeyi kesiosunuz. bu anlattıklarım genel anestezi için geçerli narkoz alıcakar için yani. neyse su olayı biraz sıkıntı sıcak bi mewsimde oluyorsanız dudaklarınız kuruyor serumla besliolar sizi ama boğaz kuruluğu çekilmez bi hal alıyor.ameliyat saati geldiğinde hastabakıcılar sizi bi güzel traş edior. daha sonra gömleği giydirip bi iğne basıyolar. bu iğne her derde dewa bi iğne o iğneyi wurulana kadar heyecandan 3 kulvallah bi elham okuyan adam o iğneden sonra orhan gencebaydan yaradan doğ demiş bende doğmuşum şarkısını söleyebiecek kadar rahatlıyor. bi rahatlama bi genişlik doktorla enseye tokat biyerine parmak misali olacak kadar geniş oluyosun. sonra seni ameliyathaneye indriyolar sedyeyle ameliyathanede anestezistler hemşireler falan warken komutanda sonradan gelior yani doktorunuz. bu sırada elinizin üstüne kelebek denilen bişey takıolar onun üzerinden narkozu basıolar hooopp 5 saniye dayanabilen yok 3-4 gibi bayılıyosunuz. bi kakmışsınız orda bi ses ameliyat bitti ama gözünüzü hemen açamıyosunuz. ben bu anesteziden ayılırken o ameliyathaneden odama geçene kadar 2 seferdede kötü anılar yaşadım:)) birincide alayına küfür günah ama nasıl küfür ağzımı durduramıyorum. ortada bişey yok sırf narkoz kafası. ikincidede ordaki kızlardan birine ewlenme teklifi etmişim. ağzınıza hakiim olun ayılırken:)) nese ameliyatımız bitti. zaten ardından serum antbiyotik ağrı kesicier falan derken ne ağrınız war ne sancınız. kıçta dirhen takılı içerde pis kan birikmesin die kuyruk gibi gezdiriosunuz. o gece hastanede yatıosunuz. ertesi gün öğleden sonra taburcu oluyosunuz. şuana kadar yazdıklarımdan abartmayı sewen biri olmadığımı anamışsınızdır. bunu göz önünde bulundurun. çünkü şimdi yazacaklarım size abartı gelebilir. ewe geldiğiniz andan itibaren kıl dönmesi hastalığının bütün pisliği yeni başlamış oluyor. zorunlu yatış pozisyonu yüzüstü yatmaktan be spazmı geçiriyosunuz adeta. ilk ameliyatımda ise doktorum inadına sırt üstü yat demişti ama bu seferki doktor kesinlikle yüzüstü yatacaksın dedi. büyük abdestte sorunlar yaşayabilirsiniz. nese arkadaşlar sakın sağdan soldan kulaktan dolma şeylere inanmayın. bu ameliyatı olan tecrübeli insanları dinleyin. size bu satırarı yazarken yine yüzüstü yattığımdan belimde ağrılar başladı. hepinize çok geçmiş olsun..

Aynen bu dikişleri illa aldırmak zorunda mıyız. Niye kendinden kaybolan dikiş kullanmıyorlar ki.
    Yanlış hatırlamıyorum taa 10 yaşımda olmuştum sünneti, dikiş kendinden kaybolmuştu.
  • Ic dıkısler zaten kendılıgınden erıyor da dıs dıkıslerı almak zorundalar onda cok bısey yok ben bugun aldırdım 2 dakıka surdu tek derdımız o olsun yanı adamlar kanserle falan ugrasıyorlar Allah daha buyuk seylerden korusun

• Dun bende ameliyattan ciktim bu yorumlari okudukta sonra diger arkadaslara nazaran ameliyatimin rahat gectigini soyleyebilirim belkide doktorla alakalidir bilmiyorum. Ameliuatimi mudanya devlet hastanesinde oldum 3-4 seneden beri suphelendigim durum vardi ara ara kasinti yapip kayboluyodu daha sonra kuyruk sokumunun sag tarafinda 2-3cm civarinda iceriye dogru sislik ve kanla karisik iltihap vardi doktora itigimde kil donmesi var istersen alabilirim dedi (herhalde fazla ilerlememisti)
    Ameliyattan bir gun once 12 den sonra yemek ve su icmiyosunz serum takip ameliyathaneye alıniyorsunuz bellden asagisi uyustugu icin belimden igne yaptilar ve donlar asagi :)) tras isleminden sonra operasyona gectiler 7-8 dk gibi kisa sure sonra islem tamamlandi burya kadar hersey iyi beldn asagisi iyustugu icin ameliyattan sonra 4-5 saat uyusukluk gecene kadar zor oluyo taaa ki tuvaletinizi yapana kadar diger arkadaslari bilmiyorum ama benim ne agrim oldu ne sizim bugun taburcu oldum ve evde yatiyorum yatis pozisyonlari ve tuvalet zor oluyo 2kere buuk geldi ve ayakta yaptim o derece

Sormak istediginiz soru varsa cevaplayabilirm simdien gecmis olsun...

• quote:

quote:

ameliyat olalı 4 ay oldu neredeyse ama hala akıntım gelıyor bır gun yıkanmasam ve o bolgeye gazlı bez koymasam cok kotu kokulu akıntı gelıyor. sızde akıntı ne kadar surdu ? yarı acık oldum amelıyatı sızların nasıldı?
  • Bende dikişler alındıktan sonra 2-3 akıntı oldu o kadar hiç akıntım yok bence biran önce doktora gitmende fayda var
  • Kıl dönmesi ameliyatı olalı 9 sene oldu.
    Benimki erken teşhismiş. Doktor iyi ki beklememişsin dedi.
    Kısaca şöyle anlatayım.
    Kuyruk sokumunda sivilce gibi bişey çıktı. Ufak ufak pembe renkli iltihaplar akmaya başladı.
    1 ay sonra doktora gittim ve kıl dönmesi ameliyatı olacağım söylendi.
    3 gün sonra ameliyat oldum.
    Sadece bel altını uyuşturup yaklaşık 45 dakika süren bir ameliyat geçirdim.
    Doktor çıkan parçayı gösterdi ve serçe parmağım kadar etrafı kıl sarılı şekilde bir parçaydı.
    3 gece 4 gün hastanede yattım.
    Kaldığım oda da 2 kişi daha vardı bu ameliyatı geçiren.
    Onların ki daha betermiş. Bende 5 dikiş vardı bu 2 kişide 20-25 civarı dikiş varmış. Bide akıntıyı alması için hortumlu bişey takmışlar.
    Bende bu yoktu mesela.
    Taburcu olduktan sonra bir kaç günde evde yattım ve yavaş yavaş yürümeye başladım.
    1 ay sonra tamamen normale döndüm.

Erken teşhis çok önemli.
    Herkese geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selda98

quote:

quote:

ameliyat olalı 4 ay oldu neredeyse ama hala akıntım gelıyor bır gun yıkanmasam ve o bolgeye gazlı bez koymasam cok kotu kokulu akıntı gelıyor. sızde akıntı ne kadar surdu ? yarı acık oldum amelıyatı sızların nasıldı?

Bence o bölge tamamen temizlenmemiş. Yani iltihap ve kıl olma durumu halen var gibi.
    Bence doktora tekrar gidin.
  • Ben sordum doktora hocam böyle böyle mikrosünisektomi felan yöntemi varmış diye.Git onu ol o zaman dedi.Çok bilmiş gibi göründüm doktora heralde bunlar çok biliyolar felan dedi.Onun riski fazlaymış.3 gün sonra yattım flap ameliyatına.Mantık olarakta çıkarılan parça büyüklüğüne bakarsak flap yöntemi daha garanti gibi zaten.Bu arada o cesaret iğnesi dedikleri şey cidden kafa yapıyor biraz.Ameliyathaneden başım örtülü yüzükoyun sırıtarak çıkmışım.Birde mikrosinüsektomideki gibi hafif acı felan olmuyor. 3 tane iğne yaptılar omurilikten sinek ısırığı gibi acıyor.Bende 0 acı olmaz hiçbir zaman yazanları okudum buradaki.Ameliyat başladı.Uyuyabilirsin dedi hemşire.Bende düşündüm 0 acı olmuyomuş neşteri bi vursun öyle uyurum dedim.Bir baktım ameliyat bitmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aimrevivo

Ben sordum doktora hocam böyle böyle mikrosünisektomi felan yöntemi varmış diye.Git onu ol o zaman dedi.Çok bilmiş gibi göründüm doktora heralde bunlar çok biliyolar felan dedi.Onun riski fazlaymış.3 gün sonra yattım flap ameliyatına.Mantık olarakta çıkarılan parça büyüklüğüne bakarsak flap yöntemi daha garanti gibi zaten.Bu arada o cesaret iğnesi dedikleri şey cidden kafa yapıyor biraz.Ameliyathaneden başım örtülü yüzükoyun sırıtarak çıkmışım.Birde mikrosinüsektomideki gibi hafif acı felan olmuyor. 3 tane iğne yaptılar omurilikten sinek ısırığı gibi acıyor.Bende 0 acı olmaz hiçbir zaman yazanları okudum buradaki.Ameliyat başladı.Uyuyabilirsin dedi hemşire.Bende düşündüm 0 acı olmuyomuş neşteri bi vursun öyle uyurum dedim.Bir baktım ameliyat bitmiş.

Geçmiş olsun.Şimdi bundan sonrasını iyi bakımla ve dikkat ederek geçirmen lazım kolay gelsin...
  • Arkadaslar iki gündür kuyruk kemiğim acıyor gibiydi ben zedelendi sandim kuzenim doktor Cumartesi olduğu için onunla gittik çalıştığı hastaneye film çekti kırık zedelenme yok dedi sonra baktı iyice ve kuyruk sokumu bölgesinde kıl dönmesi var çıkaralım dedi kendisi boş yataklı odaya aldı yatırıp irin sıvısı kan çıktı azda 2-3 cm uzulugunda kıl çıktı ve dedi tekrarlar bu ameliyat olman gerek diye..Önceki sayfaları okudum biraz bilgi edindim forum sayesinde fakat ben 19 yaşındayım lys ye hazırlanıyorum o sebepten çok endiseliyim dershaneye gidiyorum..Lütfen benimle aynı durumu paylaşan siz arkadaslarım yardımcı olun ameliyatmidir tek çözümü yoksa başka yolu varmi eğer ameliyat olursam tahmini kaç gün oturup ders çalışamam, dershaneye gidemem.Sizden ricam bilgi verin tecrübeli olan sizsiniz.Hepinize gecmis olsun Allah acil şifalarını versin bizlere sagolun..

• quote:

Orijinalden alıntı: onlymann

Arkadaslar iki gündür kuyruk kemiğim acıyor gibiydi ben zedelendi sandim kuzenim doktor Cumartesi olduğu için onunla gittik çalıştığı hastaneye film çekti kırık zedelenme yok dedi sonra baktı iyice ve kuyruk sokumu bölgesinde kıl dönmesi var çıkaralım dedi kendisi boş yataklı odaya aldı yatırıp irin sıvısı kan çıktı azda 2-3 cm uzulugunda kıl çıktı ve dedi tekrarlar bu ameliyat olman gerek diye..Önceki sayfaları okudum biraz bilgi edindim forum sayesinde fakat ben 19 yaşındayım lys ye hazırlanıyorum o sebepten çok endiseliyim dershaneye gidiyorum..Lütfen benimle aynı durumu paylaşan siz arkadaslarım yardımcı olun ameliyatmidir tek çözümü yoksa başka yolu varmi eğer ameliyat olursam tahmini kaç gün oturup ders çalışamam, dershaneye gidemem.Sizden ricam bilgi verin tecrübeli olan sizsiniz.Hepinize gecmis olsun Allah acil şifalarını versin bizlere sagolun..

Öncelikle geçmiş olsun . Ne yazikki en sağlıklı kurtuluş yöntemi ameliyat. Ameliyat olursan da 2-3 haftan gider baştan söyleyeyim. Çünkü en az 1-2 hafta ameliyat yöntemine göre oturamayabilirsin. Eğer kıl dönmesi başlangıç seviyesindeyse LYS den sonra olabilirsin ama ilerlediyse ol kurtul bana kalırsa yattığın yerden test çözersin:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: scrfc

quote:

Orijinalden alıntı: onlymann

Arkadaslar iki gündür kuyruk kemiğim acıyor gibiydi ben zedelendi sandim kuzenim doktor Cumartesi olduğu için onunla gittik çalıştığı hastaneye film çekti kırık zedelenme yok dedi sonra baktı iyice ve kuyruk sokumu bölgesinde kıl dönmesi var çıkaralım dedi kendisi boş yataklı odaya aldı yatırıp irin sıvısı kan çıktı azda 2-3 cm uzulugunda kıl çıktı ve dedi tekrarlar bu ameliyat olman gerek diye..Önceki sayfaları okudum biraz bilgi edindim forum sayesinde fakat ben 19 yaşındayım lys ye hazırlanıyorum o sebepten çok endiseliyim dershaneye gidiyorum..Lütfen benimle aynı durumu paylaşan siz arkadaslarım yardımcı olun ameliyatmidir tek çözümü yoksa başka yolu varmi eğer ameliyat olursam tahmini kaç gün oturup ders çalışamam, dershaneye gidemem.Sizden ricam bilgi verin tecrübeli olan sizsiniz.Hepinize gecmis olsun Allah acil şifalarını versin bizlere sagolun..

Öncelikle geçmiş olsun . Ne yazikki en sağlıklı kurtuluş yöntemi ameliyat. Ameliyat olursan da 2-3 haftan gider baştan söyleyeyim. Çünkü en az 1-2 hafta ameliyat yöntemine göre oturamayabilirsin. Eğer kıl dönmesi başlangıç seviyesindeyse LYS den sonra olabilirsin ama ilerlediyse ol kurtul bana kalırsa yattığın yerden test çözersin:)

Teşekkür ederim ilgin için.Kuzenim doktor onun söylediğine göre birkaç aya tekrar iltihap toplayıp yeniler dedi bende sordum lysden sonra olmazmı diye dayanamazsın o zamana dedi ben bakıyorum netten ama büyük ihtimal 15 karne tatiline birkaç hafta kala randevu alicaz ve ameliyatı olucam ben tatil olunca dershaneden kaybım en fazla bir hafta olur.,Mezunum ben bu yıl tekrar gireceğim artık napacam bilmiyorum.Çalısmada sorun olcagini sanmıyorum çünkü çalışan birisiyim yatakta felan çözerim soruları benim için sorun olmaz..Artık şimdi daha çok çalısmam gerek ılerde ne olcagi belli değil..

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.