Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (210. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 27 aralıkta açık bıraktırarak yaptıracam bakalım epudural anestezi ile doktorum fenol menol olmaz görmek lazım dedi kemiğe işlemediyse sıkıntı yok dedi açık kalacağı için oturup kalkmanda sıkıntı da olmaz dedi bakalım hayırlısı artık halbuki fenol kafama yatmıştı
  • Kemiğe işleyince noluyormuş hocam? Bana hiç böyle test yapmadılar elle muayene etti sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisst0n

Kemiğe işleyince noluyormuş hocam? Bana hiç böyle test yapmadılar elle muayene etti sadece
    valla kemiğe indi ise dedi kazımam lazım o zaman iş değişir dedi

zaten 27 aralık olacaz dedim ama vazgeçebilirim 2-3 ay daha takip edebilirim bel aşağısı uyuşturma sonrası sonda riski kafama yatmamaya başladı akşamdan beri ne halt edecem valla bilmiyorum
  • Arkadaşlar merhaba herkese geçmiş olsun,şifa dilerim.

Makatımla ilgili sıkıntı yaşıyorum;1-2 yıldır özellikle yazları makatımda terleme oluyor...Bazende iç çamaşırımda kötü koku oluyordu gri akıntı gibi.

2-3 aydır makatımı çok iyi temizlememe rağmen (hergün duş alırım sabunlarım bölgeyi ve taharet alırken dikkatli alırım.) birkaç saat sonra koku oluyor bazen öyle artıyor ki pantalonumda hafif koku oluyor ve bu beni çok yıpratıyor.sindirmeyle ilgili sıkıntı yaşıyorum sürekli gazım oluyor ve rahat dışkılıyamıyorum.

Dün makatımda apse gibi bir şey çıktı,otururken hafiften ağrıyor makat bölgem bugün ise iç çamaşırımın makat bölümünde sarı ve kan renginde benek benek lekeler gördüm acaba benim sıkıntım nedir?

Ölmek istiyorum,stresten dolayı burnum b*ktan kurtulmuyor. Sürekli hastayım..... lütfen yardımcı olun

• açık olma hıc ıyılesmez yara
  • Genel cerrahi uzmanına göründün mü? Ne dedi?

• darknes1905 kullanıcısına yanıt
    genel cerrahiye 1 ay önce,sürekli gazımın olması ve makatımda kötü koku şikayetiyle gittim.
    Sadece tahlil yaptırdı kan idrar dışkı,mide hapı verdi talcid şutladı.
  • Makatınızı ve kuyruk sokumunuzu muayene etmeden mi bunları yaptı? İlginç

• Beyler bana keşbiş olsun kıl dönmesi nüksetti yazın tekrar ameliyat.

• 27 aralıktaki ameliyat kararımdan önce haseki hastanesi genel cerrahiye muayeneye gittim hoca kesinlikle şu anlık bir durum yok olma dedi 2 tane antibiyotik yazdı kullan bakalım iyice kurusun iyi bakmışssın sen dedi sonra uç verir iltihap olursa gel dedi fenol uygulamasını onlarda yapıyormuş biraz mırın kırın etti fenole ama olabilir alternatif çözüm dedi yaparız dedi ama ısrarla şu an büyük bir sorunun yok dedi şimdilik bende erteledim ameliyat kararımı antibiyotiğe başladık bakalım
  • Daha önce sanırım 1-2 ay önce apse olup boşalmıştı. Randevu almıştım ama boşalınca herhalde kendi kendine geçti dedin ama tekrar apse oldu 3 gün önce. Kuyruk sokumunda apsenin yanında delik varı ve oradan kendiliğinden irin çıkıyordu hatta iç çamaşırımı batırıdğınşçin apseden haberdar olmuştum. Sonra akıntı hafiften durur gibi oldu ben kendim bastırıp o delikten irin çıkartabiliyordum ama o delik ilginç bir şekilde kapandı. Şuan apse ciddi ağrı yapıyor ve ders çalışmama engel oluyor.

Pazartesi günü randevum var ama ağrı ciddi derecede rahatsız edici hale büründü. Acile gideyim mi yoksa doktor randevusunu bekleyeyim mi?

Kızılay'a kan verirken bile şoka girip bayılmış, şoktayken ortalığı yıkmış. Küçüklüğümde iğne vurulurken 3-4 kişinin tuttuğu birisi olarak okuduklarımdan sonra ameliyattan hiç korkum yok fakat şu apsenin drenaj sırasındaki acı cidden çok korkutuyor beni. Bu işin acısız bir yolu yok mu hani o apseyi de ameliyathane gerekirse bel altı anestezi ile boşaltsalar. Gerçekten acı eşiğim inanılmaz düşük ve bir kaza çıkarmaktan daha çok da acıdan gerçekten korkuyorum.

• Murat Burç M kullanıcısına yanıt
    Apse olduğu için anestezi işlemez o bölgeye yine de ağrır malesef sıkın dişinizi gidip boşalttırın.Daha sonra da antibiyotik reçete eder zaten doktorunuz bunu da düzenli kullanıp yakın zamanda ameliyat olmanız şart.Yoksa bu durum sürekli tekrar eder daha kötüsü apseli kıl dönmesi kapsülü her patladığında çevre dokulara da zarar vereceği için daha da ilerler ve ameliyatta daha fazla kesi yapılması durumu oluşur.Ne kadar büyük kesi yapılırsa o kadar geç iyileşir ve canınız o kadar çok sıkılır.Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Apse olduğu için anestezi işlemez o bölgeye yine de ağrır malesef sıkın dişinizi gidip boşalttırın.Daha sonra da antibiyotik reçete eder zaten doktorunuz bunu da düzenli kullanıp yakın zamanda ameliyat olmanız şart.Yoksa bu durum sürekli tekrar eder daha kötüsü apseli kıl dönmesi kapsülü her patladığında çevre dokulara da zarar vereceği için daha da ilerler ve ameliyatta daha fazla kesi yapılması durumu oluşur.Ne kadar büyük kesi yapılırsa o kadar geç iyileşir ve canınız o kadar çok sıkılır.Geçmiş olsun.
    Gerçekten o neşter kesiğine falan ben imkanı yok dayanamam.

31inde sınavlarım başlıyor. var. Normal şartlarda bugün bile ameliyat olurdum ama 9una kadar beklemem gerekiyor.

Dua ediyorum apse kendiliğinden boşalsın o zamana kadar.

Hiç apse drenaj I yaptıran yok mu nasıl bir deneyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 18 Aralık 2019; 9:19:58 >
  • Arkadaşlar 33 gün önce flep yöntemi ile oldum bu ameliyatı. 23. gün dikişlerim alınmıştı. dikişlerim alındığından beri flebin en altından az da olsa kanama oluyor. Direk kan rengi. WC esnasında peçeteye bulaşınca görüyorum. :(

1 ay rapor almıştım, 3 gündür iş yerinde oturma simidinde oturuyorum.

Cumartesi randevu aldım doktordan o zamana kadar içim rahat eder mi acaba diye tecrübeli arkadaşlara sormak istedim...
    Bu normal bir süreç mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portative -- 18 Aralık 2019; 10:48:28 >
  • portative P kullanıcısına yanıt
    Yaklasik 40 gun once primer yontemle oldum. Yaram hala tam kapanmadi. Senin gibi cok az bi akinti oluyor. Her hafta doktor kontrolune gidiyorum bu durum tamamen yara kapanana kadar normalmis. Yani endiselenmene gerek yok. Cok gecmis olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • darknes1905 kullanıcısına yanıt
    Benimde aynen apseliydi anestezi yapildiktan sonra hicbirsey hissetmedim. Agri falan olmadi kesilirken

• mekarakas1 kullanıcısına yanıt
    merhaba, fenol tedavisi oldum. hala pansumanlıyım, 2 güne bir pansuman için ameliyat olduğum doktora gidiyorum. yara kapanmadı, akıntı var. sizce normal mi?

• bi tane kısa winston kullanıcısına yanıt
    Akinti olmasi normal yara tamamiylen kapanana kadar akinti olur. Kapandiktan sonra eger bi yerde birikip akinti olursa sikinti.
    Pansumaninizi de hergun yapmanizi oneririm.
    Ve pansuman yaparkende batikon disinda rif kullanin.

• mekarakas1 kullanıcısına yanıt
    pansumanı ameliyatı olduğum doktor yapıyor. tüm ipler onun elinde, hangi gün gel derse gidiyorum.

akıntı olunca kendisine de sormuştum normal dedi ama ne bileyim buraya da sormak istedim. insan kuşkulanıyor. teşekkür ederim cevap için.

• bi tane kısa winston kullanıcısına yanıt
    Anladim cok gecmis olsun sizede

• 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.