Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (209. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pisst0n

Ameliyat olacaklar varsa yardımcı olabilirim.

Bugun iki hafta oldu ve dikisler alındı akıntı vs gelmiyor çok şükür. Doktor kıllarla savaş yoksa tekrarlar diyip beni korkuttu pazartesi lazer için görüşmeye gideceğim ameliyattan korkuyordum ama asıl sıkıntı sonrasıymış
    Geçmiş olsun. Ameliyat sonrası bakım da ameliyat kadar önemlidir. Lazer epilasyon ile yoğun kıl varsa bu yoğunluk azaltılabilir. Lazer epilasyon yaptırın/ yaptırmayın her durumda o bölgede kalacak tüyler için düzenli tüy dökücü krem kullanmanızı ve tüylerden arındırmanızı öneririm. Min. ayda 1 tüy dökücü krem ile tüylerden arındırmak ve günlük duş alırken bölgeyi güzelce yıkamak gerekiyor. Günlük duş ile yıkamanız ter, nemden kaynaklı olarak tüylerin daha çok tutunmasını önleyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkk97

yıllardır yaşadığım beni perişan eden bu hastalıktan sonunda kurtuldum.çok rahat ve konforlu bir operasyon oldum. ameliyatsız lazer yöntemi diye geçiyor ve gerçekten çok kısa sürede hayatıma döndüm.yılladır boşuna bu işkenceyi ve ağrıyı çekmişim.zonklamalardan duramıyordum artık ve sonunnda kurtuldum. Dr. Yasir Gözü adında doktora gittim arkadaşımın tavsiyesi üzerine. hiç pişman olmazsınız. bitkisel kürler falan hepsi boş çünkü hiç birinden fayda görmedim.teşşekkürler hocam.
    sadece lazer ile kıl dönmesi hastalığından kurtulabileceğiniz bir teknik, bilim yok. Deri altındaki iltihaplı kitlenin cerrahi yöntemle cıkarılması gerekiyor. Aksi durumda deri altına yerleşmis kıl vs. yüzünden iltihap hep olusacaktır. Yani ya cerrahi yöntem ya cerrahi yöntem... Durum çok net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Electro_Magnetic

Geçmiş olsun. Ameliyat sonrası bakım da ameliyat kadar önemlidir. Lazer epilasyon ile yoğun kıl varsa bu yoğunluk azaltılabilir. Lazer epilasyon yaptırın/ yaptırmayın her durumda o bölgede kalacak tüyler için düzenli tüy dökücü krem kullanmanızı ve tüylerden arındırmanızı öneririm. Min. ayda 1 tüy dökücü krem ile tüylerden arındırmak ve günlük duş alırken bölgeyi güzelce yıkamak gerekiyor. Günlük duş ile yıkamanız ter, nemden kaynaklı olarak tüylerin daha çok tutunmasını önleyecektir.

Alıntıları Göster
    Üstadım, iyi akşamlar. Sizin ve başlıktaki diğer arkadaşların tavsiyeleri bu hastalığı yaşayanlara çok yardımcı oluyor. Benim de danışmak istediğim bir husus vardı. Daha önce de eksik olmayın sorumu cevaplamıştınız. 1 Ağustos'ta ameliyat olmuştum, ancak sonrasındaki enfeksiyon dolayısıyla dikişlerim alınıp yara açık bırakılmıştı. Yaklaşık üç hafta önce yaranın kapandığı ve artık pansumana ihtiyacım olmadığı söylendi. Bu arada ameliyat yaramın büyük ve derin olmasına rağmen nispeten hızlı kapanmasının en büyük nedeni muhtemelen günlük duş ve bölgeye tentürdüyot değil RIF ile pansuman yapılmasıydı.

Pansuman bırakıldığından beri herhangi bir şikayetim olmadı. Günlük duşlarımı ikiye çıkardım ve tüy dökücü krem kullanmaya başladım. Artık daha dikkatli, sert olmayan zeminlere kısa aralıklarla dik oturmaya da çalışıyorum. Ancak bugün fark ettiğim üzere kuyruk sokumunun alt tarafında (ameliyat kesisi, kuyruk sokumundan aşağı dikey bir hat biçiminde), hafif açıklık gibi duran ufak bir bölge var. Yani yanlış yorumluyor da olabilirim ama bana öyle geldi. Herhangi bir ağrı, kanama ya da akıntı mevcut değil bu arada. Şu anda da bir genel cerraha ulaşamayacağım vaziyetteyim, hele memlekettekilere ocaktan önce gidemeyeceğim. Duş sonrası bu durumu fark edince bölgeye gazlı bezin üzerine RIF döküp hafifçe sürdüm. Sorum şu, telaşa mahal bir durum var mıdır sizce? O kısma kıl girmesi ya da kapanmaması gibi bir durum mevcut olur mu? Siz ve diğer bilgili arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim. Çünkü ameliyat sonrası süreç başlı başına zahmetli. Üstüne bir de enfeksiyondur, her gün pansumana gitmedir derken çok yıprandım. Gönül rahatlığıyla oturmak ve yaşamıma devam etmek istiyorum

Son olarak hepimize geçmiş olur umarım, bir daha bu rahatsızlıkla uğraşmamız gerekmez. Daha önce binlerce kez söylendi ama, kıl dönmesinden şüphelenen arkadaşlar da asla geciktirmeden bir genel cerraha görünsün ve gerekirse hemen ameliyat olsun. Bütün bu sıkıntıları 1.5 yıl boyunca beklediğim için yaşadım. Aynı odada kaldığımız adam ilk haftasında geldiğinden, hızlıca ve drensiz taburcu edilmiş, bir hafta sonra senin iş biter denilmişti Herkese iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimpusat34 -- 4 Kasım 2019; 22:36:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimpusat34

Üstadım, iyi akşamlar. Sizin ve başlıktaki diğer arkadaşların tavsiyeleri bu hastalığı yaşayanlara çok yardımcı oluyor. Benim de danışmak istediğim bir husus vardı. Daha önce de eksik olmayın sorumu cevaplamıştınız. 1 Ağustos'ta ameliyat olmuştum, ancak sonrasındaki enfeksiyon dolayısıyla dikişlerim alınıp yara açık bırakılmıştı. Yaklaşık üç hafta önce yaranın kapandığı ve artık pansumana ihtiyacım olmadığı söylendi. Bu arada ameliyat yaramın büyük ve derin olmasına rağmen nispeten hızlı kapanmasının en büyük nedeni muhtemelen günlük duş ve bölgeye tentürdüyot değil RIF ile pansuman yapılmasıydı.

Pansuman bırakıldığından beri herhangi bir şikayetim olmadı. Günlük duşlarımı ikiye çıkardım ve tüy dökücü krem kullanmaya başladım. Artık daha dikkatli, sert olmayan zeminlere kısa aralıklarla dik oturmaya da çalışıyorum. Ancak bugün fark ettiğim üzere kuyruk sokumunun alt tarafında (ameliyat kesisi, kuyruk sokumundan aşağı dikey bir hat biçiminde), hafif açıklık gibi duran ufak bir bölge var. Yani yanlış yorumluyor da olabilirim ama bana öyle geldi. Herhangi bir ağrı, kanama ya da akıntı mevcut değil bu arada. Şu anda da bir genel cerraha ulaşamayacağım vaziyetteyim, hele memlekettekilere ocaktan önce gidemeyeceğim. Duş sonrası bu durumu fark edince bölgeye gazlı bezin üzerine RIF döküp hafifçe sürdüm. Sorum şu, telaşa mahal bir durum var mıdır sizce? O kısma kıl girmesi ya da kapanmaması gibi bir durum mevcut olur mu? Siz ve diğer bilgili arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim. Çünkü ameliyat sonrası süreç başlı başına zahmetli. Üstüne bir de enfeksiyondur, her gün pansumana gitmedir derken çok yıprandım. Gönül rahatlığıyla oturmak ve yaşamıma devam etmek istiyorum

Son olarak hepimize geçmiş olur umarım, bir daha bu rahatsızlıkla uğraşmamız gerekmez. Daha önce binlerce kez söylendi ama, kıl dönmesinden şüphelenen arkadaşlar da asla geciktirmeden bir genel cerraha görünsün ve gerekirse hemen ameliyat olsun. Bütün bu sıkıntıları 1.5 yıl boyunca beklediğim için yaşadım. Aynı odada kaldığımız adam ilk haftasında geldiğinden, hızlıca ve drensiz taburcu edilmiş, bir hafta sonra senin iş biter denilmişti Herkese iyi akşamlar.

Alıntıları Göster
    Buna benzer bir durumu ben de yaşamıştım. Kendi durumu anlatayım belki kıyaslamak adına fayda sağlayabilir. Ameliyattan sonra tekrar nüks etmemesi için günlük duş alıyor ve gazlı bezle temiz tutuyordum. Bazen bu dikkat işi ankesiyeteye doğru dahi gidebiliyor. Ameliyattan yaklasık bir 6 ay sonra yurtdışına gitmiştim. Bir gün duş aldıktan sonra kurulama sırasında hafif kan lekesi gördüm ve haliyle panikledim. Sonrasında doktorumu aradım. Sağolsun o dönem söyledikleriyle beni rahatlatabilmişti. Sorunun kök sebebi konusunda şöyle bir fikrimiz olmuştu (tabi muayene edemediğinden sadece fikirdi). Ameliyat bölgesi yavas yavas kapanıyor ve üstündeki deri de yeni oluşuma göre kendini kapatıyor fakat içteki doku oluşumu henüz kendini daha tamamlayamadığı için biraz boşluklar var haliyle deri de ince. Çok sıcak suyla yıkarsanız bu deride çatlamalar ve sonrasında açılmalar ve kanamalar oluşturabiliyor. Nitekim 1 ay sonra yurda döndüğümde doktorum tekrar muayene etti ve birşey olmadığını gördük.

Yani dikkatli olalım, günlük duş alımlarımızı aksatmayalım, tüy dökücü kremini kullanalım. Bunun dışında iyileşme sürecinde 6 7 aylık zamanlarda dahi bazen bu deri çatlakları, kanamalar görülebiliyor. Bu tür durumların hepsi nükse işaret değil. Ben de tekrar kıl vs. içine girer mi diye endise ediyordum, günlük duşunuzu alın ve tazyikli suyla bölgeyi yıkayın ve sonrasında nemli kalmaması adına bir tuvalet kağıdığını rulo yapıp arasına yerleştirin. Böylece gün içinde de terleyip nem oluşmasını ve nemden kaynaklı derinin kapanmamasını önleyeceksiniz. Ben bu işlemi neredeyse 1 yıl uygulamıştım.

Doktorunuza da muhakkak müsait bir zamanda kontrol muayenesi için gidin. geçmiş olsun.
  • Herkese iyi akşamlar, bende bu hastalıktan müzdaripim ve üç sene önce oldu üç senedir ameliyat olamadım sınav felan cart curt olamadım gün almayı planlıyorum yarıyıl da ameliyat olucam ama kaç gün yatarız? Ve İstanbul da ameliyat olan varsa hangi hastaneyi tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maliyeci24 M kullanıcısına yanıt
    açık amelıyatsa hıc olma yara ıyılesmesı cok zor
    Yarıyıl tatili kaç gün bilmiyorum ama en az bi 3 hafta o bölge üzerine uzun süre oturmamanız lazım. Bir de iyi bakılması gerek,flap yöntemiyle olun derim(D flap en yüksek başarı oranı oluyor).Açık ameliyat önermem zor iyileşir en sağlam yöntem odur komplikasyon riski minimumdur fakat pansuman falan derken bezdirir.Ameliyat olun olmadıkça büyür gider o ileride çok daha büyük sıkıntı çekersiniz.Özel hastaneler mikrosinüsektomi,lazer gibi yöntemler uyguluyorlar ama nüks ihtimali yüksek olduğu için olmayın derim.Bir kaç doktorla görüşün,fikirlerini alın,bana soracak olursanız devlete gidin D flap yapan doktor bulun tertemiz olun,nüks oranıda düşük baya.Geçmiş olsun.

• darknes1905 kullanıcısına yanıt
    Teşşekürler hocam cevapladığınız için d flap dediğiniz bir ameliyat yöntemi nedir?

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam, Teşşekürler cevabın için

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam, Teşşekürler cevabın için

Asıl ismi Karydakis flap yöntemidir.D şekilde kesi yapıldığı için D flap de deniliyor.Yan bölgeden doku kaydırılıp dikiliyor çıkarılan yerin üzerine,daha sert doku olduğundan nüks olasılığı daha düşük oluyor ve diğer yöntemlere göre kesi daha az olduğundan iyileşme daha hızlı oluyor.Nüks oranı çok düşüktür bu yöntemde eğer iyi bakarsanız tabiki ameliyat sonrasında.

• darknes1905 kullanıcısına yanıt
    Teşşekürler

• Arkadaslar oncelikle herkese gecmis olsun.
    2016 yilinda kuyruk sokumu bolgesinde bi sislik hissettim ve kendiliginden patlayip akinti yapti. Doktara gorundum ameliyat olmam soyledi ben biraz cekindigim icin pek sicak bakmadim. Biraz arastirdim hemen hemen herkesin olumsuz agrili sancili zor bi surec laflarinda sonra ve biraz da ameliyati korkumdan dolayi erteledikce erteledim. agrimda gectigi icin cokta onemsemedim acikcasi. Aradan tam 3 yil gecti ve bu 3 yil icerisinde 2-3 ayda bir agrisiz yada hafif agrili bi akinti oluyodu sadece. En son gecen ay cok siddetli bir agri ve akintiyla karsilastim. O kadar siddetli agriyordu ki adim atamiyordum ve tabi akinti da ayri. Ve hemen ilk is gununde hastaneye gittim ilk muayene sonrasinda doktor yaklasik kucuk bi yumurta boyutunda derinin altinda bi kil kistinin oldugunu soyledi.
    Neyse iltihabi bosaltip icine bi sivi sıkip pansuman yapti. Daha sonrasinda antibiyotik yazip kullanmam gerektigini soyledi.
    1 hafta sonrasinda kontole gittim tekrar, akinti hala vardi ve agri cok siddetli olmasada gunluk islerimi bozacak duzeydeydi. Tekrardan antibiyotik yazip gonderdi onumuzdeki hafta eger iltihap azalirsa ameliyat edebilecegini soyledi. Ve ameliyat ve yontemi ile ilgili bilgi verdi. Primer yontemle ameliyat edecegini bolgedeki hastalikli dokuyu tamamen alip acilan yarayi dikecegini soyledi. Spinal anesteziyle olacagimi ve 1 gun sonra hastaneden taburcu olabilecegimi soyledi. Ortalama iyilesme surecide sorunsuz giderse 3 hafta olabilecegini soyledi.
    Bir sonraki gidisimde iltihap azalmis ve 13.11.2019 da oglen 1 gibi ameliyat icin gun verdi. Ve sabahindan yatisimin yapilmasi icin gelmemi soyledi. Gece 12 den sonra hicbirsey yemeyip icmemem gerektigini vs vs genel bilgilendirdi. Ve gerekli tahlil ve filmleri yaptirdik.

Buyuk Gune Geldik.(Tabi ben ilk defa ameliyat olacagim icin cok korkuyorum)

13.11.2019 tarihinda sabah 9 gibi hastanede yatis yaptik bi serum bagladilar ve saat 1 e kadar hicbirsey yiyip icmeden beklenmem soyledi. Saat 1 gibi ameliyathaneye alindim kendimi sakin ve kafami baska seylere vermeye ikna ettim. Neyse anestezi yapacak doktor geldi sedyede oturur vaziyette omuzlarimi asagiya indirip,basimi bacaklarima dogru egmi soyledi. Igneyi yaparken ingenin ilk girisinden baska hicbir agri hissetmedim. Ve yaklasik 1 dk sonra belden asagi tamamen hareketsiz kalip uyustugumu hissettim. Sonrasinda ameliyatimi yapacak doktorum geldi ve ameliyata basladi tabi ben en ufak birsey hissetmiyorum. Yaklasik 50 dk sonra ameliyatim bitti ve doktorum cikardigi parcayi bana gosterdi yaklasik bi yumurta boyutundaydi. Ameliyatimin basarili gectigini ve hastalikli dokuyu tamamen alip temizlediklerini soyledi. Sonrasinda pansuman yapip beni sirt ustu sedyeye yatirip odama cikardilar. Sirt ustu yatirmalarina sasirsamda uyusuk oldugum icin hicbirsey hissetmiyordum. Neyseki 2-3 saat sonra uyusukluk yavastan geciyordu ve yuz ustu yatmaya basladim agri vs olmasin diye. Ve artik anestezi etkisi tamamen gecmisti idrarimi yapmam gerektigini soylediler. Ve wc ye gidip rahatlikla yapabildim. O konuda cok sorun yasayan olmus ama bende hic sorun zorlaa falan olmadi. Ameliyattan hemen oncede idrara falan cikmistim sikinti olmasin diye. Ve ameliyat sonrasinda aksam 6 gibi corba getirdiler icmem icin ve sadece sivi ile beslenmem gerektigini soylediler. Ben tabi 24 saatten fazladir sadece bi corbaya yetinmeyip gece arada kraker fslan birseyler yedim ve O geceyi hastanede gecirdim, Hicbir agri sizi vs hissetmedim. Yani ameliyat ve sonrasindaki hastane surecim tamamen agrisizdi. Tabi sabaha kadar ben tam daliyordum saat basi hemsire gelip tansiyon vs olcup serum falan degistiriyordu. Sabaha kadar abartisiz belki 6-7 tane serum taktilar . Neyse sabah oldu doktorum geldi ve oglen gibi taburcu olabilecegimi soylediler.
    Taburcu olurken bana antibiyotik ve agri kesici yazdi. Sabah aksam gunde 2 defa pansuman olmami soyledi. Pansuman olurkende tentirdyot ve rif kullanmami soyledi. Neyse cikis islemlerinden sonra indik arabanin arka koltuguna yuz ust binerek eve vardik. Neyseki sonrasinda da herhangi bi agri falan olmadi hic duzenli pansumanlari yaptirdik. 5 gun sonra kontol icin gelmemi soyledi. Evdeki ilk 2 gunum surekli yuzustu oldugum icin biraz bel agrisi yasadim. Onun disinda pek bi sorun yasamadim. Daha sonra ev icinde ayakta dolasmaya basladim. Yemek yerkende sandalyeye yastik koyup kolumdan destek alarak zorlanmadan oturup yemek yiyebildim sadece.

18.11.2019 tarihinde ilk Kontole gittik ve herseyin normal oldugunu herhangi bi sorun olmadigini soyleyip tekrardan eve geri donduk. Bu sure icerisinde ayni sekilde pansumanlara devam etmemiz soyledi. Ve dus almamda da bi sakinca olmadigini soyledi. Hersey rutin sekilde ilerliyordu artik biraz daha rahat yuruyebiliyordum ve yan yatabiliyordum. 2-3 gun sonrasinda pansuman olurken dikis aralarindan bi yerin acildigini ve kanla karisik iltihap geldigini farkettik.

22.11.2019 tarihinde 2. kontrole gittik ve yaranin iltihaplandigini ogrendik. Doktor endiselenicek bir durum olmadigini ve antibiyotik ve rif kullanmama devam etmem gerektigini soyledi ve tabi pansuman yaparak. P tesi tekrardan kontrole gelmem soyledi. Ve ogunde hastaneden cikip eve donduk. Hergangi bi agri falan yasamadim hic.

25.11/2019 tarihinde 3. Kontrole gittik ve yaranin dikis aralarindan iltihap geldigini ve bi kac dikis acacagini soyledi acarken kenarlardan biraz sıkıp icindeki apseyi bosaltti ve icine rif doktu. Tekrardan pansuman yapti. (Dikisleri acmasindaki amac icindeki apse rahat aksin diye. 1 hafta sonra tekrardan kontrole gel ve eger apse gecmezse diger dikisleride acip yarayi acik yontemle kapanmasini bekleyecez dedi. Endiselenecek birsey olmadigini ve akinti olmasinin normal oldugunu soyledi. Ortalama 1-1,5 ay arasi iyilesme sureci hatta daha fazla olabilecegini soyledi. Cok ani hareket etmemek kaydiyla gunluk yasamina donebilirsin dedi. Ve tabi pansuman rif ve antibiyotige devam.
    Suan hala hafif bi akinti var pansuman yaparkende biraz kenarlardan sıkıp temizliyoruz . Ama herhangi bi agri falan yok cok sukur.
    Artik biraz daha aktif hareket edebiliyorum. Uzin surekli olmamakla beraber rahat oturabiliyorum sirtustu uzanabiliyorum.Pazartesi tekrardan kontrole gidecem umarim iyi yonde ilerlemistir.
    ( Bi kac gunde bi resim cektim iyilesme surecimi takip etmek icin)

• çok geçmiş olsun

ya bende de çok oturunca azıyor resmen sabah çamaşırıma baktım kanamış bildiğiniz iltihapla kanda kurumuş şaka gibi 2002 de ameliyat olmuştum 2020 de karşıma çıkıyor tekrar içine batikon batikon ver dedi doktor da hikaye resmen o işlem tek delik kapanıyor açılıyor ara ara .... lokal olarak o bölgeyi kestirip aldıracam (mikrosinüsektomi gibi) açık bıraktıracam 1 ay temiz tutabilirsem binde 4 dedi hoca tekrar şansı ama yaptığım iş gereği 6-7 saat oturuyorum nasıl olacak bilemiyorum bi 10 gün oturmasam toparlar orası biliyorum da 10 günden donra nasıl olacak bilemedim
  • kristalize fenole odaklandım şu an kafama yattı önce en ağrısızını deneyeyim diyorum olmadı diğer seçenekler

istanbulda uygulamayı yapan güvenilir bir hoca ve fiyat bilgisi bilen var mı ???
    teşekkürler
  • Kristalize fenol çok çok erken vakalarda yapılıyor özel hastanelerde benim bildiğim.Onun bile başarı şansı düşük,yani önermem olmanızı bana göre para tuzağı.Açık ameliyat olursanız oturmanızda bi sıkıntı olmaz sadece her gün pansuman olacaksınız o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Kristalize fenol çok çok erken vakalarda yapılıyor özel hastanelerde benim bildiğim.Onun bile başarı şansı düşük,yani önermem olmanızı bana göre para tuzağı.Açık ameliyat olursanız oturmanızda bi sıkıntı olmaz sadece her gün pansuman olacaksınız o kadar.
    teşekkür ediyorum cevabınız için

ben 2002 yılının nisan ayında ameliyat olmuştum 17 sene sonra karşıma çıktı maalesef tek delik var şu an 1-2 cm mr çekildim uyumlu olabilir diyor ya kıl dönmesi işte net doktor tanıdık içine batikon yollatıyor enjektörün plastik ucuyla arada kapanıyor açılıyor fenol ameliyatlarını izledim mantıklı geliyor yaşım 42 yaş ilerledikçe kıl kökleri gidiyor zaten :)) mezara kadar götürür belki bıçak altına yatmak istemiyorum o yüzden bu sistemi mutlaka denemeliyim ameliyata gelince o cepte zaten onu devlet hastanelerinin herhangi birinde ücret vermeden yaptırabilirim
  • Dunden beri ağrı basladı acaba tekrarladı mı bu lanet hastalık :(

Akıntı falan yok cok oturuyorum insallah ondandır

• pisst0n kullanıcısına yanıt
    Ben size söyledim ama 6 ay kadar uzun süreli oturmayın üzerine.Oturma simidi alın kesinlikle.Çünkü hala yara şeklinde orası hemen eski haline dönmez ki.Nüks etmez öyle kısa sürede fakat uzun süreli basınç olursa açılma yapabilir ki bu da istenmeyen bir durumdur,uğraşır durursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pisst0n

Dunden beri ağrı basladı acaba tekrarladı mı bu lanet hastalık :(

Akıntı falan yok cok oturuyorum insallah ondandır
    bismillah 1-2 ayda tekrar olmaz çok oturmaktan dır o benimki nüks mesela bakalım ne olacak yarın öbür gün ufak bir fenol yada mikrosinüsektomi yaptıracam hala düşünme aşamasındayım
  • 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.