Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.316
Cevap
70
Favori
737.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1005
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 28 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28093
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1005
  • Favoriye Eklediklerim 70
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kullanici (1 mesaj) Xaero (1 mesaj) mefairo (1 mesaj) yigitboylu (1 mesaj) faruk (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1160 mesaj) Mobil (1400 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (40 mesaj)
  • @
Giriş
    750 Mesaj
    Arkadaşlar 33 gün önce flep yöntemi ile oldum bu ameliyatı. 23. gün dikişlerim alınmıştı. dikişlerim alındığından beri flebin en altından az da olsa kanama oluyor. Direk kan rengi. WC esnasında peçeteye bulaşınca görüyorum. :(

1 ay rapor almıştım, 3 gündür iş yerinde oturma simidinde oturuyorum.

Cumartesi randevu aldım doktordan o zamana kadar içim rahat eder mi acaba diye tecrübeli arkadaşlara sormak istedim...
    Bu normal bir süreç mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portative -- 18 Aralık 2019; 10:48:28 >

Yaklasik 40 gun once primer yontemle oldum. Yaram hala tam kapanmadi. Senin gibi cok az bi akinti oluyor. Her hafta doktor kontrolune gidiyorum bu durum tamamen yara kapanana kadar normalmis. Yani endiselenmene gerek yok. Cok gecmis olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    portative kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    10 Mesaj

Benimde aynen apseliydi anestezi yapildiktan sonra hicbirsey hissetmedim. Agri falan olmadi kesilirken

|
    |
    darknes1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    167 Mesaj

merhaba, fenol tedavisi oldum. hala pansumanlıyım, 2 güne bir pansuman için ameliyat olduğum doktora gidiyorum. yara kapanmadı, akıntı var. sizce normal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mekarakas1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Akinti olmasi normal yara tamamiylen kapanana kadar akinti olur. Kapandiktan sonra eger bi yerde birikip akinti olursa sikinti.
    Pansumaninizi de hergun yapmanizi oneririm.
    Ve pansuman yaparkende batikon disinda rif kullanin.

|
    |
    bi tane kısa winston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    167 Mesaj

pansumanı ameliyatı olduğum doktor yapıyor. tüm ipler onun elinde, hangi gün gel derse gidiyorum.

akıntı olunca kendisine de sormuştum normal dedi ama ne bileyim buraya da sormak istedim. insan kuşkulanıyor. teşekkür ederim cevap için.

|
    |
    mekarakas1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladim cok gecmis olsun sizede

|
    |
  • Yüzbaşı
    750 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mekarakas1

Yaklasik 40 gun once primer yontemle oldum. Yaram hala tam kapanmadi. Senin gibi cok az bi akinti oluyor. Her hafta doktor kontrolune gidiyorum bu durum tamamen yara kapanana kadar normalmis. Yani endiselenmene gerek yok. Cok gecmis olsun
    Çok teşekkürler.

|
    |

Akıntı ameliyattan sonra 20 gün ben de devam etti. Zamanla azalıp bitecektir.

|
    |

3 senedir zaman zaman kuyruk sokumumda şişlik ve ağrı oluşuyordu. Ben bunu geçirdiğim motosiklet kazasına yoruyordum. Geçtiğimiz pazar gününden beri geçtim oturmayı, yatamıyorum bile. Sürekli ağrı, sürekli sancı. Ayağımı kaldırıp bacık bile bağlayamaz hale geldim.

Badem şeklinde bir şişlik var, sağ loptan sol lopa doğru kuyruğu geçiyor. Kemiğe çok yakın ve sert.

Devlet hastahanelerinde sürünmek istemiyorum. Mümkünse Ankara'da özel bir hastahane arıyorum. Yakın zamanda deneyimlemiş olan birisi varsa yardım edebilir mi ?

Okuyan, okumayan veya bu başlığa henüz gelmemiş ama günü birinde gelecek olan herkese keçpiş olsun dileklerimle.

Öncelikle geçmiş olsun,zor bir hastalık her ne kadar doktorlar böyle düşünmese de çekmeyen bilemiyor.İltihaplı kıl dönmesi kapsülünüz var,bundan dolayı aşırı ağrı yapıyor,öncelikle genel cerrah uzmanına bir an önce gidip bunu drene ettirmeniz lazım.Yoksa kendi kendine patlayıp çevre dokulara da hasar verip daha çok yayılacaktır.Daha sonra doktorunuz size antibiyotik tedavisi başlayacak,bitiminde eğer yara iyice kurumuşsa iltihabı(bu süreç 3-4 haftayı bulur) ameliyat edebilir.D flap yöntemini araştırın,nüks oranı en düşük yöntemlerden birisidir.Sizinki ilerlemiş görünüyor,mikrosinüsektomi gibi yöntemlere yönelmeyin.Devlet hastanesinde zaten o yöntemle yapmaz doktorlar.Ama özelde daha çok tercih ediyorlar ticari açıdan olduğu için elbette.Devlet hastanesininde bir kusuru yok bana göre zaten çok çok yatacağınız bir gece.Boş yere gidip özele para bayılmanın gereği yok.

|
    |
    ExpForCuTT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    14 Mesaj
    Dün İstanbul'da özel hastanede flep yöntemi ile olduğum ameliyat. İlk 24 saat biraz ağrılı oldu sadece ama şuanda herhangi bir problem yok şimdilik. Bugün eve taburcu edildim. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonymouseman -- 8 Ocak 2020; 22:33:58 >
    |
    |
    ben çok çektim bu hastalıktan denemediğim krem ilaç kalmadı. kendi başıma bile apseyi patlatmayı denedim. daha neler neler... ama inanılmaz acılar ve ağrılar çektim. ben ameliyat falan olmadım, lazerle tedavi ettiler beni. dokulara zarar veriyormuş bu nedenle ameliyat olmadım ben. vallahi paraysa para bastım parayı ve kurtuldum. hemen ayağa kalktım bir gece bile kalmadım. şekerim vardı ilacımı da kullandım yemeğimide yedim sene geçti turp gibiyim maş. son derece rahatım.şiddetle tavsiye ediyorum.

Orijinalden alıntı: aycakaya420

ben çok çektim bu hastalıktan denemediğim krem ilaç kalmadı. kendi başıma bile apseyi patlatmayı denedim. daha neler neler... ama inanılmaz acılar ve ağrılar çektim. ben ameliyat falan olmadım, lazerle tedavi ettiler beni. dokulara zarar veriyormuş bu nedenle ameliyat olmadım ben. vallahi paraysa para bastım parayı ve kurtuldum. hemen ayağa kalktım bir gece bile kalmadım. şekerim vardı ilacımı da kullandım yemeğimide yedim sene geçti turp gibiyim maş. son derece rahatım.şiddetle tavsiye ediyorum.
    nerede oldun kardeşim lazer le ?

ilk mesajın direk şüphe uyandırıyor açıkçası
    Yarın devlet hastensinde ameliyat olacağım bu süreçten sonra nelere dikkat etmeliyim? Yatar mıyım? Yatarsam kaç gün yatarım genelde 1 gün denilmiş konuda.

Sayfa başında apseden bahsetmiştim. Acilde apseyi drene etmediler. Kendi kendine boşaldı hatta içinden kıl da çıkardım kendim. Acilde antibiyotik ve ağrı kesici verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 15 Ocak 2020; 20:30:21 >

Bölgenin temizliğine dikkat et hocam günlük duşlarını ihmal etme.Simdiden geçmiş olsun.

|
    |
    Murat Burç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: _Gmn_

Bölgenin temizliğine dikkat et hocam günlük duşlarını ihmal etme.Simdiden geçmiş olsun.
    Sağolun hocam. İnşallah kazasız belasız atlatırım.

Oturma simiti kullanan var mı? Benim ders çalışmak için 1 ay sonra mutlaka uzun süreler oturmam gerekiyor. Bu işi nasıl çözeceğim. Veya yatarak mı çalışmam lazım uzun bir süre.

Hocam ben simit kullanmadım ama bakımına dikkat etmediğim için sürekli akintilar oluyordu.Daha sonra bakımına dikkat ettim düzenli yıkamada yaptıkça akintilar da kesildi.

|
    |
    Murat Burç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    16 Ocakda ameliyat oldum bugün çıkış yaptım. Doktor ameliyattan sonra sırt üstü yani yaranın üstüne veya yüz üstü yatabilirsib yan yatmak yok bir süre dedi. Flap yöntemi ile oldum. Ameliyat yaklaşık 2 saat sürdü. Spinal anestezi ile oldum. İğne hiç acıtmadı. Dönme 5 yıl civarı varmış ben yeni fark ettim. Giriş deliği falan varsa gidin kontrol ettirin.
    Dren hala takılı cuma günü çıkattıracağım. Belki o gün dikişler de alınabilir.

Bu ameliyatı olacaklara ilk tavsiyem uzak bir zamana ameliyat tarihi aldıysanız hatta yakın zamana aldıysanız kilo verin. Mutlaka kilo verin. Kilolular için yüz üstü göbek üzerine yatmak ölüm. Allah'tan doktor sırt üstü yatabilirsin dedi yoksa yüz üstü boğulur giderdim. İnanılmaz kötü bir hissiyat. Göbek feci baskı yapıyor.

Spinal anestezi ile oldum demiştim. Etki 5.5 saat sonra geçti. Ameliyata girmeden önce dolaşın mesaneyi boşaltın sonda falan sormadılar bile bana. Yapın idrarınızı ameliyattan önce. Anestezi kaynaklı baş dönmesi olmadı.

Dren hala duruyor. Cuma günü çıkartılacak belki dikişler de alırlar. Oturmak yasak. Yan yatmak artık serbest.

Ameliyat benim gibi ilerlemiş biri için bile kolay. Ameliyat sonrası safi eziyet. Gerçekten acı manasında değil. İnanılmaz sıkıcı bir süreç sürekli yat yat yat.

Acıdan korkmayın sonrası sıkıcı süreçten korkun. Tekrarlıyorum acı bu süreçte yok gibi birşey. Damar yolunu kolun bükülme noktasına açtırmayın sakın.

Söyleyeceklerim bu kadar. Erken ameliyat olun. İyileşme süreci daha hızlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 20 Ocak 2020; 19:14:31 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    369 Mesaj
    10 ocakta haçkalıbaba devlet hastanesi akçaabatta modifiye limberg flap yöntemi ile Ameliyat oldum. Spiral anestezi ile yaptılar. Anestezi uzmanı 3. denemede belime giriş yapabildi. Biraz acıdı ama fazla sıkıntılı bir süreç değildi Benimkisi sırtıma doğru büyümüş. 1 saat kadar sürdü ameliyat. Ameliyatta dren taktılar. 3 gün kadar kaldı. Bacaklarım 4 saat sonra açıldı, tuvaletimi en başından beri oturarak yaptım. Yemek yerken oturuyordum. Sırt üstü yatıyordum Ameliyat sonrasında flebin tutması ve antibiyotik tedavisi için 3 gün hastanede yattım ama ağrım sızım olmadı şükür. 10. Gün itibariyle sargı çıkarıldı. Pansuman durduruldu. Günlük hayatıma geri döndüm. Haftaya dikiş alınacak inşallah. Duş almak ve araba kullanmak serbest dedi doktor. Hepinize geçmiş olsun. Op. Dr. Ahmet Yazıcı'ya teşekkürler.

|
    |
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,362
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.