Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
864.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muayene oldum, doktor enfekte olabileceğini nüks gözükmediğini söyleyip 2 tane krem yazdı, haftaya kontrole gideceğim bakalım, kıl dönmesine kafa patlatmaktan hayattan soğudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Venture -- 1 Haziran 2019; 14:34:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul Avcılar bölgesinde mikro sinüsektomi ameliyatı olan varsa fiyat hakkında bilgi rica ediyorum.

• Zor bir hastalık,ameliyat sonrası düzenli bakım ister ki tekrar nüks etmesin.Bende az çekmedim.Ameliyat olan herkese geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar ben ameliyat oldum 10 gün falan geçti herşey güzel ancak dikişlerim makata kadar iniyor doktor buranın havalanması lazım yoksa iltihap kapar dedi gazlı bez sıkıştırdı biz de devam ettik ama yine de havalanmıyor ve azıcık iltihap başlamış buna ne yapabiliriz fikri olan var mı? başına gelen falan lütfen yardım edin nasıl ayıracaz bu popoyu

• quote:

Orijinalden alıntı: snndcl

Arkadaşlar ben ameliyat oldum 10 gün falan geçti herşey güzel ancak dikişlerim makata kadar iniyor doktor buranın havalanması lazım yoksa iltihap kapar dedi gazlı bez sıkıştırdı biz de devam ettik ama yine de havalanmıyor ve azıcık iltihap başlamış buna ne yapabiliriz fikri olan var mı? başına gelen falan lütfen yardım edin nasıl ayıracaz bu popoyu
    bunun için dikişli bölgenin nemli kalmaması gerekiyor. Bu yüzden gazlı bez ilk haftalarda faydalı olur ilerleyen zamanlarda tuvalet kagıdını bir iki parca alıp rulo yapıp kuyruk sokumu kismina yerlestirebilirsiniz. ilk zamanlar yara taze olacağından bu rulo işlemini gazlı bezle yapmanızı öneririm. Bununla birlikte günde 3 kez degistirmeniz faydanıza olacaktır. 2-3 haftadan sonra günde bir kere uygulayabilirsiniz...

duş alırken dikis bölgesini sıcak suyla degil ılık bir suyla temizleyin, su tazyikli olsun. Duş aldıktan sonra gazlı bez ile kurulayın ve yeni bir gazlı bezi rulo yapıp dikisli bölgeyi kapatacak sekilde yerleştirin.

gecmis olsun.
  • Electro_Magnetic kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgiler ıcın
  • Öncelikle herkese merhaba ben 14 yaşındayım bu sene sınavım vardı sınava girdikten 1 gün sonra kuyruk sokumumda sanki kemik batıyomuş gibi hissetdim sonraki gün ise inanılmaz bir acı oraya dokunmak oturmak vs. İmkansızdı bayram da olduğu için doktorlara gidemedik daha sonra doktora gittik ve kıl dönmesi dedi çok apse yapmış ameliyat yapamayız dedi apse boşaltımı için ameliyata aldı(yaşım küçük oldugu için acıya dayanamam diye biraz uyutup orayı uyuşturdu apse fazla oldugu için iğne acıtır dedi) ameliyatta oraya ufak boru yerleştirdi kısaca apse drenajı yaptı 1-1.5 ay sonra geldi dedi bugün gittim perşembe gününe ameliyat günü aldım sordum kapalı ameliyat yapıcakmış ben 2 ağustos da yurt dışına gidicektim gidebilirsin ucu ucuna iyileşir dedi şimdi arkadaşlar kapalı dikişli ameliyat olanlar ne gibi tavsiyeler verebilir nasıl oluyor ameliyat şimdiden teşekkürler.Ameliyat sonrası yazarım inşallah görüşmek üzere.

• Merhaba arkadaşlar öncelikle sağlıklı günler dilerim.Bende başıma gelenleri anlatip size süreci anlatmak istedim.Öncelikle yaşım 25 ve bu rahatsizliga askerliğimin son 2 ayinda yakalandim.İzin dönüşü kuyruk sokumunda bi agri oldu cok önemsemedim.Birgün sonra agri şiddetlenince revire ciktim.Beni genel cerraha sevketti.Doktora gittin ve kıl dönmesi olduğumu söyledi.İlaç kullanmam gerektigini ve Enfeksiyon gectikten sonra ameliyat olmami söyledi.Ameliyat kelimesini duyunca dünyam başima yikildi adeta.Her neyse ilaclari kullandım enfeksiyon gitgide büyümeye basladi ve bir hafta sonra yürüyemez hale geldim.Doktora aldigim randevu günü tam bir hafta sonraydi ve o gün doktora gitmedeb once apse kendiliginden bosaldi.Doktora gidene kadar sürekli yolda peçeteyle sildim.Baya akinti olduğundan kötü kokuda oluyodu ama doktora gitmem lazimdi.Sonrasinda doktora gittigimde apseyi bosalticaz ameliyathaneye gec dedi.Apseyi boşaltti bi anda bana bi rahatlama geldi ama doğru dürüst yürüyemiyom.Bos otobüste ayakta gittim valla .1 ay sürekli pansumana gittim.Apsenin boşaldigi yer kapaninca ameliyat demisti doktorum.Pansuman süreci geçince doktora tekrardan gittim.Doktorum terhisime çok olduğunu ve ameliyati tezkereye baglayalim dedi.Benim acim olduğundan ve sirtustu falan yatamadigimdan dolayi baska doktorlara yoneldim.Ozel bir hastaneye ciktim ve o da bana ameliyat olacagimi soyledi.Neyse ameliyat detaylarini konustuk pazartesi herseyi ayarladim derken askeriye ozel hastane raporunu kabul etmem dedi.Malum özel hastaneye sevk işlemi olmadigindan dolayiymiş.Neyse kara kara düşünürken o sirada askerlik düstü .Memlekete gittim iş yeri dilekcemi verdim geri askerlik yaptigim yere geldim.

Ameliyat süreci iste tam buradan sonra basladi.Sabah aç gelirseb doktor direkt ameliyatini yapariz demisti.Bende aç geldim.Doktor çok yoğun olduğunu ve ameliyati yarin yapsak daha iyi olur fln dedi.Bizde uzun yoldan geldik deyince ameliyathaneyi aradi boşmuş beni hizli bi sekilde ameliyathaneye aldilar.Bu arada ameliyat korkusu acaip vardi ama korkulacaj bişey yokmuş.Hatta şöyle bisey soyliyim bu ameliyati ben olduysam herkes olur o derece yani.Neyse koluma bi damar yolu acildi ben ondan bile korkardim acicak falan diye acildigini bile hissetmedim.Sonrasinda kiyafetti falan derken sedyeyle iceri aldilar.Onun öncesinde sakinlestirici istedigimi soyledim damar yolundan verdiler hiç ağri aci yok bu süreçte.Sedyeyle malum olan ameliyathaneye geldik.Anesteziste genel anestezi istedigimi soyledigimden serum bagladi bi tane icine sivi falan enjekte etti.Tam beyaz bi sivi getirdi ben dur dedi o iste anestezi sivisi beni bu bayiltacak şuan bildigim butun dualari okumam gerekiyo dedim.Bismillahirrahmanirrahim dedim sonrasinda kendimi odamda buldum.İlk ayilmaya basladigim anlari hatirlamiyorum totomda hafif bi agri vardi bi baktim dren takilmiş.Sonra ameliyat bolgesinde bi agri olunca hemsireler serum verdi agrim gecti.İlk gün olan agri disinda cok bi agri hissetmedim.İlk günkü agrida çok asiri degildi bu arada.Neyse biraz sonra birisi iceri geldi hadi yürüyelim falan dedi annemle hastabakici beni giydirdi dreni taktilar eşofmana 2 adim attik tansiyonum dusunce beni geri yatagima aldilar.Doktor 2 gün sonra drenin alinacagini soyledi.2 gün hastanede kaldik dren alinirkende bi aci agri hissetmedim.Taburcu olduktan sonra bir aile dostunun yanina gittik ve orada kaldik.

Uzun lafin kisasi bugun ameliyatin uzerinden tam 13 gün gecti.Yarin dikisler alinacak.Ameliyat modelim modifiye edilmiş limberg flep yöntemi olduğundan 30 a yakin dikisim var.Dikisler alinmadan once yani dün 9000 adim atmisim o halde yürüyebiliyorum ama paytak paytal .Duş falan aliyorum.Ameliyat bolgesinin uzerine yatabiliyorum.Cok uzun olmamak uzere maks 10 dk oturabiliyorum.Yarin dikislerim alinacak inceden bi korku sardi yine dort bir yanimi.Umuyorum acimaz.

Ameliyat sureciyle alakali kisa ozet gececek olursak.Birden fazla ameliyat teknigi var ve en az nüks sansi flepte.Ben modifiye limberg fleple oldum.Ameliyat agrisiz acisiz güvenin bana sonrasi biraz sikinti gibi ama o da bi sekilde atlatiliyo.Ameliyattan sonra kabiz olmayin kefir falan icin tuvalet yaparken insan biraz cekiniyo baskada cok problem yasamadim ben

Hepinize saglikli gunler dilerim ameliyat olmayi dusunenler kesinlikle dusunmeden gitsin olsunlar

• Bende aynı o şekilde oldum ilk apseyi ameliyatla boşalttı 1 ay sonra gel dedi perşembe ameliyatım var çok korkuyorum 14 yaşındayım çok da büyük değilim of of

• Gençler bugün dikişlerimi aldırdım.30 tane dikiş alındı bir gram acı ağrı hissetmedim korkulacak hiçbir şey yok güvenin bana

• xLithium kullanıcısına yanıt
    Kaç gün oldu ameliyat olalı benimde yarın sabah çok korkuyorum

• Arkadaşlar girdim ameliyata çıktım iyiyim spinal anestezi ile oldum 3 saate yakın oldu uyuşukluk geçmedi ama dokununca bi batma oluyor ayakarda şimdilik böyle bakalım.

• mustafa-_07 M kullanıcısına yanıt
    Ameliyat anını anlatabilir misin biraz bende olucam 1-2 haftaya
    Nerede oldun,ağrın sızın oldu mu,ameliyat sonrası durumun ne felan biraz bahsedersen sevinirim.
  • Arkadaşlar microsinusektomi ameliyatını yapan herhangi bir devlet hastanesi var mı? Bir de Avrupa Cerrahinde ameliyat olan varsa ücreti ne kadar?

• İlk olarak sabah hastaneye gittim ailen ile doktor spinal ya da genel ikisinden birini yapabiliriz dedi flep yöntemi ile oldum spinali seçtik açıkçası spinalden çok korkuyordum odaya yerleştik daha sonra damar yolu açtılar ameliyat için geldiler sedyeye aldılar indik ameliyathanelerin olduğu kata girdik ameliyathaneye anestezi uzmanı ve teknikeri beni oturttu kambur pozisyona getirdi çok korkuyordum fakat iğne o kadar inceymiş ki hissetmedim desem yeridir daha sonra yavaş yavaş uyuşmaya başladı belimin altı ameliyat bölgesini traş ettiler bana sedasyon verdiler hafif uykunu getiren bir şey 45 dakika civarı sürdü odaya geldik doktor 3 saate anestezinin geçer dedi fakat 4-5 saat oldu anca geçti tabi bu sürede biraz endişelendim fakat geçti hemşireler sürekli ağrın varsa ağrı kesici takalım dediler fakat gece boyunca hiç ağrım olmadı bazıları anesteziden dolayı baş ağrım oldu demiş o da olmadı bende doktor geldi gece pansumanımı yaptı ve asla üzerine oturmamı söyledi sabah oldu çıktık hastaneden geldik eve ama oturamamak ve sırt üstü yatamamak çok kötü hala yüzüstü yatıyorum dikişler alınana kadar böyleymiş onun dışında böyle yani he birde özel hastanede oldum doktor mikro yöntemi için büyük oldugunu söyledigi için flep oldum başka sorun olursa sorabilirsin herkese geçmiş olsun.

• mustafa-_07 M kullanıcısına yanıt
    Flep sanırım biraz uzun süren bir ameliyat, genellikle genel anestezi ile yapıyolar yorumlarda hep böyle okumuştum. Kaç dikişin var acaba, dren takılıyken ve çıkarılırken bir sıkıntın oldu mu ve tuvaletini rahat yapabiliyo musun? Çok geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saplantılı -- 24 Temmuz 2019; 21:35:56 >
  • Belimin altı uyuşturuldu spinal anestezi yani iğnesini bile hissetmedim flep yöntemi dren takılmadı benimkinde o yüzden her gün pansuman gerek değil 45 dakika sürdü tuvaletimi de rahat yapıyorum sıkıntı yok.

• Genşler hepinize geçmiş olsun, ben de ameliyat oldum ve 6. günüm.. Öncelikle Konya'da yaşıyorum. Mikrosinüsektomi yöntemiyle ameliyat oldum. Hastanem Medicana ve doktorum Abdülhalim Serden Ay. Ameliyat 1500₺ artı muayene ve tahlil 190₺ toplam 1690₺ ödeme yaptım.
    1) Bu cümleyi çok duydunuz ve kesinlikle haklılar. "GEÇ OLMADAN GİDİN MUAYENE OLUN!"
    2) Ameliyatta ve öncesindeki spinal anestezi uygulamasında sivrisinek ısırığı bile ACI HİSSETMEDİM. Doktorum gençti, ameliyat sırasında geyik yaptık başladığı gibi bitti.
    3) 4-5 saat anestezi çözsün diye bekledim, sonra yürüyerek eczaneye gittim ve ilaçlarımı alıp eve geçtim.
    4) Kan ve iltihap varsa atılsın diye kuyruk sokumuna takılan Dren tam totoya denk geldiği için üzerine 3 gün oturamamak ve uyurken buna dikkat etmek bir meseleydi elbet.
    5) Pansumanı her gün eşim yaptı. Benim için iyi bir avantajdı.
    6) Şimdi dren çıktı oturabiliyorum. Uyurken daha serbestim.
    7) Erken gidin diyorsak mikrosinüsektomi fırsatını kaçırmayın diye diyoruz. Totonuzdaki iltihaplı doku büyürse mikro değil makro keserler adamı.
    8) Ameliyat öncesi fikir oluşmasını sağlayan tüm forumzedelere eyvallah ama herkese cevap veren Electro_Magnetic sana kocaman tebrik.
    Haydi eyvallah..

• Arkadaşlar merhabalar mart ayı gibi de Konuya yazmıştım o dönem kuyruk sokumunda ağrı ve kızarıklık vardı ve doktora gitmiştim. Doktor son derece ilgisizdi hemen dokunup 1dk da bakıp kıl dönmesi ama önemli bir şey değil apse yapmamış demişti bende ne olacağını söylediğim de ileride ameliyat olursun demişti ve sefalaksin ilacını vermişti kullanıp bitirdim ağrı sızı zaten geçmişti.. Simdi işe 2 gündür kuyruk sokumu çevresini silerken çok hafif 1 2 damla açık renk kan bulaşıyor tuvalet kağıdına kuyruk sokumu derinliklerinde de bir nokta var sanırım apseye çeviriyor bu apsenin kanaması nasıl geçer acaba her dakika kan olmuyor mesela çarşamba gecesi silerken farkettim daha sonra dün yani perşembe günü hiç yoktu bu sabah ise yine çok az vardı ağrı sızı ise yok o bölgeye krem falan sürülür mü acaba

• ameliyatımın üstünden 1 hafta geçti artık yüzüstü yatmaktan bıktığım için doktora sorup simit yastık aldık öyle oturuyorum duş serbest duş aldıktan sonra pansumana gidiyoruz 2 gün pansumana gittim ağrım yok ilk günden beri böyle bakalım dikişler salı günü alınacak galiba
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.