Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.306
Cevap
70
Favori
731.291
Tıklama
Giriş
    733 Mesaj
    Bende yaklaşık 3-4 yıldır var arada iltihaplanma oldu ama nasıl dayandım bilmiyorum. Neyse temmuz ayında doktora gittim teşhis koyuldu, tam ameliyat için gün alcağımız gün pre op testlerde kalp ritminde ve tansiyonda gariplik çıktı. 1.5 aydır kalbi araştırıyorlar bakalım ne zaman ameliyat olabilicem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    109 Mesaj
    Bende 10.sınıf a giderken bu ameliyatı oldum.Fakat lanet bir ameliyat oldu benim için.Canımın yanmasından korktuğum için yaklaşık 2.5 sene malum bölgeye hiç su degdirmedim ve sonucu bana çok ağır oldu yaklaşık 2.5 sürekli ve devamlı olarak iltihap akısi oldu ve su degmedigu için alt ucta yara oldu ve her büyük tuvalete cikmada kanama oluyordu bu durum 2.5 sene boyunca sürdü.Fakat bu süre içinde malum bölgeyi kıllarından temizliyordum fakat ne kadar temizlesemde kılları su degmedigi için düzelmiyordu taki bundan 2 ay öncesine kadar artık bana bir cesaret geldi ve 2 ay önce su ile yikadim ve güzelce orda biriken killarda varsa onlarda akıp gidiyordu ve artık çok rahatım her sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yikarim ve bu sayede orda biriken kılları temizlemiş oluyorum.Eger yakın tarihleri bu ameliyatı olacak varsa mutlaka ameliyat sonrası temizlige dikkat edin.Sağlıkli günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    490 Mesaj
    17 sene sonra nüksetti maalesef mr çekildim raporu bugün aldım 2 cm pilonidal fistül ile uyumlu diyor

mikro sinüsektomi ile olmak istemiyorum olanların yorumlarını okuyorum bazısı memnun bazısı inanılmaz şikayetçi

birde lazer yöntemi var istanbulda yaptıran varmı bu yöntemi benim henüz çok ufak 2 cm olduğu için lazer olur gibime geliyor geleneksel yöntemle ameliyet istemiyorum 2002 de o acıyı çektim bir daha istemiyorum açıkçası zahmeti çok

başa gelen çekilir napalım
    bana 2 tane ılac yazdı kullan gel dedı sonra amelıyat 2.500k tutuyor yukardan makata 10 cm e kadar kıl dedı
    amelıyat acık olcak

o 2 ılacda antıbıyotık bunlarda benı korkutuyor yan etkılerı

pısıkler ıcın de travazol verdi

kabızlık ıcın kefır ve zeytınyagı verdı
    |
    |
    Arkadaslar dun Nişantaşı Climed Klinikte oldum. Doktorum Özgür Çiftci. Allah razi olsun cok ilgilendi. Zor bir ameliyattı. Ama Özgür Hocam deneyimi ile halletti cok sukur. Bu sıkintıdan muzdarip herkese kendisini siddetle tavsiye ediyorum. 200 e yakin vakayi ameliyat etmis cok deneyimli bir doktor. Sgk hastanelerinde uygulanmayan "yari acik" teknigini uyguladi. Min iz ve min nüksetme orani olan bir yontem. Mikrosinusektomi her vakaya uygun degil arkadaslar. Eger kil donmesi kist olusumuna sebep olmussa orasi her turlu acilacak. Bu noktada benim ameliyat oldugum yer cok iyidi ve cok ince iscilikle halletti doktorum. Bende kist olsumu vardi ve mikrosinusektomiye uygun olmadigim belirtildi. Lazer yontemi henuz nuksetme orani olculmemis bir teknik. O yuzden bu riski alarak yaptirin. Allah bu sıkıntıyi yasayan herkese acil sifalar versin. Cok zor gercekten. Kurtulunca cok rahatliyorsunuz. Sakin beklemeyin. Bekledikce zaman aleyhinize isliyor. Kendi kendine iyilesme diye bir sey yok. Apse yi temizlettim gecti diye bir sey yok. O bolgede olusan kist eninde sonunda daha buyuk belalar acacak basiniza. Sakin beklemeyin. Cumleten Allah hepimize saglik sihhat versin. Sorusu olana yardimci olurum.

• Yüzbaşı
    490 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Marvellius

Arkadaslar dun Nişantaşı Climed Klinikte oldum. Doktorum Özgür Çiftci. Allah razi olsun cok ilgilendi. Zor bir ameliyattı. Ama Özgür Hocam deneyimi ile halletti cok sukur. Bu sıkintıdan muzdarip herkese kendisini siddetle tavsiye ediyorum. 200 e yakin vakayi ameliyat etmis cok deneyimli bir doktor. Sgk hastanelerinde uygulanmayan "yari acik" teknigini uyguladi. Min iz ve min nüksetme orani olan bir yontem. Mikrosinusektomi her vakaya uygun degil arkadaslar. Eger kil donmesi kist olusumuna sebep olmussa orasi her turlu acilacak. Bu noktada benim ameliyat oldugum yer cok iyidi ve cok ince iscilikle halletti doktorum. Bende kist olsumu vardi ve mikrosinusektomiye uygun olmadigim belirtildi. Lazer yontemi henuz nuksetme orani olculmemis bir teknik. O yuzden bu riski alarak yaptirin. Allah bu sıkıntıyi yasayan herkese acil sifalar versin. Cok zor gercekten. Kurtulunca cok rahatliyorsunuz. Sakin beklemeyin. Bekledikce zaman aleyhinize isliyor. Kendi kendine iyilesme diye bir sey yok. Apse yi temizlettim gecti diye bir sey yok. O bolgede olusan kist eninde sonunda daha buyuk belalar acacak basiniza. Sakin beklemeyin. Cumleten Allah hepimize saglik sihhat versin. Sorusu olana yardimci olurum.
    kusura bakmayın ama ilk mesajınız ! nasıl güvenecem birde nişantaşında bilmemne bilmem ne diyorsunuz orada muayene dahi 600-700 TL ki ameliyata (ne kadar ameliyat değil densede bildiğin ameliyat) kaç para verdiniz ?
    orada çalışan biri olmadığınızı nereden bilelim kardeşim bana çok samimi gelmediniz açıkçası

• Yüzbaşı
    490 Mesaj
    Fİlmimle doktora gittim

bana bişi var ama küçük ameliyata gerek yok batikonla halledecez dedi

tek delik var bende iğne ile hafif girip içine batikon verdi 1 hafta hergün iğnesiz plastik tarafıyla eşin yapsın dedi ne kadar girerse artık içeri amacımız 2-3 ay arası o 1 deliği açık tutmak dedi tabi tam anlamadım ama ameliyattan iyidir kabul ettik
    en kötü az bişi kesip temizlerim kendi kapanır dedi şimdilik ameliyata gerek yok şükür bakalım 3 ay kurtarabilecez mi
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: crops77

kusura bakmayın ama ilk mesajınız ! nasıl güvenecem birde nişantaşında bilmemne bilmem ne diyorsunuz orada muayene dahi 600-700 TL ki ameliyata (ne kadar ameliyat değil densede bildiğin ameliyat) kaç para verdiniz ?
    orada çalışan biri olmadığınızı nereden bilelim kardeşim bana çok samimi gelmediniz açıkçası

Alıntıları Göster
    Hocam boyle bir izlenim yaratmak istemedim. Farkinda olmadan boyle dusundurmusum. Genelde nerede oldun? nasil oldun? agrin sizin oldu mu? vs. herkesin merak ettigi konular oldugu icin isim vererek acik yazmak istedim ki herkes faydalansin. Muayeneye para vermiyorsunuz. Ameliyatin ucreti 1500 tl.

Neticede tabiki ameliyat ama cok doktorun ugrasmak istemedigi bir teknik. Benim durumudaki vakaya uygun olmasi ve doktorun da bu teknikte uzman olmasi benim şansımdı. Tabiki nasil bir yol izlenecegine muayene sonrasi karar verilecektir. Dedigim gibi muayene icin de para istenmiyor. Eger icinize sinmezse baska bir yer tercih edersiniz. Farkli bir yerden fikir almaktan zarar gelmez.

• Binbaşı
    1955 Mesaj

Hocam nasıl hissediyorsun kendini devlette ameliyat olucam ama 3 ay sonra diyor sence ?

|
    |
    Marvellius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hocam ben gecen hafta crs oldum. Crs prs cuma izin aldim. Cmt pzr da dahil 5 gun dinlendim. Pzt den beri işe gidiyorum. 5. Gunumde oturup kalkma egzersizleri yaptim. Sikintim olmadi ve su an rahat oturabiliyorum. Klozette de sikinti yasamadim. Dikislerim 25 eylulde alinacak. Hareketime engel olmuyor. Ayrica aci agri da hissetmiyorum. Agri sadece ameliyattan sonraki 24 saatte etkili oldu. Sonra gecti.

Tabi butun bunlar yaranizin buyuklugune ve derinligine bagli olarak degisecektir. Benimki kuyruk sokumunun altina kadar uzanan zorlu bir vakaydi. Ameliyatim 1.5 saat surdu. Normalde 40dk suruyormus. Boyle bir operasyon icin su an gayet iyi durumdayim.

|
    |
    İlk doktora göründüğüm zamandan beri 4-5 yıl kadar zaman geçti bunun daha öncesi de vardı sanırım yabi en az 5 yıldır bu sorunla yaşıyordum. Bu yıl hem işsiz hem tekrar mezuna kalmış biri olarak sonunda ameliyat oldum. Aslinda daha başıma bela olana kadar yıllarca olmazdım ama artık korkmaya başladım defalarca kez kalpten doktora çıktım ama hiçbir sorun bulunamıyordu, beyaz kan hücrelerim çoğalmış durumdaydı. En sonunda kıl dönmesi iltihabı zamanla kanıma karışıyor düşüncesi beni sardı ve sanırım beyaz kan hücrelerinin artış sebebi de buydu. 16 Eylül 19 tarihinde sonunda ameliyat oldum bölgeyi yıllarca temiz tuttuğum ve sürekli antibiyotik aldığım için cok kötüleşmedi iyi durumdaydı. İlk gün sürekli yüzüstü olduğum için göğsüm cok acıdı, beni en çok rahatsız eden buydu. Ertesi gün biraz yan yatabilmeyi başardım ve rahatlamıştım. Ayın 18'i yani dün taburcu oldum, doktor bu kadar kısa sürede oturabilirsin yatabilirsin iznini verdi, bugun rahatım normal hayatıma devam ediyorum ( yani evde dolaşıp yiyip içip oturabiliyorum). BENCE HİÇ UZATIP KAÇMAYIN. 2 HAFTA KADAR MÜSAİT VAKİT BULUN YA DA HASTANEDEN ALINACAK RAPORA GÜVENEREK HEMEN AMELİYAT OLUN. İltihabın kana karışması büyük sorun, kokusu büyük sorun, hijyeni pisliği büyük sorun, enfeksiyon kapma ihtimali büyük sorun, ileride çok kötü hale gelmesi büyük sorun. Bence hemen kurtulun bugün 3. Günümdeyim keyifler gıcır

|
    |

• Er
    10 Mesaj
    Ameliyat günü dahil 5.günümdeyim. Rahatça oturabiliyor, yatabiliyor, ihtiyaç giderebiliyor, hafifçe eğilebiliyorum. Masa başında ders çalışabiliyorum, çıkıp gezebilecek duruma henüz geldiğimi düşünmüyorum hızlı yürümek için erken gibi. Ağrı sızı yok sadece çok uzun oturursam eğer direnin çıkarıldığı yer ve bölge biraz sızlar gibi oluyor kalkıp biraz dolaşmak iyi geliyor.
    |
    |
    Ben de 8 Ağustosta Marsupializasyon yöntemiyle oldum. Şu an tek sıkıntım ameliyat yerinin solunda ara ara ağrı oluyor o da beni psikolojik olarak etkiliyor acaba tam geçmedi mi içeride kıl dönmesi kaldı mı gibi düşüncelere yöneltiyor.
    Gün gün yaşadıklarımı anlattığım konu var ve fotoğraflar da mevcut. Dileyen arkadaşlar bakabilir:
    https://forum.donanimhaber.com/kil-donmesi-sureci-ss-li-1-ay-sonraki-hali-yuklendi--139703012#139703012
    |
    |
    Bende 5-6 senedir birkaç delik harici bazı aylarda ufak çaplı ağrılar yaşatan bir durum.

Bu durumun son 2 senesinde ise sivilce çıktı tüh diye düşündüğüm ve sonrasında sanki orada boncuk varmış gibi oynanabilen sağa sola pırtabilen bir şeye dönüştü. Elimle oynayabiliyorum boncuk gibi oralarda kalıyor.

6 senedir iltihap görmemiştim ama 2 ay öncesinde bir miktar gördüm temizledim sonrasında yok oldu. (tabii o leblebi yarısı boyutundaki boncuk duruyor hep)

Doktora gittiğimde flap yöntemini önerdi ama psikolojim mikrosinüsektomiye yatkın. Sizlerin önerileri nedir bu konuda? Bana kalsa ölene kadar o boncukla yaşarım üstünde tepinmedikçe ağrı, iltihap da yapmıyor.

Ne var ne yok yine Eskişehir'de bu doktorun görüşleri kesinlikle yerindedir dediğiniz doktor varsa yazmaktan çekinmeyiniz.

Soru: Risk var/yok mevzusunu da pek anlamadım. Bir eşiği falan var mı bunun "hah şu aşamayı atlat sonra rahatsın" tarzı. Sonra "Ah be ameliyat olmasam bu boncukla ömür boyu yaşardım belki, şimdi ise 4 sene sonra ameliyat nüksetti" demeyelim.
    |
    |

• Yarbay
    3588 Mesaj
    Bu ameliyatı olmayın, oldurmayın.

Ağustos 2015'te oldum o bölgede hala dikiş izi ve hissizlik var. Hissetmiyorsun.

Ayrıca tekrar nüksetti 3-4 ay önce. Doktor iltihap kurutucu verdi tam olarak kıl dönmemiş iyi ki. Kremi bitirince geçti akıntılar.

Orijinalden alıntı: Irishman

Bu ameliyatı olmayın, oldurmayın.

Ağustos 2015'te oldum o bölgede hala dikiş izi ve hissizlik var. Hissetmiyorsun.

Ayrıca tekrar nüksetti 3-4 ay önce. Doktor iltihap kurutucu verdi tam olarak kıl dönmemiş iyi ki. Kremi bitirince geçti akıntılar.
    hastaları yaşadığımız olumsuzluklardan dolayı tedirgin edip durumun daha da ilerlemesine sebep olmayalım.

Hastalık tedavisi mümkün olan ve günümüzde birçok cerrahi yöntem seçeneğinin sunulduğu bir rahatsızlıktır. Burada kullanılan yöntemin ileride nüks etmeyi kolaylaştırabileceği gibi nüksün sebebinin ameliyat sonrası özensiz bakım kaynaklı olması daha muhtemeldir.

Tedavinin (ameliyatın) ne kadar geç kalındığıyla doğru orantılı olarak kesi yapılan alan arttığından iyileşme süreci de uzamaktadır. Bu süreçte çıkarılan parça/ doku yerine yenisinin oluşması esnasında bazen iltihap, kanamaların olması, dikişlerin veya kapanan derinin bazı yerlerden kanayarak açılması konuları birçok hastadan iletilmektedir. Bu tür şikayetlerde doktorlarımıza zaman kaybetmek başvurmak en iyisi olacaktır. Çoğu kez nüks diye tedirginlik yaşadığımız durumun nüks olmadığını duymaktayız.

Yapılan araştırmalara göre 30 yaş altında bu ameliyatı geçirenler, eğer oturma şekillerini düzeltmez, bölgedeki tüyleri düzenli temizlemez, günlük duşlarda yıkamaya ihmal ederlerse nüks etme ihtimalleri daha fazladır. Yani kişisel bakım bu hastalığa yakalanmamak için çok önemlidir. 30 yaş üstünde daha az görülmesinin sebebi ise derinin zamanla serleştiğinden / kalınlaştığından kıl, tüy vs. nin girmesi daha zorlaşmaktadır.

geçmiş olsun.
    |
    |

• Yarbay
    2244 Mesaj
    Arkadaşlar ızmirde önerebileceğiniz iyi bir doktor var mıdır? Özel de olabilir farketmez yeter ki deneyimli olsun. Alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim. Hepimize geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Karydakis yöntemiyle ameliyat olanlar var mı? 11 gün sonrasına randevu verdiler.

Birde verdikleri ameliyat kağıdında ölüm meydana gelebilir diye bir şeyler yazıyor ufak bir operasyon değil mi bu korkmaya başladım
    |
    |

|
    |
    batikon vermeye devam şırıngayla içeri itiyoruz bakalım batikon u doktorum olmadı lokal uyuşturup çıkarırız açık bırakırız binde 2 tekrar etme olasılığı dedi kapalı bırakırsak yüzde 25 dedi ama tabi şu an ameliyat lık değil mr da 2 cm belli belirsiz deniliyordu bakalım hayırlısı 17 sene sonra sıkıntıya bak
    |
    |
Sohbet
Lastik Avcısı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,357
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.