Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28 kasımda kapalı ameliyat olmuştum. özelde oldum, özel doktor tuttum. 4000 tl para verdim basit bir ameliyata, daha kıçım koltuk yüzü görmedi. sonuç, nüks etmiş.
  • naberabi N kullanıcısına yanıt
    up arkadaşlar.şimdi ben resim gönderdim atilla hocaya 2 cm benim ki ama yinede olmaz demiş.neden olmaz dediki benim kıl dönmemin 2 cm olması lazım.ona rağmen neden olmaz dedi şatları ne acaba bu ameliyatın?
  • Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum herkese, ameliyat olduktan sonra o bölgeye lazer epilasyon uygulatırsanız nüks etme ihtimali düşüyor şahsen ben aylardır öyle yapıyorum. Hastalıkla ilgili sorusu olan sorabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usta ben atilla hocaya gönderdim.demiş ki ilerlemiş olmaz.ama benim ki 2 cmyi geçmez.niye öyle demiş şartları ne micro sinesektomi olmanın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: naberabi

usta ben atilla hocaya gönderdim.demiş ki ilerlemiş olmaz.ama benim ki 2 cmyi geçmez.niye öyle demiş şartları ne micro sinesektomi olmanın?

Hocam ilerleme ile boyutun alakası yok mesela benim ameliyat sonrası küçük bir kist çıktı ama ilerlemişti. Ameliyat yontemini doktorunuz daha iyi karar verir. Muhtemelen sizi flap kaydırma veya klasik yöntem ile ameliyata alırlar.

• peki fotodan nasıl anlamış?
  • quote:

peki fotodan nasıl anlamış?

Foto ile göndermek sağlıklı olmaz bizzat muayene etmesi lazım sizi.

• ama fotoya bakıp olmaz demiş.uçak bileti aldık iptal ettik şimdi gidersem boşa olabilir.diyarbakırda kime sorabilirim micro sinüsektomi olur mu diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naberabi -- 21 Mart 2015; 15:55:03 >
  • Micro yöntemi yeni bir yöntem hızlı ve zahmetsiz ama flap yöntemi kadar garanti olmadığını söylüyolar.Flap yöneteminde nüks etme oranı %3 %5 , Dediğiniz doktora bende baktım 860 tl ameiliyat yapıyor fazla bir para değil ama ne kadar sağlıklı bilmiyorum sonuçta o bölğedeki eti almıyor sadece içindeki kılları temizliyor .
  • hyr tam tersi diye biliyorum.içindeki etide alıyor ama daha küçük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naberabi -- 21 Mart 2015; 21:46:16 >
  • quote:

hyr hocam tam tersi.içindeki etide alıyor ama daha küçük.

hmmm o zaman yaptırılabilir eğer tahriş olan bölğe ufaksa eğer yaptırırsan bilgi verirsin sana zahmet :)
  • Konuda tecrubelileri davet ediyorum tekrar

martin ilk gunleri sertlik oldu biraz 1-2 gun yerime oturamadim sonra cikan sivilce patladi ve azimsanmayacak miktarda kotu kokulu siyah iltihap akti ardindan ank uni genel cerrahiye gittim ordaki aydin demir hoca biraz bastirdi ve hemen teşhisi koydu. ici bosaliyo dedi kuruyunca agrisi gecer dedi pek ameliyattan bahsetmedi tedavi falan nasil olur diyince o yazin olursun sinavlarin var dedi

ve sali ameliyat icin gidecegim buyuk ihtimal ailem saolsun ameliyat olmamim sebebi ygsden 2 hafta once neredeyse sinavdan koptum ve dikkatim acayip bozuldu

agrim acim sua n yok ama 4-5 saat oturunca kaba etim acayip aciyor agriyor bir sure sirtustu yatinca geciyor

benim size sorum bu agriyi daha ilk defa martin ilk gunlerinde hissettim ve suan lys calisiyorum bazilari 1 gunde gecermis bazilari 6 ayda bazilari 3 ay hergun pansumana gitmis benim durumum ne olur acaba

• Arkadaşlar anus ile kuyruk sokumu arasında mercimek kadar bir şişlik var kıl dönmesi olabilirmi başka hic bi belirti yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih2062 -- 23 Mart 2015; 11:16:36 >
  • naberabi N kullanıcısına yanıt
    şu sorunun cevabını bilen var mı?atilla hoca burdaysa cevap versin lütfen.micro sinüsektominin şartları nedir?acil cevap lütfen.benim ki 2 cm niye olmuyor?
  • @ugru123333
    ben de ameliyatımı oldum üst iletilerde anlatmıştım elimden geldiğince yazayım biraz araştırma yapmıştım
    ben açık oldum eğer öyle olursanız yaklaşık 2 ay sürüyor pansuman,bugun 13.gün dokular kendini yenilemeye başladı belli oluyor fotolarda
    kapalı olursa dikişli oluyor onun pansumanı uzun değil ama tekrar riski fazla derler ne kadar doğru bilmem

bir de bende de ilk apsem 1,5 cm kadardı akıntı olurdu ama koyu renk ve koku yoktu , farkettiğimin ertesi günü doktora çıktım,ama dışardan 1,5 cm içerisini bilemiyorsunuz

ne olursa olsun erken mudahale cok önemli..
  • 16 martta flep yöntemiyle ameliyat oldum arkadaşlar , benim kıl dönmesi yaklaşık 8 yillikti . Yani su anda hiç birinizin korkmasına gerek yok Ben bile sorunsuz bir ameliyat gecirdiysem. 21 martta direni aldı doktor . Ve 22 marttan itibaren hergün duşa girmeni istiyorum dedi. Pansuman yapmamı istemedi dikişli şekilde hergün duşa giriyorum sargı fln yok . cumartesi gunu de dikisleri aldiriyorum. Ameliyatı izmir de oldum . Ayrıca şekil inanılmaz bozuluyor flepte haberiniz olsun .

• merhaba arkadaşlar sizlere kıl dönmesi ameliyatı ile ilgili başimdan geçenleri anlatmak üzere ayrıntısıyla yazıyorum.
    ben ağrının patnos ilçeinde devlet memuruyum 28 yaşındayım. abim benden 4 yaş büyük ve 2011 ylında kıl dönmesi ameliyatı geçırdi ve ben acayıp dalga geçmıstım 8 pişmanım ). 2014 nisan ayı ortalarında iş yerinde otururken kuyruk sokumu kemiği yanın da bir yağ bezesi gibi bir şişlik ile biraz agrı kaşıntı hissettim çok fazla oturmaktan kemiğin cilde baskı yaptıgını düşünüp şişkinlik oluşturmuş olabilir diye düşündüm eve gelip eşime bahsettim ve bi bakmasını istedim eşim o bölgede iğne ucu kadar bir delik olduğunu söyledi bende kıl dönmesinden şüphelenerek cımbız ıle kontrol etmesını istedim ve iki adet köksüz kıl çıktığını söyledi ben kl dönmesi olduğunu anlamiş hatta emin olmuştum fakat kesinleştirmek için abime sorayım dedim. abim biraz rahat davranarak kıl dönmesi olmadığını şişlik ve akıntı olması gerektiğini söyledi fakat ben bek ikna olmamıştım ama ameliyattan çekindiğim için de inanmak istedim ve doktora gitmedim. aradan yaklaşık bir yıl geçti ve 2015 yılı 7 mart da aynı şikayetten doktora gittimve doktor bana keşke geçen sene gelseydin kıl dönmesi var dedi. neyse hemen enjektör ile içerideki apseyi farklı bölgelerden çekti. o an çoook ağrıdı bağıramadım arkadaşım yanımda olduğu için (erkekliğe bok sürdürmücez ya) neyse ama sonra acayip rahatlattı doctor antibiyotik ve ağrı kesici verip 10 gün sonra gel dedi... döndüm 7 gün kullandım ilaçları antibiyotik bitti gittim doktora.. dediki ne zaman istersin ameliyatı? dedim önümüzdeki salı o gün günlerden pazartesiydi ve bir sonraki hafta salıya yaani 24 mart 2015 günü ameliyat tarihi olarak belirlendi. gittiğim hastane patnos devlet hastanesiydi ve doktor 30 lu yaşlarda bir doktor. neyse geleim ameliyat günlerine. 23 mart ta gittim hastaneye kan testleri ekg gibi tahliller yapıldı ve yatışım. izin kağıdı alıp eve döndüm ve saat gece 12:00 itibariyle yeme içmeyi kestim. heyecanlı bekleyiş başladı geçe saat 2 de uyuyabildim sabah 8 de kalkıp gittim hastaneye yanımda eşimve kardeşlerimle. beni hemen odaya alıp doktorun ameliyatta olduğunu birazdan beni alacağını söylediler. neyse artık heyecan tavan yapmıştı:) hasta bakıcı geldi ve sedyeye yatırdılar bir personel kolumdan damar yolu açtı ve bir koridor geçildikten sonra asansörden inerek ameliyathane kapısı önüne geldik. beni başka bir sedyeye aktardılar ve ameliyathane içerisindeydim artık içerisi soğuktu ve bir koridora bağlı odalar vardı her birnde bir ameliyat yapılıyordu. beni boş bir odaya götürdüler. tepede 2 tane ışık var yatırdılar ameliyat masasına insan kendii kurbanlık koyun gibi hissediyor :) neyse hasta bakıcı ayağıma bantlı bişi yapıştırdı tam bileğe ve tansiyon aleti taktılar koluma ve anestezisyen geldi. bana otur dediler oturdum ve ayaklarımı sallandırdım aşşağı bana belinden iğne yapacağız kasma kendini dediler bende yaparken söyleyin hazırlanayım dedim ve elle omurga üzerinde bi muayeneden sonra iğneyi batırdı sonra bel altında ılık bişey dolaşmaya başladı ve hemen karıncalanmalar :) iğne o an çok açıtmadı normal iğne acısı gibi düşünün. sonra sırtüstü yattım ve beklemeye başladık ayağını kaldır dediler kaldırdım 15 santim az daha bekicez dediler bekledik sonra yüzüstü çevirdiler beni parmak ucuna bişeyler taktılar ve önlüklü biri cidden testere filmindeki aletleri yan tarafta bir masa gibi bişeyin üzerine yanyana dizmeye başladı. sonra sırtıma bi kaç örtü örtüp arkamı görmemi engellediler ve başladı. sadece dokunuşlar hissettim ve belimden uygulanan baskıları . daha sonra yanık kokusu ve makas sesleri geldi dedim hocam dikiyormusunuz? doktor dedi yok önce 1.5 cm kestik ama derinleştikce çıktı şuan kesik 4 - 5 cm derinik 2.5 cm dedi. neyse fazla konuşmadık sonra bana bittiğini söylediler. sonra hasta bakıcı sedyeyi yaklaştırıp beni altımdaki örtüyü çekerek sedyeye aktardı ( maşallah adam zebellah gibi) neyse götürdüler odaya ben espri yapıyorum gülüyorum falan filan kendime de güveniyorum direnç açısından fakat odaya gidip yatırdılar yüzüstü arkadaş baçaklarımın ön kısmı yatağa değen kısım bir yanıyo anlatamam karıncalanma var narkoz etkisi hafiften geçiyo ama fec yanıy sonra eşime dedim bi bak çok kötüyüm baktı tentirdiyot var full neyse 1 saat sonra sağa sola dönmeye başladım 2 saat sonra hala ayaklarımı çok hissetmiyordum. 2. saatte kardeşlerim ve eşim bana su ve nescafe içirmeye başladılar 6-7 bardak su 3 bardak nescafe içtim. tabi bu arada aleti hissetmiyorum meshane dolmaya başladı dedim sıştık şimdi.. denedim karnımı sıkmayı olmuyo eşim kaldırıp beni WC ye götürmek istedi fakat meshane neredeyse yarılacaktı ve hemen hemşireyi çağırıp sonda taktırttım tam 2.5 litre idrar çıktı . :( en ufak vibrasyon da müthiş acıtıyor sonda ve dedim ki kardeşim çıkar şunu çıkarttrdım . neyse 1.5 saat sonra çavuşu hissetmeye başladım ve eşime beni WC ye götürmesini isteedim gittiğimde allaha şükür yapabildim... bu arada narkoz un etkisi su ve nescafe sayesinde çabuk etılıyor hemen ağrıları hissetmeye başladım. 1 dakika bile uyuyamadım :( o gece 5-6 saat bölük böük uyudum sağa dön sola dön yüzüstü yat mahvoldum döndükce acıyo filan neyse sabah oldu doktor muayeneye geldi ve bakt dren in içi boş kan çıkmamış güzeeel dedi seni taburcu ediyorum çıkardı dreni ve toparlandık eve döndük 2. gün de ağrılarla geçti gece yine aynı uyku filan bugün 3. gün dostlar sağlık ocağında pansuman yaptırdım bir dikloron yaptırdım ağr kesici ... ve bu yazıyı 3 farklı şekilde yazdım bir yan yatarak 2 sol kalçamın üzerine oturarak 3 şuan amsaya koydum laptopu ayakta yazıyorum. :) zor bir durum bu arada ben dün büyük abdestime çıktım çok zoranmadım şükür. hepnize sabırlı olmayı herşeyi kuralına göre yapmayı geç kalmamayı ve temiz kalmayı tavsiye ediyorum. hastalık geçer geçmez epilasyona gideceğim inşallah tekrar tekerrür etmez.. ve umarım önümdeki zamanlarda daha fazla ağrım olmaz sorusu olanlar özelden yazabilir arkadaşlar tüm hasta arkadaşlarıma geçmiş olsun. umarım bişeyler anlatabilmişimdir. sağlıcakla :) Murat
  • Dikiş aldıran arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba cumartesi gunu dikisler alınacak, acı cok mu oluyor , flep yöntemi ile ameliyat oldum bu arada .

• Herkese merhaba
    Ben dün flap yöntemiyle ameliyatımı oldum. İstanbul florance nightingale gayrettepede yatıyorum. Full bayıltılarak yapıldı ameliyat. 15 gün rapor aldım korkmayın acımıyor sadece beliniz ağrıyor oda yatamamaktan resimlerimi koyuyorum merak edenler için benim biraz ilerlediği için buyuk ameliyat oldu sizin ki bu kadar olmayabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekiozalp

Herkese merhaba
    Ben dün flap yöntemiyle ameliyatımı oldum. İstanbul florance nightingale gayrettepede yatıyorum. Full bayıltılarak yapıldı ameliyat. 15 gün rapor aldım korkmayın acımıyor sadece beliniz ağrıyor oda yatamamaktan resimlerimi koyuyorum merak edenler için benim biraz ilerlediği için buyuk ameliyat oldu sizin ki bu kadar olmayabilir.

Benimde aynı yarın dikisleri aldiriyorum , çok geçmiş olsun .
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.