Şimdi Ara

Kiev'de yasiyorum. Sorulariniz? Merak ettikleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
7
Favori
6.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kiev-Ukrayna'da yasiyorum. Uzun suredir de buradayim (1,5 yildir). Isim (Forex Sirketinde calisiyorum), esim herseyim burada.

Kiev hakkinda bilmek istediklerinizi cevaplandirmak isterim.

Kari-Kiz muhabbeti olaylariyla dolu olmasin lutfen.

Gezilecek yerler , mekanlar ne var ne yok , is imkanlari vs. hepsi hakkinda yardimci olmak isterim.

Oturdugum yer Obolon Rayon'unda Obolon Metro'dayim.

Is yerim ise Podol Rayon'unda Yaroslavska'dayim.

EV ALISVERISLERI
    ----------------------

Icki konusuna gelecek olursak Bira 0.90 Kurustan basliyor (6 grivna)
    Jagermeister 70lik 2'li shot bardakli 340 Grivna (49TL)
    Sigara olarak Parliament iciyorum(En pahali sigara). 36,75 Grivna (5,25TL)

----------------------

Turk Marketi var Istanbul Market Kiev diye.

Dun 1.5 kilo kofte , 800 gram kiyma , 900 gram koy sucugu totalde 380 Grivna tuttu (55TL)

----------------------

Ev icin peynir , zeytin vs. gercekten ucuz. Domuz eti ile aram yok (Etle aram yok sadece kiyma yerim)ama hatun yiyiyor. 1 Kilosu 180Grivna etin. Yani 25TL'ye geliyor. Domuz'un ise fiyati daha ucuz.

FOTOGRAFLAR

Esim ve ben

ISYERIM : Calisma vardi kaldirimda. 3 aydir bitmiyor :)

26 Agustos Kiev Zafer Bayrami (Ayni bizim 30 Agustos gibi)

Kiev'in kurucu kardesleri.

Pecherska Metro'da Seyran abimizin yeri (Azeri ama Ben Turk'um diye ovunur hep. Abimsiniz der , cok iyi birisi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın Mahmut -- 4 Ekim 2017; 10:36:18 >

• Savaş hakkında genel bir bilgi verir misin ? Bizim doğudaki olaylara benzer bir durum mu farklı bir olay mı ?
  • Kiev'de oldugum icin burada hic bir durum yok.

Doguda'ki olaylar ise gayet ciddi. Cunku Ukrayna'li olup Rusya yandasi cok insan var. Hatta Kiev'de bile %80'i Rusya yandasi.

Gectigimiz ay Ukrayna destekcisi gonullu savascinin arabasina bomba koyup patlattilar.

http://www.milliyet.com.tr/kiev-de-otomobil-patladi-3-yarali-dunya-2515968/

Arena Siti dedigimiz Khrescatyk'e 100m'lik mesafede patlattilar.

Ama Kiev gayet nezih yer.
  • Yalnız Ukrayna'ya gelmekten çekiniyorum. Genelde vukuat yorumları okudum ve duydum. En son bir arkadaş hapse düştüğünü ve 500 dolar rüşvetle çıktığını söyledi. Ama biraz zamparalıktan onunki sanırım. Efendi gibi gece eğlenip otele geçme şansı yok mu ? Hırsızlık ihtimali de çok yüksek diyorlar.
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    Kiev icin konusacak olursak , hic bir olay vs. yasamadim. Rusvet teklif edersen artik hapistesin :) Asiri bir sekilde denetim getirildi.

Ise her gun metroyla gelip giden insanim. Hic bir vukuat olayina dahi denk gelmedim.

Gectigimiz hafta Cuma gunu Kiev Turk Konsolosluguna gittim pasaportumun suresi 1 yil kaldigi icin. O zaman bir tane abimiz Vokzal'da uyuya kalmis (Ana tren istasyonu buyuk gar) ve bavulunu vs. calmislar.

E tabi orada uyuya kalirsan Norvec'te bile calarlar.

Efendi gibi eglenip (Chi , D'Lux , Caribbean, Indigo mekanlarinda) her seyi yapabilirsin. Rahatca da evine gidersin.

Forsage , Radio Hall gibi Turklerin icip , her kiza salca oldugu yerlere gidersen hem eglenemezsin , hem de Turklugunden utanirsin.
  • Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bekarım, tabi ki kızlarla kaynaşmak isterim. Ama bunun için Kiev'e gerek yok, herhangi bir yerde kaynaşabiliyorum :) Eşiniz Ukraynalı mı ? Böyle hayal kuran çok insan var biliyorum ama ben de Türk kızlarından bıkanlardanım, yabancı biriyle evlenmek bana da çekici gelmeye başladı. Evlilik olayı da daha az masraflı olur diye düşünüyorum.
  • Dinamo var mı
  • Hayırlı olsun. Kac yildir oradasınız,ne ıs yapıyorsunuz gibi hususları konuya edıtlersenız daha güzel olur.

Ayrıca kıevden guzel bı kac foto da paylaşabilirsınız.
  • Kasım ayının sonunda 1 haftalığına kieve gezi amaçlı geleceğim. Yardım edersen sevinirim.
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    Evet Esim Ukrayna'li. Ben hic bu hayalle gelmemistim ama boyle oldu.

Her hafta yeni bir sevgili oluyordu ve bikmistim bu hayattan. Ama su an gayet usturuplu bir hayatim oldu ve memnunum. Tavsiye de ederim.
  • bombacimülayim kullanıcısına yanıt
    1,5 yildir Kiev'deyim. Forex isi yapiyorum.

Turistik amacli hic gezi yapmiyorum ama bugun elimdeki fotograflari ilk mesaja eklerim.
  • Acrobat83 A kullanıcısına yanıt
    Hatirlatirsan gelmeden 1 hafta once yapilabilinecek seyleri soylerim tabii ki
  • Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    Sağol abi, konuyu takibe aldım arada aklıma esince sorarım :)
  • merhaba,
    bende tatil amaçlı gelmek istiyorum avrupa'da birçok ülkeyi gezdim ama anlatılanlardan dolayı biraz korku oluyor haliyle.Kışın gelmemizi önerir misiniz ?
    birde tatil için ne kadar harcanır ortalama 6- 7 gün için ? ucuz olan pahalı olan şeyler nelerdir ?
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Tatilde ne yaptiginiza bagli biraz da.

Cuma , Cumartesi , Pazar club yapiyim dersen eger (Locali) 2500 grivna loca parasi (Sadece Locaya para vermiyorsun. 2500 grivnalik yiyiyorsun ve ekstra para odemiyorsun. 2500 u gecersen check gelir ve odersin)

Kisin gelmenizi oneririm eger soguk seviyorsaniz. Su an 6-7 derece arasi hava. Kisin -20 ler goruluyor.

Pahali olan sey giyim ve ev kiralari.

Ucuz olan sey ise geri kalan hersey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın Mahmut

Tatilde ne yaptiginiza bagli biraz da.

Cuma , Cumartesi , Pazar club yapiyim dersen eger (Locali) 2500 grivna loca parasi (Sadece Locaya para vermiyorsun. 2500 grivnalik yiyiyorsun ve ekstra para odemiyorsun. 2500 u gecersen check gelir ve odersin)

Kisin gelmenizi oneririm eger soguk seviyorsaniz. Su an 6-7 derece arasi hava. Kisin -20 ler goruluyor.

Pahali olan sey giyim ve ev kiralari.

Ucuz olan sey ise geri kalan hersey.

yoğun tempodan dolayı yazın izin kullanamadım ve bunaldım patlamak üzereyim.Kışa geldik artık tatile gitmeliyim.
    tek başıma geleceğim , gezip görürüm arada eğlenmeye'de çıkarım tabi.Şehir güvenli olsun yeter zaten taşkınlık yapan biri değilim.
    ama bana öneri yapmanıza ihtiyacım var , şurda şunu yaparsın burada bunu tarzında :))

• riaz kullanıcısına yanıt
    Sehir hala 1980'leri yasiyor.

Mutlaka gormen gereken yerler; Altin Kapi , Pechersk Lavra , Ozgurluk Meydani (Maidan Nezalezhnosti) , Andreas Kilisesi , Hidropark , Sofya Katedrali , 2. Dunya Savasi Muzesi ve Finukiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın Mahmut

Sehir hala 1980'leri yasiyor.

Mutlaka gormen gereken yerler; Altin Kapi , Pechersk Lavra , Ozgurluk Meydani (Maidan Nezalezhnosti) , Andreas Kilisesi , Hidropark , Sofya Katedrali , 2. Dunya Savasi Muzesi ve Finukiler.

Teşekkür ederim , bunları not alıyorum .Ayrıca önerdiğiniz clublarıda yazıyorum sonra sakata gelmeyelim.
    herkesin dilindeki ukrayna kızlarınıda bir görelim bakalım, Antalya'dakiler gibi burunları havada mı :))
  • Mühendisler için iş imkanları ve maaşları nasıl?
  • Parlament night blue ne kadar? Moskova'da 150 ruble oldu anasını satıyım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.