Şimdi Ara

Kiev'de yasiyorum. Sorulariniz? Merak ettikleriniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
7
Favori
6.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı şeyler sizin lehinize çok güzel gelişmiş, mutluluklar diliyorum..
  • Merhaba, ukrayna odessa'ya okumak için gelmeyi düşünuyorum.bir öğrencinin aylik harcaması ne kadar tutar sizce? Alkol ve sigara kullanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Tabii Rusya da yasamaniz cok daha iyi olacaktir. Esiniz anlayisli biriyse kabul edecektir. Allah sabir versin.

• Önceden de mi Türkiye de Forex şirketinde çalışıyorsunuz ? Yaşınız kaç?

Hangi bölümden mezunsunuz? Hangi üni?

Forex şirketinde çalışmak için ne gibi şartlar araniyor? Dil vs. ingilizceniz ve oturduğunuz ülkenin diline hakimiyetiniz nasıl?

Maaşlar nasıl?

Bunları cevaplarsaniz bir kaç sorum daha olacak. Tesekkurler

• Biliyorsunuz forumda konu ici arama calismiyor bu sebeple her seyi okumak imkansiz. Temel sorulari ana mesajda cevaplasaniz. Neden-nasil gittiniz? Surec nedir? Oturma-calisma izinleri? Mesleki bazda maaslar? Temel yasam giderleri(ev, giyim,..)? Okumak icin izlenmesi gereken yollar? gibi gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: United States

Önceden de mi Türkiye de Forex şirketinde çalışıyorsunuz ? Yaşınız kaç?

Forex şirketinde çalışmak için ne gibi şartlar araniyor? Dil vs. ingilizceniz ve oturduğunuz ülkenin diline hakimiyetiniz nasıl?

Maaşlar nasıl?

Merhaba.

2007 yilindan bu yana Forex sektorundeyim. Yas 33 bitiyor.

2007-2012 arasi Forex Place (Team Leader)

2012-2016 arasi IsIk Menkul Degerler (Senior Manager)

2016 dan bu yana da Su anki firmamdayim.

Marmara Universitesi Iktisat mezunuyum. Anglia Ruskin Universitesinde de Yuksek Lisans yapiyorum su an aciktan.(Mba)

Forex firmasinda calismak istiyorsaniz, iyi bir satici olmaniz gerekiyor. Ben analiz vs. ile ugrasacagim dersen de is bulman zor. Cunku o isi yapanlari icerden yetistirir firmalar. (Yillarca yonetim kadrosunda bulundum IsIk FX te. O yuzden neler donuyor gayet iyi bilirim)

Oturdugum ulkenin her yerini ,oz vatanim gibi iyi biliyorum. Ingilizcem ana dil ama Kiev de hic bir ise yaramiyor :) Ruscami ilerlettim. Ukraynacaya gerek yok cunku Rusca herkeste var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın Mahmut -- 5 Ekim 2017; 8:39:46 >

• Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    Rusca ogrenmek zor mu

• Halk futbola meraklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın Mahmut

quote:

Orijinalden alıntı: United States

Önceden de mi Türkiye de Forex şirketinde çalışıyorsunuz ? Yaşınız kaç?

Maaşlar nasıl?

Merhaba.

2007 yilindan bu yana Forex sektorundeyim. Yas 33 bitiyor.

2007-2012 arasi Forex Place (Team Leader)

2012-2016 arasi IsIk Menkul Degerler (Senior Manager)

2016 dan bu yana da Su anki firmamdayim.

Marmara Universitesi Iktisat mezunuyum. Anglia Ruskin Universitesinde de Yuksek Lisans yapiyorum su an aciktan.(Mba)

Forex firmasinda calismak istiyorsaniz, iyi bir satici olmaniz gerekiyor. Ben analiz vs. ile ugrasacagim dersen de is bulman zor. Cunku o isi yapanlari icerden yetistirir firmalar. (Yillarca yonetim kadrosunda bulundum IsIk FX te. O yuzden neler donuyor gayet iyi bilirim)

Oturdugum ulkenin her yerini ,oz vatanim gibi iyi biliyorum. Ingilizcem ana dil ama Kiev de hic bir ise yaramiyor :) Ruscami ilerlettim. Ukraynacaya gerek yok cunku Rusca herkeste var.

Ben de Marmara iktisat son sınıftayim.

Yani ise ilk girdiğinide en önemli faktör İngilizce miydi ?

Spl ileri düzey vs istiyorlar mi?

• Merhaba ben işinizle alakalı sizden samimi bir cevap bekliyorum. Çoğu kişi forex için kumardan farkı YÖK diyor siz bu işin içinde biri olarak ne düşünüyorsunuz

• hocam güzel konu olmus,siz veya bilen başka bir arkadaş kışın ukraynaya gideceğim bavulda kaç litre alkol alabiliyoruz bir sınırı var mı donuşte 3 5 litre alayım diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NicolasBrody

hocam güzel konu olmus,siz veya bilen başka bir arkadaş kışın ukraynaya gideceğim bavulda kaç litre alkol alabiliyoruz bir sınırı var mı donuşte 3 5 litre alayım diyorum.

1 litreden toplam 3 adet alabilyon
    Duty Freeden kabine yine aynı şekilde sokabilyon.

Ama bazan gümrüğün insaniyetliği tutabiliyor, yazın Rusya' dan valiz içinde 5 şişe alkol + 4 box sigara + 3 kutu lakerda getirmiştim.
  • Hocam eşimle beraber bi Ukrayna seyahati düşünüyoruz.Aklımızda bu 3 şehiri gezmek var Kiev, Odessa ve Lviv. Nasıl bir rota izlemeliyiz,kalacak güvenli ve temiz yer önerilerin var mı? Bu şehirlerde mutlaka görün dediğin yerler var mı?
  • İstanbul'dan gelip 1 haftalık bir gezi planı için kiev'i mi odessa'yı mı önerirsiniz?

Dolu dolu bir tatil planı olarak düşünün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende ufak çaplı bir tatil düşünüyorum. Rahatça tatil yapablmem için ne kadar Türk Lirasını grivnya çevirmem lazım

• Önümüzdeki yaz tatilinde iki arkadaş yaklaşık 1 aylık bir tatile geleceğiz Ukrayna'ya. Arkadaşım daha önce Ukrayna'yı gezip görmüş biri. Bize ortalama bir maliyet tablosu çıkarır mısınız? Bir de orada supersport klasmanındaki arabaların kiraları nasıl? Örneğin BMW M5 E60, M3 E92, Ferrari F430 vs.

Düzenleme: Ev kiraları ne durumda? Tercihen müstakil ve dubleks.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hugh Jackman -- 5 Ekim 2017; 22:57:28 >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    A...O.... kullanıcısına yanıt
    Dil ogrenmene bagli. Kolay bir dil. Cekimleri zor olabiliyor ayni Turkce'deki gibi.

@demisnikolaidis Hayir. Futbolla alakalari yok desem yeridir. Ama spor manyagi hepsi. Erkek-kiz farketmeksizin yemeden icmeden kesip spor salonuna gidiyorlar. Spor salonuna gidemeyenler de evde yapiyor.

@United States Turkiye'deki Forex firmalarinda Ingilizce onemli degil fakat SPL lisansi sart.

@baro007 2 yonlu piyasa. Insanlar kaybettigi zaman kumar ,kazandigi zaman ise yatirim oluyor ismi :)

@NicolasBrody Freeshop kurallari degisebiliyor. Ben 2 defa TR'ye gittim. 3 karton sigara ve 2 tane Chivas 1LT koydum bavula ama birsey olmadi. (Freeshop daha pahali Ukraynadan)

@Ping- Lviv , Kiev , Odesa ve en son yine Kiev oneririm. Odesa'dan pisman olabilirsiniz. Herkes guzel diyip duruyor ama hic sevmedigim yerlerden...

@hayrikoc61 Hayir. TL'yi USD'ye cevirip gelin ve burada Grivna yaptirin.

@Hugh Jackman Araba kiralama Dunya'da en pahali Ukrayna'da. Ayrica 500USD'de kapora birakiliyor. Hic tavsiye etmem. 1 aylik Kiev tatili en az 2000USD tutar kisi basi. Geziler , eglenmeler , ev-otel parasi.

@A...O.... Sartsiz kuralsiz tabii ki Kiev derim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın Mahmut -- 6 Ekim 2017; 9:17:9 >

• Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    İzninizle pm yolu ile iletişime geçmek istiyorum :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • A...O.... kullanıcısına yanıt
    Tabii ki
  • Hocam ukraynada unıversıte okumak mantıklı mı ? Bu arada rusça bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.