Şimdi Ara

Kiev'de yasiyorum. Sorulariniz? Merak ettikleriniz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
7
Favori
6.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zamanında 2014 te iç karışıklık sırasında gelmiştim. O zaman bir sorun yasamadan her yeri gezmiştim. 2014 te maydan kapalı idi. Sivil halk girebiliyordu sadece.

Şimdi de pripyat o ziyaret amaçlı geldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi Kırıma girmek için sana ekstra pasaport gerekiyor mu ?

Yani orası resmiyette Rus toprağı mı şu anda ?

Chernobyl i gezdin mi hocam ?

Turlar var da çok pahalı ya

• Bu arada ukraynaca ve Rusça arasında keskin farklar ne hocam ?

• Ukrayna'da geçen yaşamınız ve evliliğinizde mutluluklar dilerim.

Yurt dışına gidip düzenli ve istediği hayata kavuşanlar için hep sevinmişimdir. Malum ülkede gidişat iyi değil.
  • @12 Angry Men Burada okuyan cok fazla kardesimiz var. Zaten Universite'de Rusca degil Ukraynaca egitim var. Ukrayna'da Okullarda Ukraynaca egitim veriliyor ve ayrica Sokak Tabelalarinda dahi Rusca yasak.

@CulvertonSmith Kirim'a Ukrayna uzerinden giris yapmak zorundasin. Eger Rusya uzerinden giris yaparsan Ukrayna'ya giris yapamazsin. Chernobil'e hic gitmedim. Gitmek isterim ama inan isten dolayi hic vaktim yok :) Ukrayna'ca ve Rusca iki farkli dil. Sadece alfabesinin Kirilce olmasi benziyor. Rusca'ya en cok benzeyen dil Bulgarca. Ukraynaca'da Tak evet demek. Rusca'da DA. Bunlar bile farkli, dusun yani :)

@TITAN291 Tesekkur ederim hocam. Herkesin gonlune gore olsun umarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın Mahmut -- 9 Ekim 2017; 9:31:27 >
  • Eşinizle mutluluğunuz daim olsun.

Mevsimler nasıl? Hangi mevsim daha ağır basıyor?

Araç fiyatları nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 9 Ekim 2017; 9:40:14 >
  • ø kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim.

Bu sene toplasan 20 gun 30-35 arasi gorduk. Yazin bile ciddi yagmur vardi. Su an hava 5 derece ve yagmurlu. Fakat evler hic soguk degil. Soguk almiyor desek yeridir. (1 aydir montlayiz. Eylul basladi baslayali)

Arac fiyatlari asiri uygun. Ben Bmw 5.20 2008 model araci 3500 dolara aldim ve sIkIlIp sattim. Yollar kotu Kiev'de.

Ayrica metro ve toplu tasima ASIRI uygun . Metro 5 grivna (Temmuzda 1 grivna zam geldi)yani 0.90 kurusa geliyor. 3 tane metro hattina istedigin gibi de bedava aktarma yapabiliyorsun. Isime gidis gelis 22 is gununde 220 grivna yani 28-29TL gibi bir rakama denk geliyor.
  • Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    Hocam ukraynaca da bilmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi rez alam şurdan
    Tamamadır hocam teşekkür ederim.
  • @12 Angry Men Yine de bir arastirin derim. Baya ucuz cunku Ukrayna'da egitim.

@Zatı Muhterem Yemek seven biri degilim hocam. Turkiye'de yedigim yemekler Kuru fasulye , Yesil Mercimek , Patates Yemegi (Kiymali) , Kiymali Makarna , Manti , Pilav. Onun disinda Kokorec ve Midye Tava. Yani repartuarim o kadar genis degil :)

Corba konusuna gelecek olursak Turk Market'inden hazir corba aliyoruz. Zaten Turkiye'de de ayni corbadan iciyordum. Benim icin corba konusunda degisen birsey olmadi:) Cok canim cekerseke kendim de yapiyorum bazi istediklerimi. "Hanim kalk yemek yap" diyen tiplerden olmadigim icin kendim de yardimci oluyorum evde. Dun mesela pastirmali yumurta yaptim canim istedi de kahvalti olarak.

32 yasimda geldim Kiev'e. 7 ay once evlendim (Allah'a sukur mutlu mesutum) Ailemden sadece annem var. O da etlime sutlume karismaz. Aile baskisi ile yetismedim hic.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

Yaşam standartlarını Türkiye ile kıyaslayacak olursanız çok mu refah düzeyi yüksek ? Sizin kazancınız rahat yaşamaya yetiyor mu?
    Bizim doğu da aynı şekilde siz de birnevi Türkiye'nin iç anadolusunda yaşıyor gibisiniz orda da sanırım

Ukrayna gibi bir ülkenin refah düzeyi ancak afrikadaki bir ülkeye kıyasla çok yüksek olabilir.

Burada güzel ülkem filan demeyeceğim zira burada yaşamak çok hoşuma gitmiyor fakat Ukrayna buradan iyi filan da değil. Mutluluk indeksinde bazı afrika ülkelerinin bile altındayken, her yıl greencard başvuru oranı en yüksek ülkelerden biriyken(nüfusu buranın çok altında ama başvuru daha fazla) konuyu açan arkadaşın herkes çok mutlu demesi iyi ülkeye düştüm şeklinde züğürt tesellisinden başka bir şey değil. Çok para kazanıyordur mutlu hayat yaşıyordur ona bir şey diyemem ama istisnalar kaideyi bozmuyor. Kazandığın parayla ve ekonomik durumunla yaşadığın ülkeyi yorumlaman yanlış. Objektif olarak bakmak zorundasın.

Romanya, Estonya, Polonya tarzı ülkelerdeki refah seviyesi buranın üstünde, Birleşik Krallık, iskandinav ülkeleri ve batı avrupa ülkelerinde çok üstündedir.

• Kalkmis bana zugurt tesellisi yapiyor diyor , Refah duzeyi siralamasinda siralamaya giremeyen Romanya'yi ornek veriyor.

Guzel kardesim Israil , Ingiltere , Almanya ve Ukrayna'da calistim. Burada mutlu olmayan insanlar sadece Rusya yandasi Ukraynalilar.

Ben de ilk mesajlarimda belirttim. ORTA SEVIYE diye birsey yok. Ya COK ZENGIN ya da FAKIR halk var.

Ben Turkiye'de yoneticilik yaptigimda 12000TL maas aliyordum , burada daha azini aliyorum ama burada mutluyum ve huzurluyum.

Yaya Gecidinde insan muamelesi yapilmasi , Gece 1 de 2 de bir kadinin tek basina bir yerlere gidebilmesi , Vergi denen zikkimin burada dusuk olmasi vb...

Sen benim hayatima ZUGURT TESELLISI demeye devam et HICTEN bir hayatim olacagina senin ki gibi , Bu mukemmel ZUGURT HAYATIMA devam ederim

• Teknoloji ve telefon fiyatları nasıl ? Bir de Internet?

• Kararsizkalanadam K kullanıcısına yanıt
    100MBPS Sinirsiz internet 200 Grivna (Kota vs yok) yani 26TL.

iPhone 8Plus aldim dun 850USD.

Diger butun telefon markalari gayet ucuz. En son arkadasima sattigim S8 Plus su an 17500 Grivna yani 2500TL.

www.cyfra.com.ua Buradan telefon fiyatlarina bakabilirsin (Rakamları 7,25 e bolmen yeterli TL karsiligi icin. USD karsiligi icin ise 26,75)
  • Tanka bak lan reaktif zırh var bizimkileri 100 parçaya ayırır
    İşsizlikten, düşük maaşlardan(kievde 1100 tl ortalama maaş) bahsetsene madem çok güzel ülke?

Bir de gelir adaletsizliğini bastıra bastıra yazmışsın, ki ülkenin dandikliğini gösterir. 12bin lira kazanmış kaç yaşına gelmiş adam sidik yarıştırıyor hayatım seninkinden iyi diye. Bize ne senin hayatından? Her giden senin aldığın maaşı mı alacak sanki? Adam gibi bilgi versene soranlara. Adam refah düzeyini ülkeyi soruyor bu da benim hayatım iyi diyor. Burada yok mu sanki zengin olup hayatından mutlu olan insanlar? Ee dışardan biri sorduğundan buyur gel çok güzel mi diyelim o zaman.

Greencarda başvuru sayısına mı bakalım, araştırmaların ülkedeki mutsuzluktan dem vurmasına mı inanalım yoksa sana mı inanalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Yalnız Ukrayna'ya gelmekten çekiniyorum. Genelde vukuat yorumları okudum ve duydum. En son bir arkadaş hapse düştüğünü ve 500 dolar rüşvetle çıktığını söyledi. Ama biraz zamparalıktan onunki sanırım. Efendi gibi gece eğlenip otele geçme şansı yok mu ? Hırsızlık ihtimali de çok yüksek diyorlar.

Ben adana da yaşıyorum bana vukuat deme imkan olsa giderim hic durmadan imkan varsa git kurtul tr den

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ikrayna ekonomisi çok kötü gerçekten gidilecek daha iyi yerler var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pastırmanın kilosu ne kadar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdasdqwertyveyaalxyvance -- 13 Ekim 2017; 19:31:36 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.