Şimdi Ara

Kıbrıs'tan alkol getirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yalnizca bilgisi olanlar yazarsa sevirim.

Bayramda kibrisa gidip gelecegiz. Adanadan ucakla olacak seyahat. Olabildigince alkol getirmek istiyoruz.

Yasal mevzuat kisi başı 1lt. ile sinirli. Ama yaninda çokça getirenler var. Biraz şans isi onu biliyorum fakat forumdan gidip gelen tecrübeli birileri varsa tavsiyede bulunabilirler mi?

Ekstra icin yapilabilecek neler var?
    İnince freeshoptan biraz daha alinabiliyor diyorlar dogru mudur?
    Elinde freeshop poseti olursa kontrole girmezsin diyen de var. Ne kadar dogru?
    Alkolu pet siseye doldursak acip kontrol ederler mi?

Vergi kutsaldir ona birşey demiyoruz fakat alkoldeki korkunc fiyat farklari gecim şartlarının zorlastigi su gunlerde bizi firsatlari degerlendirmeye itiyor maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam fazladan getirirsen banada sat biraz
    Lokasyonumu zamani gelince bildiririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Satma sansim yok. Stoklayabildigim kadar stok yapacagim.

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: hagi10best

Satma sansim yok. Stoklayabildigim kadar stok yapacagim.
    Orada 100 luk şivas kac para kanka

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum. Gidince göreceğim

• Geçen yaz Esenboğa'ya girdiğimde sadece şüphelendikleri kişilerin bavullarını kontrol ediyorlardı.
    Adana'da her geleni kontrol ediyorlar mı bilmiyorum ama bayramda da her geleni kontrol edeceklerini sanmıyorum.
  • Cola Contains Caffeine kullanıcısına yanıt
    Bana da öyle geliyor. Aşırı fazla almayacağım zaten. 5-6 litre en fazla. umarım sıkıntı olmaz.
  • hagi10best kullanıcısına yanıt

Çok yıl oldu ama ne olmuştu

• hazarcep H kullanıcısına yanıt

İlk yazdığımda Adana havalimanından gidip gelmiştik. Havaalanından çıkarken tüm valizler Xray'den geçiyor gümrük muhafaza memurları kontrolünde. 4'er 5'er şişe almamıza rağmen bişey dememişlerdi ama yoğunluk vardı. Ayrıca yanımızda yedek çanta götürmüştük ve içkileri ayrı çantalara bölmüştük. Bir çantada 2 den fazla içkiye yer vermemiştik.

Sonraki sene yine gittik ama bu sefer Ankara Esenboğa üzerinden. Esenboğa biraz daha esnekti sanki bu konuda. kişi başı 6-7 şişe kadar getirdik ve bir sorun olmadı.

Bir sonraki sene ise karayolu ile Gürcistan'a gittik. Araçla geçtik ve araç gerçekten hemen hemen hiç aranmıyordu. 5-6'şar şişe geçirdik.

Bu senenin başında ise tekrar gürcistana gittik. Fiyat çok ucuz olunca kişi başı 10-12'şer şişe kadar aldık. Araçta valizleri aramak istediler ve hepsine el koydular  

Bende şimdi kıbrıs a gideceğim kendime 1 ama 2 kişi daha istiyor 1 er tane 3 taneden sorun olmaz herhalde ayrıca kendim içimde mendollü sigara alacam 2 karton ama bende valiz yok sırt cantası yapsam sorun olmaz dimi ucak içi

• Valiz şartı yok. Duty Free'lerde poşete koyuyolar. O poşetle bile geçirebilirsin. 3 adet için ne desek yalan olur. Şarap getirecek olursan 2 şişe hakkın var normalde. Yüksek alkollü içki getireceksen eğer (vodka, viski, rakı vs.) 1 şişe hakkın var. Poşette olsa, sırt çantası da olsa, valiz de olsa havaalanından çıkarken xray'den geçiyorsun. Gümrük muhafaza memurları görüyor hepsini. Yoğun bir dönem olursa ve aman aman fazla abartmazsan pek sorun olmuyor genelde. Tabi kesin değil bu. Kural net çünkü.

Sırt çantanı bagaja vermen gerekecektir. Çünkü uçağa sıvı sokmana müsade edilmeyecek. Sigara için de 3 karton hakkın var. Fiyat olarak çok uygun kalmıyor buraya göre kurdan dolayı. Burada bulunmayan sigaralardan almak mantıklı oluyor genelde.

• Ablam her gittiğinde hiç sıkıntı olmadan valizin içine bir kaç şişe alkol ve sigara koyup getiriyor.

Edit: duyyfree’den değil de dükkan gibi başka bir yerden alıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 13 Kasım 2022; 23:15:1 >

hagi hangi markayı öneriyosun viski için

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt
    hocam bide kadın erkek farkeder kontrol kısmında. zaten. gözle seçip sadece bazı kişileri kontrol ediyorlar, erkek. olanları kontrol etmeye daha yatkın olurlar.

• Bir bavul içki ve puro getirmistim oluyor bayagi ama kimse bu ne kardesim dememisti

• 5erafett1n kullanıcısına yanıt

Kanki viski ile pek aram yok. Vodka önerebilirim istersen Kettle One ve Ciroc seviyordum o zamanlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.