Şimdi Ara

Kia Rio - Honda Jazz - Vw Polo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba şu sıralar şu üç araç arasında kararsız kalmış durumdayım. 2 kişiyiz az yakan güvenlikten pek ödün vermeyen şu üç araç arasında karar vermeye çalışıyoruz. ESP bizim için olmazsa olmaz. Siz ne dersiniz hangisi sizce?

Hem Donanım hem motor olarak oldukça cezbedici ancak Kia olması insanı düşündürüyor; fiyatı 45,750 TL (Kia Rio Sporty Dizel). Ancak Kia bayileri Honda ve Vwden pazarlık konusunda daha esnek.

1.4 l i-VTEC motorlu bu araç güvenlik konfor, güvenlik ve diğer özellikleriyle ön planda; fiyatı 42,085 TL (Honda Jazz Fun CVT)

1.2 l Common Rail Dizel, tüketim olarak oldukça cazip donanımsal olarak Honda Jazz'dan farkı cam tavan, direksiyondan kumanda, hava yastıkları ve birkaç ek özellik; fiyatı 41,300 TL (Vw Polo Bluemotion 1.2 TDI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi traindevie -- 7 Ocak 2012; 1:55:27 >

• 2 araç dizel ve manuel 1'i benzinli otomatik. Yıllık yaptığın kilometreyi ne kadardır yada gerçekten dizel araca ihtiyacın var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebastian vettel

2 araç dizel ve manuel 1'i benzinli otomatik. Yıllık yaptığın kilometreyi ne kadardır yada gerçekten dizel araca ihtiyacın var mı ?
    zor bi kıyaslama olmuş.bence üçüde olabilir ancak 2. el değeri marka imajı vb. düşününce kiayı eleyin diyeceğim ama bence en yakışıklısıda o
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebastian vettel

2 araç dizel ve manuel 1'i benzinli otomatik. Yıllık yaptığın kilometreyi ne kadardır yada gerçekten dizel araca ihtiyacın var mı ?
    honda aslında i-vtec ile bir adım öne cıkıyor.Çoğu forumdaş vtecı yüksek yakıt tüketimi ve turbo motorların yanında sönük kalıyor veya 4500 devirden sonra gelen beygiri ne yapayım diye eleştirsede gerçekten harika bir motor.Jazz hiç kullanmadım. Civice binmisliğim seyehat etmisliğim var.Yüksek devirlerde güzel hızlanıyor.Eger gaz ayarını bilirseniz yakıt tüketimide o kadar çok değil.(Manuel )

Ayrıca jazz ncap de 5 yıldız alan bir makina.Hoş ufak.Özellikle ön konsol direksiyon beni cezbediyor.ESP sunuluyor mu bilmiyorum.Tip olarakta bana jazz cok hos geliyor
  • Otomatik alınacaksa jazz, manuelde ise kesinlikle polo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

Otomatik alınacaksa jazz, manuelde ise kesinlikle polo.
    manuel ise polo alınmalı yakıt yüzünüzü güldürür.
  • tabiki jazz
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

tabiki jazz
    Rio güzel araba ancak neye güvenip bu fiyatları veriyor anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dor Niro

Rio güzel araba ancak neye güvenip bu fiyatları veriyor anlamış değilim.

Alıntıları Göster
    öncelikle manuel mi otomatik mi ona karar ver.elma ile armut gibi olmuş.otomatikse cvt li jazz,manuel ise dizel polo
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

öncelikle manuel mi otomatik mi ona karar ver.elma ile armut gibi olmuş.otomatikse cvt li jazz,manuel ise dizel polo

Alıntıları Göster
    jazz ı tek geçerim geçenlerde bende incelemiştim fiyat performans olarak en iyi jazz
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

jazz ı tek geçerim geçenlerde bende incelemiştim fiyat performans olarak en iyi jazz

Alıntıları Göster
    polo..
    tüketim süper..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_elf

polo..
    tüketim süper..

Alıntıları Göster
    Dizel ise Rio,benzinli de olur.Otom. hele jazz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Dizel ise Rio,benzinli de olur.Otom. hele jazz

Alıntıları Göster
    bluemontion tek geçerim =))
  • Bence her acıdan polo nedenide su kendi düşüncemi söylüyorum kia rio aracın tipi acısından ve kia oldugu için parcasından dolayı tercihim değildir
    honda jazz hondanın hosuma girmeyen iki modeli var bunlardan biri city digeri jazz
    Vw polo ala rahat et kalite kullandıgını hisset
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdrn

Bence her acıdan polo nedenide su kendi düşüncemi söylüyorum kia rio aracın tipi acısından ve kia oldugu için parcasından dolayı tercihim değildir
    honda jazz hondanın hosuma girmeyen iki modeli var bunlardan biri city digeri jazz
    Vw polo ala rahat et kalite kullandıgını hisset
    Yillik kullaniminiza gore, 10-15 bin km'nin uzerinde kullanacaksaniz Polo. Bunun altinda Jazz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue rondo

Yillik kullaniminiza gore, 10-15 bin km'nin uzerinde kullanacaksaniz Polo. Bunun altinda Jazz.

Alıntıları Göster
    İkisi arasında 1 polo, 2 jazz. Rio çok çok pahalı.

(Not: Almadan önce 1.3 95 BG 6 vites dizel LTZ Yeni Aveo'ya da bir bakın derim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 7 Ocak 2012; 21:09:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

İkisi arasında 1 polo, 2 jazz. Rio çok çok pahalı.

(Not: Almadan önce 1.3 95 BG 6 vites dizel LTZ Yeni Aveo'ya da bir bakın derim.)

Alıntıları Göster
    VW'den şaşamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

VW'den şaşamam.

Alıntıları Göster
    Polo tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

VW'den şaşamam.

Alıntıları Göster
    Otomatik tercih edilecekse kesinlikle Jazz.

Düz vites için Polo BMT.

Ama bir şartla:

Bu aracın motoru 3 silindirli olduğundan olsa gerek ciddi sarsıntlı ve gürültülü çalışıyor.

Gidip bu aracın test sürüşünü yapın ve bu sarsıntı ve gürültü olayı sizi rahatsız etmeyecekse hemen Polo BMT siparişi verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Otomatik tercih edilecekse kesinlikle Jazz.

Düz vites için Polo BMT.

Ama bir şartla:

Bu aracın motoru 3 silindirli olduğundan olsa gerek ciddi sarsıntlı ve gürültülü çalışıyor.

Gidip bu aracın test sürüşünü yapın ve bu sarsıntı ve gürültü olayı sizi rahatsız etmeyecekse hemen Polo BMT siparişi verin.

Alıntıları Göster
    jazz derim ama aveo yuda bi araştırmanızı tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.