Şimdi Ara

KIA CEED...Peki, ya Sizce? (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
74.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alpercan süper resimler çok güzel şu araç.
  • Sonunda galeri ile Kia Cee'd anlasmasini yaptim..trafik islemleri falan bugun baslayacak ve insallah bayramdan onceye yetistirecekler...sonrasinda araba ile ilgili begeni-sıkıntılarımı buradan paylasacağım
  • Tekrar MErhabalar,

Bir haftadır Cee'dimi kullaniyorum ve şzlenimlerimden bahsedeyim isterseniz. Bircok markanin bircok model arabasini kullandim ve sunu ictenlikle soyleyebilirim ki bu araba kesinlikle hakettigi yerde degil..bunu sebebi de insanların Kia'ya tedirgin yaklasmaları sanırım. Ben de ilk kez Kia kullaniyorum.
    Aractan biraz bahsedeyim; benimki Manuel 90 beygir olan Cool modeli..Standart donanimda bayagi bir aksesuari mevcut..
    Forumlarda bahsedildigi gibi evet aracin suspansiyonlari biraz sert ve darbeleri hissettiriyor. Fakat uzun yola cıktıgınızda bu sert suspansıyon inanilmaz bir yol tutusu sagladigi gibi, surucuye de keyifli bir surus sagliyor.
    Aracin icinde kullanilan malzemeler oldukca kaliteli (Audi ve VW ile karsilastirdigimda).. Araba dizel ve sıfır olmasına ragmen, hızlanması ve torku kendini hissettiriyor...ve hepimizin bildigi gibi ilk 1000 km araba fazla yakıyor olmasına ragmen..su an sehir icinde 6 lt yakıyor...sehir dısında ise 4.2 falan yaktı...

Bence bu fiyata piyasada alabileceginiz en iyi arac....

Arac ile ilgili sorusu olanlar bana sorabilirler..elimden geldigince cevaplamaya calisirim

• quote:

Orjinalden alıntı: mcson

Tekrar MErhabalar,

Bir haftadır Cee'dimi kullaniyorum ve şzlenimlerimden bahsedeyim isterseniz. Bircok markanin bircok model arabasini kullandim ve sunu ictenlikle soyleyebilirim ki bu araba kesinlikle hakettigi yerde degil..bunu sebebi de insanların Kia'ya tedirgin yaklasmaları sanırım. Ben de ilk kez Kia kullaniyorum.
    Aractan biraz bahsedeyim; benimki Manuel 90 beygir olan Cool modeli..Standart donanimda bayagi bir aksesuari mevcut..
    Forumlarda bahsedildigi gibi evet aracin suspansiyonlari biraz sert ve darbeleri hissettiriyor. Fakat uzun yola cıktıgınızda bu sert suspansıyon inanilmaz bir yol tutusu sagladigi gibi, surucuye de keyifli bir surus sagliyor.
    Aracin icinde kullanilan malzemeler oldukca kaliteli (Audi ve VW ile karsilastirdigimda).. Araba dizel ve sıfır olmasına ragmen, hızlanması ve torku kendini hissettiriyor...ve hepimizin bildigi gibi ilk 1000 km araba fazla yakıyor olmasına ragmen..su an sehir icinde 6 lt yakıyor...sehir dısında ise 4.2 falan yaktı...

Arac ile ilgili sorusu olanlar bana sorabilirler..elimden geldigince cevaplamaya calisirim

hayırlı olsun güle güle kullanın.

Can arkadaşım sanada hayırlı olsun aracının fotoğralarını bizimle paylaşırsan dahada mutlu oluruz. iyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan5434 -- 6 Ekim 2008; 19:51:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mcson

Tekrar MErhabalar,

Hayırlısı olsun. kazasız belasız kullanman dileğiyle.

• Cok tesekkur ederim herkese...
  • arkadaşlar 2005 corollamı satıp almayı düşünmüştüm ama vaz geçtim... corollam çok daha iyi bi yakıt hariç :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: msdmadaxe

arkadaşlar 2005 corollamı satıp almayı düşünmüştüm ama vaz geçtim... corollam çok daha iyi bi yakıt hariç :(

Corolla hb eski bir yüz olmasına rağmen bence hala çok güzel ve birçok araçtan daha hoş,bence cee'd ile kıyaslamayın,cee'd tr'de yeni bir yüz ve motor yakıt/performans daha iyi.Eğer Sizin Corolla'nız sedan ise ve sedan araçları seviyorsanız forteyi bekleyin.Yok ben corolla'm ile memnunum diyorsanız sizin tercihiniz,ama bence yenisiyle değişmeyin,bence eski kasası daha başarılı
  • black bırakta kiayı filan sen özele gelde şu kjami konuşalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: woodnight

black bırakta kiayı filan sen özele gelde şu kjami konuşalım

Kia bırakılır mı hiç,ben onu bıraksam o beni bırakmaz

PM gelmedi sizden bana, bewildered54@hotmail.com msn'e ekleyin oradan görüşelim...
  • abisi senin pdayı bugün alcaktım hiç girmedin nete yalan oldu umarım yarın yaparız alışverişi bu arada msnem gentlemen358@hotmail.com sende kabul etm msnmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: woodnight

abisi senin pdayı bugün alcaktım hiç girmedin nete yalan oldu umarım yarın yaparız alışverişi bu arada msnem gentlemen358@hotmail.com sende kabul etm msnmi

İlana gerekenleri yazdım...

http://forum.donanimhaber.com/m_26918038/tm.htm
  • tartışmaların çoğu geçmiş fakat, 1.6 cool 9hp modelini yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum aracı, 5500 civarlarındayım ve çok memnunum...

tabi daha önce kullandığınız araçlara göre bazılarınızı memnun etmeyebilir ama ben hem yakıtından, hem performansından çok memnunum.

1.6 crdi 90hp gibi standart bir motor olmasına rağmen tork yüksekliğinden ötürü oldukça güçlü bi görüntü veriyor. zaten 115hp liklerde kullanılan motor aynı, turbo yazılımının değişmesiyle 90 beygirlikleride 115'e geçebiliyormuş. ilk yağ değişimiyle bunu yaptırmayı düşünüyorum.

HB bir model olmasına rağmen oldukça ferah bir iç yapısı var,koltuklar rahat ve geniş... ön konsol, göstergeler oldukça estetik.

asıl şaşırdığım iç mekan kaplamalarnın beğenilmemesi çünkü iç mekanın kaplamasında kullanılan malzemelerin şöyle bi özelliği var; ileride güneşten ötürü çatlama sorunları yaşanmaması için böyle yapılmış.

ön cam baya bi yatık, bu yüzden hızınızı farketmiyorsunuz.

dizel motorlu arabalara göre motor sesi izolasyonu oldukça iyi, hele yüksek hız ve devirlerde motorun dizel olduğunu farkedilmiyor neredeyse.

gidip opel,toyota,vw gibi markaların c sınıfı modellerini almayı düşünenler, önce bi gitsinler görsünler.. karşılaştırma amaçlı söylemiyorum; belki gerçekten beğenirler.. daha sonradan tüh dememek için gidin bakın derim aslında...

bir kaç fotoğrafını da yollayayım, gerçi kirli halleri var ama, isteyen olursa temizken güzel fotoğraflarını çekip koyabilirim.

KIA CEED...Peki, ya Sizce?

KIA CEED...Peki, ya Sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os10 -- 12 Ekim 2008; 0:40:17 >

• Son resim şahaneymiş

Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
  • herkesin bahsettiği süspansiyonlar nasıl? konforu etkileyecek kadar sert mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oliwer

herkesin bahsettiği süspansiyonlar nasıl? konforu etkileyecek kadar sert mi?

Bu araçlar düzgün yol için üretilmiştir,zaten biliyorsunuz avrupa ve amerikada bozuk yol bulamazsınız Eğer gittiğiniz yol düzgün bir yolsa araç çok konforludur,bunun yanında yol tutuşu mükemmeldir.Zaten adamlar tr için yumuşak süspansiyon sistemi koysalar araç yolda durmaz
  • Hayırlı uğurlu olsun os10, güzel seçim
  • Hayırlı olsun..Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin:)
  • quote:

Ben arabayi yaklasik 10 gundur kullanıyorum...Suspansiyonlari bahsedildigi gibi sert ama bu olay arabanın duz yol icin yapılmıs olmasından falan kaynaklanmıyor...bunun sebebi Hyundai ve Kia'nin patenti ve uretimi kendilerine ait bir suspansiyon sisteminin olması ve bu sistemin bildigimiz klasik amartisorlu sistemden farklı calismasi.. Giden Hyundai i30 veya Accent Era deneyin...ayni suspansiyonu bire bir hissdeceksiniz!!

Fakat evet arabanım suspansiyonları sert ve yoldaki darbeleri hissettiriyor. Yalniz soylenildigi gibi yol tutusu mukemmel ve yuksek suratlerde bile arabanin cok iyi bir dinamigi var...ayrica bu sert suspansiyon araca spor bir surus katıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackEdition

quote:

Bu araçlar düzgün yol için üretilmiştir,zaten biliyorsunuz avrupa ve amerikada bozuk yol bulamazsınız Eğer gittiğiniz yol düzgün bir yolsa araç çok konforludur,bunun yanında yol tutuşu mükemmeldir.Zaten adamlar tr için yumuşak süspansiyon sistemi koysalar araç yolda durmaz

Arkadaşlar süspansyon konusunda bir uyarıda bulunmak istiyorum. aracımı teslim aldığımda ben de ciddi sertlik konusunda sıkıntı yaşadım. ve sonunda lastik havalarının kitaptan inceledim tam kapasite yüklü iken araç 32bar hava olması gerektiği yazıyordu. ben de bunu 30bar yaparsam daha konforlu olur diye düşünerek. digital bir hava pompası yanına gittim. sıkı durun sonuca korkunç şaşırdım. çünki aracımın lastiklerine 47 bar hava basılmıştı. önce 32 ye indirdim ve daha sonra 30 bara indim. şu an konforundan çok memnunum.

Özellikle aracını yeni alan arkadaşların lastik havalarını kontrol etmeleri konuşunda uyarıyorum. Aracı aldığım firmayı da uyardım, bilginize...

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.