Şimdi Ara

Keyfi Cezaya Araç İçi Kamera Engeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Antalya Gazi Bulvarı üzerinde sol şeritte seyir halinde olan bir vatandaş arkadan gelen aracın korna tacizi ile sağa geçiyor. Soluna yanaşan araçta bulunanlara 70 Km hızla gittiğini söylüyor. Bunun üzerine araçta bulunanlar vatandaşa, polis olduklarını söyleyip aracını sağa çekmesini istiyor. Ne olduğunu anlamayan vatandaş aracını sağa çekip duruyor. Diğer araçtan inen ve polis olduğunu ifade eden şahıs vatandaştan evraklarını istiyor. Ehliyet ve ruhsatı alan polis, ne olduğunu anlamayan vatandaştan kendisini takip etmesini isteyip aracına geri dönüyor.

EVRAKLARI ALIP ‘BENİ TAKİP ET’ DEDİ
    Bir süre önündeki aracı takip eden vatandaş aracın durmasıyla ikinci bir şaşkınlık yaşıyor. Evraklarını alan polis elinde ceza makbuzu ile inip kendisine ceza yazacağını söylüyor. Ne cezası olduğunu soran vatandaşa işgüzar polis ’emniyet kemeri takmıyorsunuz’ yanıtını veriyor. Aldığı cevaba şaşıran vatandaş ise aracının kemer takmadan hareket etmediğini sile getiriyor. Ceza yazmakta kararlı olan polis ise bu kez trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten ceza yazacağını ifade ediyor.

ARAÇ KAMERASI HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ
    Yaşadığı haksızlığa inanamayan vatandaş hız sınırları kuralına uyduğunu ve yaşanan her şeyin araç kamerasında kayıtlı olduğunu dile getiriyor. Bu sırada araçta bekleyen diğer polis araçtan inip vatandaşın beyan ettiği gibi araçta kamera olup olmadığını kontrol ediyor. Kamerayı fark eden polis ceza yazmaya çalışan arkadaşını uyarıyor. Kameranın varlığı ile yapmayı planladıkları keyfi uygulama suya düşen iki işgüzar polis vatandaşın evraklarını teslim edip olay yerinden uzaklaşıyor. Başından geçenleri ve kamera görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan vatandaş ise “Geçen hafta Gazi Bulvarında başıma gelen olay. Polisler Keyfi hareket etmiyor diyenlere gelsin. Siz ne kadar kurallara uyarsanız da onlar isterse ve kanıtınız yoksa cezayı yersiniz.” ifadesine yer veriyor.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/polisten-keyfi-ceza-2791013/

Valla bence keyfi değil keşke 46/2-D'den yazsaydı. Hız sınırı 70 veya 90 sen devamlı sol şeritten gidemezsin. Sollamayı bitirip orta şeride geçmek zorundasın. Polisler de kuralları bilmiyor sanırım diğer söyledikleri ise saçma şeyler emniyet kemeri takmadın diyor da arkadan gelip nasıl gördün mesela ? Araçta kemer tokası yoksa niye ötmüyor ?

Ayrıca sivil polis olduğu nereden belli ? Bir anda önüne kırıp evrak lütfen diyen herkese evrak göstermek zorunda mıyız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 12 Aralık 2018; 18:24:35 >

• Polis oldukları nereden belli? TEM'de böyle dolandırıcılar vardı bir ara. Belki de kameradan korkan polis değil dolandırıcılar.

Açıkça polis oldukları belli olmayan ve anons yapamayan hiç kimsenin ikazıyla durmam, evrak falan da vermem. Biraz vatandaşlık haklarınızı bilip önüne gelenin işaretiyle durmayın. Sizi sadece polis takip edebilir ve polis durdurabilir.
  • Önceden de demiştim ama mesajım silinmişti önüne geleni dandik bir spor mülakatı ile torpille polis yapılmasının meyvesi bu şahıslar.. Daha bunlar iyi günlerimiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şaşıran var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam da bu kameralı araç neden sol şeritte seyrediyor? Cezası 300 lira sanırıö sol şeridi işgal etmenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalya da 45 ile ceza yiyen adam var. Napsın millet gaza basmaya korkuyor. Altında 250hp aracın olsa da hava civa
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Antalya da 45 ile ceza yiyen adam var. Napsın millet gaza basmaya korkuyor. Altında 250hp aracın olsa da hava civa
    Solu işgal etmeyecek.
    arkadan belliki korna basılıyor ve bilerek tam sağa geçmeden video konmuş.
    Ama polistede suç var. kemeri ve trafiği tehlikeye atmaktan niye bahsediyorsun?
    in aşağıya kimliğini göster sonra sol şeridi işgalde ceza yazılacak de git.
    Memlekette mağdurunda, mağdur edenin de kafası çalışmıyor
  • Trafikte eger bana gorev verilse sadece 46/2-D yani gereksiz sol serit isgalinden cari acik kapatirim

• Videoda sol şerit işgali görmedim.
  • Hepsi kraldan çok kralcı

Devletin gücünü kendi gücüleri sanıyorlar kesinlikle ceza almaları gerek

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    "soldan ben yardıra yardıra geliyorum, soldaki hemen kendini sağa atsın".. bu konu biraz gri alan, öteki türlü iki şeritli yolda devamlı kullanılamayan bir boş şerit, ve sağ şeritten korka korka giden insanlar olur, unutmayın 46/2-D size de çıkabilir, bence siz bu kadar uyuz olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sight

"soldan ben yardıra yardıra geliyorum, soldaki hemen kendini sağa atsın".. bu konu biraz gri alan, öteki türlü iki şeritli yolda devamlı kullanılamayan bir boş şerit, ve sağ şeritten korka korka giden insanlar olur, unutmayın 46/2-D size de çıkabilir, bence siz bu kadar uyuz olmayın
    Cevap vericem diye sacmaliyorsunuz. 50 milyon tane olasilik saymaya gerek yok videoya gore konusuyoruz. Konudaki videoya gore konusmayacaksaniz alintilamayin

düzgün konuşun, laf sokacam diye kastırmayın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sight

düzgün konuşun, laf sokacam diye kastırmayın!
    Hayirdir hakaret mi var ? Videoya yorum yapacaksaniz yapin yoksa bos tartismalara gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 13 Aralık 2018; 15:0:50 >
    Videoya göre görüşümü söyledim, videoda sadece soldan sağa yavaş yavaş geçen bir araç var; soldan gitmiş olmak, hemen "sol şeridi işgal ediyor olmak" demek değildir, bu videodan bu konuda karar veremeyiz. Elbette öncesi başka da olabilir ama o zaman liyakatsız polislerin direkt 46/2-D ile lafa başlaması gerekirdi.. Bunu düşünerek bende sadece kendi düşüncemi yazdım.

Sizin buna yanıtınız ise hakaret değil ama sanki hakaret sınırlarında dolaşan "Kullanici ismini degistirebilirsin" ukala bir yaklaşım! Birisi farklı birşeymi dedi, hemen öyle bir cümle kurayım ki hakaret olmasın ama sınıra gelip dursun.

Bence siz insanlara karşı tutumlarınızı gözden geçirin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sight -- 13 Aralık 2018; 15:12:34 >
  • Sol şeridi işgal etmiş diyenler ya körler ya da video yu izlemeye tenezzül etmemişler. Orta şeritte yavaş seyreden araç var, adam nasıl geçsin, üstünden mi atlasın? 77km max sınır. Kural ihlali filan yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Sol şeridi işgal etmiş diyenler ya körler ya da video yu izlemeye tenezzül etmemişler. Orta şeritte yavaş seyreden araç var, adam nasıl geçsin, üstünden mi atlasın? 77km max sınır. Kural ihlali filan yok.
    Neyseki birisi yazmış...

• Polisin aciliyeti varsa girsin emniyet şeridine istediği kadar hız yapsın, Aynı şekilde çakarlı tayfa var. Bütün gün bu çakarlı tayfayı kasti şekilde arkamda tutuyorum. Her önüne gelen olup olmayacak arabaya çakar takıyor. Varsa aciliyetiniz haydee emniyet şeridine. Benden size yol yok....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Polisin aciliyeti varsa girsin emniyet şeridine istediği kadar hız yapsın, Aynı şekilde çakarlı tayfa var. Bütün gün bu çakarlı tayfayı kasti şekilde arkamda tutuyorum. Her önüne gelen olup olmayacak arabaya çakar takıyor. Varsa aciliyetiniz haydee emniyet şeridine. Benden size yol yok....
    Mantik dogru da bunu gercekte yapmaya kalksan adamlarina yazdirirlar. Adaletin hukukun gucluye degil de herkese esit isledigi ulke olsaydik herkes yapardi.

Aciliyeti olsun olmasin yolu aliyorlar

• macropolo kullanıcısına yanıt
    Ilk mesajda yer alan videoda sag seritte araba falan yok. Bence siz kör degil izlediginizi anlayamiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 14 Aralık 2018; 22:10:56 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.