Şimdi Ara

KESİNLİKLE TURION! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
10.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • performans olarak yorum yapmiyayim fakat 64bit olayi bence ileriyi düşünerek alinan notebookta gerekli..

turion 64bit notebook isteyen arkaşlar imzamdaki linkten bakabilirler..
  • imzamdaki HP turionun bazı test sonuçları:
    3DMark2001SE:3786
    3DMark2003:1038
    Super pi 1M:57 Sn

TABİİ Kİ TURİON
  • acaba acer 5024 beklesemmi turion yada sony fs285m yi alsammı
    kararsız kaldım.......hangisi iyi sizce
  • yazi dizisi Versiyon -1

soru:
    linux 2.6.x cekirdeginde kullanılacak bir uygulamada hiç test yapan varmı (turion icin ???)

kişisel tartismam:
    neyse onu boş verelimde biraz mimari konusalım

-centrino yeni bir teknolojımi?
    -hayır ,aslinda p3 teknolojısı uzerine kurulu :O
    -yapma ya peki niye populer
    -valla pazarlama stratejisi galiba, intel kendi 815... chipseti pazarlaya bilmek için cıkardı dıyeler baya var(yaygın bi dedi kodu)
    hem bide ama benchmarklar .....
    - benchmarkların populer olanlarına gore dizayn edilen CPU ları duymuşmuydun
    - yapmayaa
    -evet benchmarklarda fazla guvenme en azından en sonkilere bak

yaaaa ooffffffff millette para var bilgisayar begenemiyor
    bendede para yok forum da dolasıyorum
    su ögrenim kredilerini biriktirmekde işe yaramıyor ooofff ooffff neyse moralimi daha da bozmayım
    kim ne alırsa alsın....
  • arkadaş turionlar ne zaman gelir?
  • ithalatci firmalar 5024 modelini yakin tarihte getrimeyeceklerini söylediler.Cebit bilisim fuarinda bulabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: falco203

ithalatci firmalar 5024 modelini yakin tarihte getrimeyeceklerini söylediler.Cebit bilisim fuarinda bulabilirmiyiz?

varya ben bu gidişle bi pok alamam
    yaw.msi 510 c lerden nerele geldik milletde geyik yapıyom zannediyo
  • arkadaşlar karar verin yaa böyle bir ikilem neden var?sizleri okudukça bende kafayı yicem,tüketicide herşey inan için ama kasıldık gittik yani..amd mi intel mi die,fakat ben çoktan karar verdim sadece laptop da değil diğer teknoloji ile ilgisi olan herşeyde gelecek adına konuşmak çok yersiz.hocam bu teknoloji denen şey uçakdand da hızlı yabu yüzden bugünün en iyisini almak fakat biraz ucuza almanın daha mantıklı olacağı düşüncesindeyim.2 sene sonra teknolojide sadece dizüstü bilgisayarlar konuşulmayacak bu da yanında çok şey getirecek belkide götürecek..kasılmamak elde değil ama intel tabanlı casper CPW-2000 7685B ürün almaktan yanayım gözümü kapatıp bu hafta içinde ürünü alacağım..

• arkadaşlar yeni bi topic açtım
    neden turion?

http://forum.donanimhaber.com/m_3880615/mpage_1/key_//tm.htm#3880731
  • 64 bit teknolojisinin software olarak oturması için min. 1 sene olduğuna inanıyorum. Ayrıca şuan piyasadaki turin ların mevcut centrinolardan daha başarılı olduğuna inamıyorum. masaüstünde amd 64 bit kullanan bir kullanıcı olarak, notebok sözkonusu olunca intelin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali307

64 bit teknolojisinin software olarak oturması için min. 1 sene olduğuna inanıyorum. Ayrıca şuan piyasadaki turin ların mevcut centrinolardan daha başarılı olduğuna inamıyorum. masaüstünde amd 64 bit kullanan bir kullanıcı olarak, notebok sözkonusu olunca intelin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum.

herşeyi bir bir araştır we bu yazıyı tekrar yaz dostum eminim farklı şeyler yazacaksın inteldeki ticaret politikası bu olayı bu boyutlara getirdi işin aslına bak amd yi anlarsın ama hiç bir şeyi kötülemeden
    bir daha araştır we o min. 1 sene hiç birşey! emin ol sadece 6 ayı war şuan sofware olayı oturdu gb bişiii bak XP64 lere kaçtane 64 bit destekleyen program war gör gerçeği
    ama bir sene içinde herşey bitmiş olacak we hiç problem olmayacak birde 64 bit we 32bit performans kriterlerine bak farkı bir de orda farket sonra tekrar buraya yazacaklarını yaz we eski yazdıklarına tekrar bak

• quote:

Orjinalden alıntı: bluesnight

quote:

Orjinalden alıntı: ali307

64 bit teknolojisinin software olarak oturması için min. 1 sene olduğuna inanıyorum. Ayrıca şuan piyasadaki turin ların mevcut centrinolardan daha başarılı olduğuna inamıyorum. masaüstünde amd 64 bit kullanan bir kullanıcı olarak, notebok sözkonusu olunca intelin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum.

herşeyi bir bir araştır we bu yazıyı tekrar yaz dostum eminim farklı şeyler yazacaksın inteldeki ticaret politikası bu olayı bu boyutlara getirdi işin aslına bak amd yi anlarsın ama hiç bir şeyi kötülemeden
    bir daha araştır we o min. 1 sene hiç birşey! emin ol sadece 6 ayı war şuan sofware olayı oturdu gb bişiii bak XP64 lere kaçtane 64 bit destekleyen program war gör gerçeği
    ama bir sene içinde herşey bitmiş olacak we hiç problem olmayacak birde 64 bit we 32bit performans kriterlerine bak farkı bir de orda farket sonra tekrar buraya yazacaklarını yaz we eski yazdıklarına tekrar bak

bluesnight merak etme söylediklerini teker teker yapacam buarada amd yi kötülemedim. ben amd de kullanıyorum. sadece şu an piyasada olan turionların düşünüldüğü kadar fark getirmediğini düşünüyorum

• hayır olay amd weya intel deil yanlış anlaşılma ok! kimse babamısın oğlu edil kim işimize geliosa onu alırız
  • Bi arkadaş daha bahsetmiş ama, şu an benim de piyasada gördüğüm Turion işlemcilerin önbellekleri 512KB. Centrino larda önbellek 2MB. Baya bi fark var gibi. Bu durum hakkındaki yorumlarınız nelerdir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: en-joy

Bi arkadaş daha bahsetmiş ama, şu an benim de piyasada gördüğüm Turion işlemcilerin önbellekleri 512KB. Centrino larda önbellek 2MB. Baya bi fark var gibi. Bu durum hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

yahu arkadaşım.Turion da da var cache mb fazla olan.

olay sadece 32 bit 64 bit tartışması başka bişi değil.

2006 da neler olacak onun fikirlerini burada açığa çıkartıyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

quote:

Bi arkadaş daha bahsetmiş ama, şu an benim de piyasada gördüğüm Turion işlemcilerin önbellekleri 512KB. Centrino larda önbellek 2MB. Baya bi fark var gibi. Bu durum hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

Evet Turion dada var 1MB 2MB ama ben şu an Türkiye piyasasındaki Turion lardan bahsediyorum. Ve bu 512KB lik işlemcilerin 2MB lik Centrinolara karşı ne derece dezavantajı var onu merak ediyorum sadece.

• katılıyorum si
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

quote:

Evet Turion dada var 1MB 2MB ama ben şu an Türkiye piyasasındaki Turion lardan bahsediyorum. Ve bu 512KB lik işlemcilerin 2MB lik Centrinolara karşı ne derece dezavantajı var onu merak ediyorum sadece.

oda doğru

• işlemci mimarilerinin farklı olduğundan haberiniz farmı cache mrklıları amd işlemci de intel kadar gerekli deil
  • şurayı türkçeye çevirebilicek bi babayiğit varmı?

http://www.tomshardware.com/mobile/20050830/turion_64-01.html
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.