Şimdi Ara

KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİ! SİYANÜR SIZINTISI.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
3
Favori
10.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meslek icabı o işletmeyi biliyorum. Siyanür altın zenginleştirmede kullanılan bir kimyasaldır. Burası bakır madeni. Bakır zenginleştirmesi farklı bir metodla yapılır yani orada siyanür olmaz, insanları kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönlendirmeye gerek yok. Yanlış anlamayın sızıntı tehlikesizdir demiyorum mutlaka tehlike arz eden flotasyon kimyasalları vardır ve zararlıdır. Siyanür değil ama onu söyleyebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • coolman06 C kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı hiç olmadı ki çok şükür hocam. Alnımız secde yüzümüz kıble maşalla, gerisi pek de önemli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim bu ne önce bunun hesabını verin
    KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİ! SİYANÜR SIZINTISI..
  • Buralarda yetişip ülkeye dağılan ürünler neler? Hatırlarsanız bir ıspanaktan zehirlenme meselesi olmuştu, tekrar benzer şeyler olabilir ama siyanür süründürmez öldürür.
  • Abi bu gerçekten yanlış " adamlar birine oy verdiği için beter olsunlar ".

Ee 1 kişi vermediyse ya da gerçekten bu madene hayır diyen kişiyi de yakıyorsunuz.

Şucu bucu diye ayırmadan her şeye ortak tepki versek varya bir çok şey değişir ama mutlaka a diyenin karşısına bu adam şucu yakalım diyen biri çıkıyor.

• Keşke şu Japonların onurunun onda biri bizdeki yöneticilerde olsa

• jervis kullanıcısına yanıt
    Açık ve net söylüyorum, bugüne kadar AKP ye asla oy vermedim. Ancak bunların böyle beter olsunlar dediklerini gördüm ya, ömrümün son demine kadar ne CHP ye oy veririm ne de çevreme oy verdiririm. Sizin gibi insanlara ancak Tayyip yaraşır, bizim içimizde böyle insanlar varken Allah da cezamızı Erdoğan'la veriyor işte...

• soulstriper kullanıcısına yanıt
    Hocam, çoluk çocuğun sözüyle gaza gelme. Adam nehire karışan siyanürün sadece kastamonunun ilçesine zarar verecek sanıyor bu dar görüşü niye ciddiye alıyorsunuz ki? Wik'de diyor ki kızılırmak "Sırasıyla Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Aksaray, Çankırı, Çorum ve Samsun illerinden geçerken çok sayıda dere ve çayın sularını toplayarak Bafra Burnu'ndan Karadeniz'e ulaşır." yani bu bölgelerde yetişen her meyve sebze ve hayvan hatta karadenizde hamsiler bile siyanür ile kirlenecek. Bunları tüketenler ise siyanür ile ya zehirlenecek veya zarar görecek. Bunları bütün Türkiye tüketecek. Atıyorum İzmir'e fasulye sivastan, Tokat'a kırmızı et kayseriden gidecek. İşin kötü tarafı artık olan olmuş artık sadece daha fazla karışması engellenebilir ama karışan çoktan karışmış.
  • nezihh kullanıcısına yanıt
    konudaki en aklı başında yorum. tebrik ederim hocam.

kastamonuda akp seçildi diye olsun mü bu halk kardeşim. bu kadar sığ bi düşünce olamaz ya.
    Benim cümlemi yanlış anladınız. Bence...

Tırnak içindeki düşüncenin yanlış olduğunu söyledim ama siz baya farklı anlamışsınız. Başka biri de mesajı görüp çoluk çocuk demiş.

Konuyu Partilere götürmenin hiç bir mantığı yok şu an. Ülkede ciddi bir parti eksiği var. Bizim insanımız , paritye oy vermenin önemli olduğunu düşünüyor ama seçimlerde insan seçmek partiden daha öenmli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jervis -- 22 Şubat 2020; 2:42:27 >
  • Biz napalım, Tek parti döneminde başlamış sızıntı önlem almamışlar derler
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman06

Sıkıntı yok.
    TMO dan aldığım prinçler ya Yunanistan, yada ukrayna üretimi. Arada Çin malıda oluyor.

Bak gerekli önlemleri almış yetkili abiler, ablalar, gerisi tevekkül, kader, kısmet vs vs

Alıntıları Göster
    tmo hep ithal satmaya başladığı için almayı bıraktım
    eskiden osmancık pirinç vardı ucuz ucuz yerdik
    bimden baldoya devam

milletin toplumun menfaatine olan bir kurum neden ithal edip satma yoluna gider ki?
    ülkenin nereye geldiğinin göstergesi

üretme ithal et bas vergiyi itele olay bu
    hiç kafa yormaya gerek yok ohh miss
    bütçede açık varsa bas vergiyi kapansın açık
    başka ülkeler neden bunu akıl edemedi acaba?

• DakotaFred kullanıcısına yanıt
    O beyaz sıvı ne o zaman ?
  • jervis kullanıcısına yanıt
    Yok sizi yanlış anlamadım, dediginizin doğru olduğunu tasdik ettim aslında, dert yandım digerlerinin yazılarına

• benimkucukbebegim kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi kesin şudur desem sallamış olurum hangi kimyasal kullanıldığını tesis çalışanları bilir anca. Onlarca flotasyon kimyasalı var bunların bir çoğu pH değerini yükseltmeye yarar. İncelemelerde pH değerinin yüksek çıkmasını da buna bağlıyorum. Bu kimyasallar halk sağlığına zararlıdır ve acil aksiyon alınmalıdır. Dere yatağı komple incelenmelidir.

• Doğal seleksiyon
    Bizim aile karbonhidrat tüketmiyor artık. Pirinç dediğin siyanürlü olmasa da bir tarz siyanür zaten. İnsanı yaşlandıran, hücrelerin anasını seven bir şey. 800 bin yıl boyunca ağzına bir gün pirinç koyma, yediğin tek şeker meyve olsun, 13 bin yıldır, buğday muğday. Şehir hayvanları da kanser oluyor, etkisi çok büyük.
    CHP'ye verdirme aman ha sakın verdirme, akpye çalışmaya devam et. İyi siyanürlü pilavlar size.

Oysa kafa bassa akp karşısında kim güçlüyse ona vermek gerekir. Bizim b-ykotcular da aynı kafa.

En güçlü adaya vermiyorsanız hakediyordunuz demektir. 3-5 salağın nefret söylemine inanıp kendinizi 3-5 salağa göre dizayn ediyorsunuz, en az onlar kadar akpyi hakediyordunuz.
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmett_cann -- 3 Ağustos 2020; 12:18:46 >
  • ahmett_cann kullanıcısına yanıt
    her biri müebbet yiyip mal varlığının bir kısmına da el konulmalı.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.