Şimdi Ara

Kendi Üzerinize Olmayan Hatlarınızı Üzerinize Alabilirsiniz (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
1
Favori
123.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cevapların için çok teşekkürler son bir sorum daha olacak, peki mesela benim hattım babamın üzerine kayıtlı bu olaydan yararlanarak kendi üzerime hattı alabilir miyim acaba hiçbir ücret ödemeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: bungee20

Bu konuda devirden bahsedilmemektedir.

Devir işlemi hat sahibi ile gerçekleşmektedir. Burada abonelik kayıtlarının güncellenmesi söz konusudur. Yasaya göre bu işlemden hiç bir ad altında ücret alınmayacaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik

quote:

Orijinalden alıntı: bungee20

Evet, devirde o vergiler alınıyor.

bu konuda bahsedilen de devir işlemi değil mi? o zaman devir işlemi ücretsiz olmasına rağmen vergi vereceğiz. peki bu vergi ne kadar bir bilginiz var mı?

ne farkı var ki? ben yarın turkcell abone merkezine gideyim, devralmak istediğim hat için "açık hattımı üzerime almak istiyorum" diyerek başvuruda bulunayım... burada abone merkezleri devir ile bilgi güncellemeyi nasıl ayırt edebilecek ki, abonenin iyi niyetine kalıyor sanırım...

• Bende pazartesi günü gidip sorucam bundan 1-2 ay önce sorduğumda 30 küsür lira ücret vs. istediler umarım bilgileri vardır bende üstüme alırım hattımı.
  • Avea'da 4745 den şu şekilde bir sms geliyor "Devir başvurunuz alınmıştır.Başvurunuzu iptal etmek istiyorsanız iptal yazıp gönderebilirsiniz.Basvuru onayınız 2 gün içinde farklı bi sms ile alınacaktır."
  • Az önce yasadan yararlanmak için turkcell abone merkezine gittim.Güncelleme yapmak istiyorum dedim tabi hemen ücretsiz işleminizi yapalım dediler,telefona kullanıcısı olup olmadığımın kontrolü için sms gönderdiler şifreyi söyledim. Kontrol etti ve şokkk. İşlemi yapamam dedi. Neden? Hattın yasal sahibinin borcu varmış ee dedim bana ne? Benimki hazırkart.Yapamıyoruz falan filan. Kardeşim benim borcum var mı? yok diyo.Beni ne ilgilendirir. Daha sonra müşt hiz. aradım dedim hangi maddeye göre ben yararlanamıyorum.Ses yok.Kendi kafalarına göre iş yapmaya çalışıyorlar.Ya adamın borcunu ben ödeyecem ya da onların önerisiyle 11811 arayın adamın numarası varsa rica edin borcunu ödesin ondan sonra işleminizi yapalım diyor.Daha sonra kendine de saçma geldi genel merkezin numarasını verdi orası ile görüşün dedi.Bilgi tek kurumunu aradım.Oradan da tarifeler bölümünün numarasını verdi hafta içi arayın diyorlar.Böyle saçmasapan uygulama görmedim???

• Bu gerçekten iyi oldu teşekkürler.
  • 2 tane vodafone shopa gittim 2sinin de haberi yok bu kanundan
  • 31 tl istediler Turkcell
  • Galiba bu işi bir tek avea iletişim merkezleri biliyor yada ben bilenlerine denk geldim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanManiaX

Galiba bu işi bir tek avea iletişim merkezleri biliyor yada ben bilenlerine denk geldim :)

• ücret olayı varmı
  • şimdi aradım türkcell müşteri hizmetlerini oraya buraya yönlendirdiler ve sonuç 31 lira 60 kuruş devir ücreti varmış .
  • benim elimde parça kontöre kullandığım 50 adet hattım var. bunların hepsini toptan veya teker teker gitsem üzerime alabilirmiyim. bir sınırı varmı bu uygulamanın?
  • ben de vodafone müşteri hizmetlerine şikayetimi e-posta ile gönderdim. Bakalım ne zaman ve nasıl cevap verecekler...
  • bugün saat 10 itibariyle türkcell ana bayisine gittim.orda çalışan kızlar durumdan bi haber. daha sonra müşteri hizmetlerini aradım böyle böyle deyince şeflerine sordular. şefleri kasıma kadar bunun var oldugunu ve ücretsiz oldugunu söyledi. 5-10 dk içinde hattı kendi üstüme geçirdim. seni seviyorum turkcell
  • Sıra vodafonda hadi vodafone, bu arada avea hatları uzerımıze almak için kaç yılından ıtıbaren kullanıyor olmamız gerek koşulu varmı
  • c.tesi günü akmerkez turkcell iletişim merkezine gittim. bana da yok falan dediler. ısrar ettim. sinyal(duyuru) cuma günü gelmiş. hemen sinyali okuyup işlemimi gerçekleştirdiler. işlemin gerçekleşmesi için hattın yanınızda olması ve tc kimlik numaralı bir kimlik bulunması lazım. işleme başlamadan önce 1 tane sms geliyor bunu yetkiliye söylüyorsunuz. daha sonra işlem gerçekleştikten sonra 1 sms daha geliyor ve işlem gerçekleşmiş oluyor. tahahhütname ve sözleşme imzalayıp işlemi bitiryorsunuz. herhangi bir ücret vs. de talep edilmiyor.

başka sorularınız varsa cevaplayabilirim.
  • Turkcell için,abone merkezlerinde devir için her hangi bi ücret talep edilmiyor dedi yapan arkadaşlar peki faturaya her hangi bir ücret yansıyacakmı?hattın tarifesi,abonelik yaşı değişecekmi?çünkü 5yıldır kullandığım bir hat var 12senelik bir hat bundan dolayı ayda bir gün turkcell içi sınırsız görüşme hediyesi geliyor bu gidermi acaba
  • hat üzerinde tarife vs. herhangi bir değişiklik olmuyor. arkadaşların dediği 31 küsür liralık tutar yeni hat tahsis edildiği takdirde faturaya yansıyan ücret. yani yeni hat alırsanız faturaya yansıyor ve 12aya bölünüyor. en azından bana söylenen bu şekilde.
  • Benimde abimin üstünde olan bir Turkcell hattım var.Bu hattı üzerime alsam hatta tanımlı kampanyalar sıfırlanıyor mu , bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.