Şimdi Ara

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
36
Favori
45.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam merhabalar astra 2014 edition j hb araca sahibim.landirenzo yağlamalı kit mevcut.aracı 2.el aldığımdan zaten vardı.o yüzden kit hakkındaki düşünce kısmını geçiyorum.çok yakıt yakma sebebiyle ayara gitti bayi ayar programından 160 lı değerleri 130 lara indirdi.bir miktar yakıt düşmesi oldu açıkçası.ancak istediğim seviyede değil.astra j hb için örnek bi ayar önerirmisiniz.bi arkadaş benimde 97 lerde başlıyor dedi.haftasonu yaptırayımmı o değerlere yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyveli

hocam merhabalar astra 2014 edition j hb araca sahibim.landirenzo yağlamalı kit mevcut.aracı 2.el aldığımdan zaten vardı.o yüzden kit hakkındaki düşünce kısmını geçiyorum.çok yakıt yakma sebebiyle ayara gitti bayi ayar programından 160 lı değerleri 130 lara indirdi.bir miktar yakıt düşmesi oldu açıkçası.ancak istediğim seviyede değil.astra j hb için örnek bi ayar önerirmisiniz.bi arkadaş benimde 97 lerde başlıyor dedi.haftasonu yaptırayımmı o değerlere yakın.

örnek ayar ayar diye bir olay yok. aynı marka iki araca aynı lpg yi aynı adam taksın. yol ayarına çıkın farklı değerler çıkar.
    Nozzle büyüklüğü enjektör sağlığı Regulator basıncı enjektör manifolt arası hortum uzunluğu regülatör sağlığı aracın bakım zamanı kullanılan yağ araç sensörlerin in ölçüm doğruluğu haritayı etkiler

Siz elm cihazı alıp ltft stft takip edin. çok yakma nedeni aşırı zengin karışım da çalışma ya da aşırı fakir çalışma durumunda görülür ama çok fazla yakıtı etkilemez diye biliyorum.

Ama bu konu hala açıklığa kavuşmuş değil. Araç benzinde çalışsa enjektör müdahale ediyor ve azaltıp açıyor yakıtı ama lpg de ne verirse mecbur onu yakıyor azaltıp açamıyor obd yoksa eğer. bu nedenle yakıt konusu biraz muallakta bilen biri bilgilendirse sevinirim. öğrenmiş oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 9 Mart 2017; 9:39:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar LPG ayarını kendim yaptım.Youtube'a upload ettim.NAcizane görüşlerinizi esirgemezseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1.1.1.1

Merhaba arkadaşlar LPG ayarını kendim yaptım.Youtube'a upload ettim.NAcizane görüşlerinizi esirgemezseniz sevinirim.

hiç sabit devir ve yükte bir süre gidememişsin.

Ama gayet iyi değerler.

sorun. basınç yüksek aeb sistemlerde basınç 1 bar o geçmemeli. enjektöre fazla yük biner ve ecu basınç düzeltmesi yapamaz.. bir de ısınmış rölantide enjeksiyon sürelerine bakalım nozulların boyutu ne durumda anlayabiliriz. gerçi değerler bakarak boyut iyi gibi. regülatör üzerinden 2 2.5 tur basıncı kısıp 1.bar a gelince bırakın sonra map reset yapın sonra otomatik kalibrasyon yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

Merhaba arkadaşlar LPG ayarını kendim yaptım.Youtube'a upload ettim.NAcizane görüşlerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Ama gayet iyi değerler.

sorun. basınç yüksek aeb sistemlerde basınç 1 bar o geçmemeli. enjektöre fazla yük biner ve ecu basınç düzeltmesi yapamaz.. bir de ısınmış rölantide enjeksiyon sürelerine bakalım nozulların boyutu ne durumda anlayabiliriz. gerçi değerler bakarak boyut iyi gibi. regülatör üzerinden 2 2.5 tur basıncı kısıp 1.bar a gelince bırakın sonra map reset yapın sonra otomatik kalibrasyon yapın

Hocam yeni video upload ediyorum şuan yorumunuz için teşekkür ederim.Birde LPG geçiş sıcaklığını 25 derece olarak ayarladım sizce herhangi bir orıblem yaratır mı?
    Araç 2007 model honda city bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.1.1.1 -- 11 Haziran 2017; 14:21:43 >

• quote:

quote:

Ama gayet iyi değerler.

Buyrun hocam bir diğeri de bu

• quote:

quote:

quote:

Ama gayet iyi değerler.

yol ayarı yapılırken obd adaptasyon kapatılır açık şekilde yaparsan hata yaparsın.

Zaten adam düzeltiyor sen de Onun üstüne düzeltme yapıyorsun. olmaz.

İnşallah yolda Giderken tek elin pc de tek elin direksiyonda değildir.

DİKKAT EDİN!

ALLAH MUHAFAZA!

rölanti video bekliyom

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ama gayet iyi değerler.

yol ayarı yapılırken obd adaptasyon kapatılır açık şekilde yaparsan hata yaparsın.

Zaten adam düzeltiyor sen de Onun üstüne düzeltme yapıyorsun. olmaz.

İnşallah yolda Giderken tek elin pc de tek elin direksiyonda değildir.

DİKKAT EDİN!

ALLAH MUHAFAZA!

rölanti video bekliyom

Tmm hocam en kısa zamanda dediklerinizi yapacağım.
    Teşekkür ederim.

• Merhabalar hocam OBD kapalı yol testi

Obd Açık yol testi

En son yapmış olduğum 1-2 dokunuş

İlk harita
    Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..
    Son harita
    Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..
    Rölanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.1.1.1 -- 12 Haziran 2017; 14:16:3 >

• quote:

Merhabalar hocam OBD kapalı yol testi

Obd Açık yol testi

İlk harita
    Son harita
    Rölanti

lovato rölantide en düşük 4.5ms lpg süresi olsun daha altı olmasın diyor. basıncı 1.2 den 1e çekerseniz on numara olur.

onun dışında benim gördüğüm bir sorun yok.

obd kapalı yol testine çıkıp gerekli yerleri düzeltin sonra obd açıp kaydedin. bir daha yıllarca ellemeyin. filtreleri 15 binde bir değiştirin tamam

• quote:

quote:

Merhabalar hocam OBD kapalı yol testi

Obd Açık yol testi

İlk harita
    Son harita
    Rölanti

lovato rölantide en düşük 4.5ms lpg süresi olsun daha altı olmasın diyor. basıncı 1.2 den 1e çekerseniz on numara olur.

onun dışında benim gördüğüm bir sorun yok.

obd kapalı yol testine çıkıp gerekli yerleri düzeltin sonra obd açıp kaydedin. bir daha yıllarca ellemeyin. filtreleri 15 binde bir değiştirin tamam

Açıkçası basinc ile oynamaya cekiniyorum ama. Gene de 1 bar a çekip eklerim hocam

• @beyzade0606 Bundan yaklaşık 5-6 ay kadar önce Opel Insignia 1.6 Turbo aracıma Zavolli OBD li kit takıldı montaj yapılan yerde bir kaç defa ayar yapıldı şuanda herhangi bir sorun yok ancak torque programı ile LTFT ve STFT değerlerinin ekran görüntülerini aldım (video olarak da daha sonra ekleyebilirim) emin değilim ama sanki araba zenginde mi çalışıyor sizce ? Pisikolojik mi bilmiyorum ama sanki arabayı arkadan biri tutuyormuş hissi oluyor yada bana öyle geliyor

Ekran görüntülerini ekliyorum arakdaşlar saygılar
    https://s18.postimg.org/uw9j6jho9/Sc...0-13-25-21.png
    https://s18.postimg.org/a1x6opnax/Sc...0-13-29-10.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opc_line -- 14 Haziran 2017; 11:48:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahinci83

@beyzade0606 Bundan yaklaşık 5-6 ay kadar önce Opel Insignia 1.6 Turbo aracıma Zavolli OBD li kit takıldı montaj yapılan yerde bir kaç defa ayar yapıldı şuanda herhangi bir sorun yok ancak torque programı ile LTFT ve STFT değerlerinin ekran görüntülerini aldım (video olarak da daha sonra ekleyebilirim) emin değilim ama sanki araba zenginde mi çalışıyor sizce ? Pisikolojik mi bilmiyorum ama sanki arabayı arkadan biri tutuyormuş hissi oluyor yada bana öyle geliyor

nasıl obd li kit bu? yüzde 10 fakirde çalışıyor araç.
    Programdan obd düzletme aktif edilmedi mi acba? video ekleyin bakalım. videoda lttf stft devir hız olsun ve belli devirde bir süre tutmaya çalışın aracı öyle kaydedin.
    örnek
    1500 devir 30 sn
    sonra 2000devir 30sn
    220 devir 30 sn 2500 devir 30 sn gibi.
    4500 devire kadar yapmaya çalışın bakalım.

Ekran kaydederken Pc ile meşgul olmayın!

• quote:

quote:

@beyzade0606 Bundan yaklaşık 5-6 ay kadar önce Opel Insignia 1.6 Turbo aracıma Zavolli OBD li kit takıldı montaj yapılan yerde bir kaç defa ayar yapıldı şuanda herhangi bir sorun yok ancak torque programı ile LTFT ve STFT değerlerinin ekran görüntülerini aldım (video olarak da daha sonra ekleyebilirim) emin değilim ama sanki araba zenginde mi çalışıyor sizce ? Pisikolojik mi bilmiyorum ama sanki arabayı arkadan biri tutuyormuş hissi oluyor yada bana öyle geliyor

nasıl obd li kit bu? yüzde 10 fakirde çalışıyor araç.
    Programdan obd düzletme aktif edilmedi mi acba? video ekleyin bakalım. videoda lttf stft devir hız olsun ve belli devirde bir süre tutmaya çalışın aracı öyle kaydedin.
    örnek
    1500 devir 30 sn
    sonra 2000devir 30sn
    220 devir 30 sn 2500 devir 30 sn gibi.
    4500 devire kadar yapmaya çalışın bakalım.

Ekran kaydederken Pc ile meşgul olmayın!

beyzade0606 geri dönüşün için çok teşekkür ederim 1-2 gün içerisinde telefon görüntüsünü video olarak ekliyorum ve yine senin değerli yorumlarını bekliyorum, en kısa sürede Zavoli Türkiye Distribütör' üne giderek (İzmirdeymiş onlarda) ayarları kontrol etmelerini isteyeceğim benim montaj yaptırdığım yerde iş yokmuş demek ki :(

• Kamera ekran görüntülerini dropbox 'a ekledim rica etsem bakabilir misin ? Birde pazartesi gününe randevu verdiler şuna baksınlar diyeceğin birşey varsa seviniri

https://www.dropbox.com/sh/fqcrb9s0yqkwlgm/AAADaQiiLanweKEix-h1PpEfa?dl=0
  • quote:

Kamera ekran görüntülerini dropbox 'a ekledim rica etsem bakabilir misin ? Birde pazartesi gününe randevu verdiler şuna baksınlar diyeceğin birşey varsa seviniri

https://www.dropbox.com/sh/fqcrb9s0yqkwlgm/AAADaQiiLanweKEix-h1PpEfa?dl=0

ben böyle ltft görmedim değişmesi lazım ara ara çok saçma geldi bana.
    Bu konuda fikir yürütemeyeceğim .

gaza basınca yüzde 20 fakire doğru gidiyor turbo araçta büyük çekiş farkına neden olur.
    program özelliklerinden obd düzletmesi aktif olacak.

aracınız için 1 bar 3 mm nozzle iyi performasn sağlayacaktır.

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim pazartesi günü ustaya bu durumu aktaracağım eyvallah tekrar sağol
  • Öncelikle emeğinize sağlık.

ford focus 1.6 vcti aracım 1.defa motor sarı ışık verdiğinde servisine götürdüm, fakir karışım yakıyor deyip atiker servisine yönlendirdi.

Atiker servisi de sizin de dediğiniz gibi serviste ayar yapıp gönderdiler.

Şu an 500 km sonra 2.defa sarı ışık yandı. Yine aynı sebep "fakir karışım". Bunun için açıkçası yine aynı servise gidip ayar yaptırmak istemiyorum. Başka servisleri arıyordum ki sizin konunuzu gördüm. Hiç oto bilgisi olmayan bir adam bu ayarları kendi yapabilir mi? yapabilir derseniz ne kadar süreyle tekrar kontrol etmesi gerekir.

Yani kalibrasyon tahmini kaç km'de bir yapılması gerekir sizce. Bir de atiker kitin obd'li olup olmadığını nasıl anlarız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow3804

Öncelikle emeğinize sağlık.

ford focus 1.6 vcti aracım 1.defa motor sarı ışık verdiğinde servisine götürdüm, fakir karışım yakıyor deyip atiker servisine yönlendirdi.

Atiker servisi de sizin de dediğiniz gibi serviste ayar yapıp gönderdiler.

Şu an 500 km sonra 2.defa sarı ışık yandı. Yine aynı sebep "fakir karışım". Bunun için açıkçası yine aynı servise gidip ayar yaptırmak istemiyorum. Başka servisleri arıyordum ki sizin konunuzu gördüm. Hiç oto bilgisi olmayan bir adam bu ayarları kendi yapabilir mi? yapabilir derseniz ne kadar süreyle tekrar kontrol etmesi gerekir.

Yani kalibrasyon tahmini kaç km'de bir yapılması gerekir sizce. Bir de atiker kitin obd'li olup olmadığını nasıl anlarız?

abartmıyorum. WhatsApp tan fotoğraf gönderebilen ya da pc den ufak tefek anlayan herkes yapabilir. programlar basit zaten lpg nin.

kablosu 60 lira civarı bence alın. lpgkablo.com zaten forumlarda teknik bilgi ve destek veriyor. buradan da yardımcı oluruz. yol ayarı yapmadan sizin iş randıman tutmaz.

yol ayarı yapıldıktan sonra enjektör ya da regülatör bozulan kadar tekrar ayar yapmaya gerek yoktur.

obd li olup olmadığı konusunu program ile anlayabiliriz. ya da lpg ecu üzerinde yazma ihtimali var.

fakir karışım çok hızlı şekilde motor ömrünü yiyor performans düşürüyor ve yakıt artışına neden oluyor

Burdan belirteyim. Bayram sonunda 2 ay ankarada yım.kablosu olan arkadaşlar ya da ayar yaptırmak isteyen olursa yardımcı olabilirim. Zira sorular geliyor özelden buradan haber vereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 19 Haziran 2017; 23:41:17 >

• Arkadaşlar lpg li araç sahiplerinin katılımıyla zenginleşecek bir whatsapp grubu kurduk.

Lpg de yaşadığımız sorunları sıkıntıları yazarak tartışarak çözüm arayabiliriz.

Bilgi ve tecrübe paylaşımı grubudur.Boş muhabbet ve geyik yoktur.

https://chat.whatsapp.com/IDWTvT3qeZCInkTxVW0FiE

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.