Şimdi Ara

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
36
Favori
45.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: attila24

Hocam tam kafama oturtmak icin soruyorum simdi kisa yakit kesme devamli hareketli ama uzun yakit kesmede oyle cok sabit durmiyor oda kisa kadar olmazsada rolantide bile hareketli nasil tam olarak ayar yapacagiz misal 2000 devirde uzun %14 gorunuyor kisa devamli oynak ama %10 diyelim topda 170 uzerindeyse ben esitlemek icin %4 arttirimmi yapacagim bu degerler - ise nasil oluyor

kısa +uzun yakıt kesme oranında topun olduğu satır komple değişiyor.

4ms satırına herhangi bir yerde top diyelim.

kısa yakıt 10 uzun yakıt 4 toplamı 14

Bu satır seçilip yüzde 14 artırılacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

https://youtu.be/8TQrTBmZpxE
    yaptığım ayar bu. Sizde değerlendirirseniz çok iyi olur :)
    bazen anlık olarak top dibe çöküp yeniden yükseliyor. örneğin 1.57 saniye ile 1.59 saniye arasını yavaşça izlerseniz sizde göreceksiniz.
    ve bazen de verileri anlık olarak göstermiyor. mesela gaz süresi kutusu yarım saniye boş gözüküyor sonra doluyor.
    Şimdi bu iki olay ve benzin takviyesi kaldı.:)

böyle ayara bakılmaz.

sürekli dip gaz yapıp ayağınızı gazdan birden çekmişsin iz. stabil gittiğiniz 1 saniye bile yok.

sabit gaz devrinde 10ar 15er saniye gidin öyle bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: narec

ltft stft video çekimi yaptım ama yarısında donmuş. yine de youtube a attım bi barkar mısınız ayarlar nasıl?

https://www.youtube.com/watch?v=ad2aUxOvCKA

sisteminiz muhtemelen obd li. sapmaya hiç izin vermemiş maşallah. çok doğru ayarlar göründü videodaki sürede.

işte bu yüzden obd li kit taktırın diyoruz :)

• Hocam bu yaptığınızı insignia forumunda arkadaşlar wideband afr cihazı getirterek yaptılar ve hiç biriside araçların subap falan yakmadı ama gel gör ki bu işi yaptıracak 1 tane usta bulamadık gitti adam taktığım lpgye garanti veririm diyor e lpgden dolayı oluşacak motor arızasında vermen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhansoylukan

Hocam bu yaptığınızı insignia forumunda arkadaşlar wideband afr cihazı getirterek yaptılar ve hiç biriside araçların subap falan yakmadı ama gel gör ki bu işi yaptıracak 1 tane usta bulamadık gitti adam taktığım lpgye garanti veririm diyor e lpgden dolayı oluşacak motor arızasında vermen lazım

wideband afr olmadan lpg ayarının yüzde 90ını anlattığım yöntem ile yapabilirsiniz.videband afr cihazı ile araç open loop durumunda faydası olur. open loop durumunda ltft stft okunmaz sadece hava yakıt karışımı görülerek yapılması lazım onu da afr cihazı ile yapabilirsiniz. open loopa araç dip gazda iken girer onun dışında open loop a girmez. Mustafa ayçiçek adlı bir arkadaş yapıyor diye biliyorum İstanbulda galiba

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Zaten bizim araçlar open loop ayarı yapılmadığı için subap yakıyor ve bunu lpg servislerine anlatamıyoruz
  • quote:

Zaten bizim araçlar open loop ayarı yapılmadığı için subap yakıyor ve bunu lpg servislerine anlatamıyoruz

şöyle yapın körleme olarak open loop a girdiği satırı ve altını bir önceki satırın yüzde 10 fazlası şeklinde belirleyin. en azından fakire düşmez.

Lpg ustalarının yüzde 99.98i anlamaz, anlayan da uğraşmaz., uğraşmak isteyenin de cihazı yoktur ;)

Bu arada op com cihazı varsa belki onda afr okunabilir araştırmak lazım. Çin sitelerinde çok pahalı bir kablo değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 1 Mart 2017; 13:37:9 >
    Kablo arkadaşlarda var şu an lpg markası seçme aşamasındayım o konuda kararsızım atıker grand yada landirenzo turbo kit aktıracak gibiyim.
  • quote:

Kablo arkadaşlarda var şu an lpg markası seçme aşamasındayım o konuda kararsızım atıker grand yada landirenzo turbo kit aktıracak gibiyim.

atiker grand şaşmayın.landirenzo bulaşmayın ayar programı çok basit ve her şeye müdahale edemiyor. atiker grand ya da lovato turbo kitlere bakın. dost tavsiyesi

• Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

lpg kitlerinde obd sistem olan araçlarda ayar sıkıntısıda olmaz.
    Benimde niyetim o Niğdede takmayız dedi atiker bayisi bende konyaya yada ankaraya falan gitmeyi düşünüyorum
  • quote:

Benimde niyetim o Niğdede takmayız dedi atiker bayisi bende konyaya yada ankaraya falan gitmeyi düşünüyorum

kesinlikle gidin. yine romano antonio var o da çok güzel bir kit safkan İtalyan. atiker yada akl takan yerler takıyor. romanonun tr distribütörü akl. genelde turbolu araçlara öneriliyor romano antonio. lpg forumunda insignia takıp sorunsuz kullanan biri vardı. adı Akif hoca galiba.

https://youtu.be/twZRPkh_rFw

Biraz uzun ama izleyip degerli yorumlarini katarsaniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: attila24

https://youtu.be/twZRPkh_rFw

Biraz uzun ama izleyip degerli yorumlarini katarsaniz sevinirim

hiç yüksek devirde kullanmamışsınız. görünen devir aralıklarında bazı yerlerde biraz yüksek fakire düşmüş ama geneli iyi.

• Sehir ici devamli isik var yuzden cikamadim otomatik vites vites kucultunce sft birden zipliyor

• malesef montaj yaptırırken bu işte tecrübeli servislerin seçilmemesinden dolayı ve servislerin teknolojiye yatırım yapmayarak kara düzen çalışmasından dolayı araçlarda sorunlar çıkıyor.lpg montajı ne kadar önemli ise lpg ayarıda bir o kadar önemlidir.düzgün serviz yerine 3 kuruş daha az montaj fiyatı veren servisleri seçen müsterilerde bu sorunları yaşaması sık gördüğümüz bir olaydır .

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

• demallpg D kullanıcısına yanıt
    Hocam bu işte 3 kuruş az verdin. O zaman sorun yaşarsın diye bir olay yok. Ben istanbul da oturuyorum Avrupa yakasından Anadolu yakasına sırf. Lpg taktırmak için gittim. Usta hataları yüzünden 3.kere daha gitmek zorunda kaldım. Fiyat ile kaliteli yer anlayışı farklı şeyler.

Lpg den anlayan insanlar zaten durumu biliyor. Bilmeyen insanlara da istedikleri gibi öpüyorlar.200 TL farkla. Obd li kit sattı bana obd sini baglamadi. Yanlış basınca ayarladiklari regülatör sesi yüzünden araçtan soğudum. En sonunda bir usta kadar bilgi sahibi yaptılar böyle forumlar sayesinde. Şimdi kablomu aldım kendi ayarimi kendim yapıyorum.

• aceryeni A kullanıcısına yanıt
    sonuç olarak işçilik ile ilgili yaşadığınız sorun.benim bahsettığım sistem fiyatı diil zaten lpg markalarıda bir fiyat belli.öpme kısmında öyle birşey yok işçilik maliyeti var kimse daha fazlasını talep etmiyor.işçi maliyetleri ve kira maliyetleri tavan yaptı.bağlamayan firmayı şikayet edeceksin ki bir daha aynı hatayı yapmasın.
  • demallpg D kullanıcısına yanıt
    İstediğin kadar şikayet et. Örneğin benim kit lovato. Ben arayayim lovato ya şikayet edeyim. Lovato benim işlemleri hallettirsin. Sonra aracım lpg de sorun çıkarınca kime gidecem? Başka servisi gitsem ücret isteyecek sonuç olarak o kitin parasını başkası yemiş. Lovato taktirdigim bayiyi arayıp ne yapacak. Sonuç olarak takılan her kitten lovato da para kazanıyor. Bayiliği mi iptal olacak. Adam zaten bunun sıkıntısını etse obd gibi bir bağlantıyı bağlamadan geçebilir mi? Bu işler az çok böyle ilerliyor. En güzel reklam tavsiyedir. Tavsiye üzerine bir yer bulursam giderim artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

İstediğin kadar şikayet et. Örneğin benim kit lovato. Ben arayayim lovato ya şikayet edeyim. Lovato benim işlemleri hallettirsin. Sonra aracım lpg de sorun çıkarınca kime gidecem? Başka servisi gitsem ücret isteyecek sonuç olarak o kitin parasını başkası yemiş. Lovato taktirdigim bayiyi arayıp ne yapacak. Sonuç olarak takılan her kitten lovato da para kazanıyor. Bayiliği mi iptal olacak. Adam zaten bunun sıkıntısını etse obd gibi bir bağlantıyı bağlamadan geçebilir mi? Bu işler az çok böyle ilerliyor. En güzel reklam tavsiyedir. Tavsiye üzerine bir yer bulursam giderim artık.

+1453.

ülkemizde kurumsal çalışan lpg montaj istasyonu varsa en fazla bir kaç tanedir. diğerleri bence büyük oranda kasap!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.