Şimdi Ara

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
36
Favori
45.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aceryeni

Manifolt a giren hortum uzun ordan kesecem. Kesilen parçadan mi ek atayım yoksa onun borusu ayrı mu olur. Bu arada cevaplarınız için teşekkür ederim.

dediğinizi anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Lpg enjektörlerinden manifolta 4 tane plastik boru gidiyor ya. O boruları aynı boyda eşitledikten sonra kesilen parçadan artan borular ile 2 li enjektörin arasına ek yapabilir miyim. Yoksa enjektörleri ayırmak için özel bir şey mi almam gerekli

• quote:

Lpg enjektörlerinden manifolta 4 tane plastik boru gidiyor ya. O boruları aynı boyda eşitledikten sonra kesilen parçadan artan borular ile 2 li enjektörin arasına ek yapabilir miyim. Yoksa enjektörleri ayırmak için özel bir şey mi almam gerekli

aynı hortum okur genişlikleri aynı ise. dikkatli olun. taktıktan sonra çalıştırıp koku almaya çalışın kaçak olmasın

Teşekür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Son olarak :) obd aktif çalışan bir araçta yazılım da bozuk olan yerleri zamanla obd kendisi düzene sokar mi? Yani obd uzun süreçte hataları minimum düzeye indirir mi.
    Yani örnek vermek gerekirse, araba pc ayarı ile 3000 deviri zengin karışıma ayarlanmış. Zamanla obd bu zengin karışim ayarını düzeltip 3000 devri normal karışıma ayarlar mi. Yoksa araç her 3000 devire geldiğinde zengin karışıma geçip sonradan mı düzeltmeye uğraşır
    İnşallah anlatabilmisimdir :)

• quote:

Teşekür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Son olarak :) obd aktif çalışan bir araçta yazılım da bozuk olan yerleri zamanla obd kendisi düzene sokar mi? Yani obd uzun süreçte hataları minimum düzeye indirir mi.
    Yani örnek vermek gerekirse, araba pc ayarı ile 3000 deviri zengin karışıma ayarlanmış. Zamanla obd bu zengin karışim ayarını düzeltip 3000 devri normal karışıma ayarlar mi. Yoksa araç her 3000 devire geldiğinde zengin karışıma geçip sonradan mı düzeltmeye uğraşır
    İnşallah anlatabilmisimdir :)

hep anlık müdahale eder zamanla bir miktar düzeltmeye sadece aracın arıza ışığı yanmayacak kadar düzeltir. yol ayarı şarttır.
    Selamlar

• lpg ayar ile ilgili yazını okudum elimde elm 327 var ama ltft stft tam olarak nerdedir acaba bilgi verirsen çok sevinirim..hangi menunun altındadır yada açılımı nedir iyi akşamlar saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanmpx220

lpg ayar ile ilgili yazını okudum elimde elm 327 var ama ltft stft tam olarak nerdedir acaba bilgi verirsen çok sevinirim..hangi menunun altındadır yada açılımı nedir iyi akşamlar saygılar

sizin nezdinizde ekleyeyim.

ana konuya Torque pro ile ltft stft değerlerini okumada ile ilgili resimli anlatım yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

lpg ayar ile ilgili yazını okudum elimde elm 327 var ama ltft stft tam olarak nerdedir acaba bilgi verirsen çok sevinirim..hangi menunun altındadır yada açılımı nedir iyi akşamlar saygılar

ana konuya Torque pro ile ltft stft değerlerini okumada ile ilgili resimli anlatım yaptım.

hocam cok sagol ya bendeki durum resimdeki gibi. anlattigina gore bi ince ayar sart gibi istersen videoda cekerim.

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

hocam cok sagol ya bendeki durum resimdeki gibi. anlattigina gore bi ince ayar sart gibi istersen videoda cekerim.

anlık bir şey söylemek doğru değil ama kötü de değil görünen.
    video kayıt edilirse iyi olur bir de araç ısınsın en az 10 dk çalıştıktan sonra kayıt alın
  • Benim arabada brc takılı. Obdli olmayan my11 versiyonu. Aracımda sürekli elm327 cihazi takılı. Telefondan surekli ltft ve stft değerlerini takip edip ltft değerlerine göre ayar yapıyorum. Tavsiyem obdsiz kit taktırmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

Benim arabada brc takılı. Obdli olmayan my11 versiyonu. Aracımda sürekli elm327 cihazi takılı. Telefondan surekli ltft ve stft değerlerini takip edip ltft değerlerine göre ayar yapıyorum. Tavsiyem obdsiz kit taktırmayın.

maşallah bilinçli kullanıcıları görmek çok güzel.

daha da beterini söyleyeyim.

adam gidiyor 200-300 fazla veriyor abi obd li kit olsun diyor.
    ustaya soruyorsun usta obd bağladın mı?
    -he bağladık.

sonuç:lpg forumlarında bolca karşılaştık.usta obd kablosunu bağlamamış ayarlar rezil olmuş. artık en son motora zarar verince nihai kullanıcı anlıyor.

bir örnek benim kitte obd olduğunu yabancı kaynaklardan öğrendim.
    kendim kabloları buldum ve obd portuna bağladım hesap et. usta bile bilmiyor benim kitin obd li olduğunu.

yazık bu milletin boşa giden parasına yazık
    murataycicek M kullanıcısına yanıt
    Kalibrasyonu doğru yapıp obd bağlantısıni yaptımı zaten sorun kalmıyor. Ben taktırdıktan bir ay sonra enjektör değiştirdim. Enjektör mavi iken turuncu enjektör takılmasını istedim. Çünkü doğrusu turuncu olandı. Bu sefer de kısa süreliğine arıza lambası yandı ve söndü. Yanlış bişeyler olduğunu anladım. Başka bir servise gittim arıza cihazına bağlandı. Bişey yok dediler. Ben bu cevaptan tatmin olmadım ve bir lpg ayar kablosu ve elm327 cihazı alarak @murataycicek Hocamın da yardımlarıyla ayarimi yaptım. Enjektör değişimi sonrasi iyi ayar yapılmadığı için fakir karışımdaymis. Sorunu çözdük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osamanos -- 17 Ocak 2017; 16:12:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

Merhaba arkadaşlar benim ayarlarım nasıl birde biz basıncı 1.2 bara çıkarıp lpg enjeksiyon süresini 3.5 ms olacak şekilde ayarlamıştık gene yükselmiş anlamadığım bir durum da bu

Anlık değerler pek bir şey ifade etmez. lakin görünen rölantide yüzde 8 civarı az yakıt gidiyor. yükte iken nedir bakmak lazım. obd düzeltme açıksa tolere edebilir.

Basınç 1 bar civarı tavsiye ediliyor

• quote:

Merhaba arkadaşlar benim ayarlarım nasıl birde biz basıncı 1.2 bara çıkarıp lpg enjeksiyon süresini 3.5 ms olacak şekilde ayarlamıştık gene yükselmiş anlamadığım bir durum da bu

Önemli olan benzin enjeksiyon süresini ayarlamak. Lpgde ve benzinde benzin ms süreleri hemen hemen aynı olması gerekiyor. Lpgde iken benzin ms biraz düşük ayarlanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

quote:

Önemli olan benzin enjeksiyon süresini ayarlamak. Lpgde ve benzinde benzin ms süreleri hemen hemen aynı olması gerekiyor. Lpgde iken benzin ms biraz düşük ayarlanabilir.

hayır.

obd ile ayar yapılabilen 2001 model ve sonrası tüm araçlarda ltft stft ile ayar yapmak en doğrusu. kaldı ki obd bunun için var. yoksa lpg ecu ları benzin ms sürelerini ayarlamak için tasarlanırdı.

benzin ms eşitlemek daha ilkel yol. Örneğin 2000 model altı enjeksiyonlu bir araçta benzin sürelerini eşitlemek gereklidir.

bunu lpg kullanma klavuzları söylüyor kendi yorumum değil

• quote:

Bugün ilk iki değeri 1000 ve 1500 değeri 12 ms değerine kadar yani ilk iki sütunu 12 ms değerine kadar %10 artirdik stf -2,3 oldu acikcasi fakir karışımdan ziyade hafif zengin olması daha avantajlı gibime geliyor.

iyi yapmışsınız yine de yolda giderken takip edin. obd düzeltme de aktif ise gayet iyi bir ayarınızı var demektir

• Verdiğiniz bilgileri birçok lpg ustası bilmiyor.Sayenizde millet kasap lpg ustalarından kurtulacak.Bende kablo almıştım daha önce lakin landirenzo programı ayar için pek elverişli olmadığından bıraktım şimdi de kablo çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afanasyevo

Verdiğiniz bilgileri birçok lpg ustası bilmiyor.Sayenizde millet kasap lpg ustalarından kurtulacak.Bende kablo almıştım daha önce lakin landirenzo programı ayar için pek elverişli olmadığından bıraktım şimdi de kablo çalışmıyor.

kolay ve basit aslında landirenzo. ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olmaya çalışırım inşallah

• Benim kafama takılan ilginç bir nokta var. Geçen bir yerde daha yazmış adam ordan da dikkatimi çekti . Sanki benim aracın yol bilgisayarında 9 litre benzin yakacaği yerde lpg de kullanınca 11 litre benzin yakmış gibi gösteriyor. 13 litre de lpg tüketimi oluyor. Böyle birşey olabilir mi

• quote:

Benim kafama takılan ilginç bir nokta var. Geçen bir yerde daha yazmış adam ordan da dikkatimi çekti . Sanki benim aracın yol bilgisayarında 9 litre benzin yakacaği yerde lpg de kullanınca 11 litre benzin yakmış gibi gösteriyor. 13 litre de lpg tüketimi oluyor. Böyle birşey olabilir mi

bilgim yok ama şunu unutmayın.

Lpg takılınca kullanım alışkanlığınız değiştir.

benzinde sakin kullanırız pahalı diye.

Ama lpg takınca kullanım sertleşir zaten az yakıyor diye gaz tepkimiz sertleşir.

bunu göze almak lazım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.