Şimdi Ara

Kendi Hesabıma ATM den Para Yatırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
43.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Benim Ziraat Bankası banka kartım var. TSK için çıkarılmış özel bir kart. Üzerinde Maestro simgesi var ve bu da banka kartı olduğu anlamına geliyor dediler. Bu kart bende 2 yıldır var ancak hiç kullanmamıştım. Geçen hafta bankaya gidip şifre aldım kendime ve kartı kullanmaya başladım. Buraya kadar tamam kartla ve banka hesabıyla ilgili hiç bir sorun yok. ATM ye kartı takınca benim adım yazıyor ve şifremle giriş yapabiliyorum. Sorunum şu elimdeki parayı ATM den bu banka hesabıma yatırmak istiyorum ama ne yaptıysam bir türlü başaramadım. Yakınlarımda Ziraat ATM si dışında hepsi var. Ben bu karta nasıl para yatırabilirim. EFT , havele felan gibi terimler nedir çok fazla bilgim yok. Acilen yardımınıza ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan625

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Benim Ziraat Bankası banka kartım var. TSK için çıkarılmış özel bir kart. Üzerinde Maestro simgesi var ve bu da banka kartı olduğu anlamına geliyor dediler. Bu kart bende 2 yıldır var ancak hiç kullanmamıştım. Geçen hafta bankaya gidip şifre aldım kendime ve kartı kullanmaya başladım. Buraya kadar tamam kartla ve banka hesabıyla ilgili hiç bir sorun yok. ATM ye kartı takınca benim adım yazıyor ve şifremle giriş yapabiliyorum. Sorunum şu elimdeki parayı ATM den bu banka hesabıma yatırmak istiyorum ama ne yaptıysam bir türlü başaramadım. Yakınlarımda Ziraat ATM si dışında hepsi var. Ben bu karta nasıl para yatırabilirim. EFT , havele felan gibi terimler nedir çok fazla bilgim yok. Acilen yardımınıza ihtiyacım var.

Farkli banka atm lerinden zirqat hesabina para yatiramazsin oyuzdrn sana yakin bir ziraat atm sine gitmen daha faydali olur. Parayi baska bir bankaya yatirarak bankalar arasi transfer olan eft olur ama masrafli olur senin icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac dede

quote:

Orijinalden alıntı: furkan625

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Benim Ziraat Bankası banka kartım var. TSK için çıkarılmış özel bir kart. Üzerinde Maestro simgesi var ve bu da banka kartı olduğu anlamına geliyor dediler. Bu kart bende 2 yıldır var ancak hiç kullanmamıştım. Geçen hafta bankaya gidip şifre aldım kendime ve kartı kullanmaya başladım. Buraya kadar tamam kartla ve banka hesabıyla ilgili hiç bir sorun yok. ATM ye kartı takınca benim adım yazıyor ve şifremle giriş yapabiliyorum. Sorunum şu elimdeki parayı ATM den bu banka hesabıma yatırmak istiyorum ama ne yaptıysam bir türlü başaramadım. Yakınlarımda Ziraat ATM si dışında hepsi var. Ben bu karta nasıl para yatırabilirim. EFT , havele felan gibi terimler nedir çok fazla bilgim yok. Acilen yardımınıza ihtiyacım var.

Farkli banka atm lerinden zirqat hesabina para yatiramazsin oyuzdrn sana yakin bir ziraat atm sine gitmen daha faydali olur. Parayi baska bir bankaya yatirarak bankalar arasi transfer olan eft olur ama masrafli olur senin icin.

Bu yüzden mi sürekli IBAN yanlış ya da hesap numarası geçersiz diyordu? Çok teşekkür ederim yardımınız için
  • havale : aynı bankanın bir şubesinden başka şubesine para transferi.
    örnn : iş bank ankara şb, -> iş bank istanbul şb. gibi

eft : (elektronik fon transferi) :
    bir bankanın x şubesinden başka banka şubelerine para transferi.
    örn : iş bank ankara şb -> ak bank ..... şube gibi

genelde ücretlidir
    ancak bazı bankaların internet şubelerinden veya dijital platformlarını kullanırsanız ücret ödemezsiniz. (enpara gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

havale : aynı bankanın bir şubesinden başka şubesine para transferi.
    örnn : iş bank ankara şb, -> iş bank istanbul şb. gibi

eft : (elektronik fon transferi) :
    bir bankanın x şubesinden başka banka şubelerine para transferi.
    örn : iş bank ankara şb -> ak bank ..... şube gibi

genelde ücretlidir
    ancak bazı bankaların internet şubelerinden veya dijital platformlarını kullanırsanız ücret ödemezsiniz. (enpara gibi)

teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.