Şimdi Ara

Keenetic Omni DSL incelemesi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
14
Favori
25.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar modemden hangi kullanıcı ne kadar veri almış bunu görebilir miyim?

evdeki bütün cihazlarımı kayıtladım ancak oradaki veriler bir süreden sonra sıfırlanıyor. sıfırlanmadan görebilmenin bir yolu var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PONRO kullanıcısına yanıt
    Keenetic app ile kayıt yapıp öğrenebiliyorsun modeme reset atınca bilgiler gidiyor yada uygulamayı silince
    Keenetic Omni DSL incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyiny2099 -- 29 Nisan 2020; 4:34:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknotakip_tr

Hayır Ttnet internet mecbur modem Ttnet verdiği modemin dışında kullanıyorsun.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyiny2099

Keenetic app ile kayıt yapıp öğrenebiliyorsun modeme reset atınca bilgiler gidiyor yada uygulamayı silince
    hocam indirdim 1 saat oldu ancak bütün göstergeler 0 şuanda, modemi yeniden başlatmam mı gerekiyor acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PONRO kullanıcısına yanıt
    Yeniden başlatmana gerek yok otomatik kayıt etmesi gerekir örneğin kayıt edeceğin cihazın kayıt diye tik işareti var orayı işaretliyormusun kendisi otomatik kayıt etmiyor ordaki tiki işaretledikten sonra kayıt başlıyor

• Merhaba arkadaşlar.

Bende aldım ve hakikatten çok sevdim. İlk defa modem sevdim.

Elimde Huawei HG658V2 modem vardı. Omni DSL 1 tık daha iyi çekiyor.
    (Yine elimde bulunan 2 antenli TP-Link W8960N marka modem ise HG658V2'den 1 tık daha kötü çekiyor.)

Modem konumu aynı. Kablolar aynı, eski kablolar takılı yani. Hız testinde değişen birşey olmadı. Benim salon ile modem arasında 3 duvar var. Bilgisayar odasında modem, o odanın yanında çocuk odası, onunda yanında oturma odası ve onun yanında salon var.

SORUM ŞU:
    1-) Önceden Huawei HG658V2 ana modem --> TP-Link W8960N access Point olarak kullanıp kablosuz bağlantı yapmıştım (WEP şifreleme, aynı şifre, 1 kanal, TP-Link Access Point modunda DHCP kapalı vs vs)

Şimdi Omni DSL ana modem --> TP-Link W8960N Access Point modunda ama bağlayamadım. (ikiside wWEP, aynı şifre, aynı kanal, TP-Link Acces Point modundan Omni DSLe istek atıyorum, wifi kopuyor ve bir daha TP-Link IP almıyor. Omni DSL'de TP-Link'i bulabileceğim, görebileceğim, ekleyebileceğim bir yer var mı? Desteklemiyormu acaba?

2-) Modemdeki indirme yöneticisi torrentleri başarıyla indiriyor. Fakat Asus modemlerdeki gibi normal video yada program gibi indirilebilir url adreslerin desteklemiyor mu?

• Keenetic desteğe mail attım gelen cevap şu şekilde
    Bunu yaptıktan sonra modemin yanında 31 mbit hız alırken şimdi 33 mbit alıyorum eğer telefon 40 MHz destekliyorsa neredeyse tam kapasite hız veriyor

• Transmission'da şunu farkettim:

Mesela her bir torrent'i -çok seed varsa- 100 kb ile sınırladığım zaman indirme hızları 80-90 arası değişiyor.

120 kb yaptığımda aşağıdaki şekilde 100-110 arası değişiyor yani değeri byte cinsinden hesaplıyor olabilir.

• Merhaba Arkadaşlar,
    NetSpeed internet sağlayıcısının sunmuş olduğu Engelsiz ADSL 16 Mbps kampanyasından yararlanarak evime internet bağlatmak istiyorum. Ancak ilk kez eve internet bağlatıcam oyüzden modem almam gerekiyor. Öğrenci olduğum için aynı zamanda aileme çok yük olmama adına fazla masraf yapmak istemiyorum, internette araştırdığım kadarıyla AC destekli modemler daha yeni teknolojili gerçekten 16Mbps hızında bir internet için fazla para verip AC destekli bir modem almak mantıklımı, sizin önerileriniz nedir ? Keenetic Omni Dsl modemini tavsiye ediyor musunuz alırsam memnun kalırmıyım ne dersiniz .
    Kullanmış olduğum laptopumda AC desteki bir wifi modülü bulunmuyor telefomda AC destekli modül var.

NetSpeed Kampanyası:https://netspeed.com.tr/kampanyalar/engelsiz-tarife/

NetSpeed bulunduğum lokasyonda bana sunabileceği maksimum hızlar bu şekilde:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BGoood -- 1 Mayıs 2020; 1:3:26 >

• BGoood B kullanıcısına yanıt
    Ben netspeed 35 mbit omni dsl ile kullanıyorum memnunum beklediğimden fazlası çıktı.. Eğer 50 mbit üstü internet kullanmayacaksaniz 5 GHz almanın bir esprisi kalmıyor

selamlar,

Eğer ev ağında yüksek hızda veriyi işleyecek bir cihazın yoksa dual band bir modeme gerek yok, eğer internet hizmetinde bir sorun olmazsa omni dsl'i gönül rahatlığıyla alabilirsin.

zaten hızlıca sayfalara şöyle bir göz gezdirirsen yorumları görebilirsin.
  • ykurtulus kullanıcısına yanıt
    Yorumları okudum hepsini AC muhabbeti biraz kafamı karıştırmıştı Teşekkür ederim.
  • Netspeed genel kullanım açasından nasıl sıkındı yaşadınız mı daha önce
    Ben sorun yaşamadım hızı genelde hep tam alıyorum 2.5 senedir kullanıyorum

• Keenetic modemi satın alırsam evin koridorunda bulunan vestiyerde kapaklı bir dolabın içerisine koymayı planlıyorum, vestiyer çocuk odası ve oturma odasının tam ortasında her iki oda için modemle arasında birer duvar olacak modem tam evin ortasında konumlanacak modemde çekme sıkıntısı yaşamam sanırım.
    Her evin durumu farklıdır ama bu alet diğerlerinden daha iyi çekiyor bu kesin, bizde kayınvalidemizde kullanıyoruz Omni DSL, 120m2. önceki modemlerin hiçbirinde her yerde çekmiyordu bu tam çekiyor. Teknik olarak da bu aletlerin hem antenleri büyük hem de zayıf sinyali artırıp alan amlifer var. çok özel tasarlanmış. Olabileceğin en iyisini alırsın.

Birde baktın çekmeyen yerler var, evin büyük veya çok bölmeli, çelik yoğunluğu vs etkiler, Keenetic Start var 130tl civarında, onunla mesh yaparsın tek cihaz gibi çalışırlar, en ekonomik ve kaliteli kopmadan geçişlerle süper konfor veriir.
  • Arkadaşlar beta surumundeki yenilikler neler tam olarak,dün gece yükledim 3.4beta 2 yi,sanki 1 tık daha iyi çekiyor gibi

• Arkadaşlar modemi aldım kurdum 35Mb hatta 30Mb görüyorum, hersey süper ama bir sorun var. Mi Box S'de bağlantı çok düşük videoları 360p de açıyor üstünde takılıyor. Bunun çözümünü bilen var mı? Kanal seçimindrn olabilir mi bu modemde kanal seçimi nerede panelde?

Düzenleme: kanal yarını buldum ev agina girip alttaki gelişmiş ayarlar bağlantısına tıklayın. Kanalı degistirdim bakalım düzelecek mi?

Düzenleme 2: Evet arkadaşlar eğer mi box kullaniyorsaniz kanal ayarını 1'e alın. 1080p sorunsuz video açıyor bu kanalda 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaria -- 1 Mayıs 2020; 15:28:9 >
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Hattın alabileceği maksimum değerleri web araüzde görebiliyorsun beta2 ile sürekli güncelleme yenilik oluyor yazılımlarda wifi içinde birşeyler yapılmış olaiblir.
  • alaria kullanıcısına yanıt
    Hocam bende MiBox S kullanıyorum ama kanal otoda ve sürekli olarak 1080P izliyorum extraDSL modemim ile.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.