Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.116
Cevap
359
Favori
816.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar. Bir süredir ping sorunu yaşıyorum ve çözümünü bulamadım bir türlü. Mesela Cs Go oyununda ortalama pingim 60-70 civarı bazen 45-50 ye bile düşüyor ama evde iPhone 5 kullanan annem internete bağlandığında, video açtığında pingim 200 lere hatta 300 lere çıkıyor. Annemin telefonuna 8 mbps hız sınırı koydum ama buna çözüm olmadı. Belki çözüm olur diye 5g ağına bağlanayım diyorum o da 2.4 ağına göre yavaş gerek gezinme gerek internet hızı olarak. Bu sorunlarıma bir çözüm var mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pokemon39 P kullanıcısına yanıt
    Modemin arayüz ekranına girdiğinde kullanıcı aydın ve şifren yazılı geliyor mu yoksa silinmiş mi? Yazılıysa ilgili modem ip almışmı türknetten ona bak bence almamışsa arıza kaydı oluştur türknete

• Modemin yazılımı güncel mi? Değilse bence önce onu güncelle 3.4.6 kararlı sürüme geç dene

• AliOzdemirz kullanıcısına yanıt
    Normalde 5Ghz 2.4 Ghz ye göre daha hızlı olmalı ama mesafe 2.4 Ghz ye göre daha azdır modeme yakın yerde 5Ghz bağlanıp test et bakalım sonuç ne olacak.

• Merhaba,bir konuda kafam karışık olduğundan sizlere danışmak istedim. Keenetic Extra DSL AC1200 ve Keenetic Omni DSL N300 arasında kaldım ve fiyat farkı beni biraz düşündürdü. Evimin alt yapısı vdsle uygunmuş. Kafamı karıştıran nokta evden taşınırsam fiber alt yapısı olan bir noktada bu modemi kullanabilir miyim ? Türktelekom veya süperonline altyapısını bu modemler destekler mi ? Hangi modemi tavsiye edersiniz ? Fiyat farkı değer mi ? Teşekkürler.
  • BT42 B kullanıcısına yanıt
    Her iki modem de destekler aralarındaki fiyat farkı değer ama sen kendi bütçene ve ihtiyacına göre alacağın ürünü belirle.

• BT42 B kullanıcısına yanıt
    örnek omni de 5g yok ve 2 anten var extra da 4 anten ve 5 g var 5g kullanmam dersen omni al
  • DNS ayarlarınız nasıl acaba ?
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Ona nereden bakılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scandelos

Modemin yazılımı güncel mi? Değilse bence önce onu güncelle 3.4.6 kararlı sürüme geç dene
    3.3.16 sürümde şu an. Yeni sürüm notunda şunu yazmışlar: Web: kayıtsız cihazlar için trafik-şekillendirme ayarları düzeltildi. Belki çözüm olabilir bu. Peki yükleme yapınca ayarlar falan sıfırlanacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 2 Temmuz 2020; 19:47:28 >
  • Merhaba,

Hattım 82 mbps e kadar destekliyor. Önceden 75 mbps alıyordum, kopmalar meydana geldiği için hızımı 50'ye sabitlediler. Tekrardan yükseltmeleri için aradım, DSL kablonuzdan dolayı o hızı verirsek kopmalar yaşarsınız dediler. Ben şimdi farklı kablo taktım, hız değerlerim aşağıdaki gibi. SNR değerimin kaç olması gerekiyor? Bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• quote:

Orijinalden alıntı: tracedy6

Merhaba,

Hattım 82 mbps e kadar destekliyor. Önceden 75 mbps alıyordum, kopmalar meydana geldiği için hızımı 50'ye sabitlediler. Tekrardan yükseltmeleri için aradım, DSL kablonuzdan dolayı o hızı verirsek kopmalar yaşarsınız dediler. Ben şimdi farklı kablo taktım, hız değerlerim aşağıdaki gibi. SNR değerimin kaç olması gerekiyor? Bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.
    SNR değerinin 10'un üzerinde olması gerekiyor. Şu anda iyi gibi.

Sinyal zayıflaması değeriniz (6.1) de iyi.

• Hayır ayarlar sıfırlanmaz.

• scandelos S kullanıcısına yanıt
    Hocam modemle aramda 1 duvar var zaten yine de en yakına gitmeyi deneyeceğim 😔 Bu ping konusunda ne yapabilirim peki?

• AliOzdemirz kullanıcısına yanıt
    İphone 5 cihaza upload yönünde limit vermediysen upload yönünde 1mbps yap Online oyunda upload da önemli oluyor

• merhaba

DNS ayarlarınızı 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 yapıp en hızlı pingi bu şekilde görebilirsiniz.

ISS'ların kullandığı DNS'ler çok yavaş gerçekten...

Fakat oyunları da "Kablo" üzerinden kullanmak gerektiğini wifi'de ping'lerin yükseleceğini " oyuncuların söylediği kadarıyla " , bir de Keneetic yazılımını en güncel stabil sürüme güncelleyerek kullanmak gerektiğini de hatırlatmak isterim.

Keenetic web arayüzünde DSL Bağlantısı .... gelişmiş ayarları bu şekilde yaparsanız , ping süreniz azalacaktır.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 2 Temmuz 2020; 22:1:30 >

• tracedy6 kullanıcısına yanıt
    sinyal zayıflamanız çok iyi olduğu halde ,

gürültü seviyenizin biraz düşük olması kablo/tesisatı gözden geçirmenizde fayda olacağını düşünüyorum.

bu hali ile bile gayet iyi bir hız yakalayabilirsiniz .

Bir sorun olursa en fazla SNR değeri ile oynayıp max hız/perfonmans yakalamak mümkün .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 2 Temmuz 2020; 22:3:26 >
    Bu ayarı yapınca kablosuz kullanım sırasında oyundaki ping artması kalkacak mı?
  • oyun oynayanlar mutlaka kablo kullanılmasını tavsiye ediyorlar...
    Hocam ben en başından beri ethernet kullandığımı yazıyorum zaten.
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.