Şimdi Ara

kedim duman'ın önlenemez kusması :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kedim duman yaklaşık 1.5 senedir bizimle yaşıyor. son 1 haftadır önlenemez şekilde kusuyor günde 3/4 defa. su ve mama yemiyor. lütfen bilgisi olan veya başına gelen beni bilgilendirsin.sadece bi lastik yemişti lastkikten sonra kusmalar başladı ancak halen devam ediyor. veteriner dünya paralar alıyor ama neden oldugunu bilmiyor serum veriyor vs. en son aradım gelin kan tahlili yapalım böbrek ve midesinin röntgenini çekelim dediler onlarda kaç para tutucak ALLAH bilir.

• Lastik sanci yapar sindirimi iptal eder istahsizlk yapar ishal olusur en kotu ihtimalle operasyonla lastik alinir.

Elimde kan testi, film, idrar diski sonucu olsa kesin olarak taniyi soylerdim, ustte soyledigim cumle anamneze gore kuvvetli bir varsayimdir

Oncelikle film cektirin diger testler beklesin boylelikle masrafiniz azalir, lastik yani yabanci madde tanisi konulursa zaten operasyon sart olur, oyle oluncada mecburi olarak diger testler yapilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • testler mevcut. dün veterinerde yaptırdım. miğde yatıştırıcı ve sıvı halde yaş mama verildi serum tedavisi ve ilaçlar da verildi ancak hiçbiri kusmayı kesmeye yetmedi. kedim duman'ın önlenemez kusması :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weezy10uR -- 21 Temmuz 2018; 11:1:46 >
  • Weezy10uR kullanıcısına yanıt
    kedim duman'ın önlenemez kusması :(
  • Kan degerleri normal filmde normal

Asilarinin hepsini tam yaptirmismiydiniz?

Son 1 ay icinde kediyi parklarda dolastirdiniz mi evden disari en son ne zaman cikti yada eve hayvan girisi oldumu son zamanlarda?

Son zamanlarda ne tur mamalar ile beslediniz?

Hic farkli sayilabilecek gidalar verdiniz mi?

İshal kesilene kadar serum almak zorunda

Klinikte ne tedavisi yapacaz dediler size? Baska test yaptilar mi idrar diski?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşıları tam.

Evet hayvan girişi oldu. yine ev kedisi ama yavru 3 aylık dişi.

Normal kendi mamaları kuru mama kısır mamadı ek olarak sevdiği bazı yaş mamalar. Ancak zaten bundan önce mamasını biraz iştahsız yemeye başlamışı ek olarak söyleyebilirim.

Farklı gıda derken tabi ev yemeklerimizden bazen nadir de olsa az az verdiğimiz oluyor.

İshali aslıda yoktu. Kuru mama yemediği için ishale döndü son zamanlarda.

Kliniğimiz devamlı bişeler uyguluyor iğne vuruyor iğne kusmayı keser diyor vetimiz ama kesmiyor. Mama üzerine serpmemiz için toz fortiflora verdi. Cisim zeytin yutmuş olabilir bu arada. ONdan sadece şüpheleniyouz. Bunun için zeytinyağı verebilirsiniz dedi. Ama hayvan devamlı kusuyor.
  • Bu arada başka test yapmadı idrar dışkı gibi. Bi tek kan testi yaptı ona da zaten 350₺ aldı. Bana çok gibi geldi siz daha iyi bilirsiniz. Şu iki günde total 1000₺ aldı bizden fazla abartı gibi. Zaten kesin tanı koyamıyor. Adama sanki ilk defa kusan kedi götürmüşüz gibi.
  • Ne tarafta veterinary?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    ist. maltepe de
  • Durum ne

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    düzeldi Allahıma şükür. gayet iyi şu an. sanırım birşey yutmuş ve ondan dolayı çok kötü hale geldi. ancak muayene ve ilaçlardan sonra şmdi iyi. sadece kabarık faturayı veterinere halen ödeme durumundayım :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.