Şimdi Ara

Kedim Çok Fazla İnliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar 5 - 5 buçuk aylık iki kedim var ikisi de dişi. Bunlardan biri 2 gündür diğeri de bir gündür sürekli inliyorlar. İnleme değil aslında tam olarak. miyavlayacak ama gücü yetmiyor sanki yarım miyavlama diyebiliriz. birde karşılık veriyor bize sürekli, oturup yarım saat muhabbet edebilirim yani kedimle o derece karşılık veriyor.

ayrıca 2 gündür yarım miyavlayan kedim sürekli bir yerlere sürtünüyor. kapı kenarı sandalye kenarı yatak başı falan nereyi bulsa sürtünüyor direkt. ben başta ilgi istiyor dedim ama ilgilendikten sonrada aynen devam edince eledim o ihtimali.

kızgınlık diyeceğim ama daha çok küçükler onun için. benimkiler erken mi olgunlaşıyor yoksa. :)

şimdiden teşekkür ederim.

• Yemek yemesinde su ve süt içmesinde sorun var mı
  • kızışma.
  • Yemeklerinde sorun yok fakat yaklaşık 2 hafta önce karıştırarak mama değişikliğine gitmiştik. Belki ondan olabilir diyoruz.

Kedilerimize daha hiç süt vermedik ana sütü dışında. İshal yapıyor diye biliyorum.

kızışma olması için çok erken değil mi?
  • Kızışmış kısırlaştırın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım, internetten dahi konu hakkında bunca zamandır araştırma yapmadan "bunun için daha çok erken değil mi?" diye sormak da ne demek oluyor?

Dişi kediler 4,5-5 aylıkken ergenliğe girer. Sizinkiler 5,5 aylık olduklarında belli belirtileri vermeye başlamış. Bu dönemleri geçsin, kızgınlık dönemleri bittiğinde kısırlaştırın.
  • aynısı benim erkek kediye oluyor
  • Benimkilerde de oluyordu, aşağı yukarı 1 haftaya düzelirler.
  • Eğer çiftleştirmeyi düşünmüyorsanız veterinerinize danışıp muayene ettirin ve kısırlaştırma için uygunsa kısırlaştırma işlemi yaptırın, kızışma dönemi dediğimiz bir döneme girmişler çiftleşmek istiyorlardır.
  • Benim Kedim poposunu kaldorıyo ıkıldayıp bağırıyo Bayağ bi Ve yürürken yere yakın yürüyor Ve haraketli olan kedi heryerimi çizen kedi bikaç gündür sakin 6 7 aylık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuhammedBayezit54

Benim Kedim poposunu kaldorıyo ıkıldayıp bağırıyo Bayağ bi Ve yürürken yere yakın yürüyor Ve haraketli olan kedi heryerimi çizen kedi bikaç gündür sakin 6 7 aylık

Sizin kedide kızgınlık döneminde

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.