Şimdi Ara

Kedim Hırıltılı Nefes Alıyor, Vetsiz Çözüm Gerek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
35.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ciddi, özel sebepledir dolayısı ile ev kedisi olmasa da bizi sahibi ve evimizin bahçesini yuvası gören, anneannemlerin yavru halini gördüğü, yaşı en fazla 2-3 olan dışı bir kedimiz var. Anneciğim, dedem ve anneanneme bakmak için babamı çalıştığı ilde yalnız bıraktı. Ben de anneme yardım amacı ile buraya geldim. Ancak kedinin bir sıkıntısı var, belli. Şu an sadece hırıltılı nefes alıyor, burnu tıkanık gibi ses çıkarıyor. Annemin işi başından aşkın olmasaydı bile ne dokunulmayı (paticiklerinden dayak yemişliğim var), ne arabayı ne de kafesi/tasmayı sevdiğinden veteriner şu an olanaksız. Sizce hastalığı ölümcül mü? Yani tedavisi gerekli mi? Yoksa boş verebilir mıyım? Netten okuduğum kadarıyla şu an en olanaklı durum solunum yolu enfeksiyonu, tedavisi de veterinerde yaptırılabilecek olan bir antibiyotik.
    Şu an için tek belirti: Akciğerlerini ve (emin değilim) burnunu etkileyen bir tıkanıklık/enfeksiyona işaret eden bir hırıltılı nefes alma. (mırıltı ile karıştırmıyorum. )
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Veteriner olanaksiz diye bir sey yok. Ensesinden yakaladiginiz Gibi dikey sekilde kaba dik olarak sokacaksiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bazı veterinerler tedavi için evinize de gelebiliyor bildiğim kadarıyla.
    Yazık hayvancağıza, konuşup anlatamıyor da, şanslı ki siz fark etmişsiniz; hiç olmadı çağırıverin hocam.
  • aynı sorun eve yeni gelen bir kedim de var çözdünüz mü sorunu önemlimiymiş
  • taşima kutusu yoksa koliye koyun götürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hırıltılı nefes alması kedinin mutluluk hormonlarının devreye girmesiyle oluşur diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.