Şimdi Ara

Kaza yaptım aracımın değeri ne kadar düştü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nisan 2012'de aldığım Opel Astra Classic 3 easytronik benzinli aracıma bir başka aracın arkadan yavaş bir hızla çarpması sonucunda oluşan sıyrıklardan dolayı tamponun boyanması gerekti. Ayrıca sol arka stop lambası da kırıldığı için değiştirildi.

Aracım 7000 km.de ve arka tamponun boyanması ve sol arka stop lambasının değişmesi dışında herhangi bir kusuru yoktur.

36.500 TL'ye aldığım aracımın kaza olmadan önce ve kazadan sonraki ikinci el satış fiyatları konusunda fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler, selamlar...

Kaza yaptım aracımın değeri ne kadar düştü?

• düşşse düşşse 500 1 milyar düşer çok degil.geçmiş olsun
  • geçmiş olsun fiyatı 10 bin düşer bence
  • kardeş böyle şeyleri kafana takip arabandan soğuma,kayda değer bir durum yok.
  • Fiyat kırmanıza gerek bile yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamponlar kaporta aksamından sayılmıyor kardeş sıkıntı yapmana gerek yok.
  • Fiyat kırmak lüzumsuz, fotoğrafı gösterirsiniz..

• Satacağınız zaman aynı fiyattan koyun, baktınız satılmadı, acelenizde var, azar azar kırarsınız. En mantıklısı.
  • Kimisi pertten topladığı aracı kallavi fiyatlara, göğsünü gere gere satarken; birileri de vurulan tamponunu problem edip değer kaybını merak ediyor. Belki satmak istediği zaman, o kaybı, satacağı rakamdan kırmak düşüncesiyle. Güzel memleketimizden insan manzaraları...
  • Tampon cok onemli degil arkadasım. Kafana takmana bile degmez. Hele istanbuldaysan hic degmez. Kac tane saglam tampon var.

• at çöpe gitsin para etmez daha bu araba

tampon boyasından bişey olmaz
  • Görüşler için teşekkürler, bir yorum dışında araç değerinin pek değişmeyeceği bilgisi geldi. Değerin 10bin TL düştüğünü söyleyen arkadaşın mesajını da şaka olarak alıyorum ;)

quote:

Orijinalden alıntı: Vakkas.

Kimisi pertten topladığı aracı kallavi fiyatlara, göğsünü gere gere satarken; birileri de vurulan tamponunu problem edip değer kaybını merak ediyor. Belki satmak istediği zaman, o kaybı, satacağı rakamdan kırmak düşüncesiyle. Güzel memleketimizden insan manzaraları...

Bu arada asıl amacımı belirtmemiştim ama bu yorum beni gülümsetti.

Az-çok hasar almış arabaların ikinci el değer kayıpları ile ilgili hiçbir fikrim olmadığı için eğer bu kaza sonucunda ciddi miktarda değer kaybı olduğu yorumları gelseydi %100 kusurlu olan karşı tarafa değer kaybı davası açmayı düşünecektim. Gelen yorumlar böyle bir ihtiyaç olmadığını ortaya koyuyor.

Tekrar teşekkürler, selamlar...

• Tampondan değer düşmez, tamponun boyalı olduğunu cihazlar algılamıyor bile, alan kişi tampona baktırmıyor, tampon bu gibi durumlar için var zaten.
  • Önemli parçalar hasar almamış. Far biraz düşürür o kadar. Tampon filan önemli değil. Aracın ana gövdesi hasar almasın yeter ki kapısı bagaj kapağı vs.
  • Kayda değer olmayan önemsiz bir kaza.

Tampon ve far hasarı. Çamurluklar vb.

Aracın değerini düşürmeyen küçük kazalardan.

Alıcı tabiki bunları gerekçe gösterip fiyat indirmeye çalışacaktır. Alıcı bir de galeri olursa belki de hep öldürecektir. (İşini dürüst yapan galericilerden bahsetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın.)

Yeter ki daha ağır bir hasar olmasın.
  • Tampon ve plastik aksamın değişmesi boyanması dikkate alınmaz
  • bu hasar aracın değerini düşürmez fakat bunları kafaya takarak araca binmeyin elbette kaza olacak her zaman sıfır gibi kalacak hali yok kullanılan herşey eskir.bunları düşünerek moralinizi bozmayın hiçbirşey sağlığınızdan önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 7 Ağustos 2012; 18:27:11 >
  • kardeş sen buna hasar diyorsan ohoo bişey yok maşallah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

Tampon ve plastik aksamın değişmesi boyanması dikkate alınmaz

+1...

Kafanıza takmanıza gerek yok.Bir şey yok araçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Önemli parçalar hasar almamış. Far biraz düşürür o kadar. Tampon filan önemli değil. Aracın ana gövdesi hasar almasın yeter ki kapısı bagaj kapağı vs.

Far-stop değişimi(orjinalle değiştiyse) niye düşürsün?Hadi tampon değişmiş,hasarı var bu aracın diyen sivri çıkar ama far-stop u kim anlar?,kim bakar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.