Şimdi Ara

Kaza yaptım acil yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün öğleden sonra Yozgatta tek şeritli bir yolda ilerliyordum. Hızım ortalama 30-35 idi. Sağ tarafta park halindeki bir araç aniden önüme kırdı. Frene ne kadar bassam da duramadım ve kaza gerçekleşti. Çarpmanın etkisiyle aracımın sağ tarafı da yol kenarında bulunan duvara çarptı. Şimdi dosyalar açıldı, ama herkes farklı birşey söylüyor. Kimisi bana sen kusurlusun dikkat etmen gerekirdi diyor, kimisi %100 asli kusurla karşı taraf kusurlu, o dikkat edecekti diyor. Fotoğraflar ekte. Yorumlarınızı alabilir miyim?

Kaza yaptım acil yardım. Bu tutanakta çizdiğimiz kroki.

Kaza yaptım acil yardım.
    Kaza yaptım acil yardım.

Kaza yaptım acil yardım.Kaza yaptım acil yardım.

Bunlar da kaza sonrası fotoğraflarımız.

40 plakalı araç benim aracım, 05 plakalı siyah honda araç karşı tarafın aracı.

Tutanaklarda belirtilen beyanları yazıyorum.

05 Plakalı karşı tarafın beyanı:

Yerköy istikametinde sağda park halinde iken sinyal vererek yolu da kontrol ederek yola çıktım. Arkayı kontrol ettiğim halde arkadan gelen 40 DY 282 plakalı araç hızlı geldiği için yandan çarptı.

Benim beyanım :

Ankara istikametinde giderken, 05 .. ... plakalı araç aniden parktan çıktı. Hızım yavaş olsa da araç aniden çıktığı için duramadım ve çarptım. Yolumda gidiyordum. Araç aniden parktan çıktı.

Kusur hangi tarafa ne oranda verilecektir?

• 05 Plakalı araç %100 kusurlu.
  • Kusur kimde çıktı hocam bu tarz bir kaza benimde başıma bugün geldi

• Öncelikle geçmiş olsun.

Park yerinden çıkan araç muhtemelen %100 kusurlu olarak belirlenmiştir. Diğer araç ışık ihlali veya hız sınırını aşmadıysa, kusursuzdur.

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU

Araç manevralarını düzenleyen kurallar:

Madde 67 – Manevralarda aşağıdaki kurallar uygulanır.

a) Sürücülerin, park yapmış taşıtlar arasından çıkarken, duraklarken veya park yaparken taşıt yolunun sağına veya soluna yanaşırken, sağa veya sola dönerken, karayolunu kullananlar için tehlike doğurabilecek ve bunların hareketlerini zorlaştıracak şekilde davranmaları yasaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.