Şimdi Ara

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
5
Favori
10.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkçeden başka bir dil biliyor mu acaba bu arkadaş airbag gericht in deutschland yazmissiniz. Çok geçmiş olsun. Airbag net açılması lazımdı. ön tampon yok zaten nerde bu sensor denilen şey tavanda mi? Araç içinde boyun kırılması ihtimali oluşacak kadar sarsıntı oluşmuş hala daha açılmaz diyenler var . Tekrar geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reddemons

Türkçeden başka bir dil biliyor mu acaba bu arkadaş airbag gericht in deutschland yazmissiniz. Çok geçmiş olsun. Airbag net açılması lazımdı. ön tampon yok zaten nerde bu sensor denilen şey tavanda mi? Araç içinde boyun kırılması ihtimali oluşacak kadar sarsıntı oluşmuş hala daha açılmaz diyenler var . Tekrar geçmiş olsun.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Böyle şeyler gerçekten bizim milletimiz için çok normal şeyler olmuş artık. Almanya'da İlyas adında arkadaşım vardı, kulakları çınlasın. O derdi hep "Türkiye sınırına girdiğim an nasıl bir rahatlık geliyor, gördüğüm bütün arabalara çarpasım geliyor hepsi alışmış kaza yapmaya." diye. Hatta Almanya'dan yok parasına araba alıp Türkiye'de arkadaşlarımızın arabasına çarpalım "biz geldik!" diyerek espiriler yapıyorduk.

Kafamı cama vurdum diyorum "Ölmemişsin, araba görevini yapmış." diyorlar. Ön hava yastığı açılır açılmaz orası ile ilgilenmeyi bıraktım fakat perde hava yastıkları kesinlikle açılması lazımdı.

• IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun bence hava yastığı açılması gerekirdi forumda bir marka savunuculuğu almış başını gidiyor ama koskoca arabayı tramvay yoluna fırlatacak kadar darbe alan arabanın hava yastığını açması gerekirdi.

Ama kırmızıda geçip sizi maddi manevi sıkıntıya uğratan haysiyetsizlerden maalesef çok var Türkiye'de.Ne düzgün kurala uyan nede düzgün ceza veren adalet olmayınca ülkede ne zaman kimin başına ne gelecek belli olmuyor.Bu sefer size denk gelmiş tekrar geçmiş olsun.

Böyle kırmızıda geçiğ milletin hayatıyla oynayan onursuz şereften yoksunlar maalesef bir yaptırımla karşılaşmıyor.

Siz Almanya'da dava açacağınızdan olumlu sonuç alacaksınızdır Alman hükümeti vatandaşları için aldığı istihbaratla temsilciliklerini kapatıp okullarını tatil ettiyse Alman mahkemeside insan hayatına değer verecek ve sizi haklı bulacaktır.

Tekrar geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

Hocam geçmiş olsun bence hava yastığı açılması gerekirdi forumda bir marka savunuculuğu almış başını gidiyor ama koskoca arabayı tramvay yoluna fırlatacak kadar darbe alan arabanın hava yastığını açması gerekirdi.

Ama kırmızıda geçip sizi maddi manevi sıkıntıya uğratan haysiyetsizlerden maalesef çok var Türkiye'de.Ne düzgün kurala uyan nede düzgün ceza veren adalet olmayınca ülkede ne zaman kimin başına ne gelecek belli olmuyor.Bu sefer size denk gelmiş tekrar geçmiş olsun.

Böyle kırmızıda geçiğ milletin hayatıyla oynayan onursuz şereften yoksunlar maalesef bir yaptırımla karşılaşmıyor.

Siz Almanya'da dava açacağınızdan olumlu sonuç alacaksınızdır Alman hükümeti vatandaşları için aldığı istihbaratla temsilciliklerini kapatıp okullarını tatil ettiyse Alman mahkemeside insan hayatına değer verecek ve sizi haklı bulacaktır.

Tekrar geçmiş olsun...

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

1.5 tonluk bir cisimi fırlatacak bir darbe gelmişse bu darbe o hava yastığını da açmalı. Aynı şekilde düşünüyoruz sizinle.

Sensöre denk gelmedi diyen arkadaşlar var. Böyle bir şeyi de kabul edemem. Eğer böyle bir şey gerçekten varsa bütün araç firmaları versinler kafa kafaya buna çözüm bulsunlar.

Ne demek sensöre denk gelmedi? Ölüp ölmememiz sensöre denk getirmeye mi kaldı?

Tekrardan teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.

• Böyle bir kazada açılmadıysa yakın o arabayı.

• İllede dava açacağım diyorsan bir avukattan hukuki destek alman gerekiyor. Tazminat davası açmadan önce ,kaldı ki burada neyin tazminini isteyeceksin tartışılır. Tespit davası açman gerekecek , aracın belirtilen özellikleri taşımadığını mahkeme kanalıyla tespit ettireceksin, bilirkişi talep ettiğinde mahkemenin görevlendireceği bilirkişi zaten senin aracınla ilgili ayrıntılı rapor düzenleyecek. Bu raporda aracın gerçekten kusurlu olduğu ortaya çıkarsa ve mahkeme bu şekilde karar verirse bu kararla birlikte bir tüketici olarak aracını geri verip ücretini alabilirsin veye tazminat davası açabilirsin
  • IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    özellikle belirteyim yan hava yastıkları sadece bulundukları noktadan darbe aldığında açılır fotoğraflarda kapılarda herhangi bir darbe göremedim isterseniz yarın gündüz tekrar detaylı foto çekin daha net konuşalım. ön hava yastıklarının çalışma prensibine göre bir kaza meydana gelmemiş bu durumda önlerde açılmaz. hava yastıkları sadece önem arzeden yerlerinizi çarpmamak için vardır. keşke bu güvenlik konusunda çok daha radikal ve elle tutulur birşeyler icat edebilseler. araçları hafifletip 0-100 e en hızlı şekilde nasıl çıkarayım ve daha az nasıl yakıt tüketir kafasında herkes hemfikir oldukça dezavantajlar epeyce çoğalacaktır. ambulans şoförlüğü yapıyorum siz hayatınızda bir kaç kez kaza yapmış olabilirsiniz. ben ise gün aşırı kazaya gidiyorum. 7-8 takla atan arabanında hava yastığı açılmıyor. hatta i30 u ile birisi birkaç takla atmıştı ve sizin araba onunkinin yanında pırlanta gibi durur. ondada hava yastığı açılmamıştı forumda konusuda var. kendisi ile irtibat kurun neler yaşamış süreç ne durumda daha iyi bilgi edinirsiniz. inşallah iyi bir tazminat alırsınız. ama bize airbag nedir nasıl çalışır neden açılmadı dediğinizde bende teknik olarak size açıklamasını yaparım. mahkemede belki sigorta şirketinden birşeyler alırsınız. ama pasif güvenlik için hava yastığı açılmadı diye herhangi bişey alamazsınız. ha inceleme yaparlar hava yastığı veya sensör bozuk çıkar emniyet kemeri kopmuştur gibi durumlarda hak elde edersiniz. onun dışında malesef. keşke alabilseniz. tavsiyem sigorta şirketinizi dava edin. sigorta poliçesindeki şartları iyici okuyunuz.

• geçmiş olsun. araç düşük hızdayken ve yandan darbe alıyorsa, ön taraftan vurarak aniden durmadığı sürece ön hava yastığının açılması mümkün değil diye düşünüyorum. yine de darbe yandan alındığından, ilk temas anında yan veya perde hava yastığının açılması gerekirdi.

ben sizin yerinizde olsam bu gerçeklerden yola çıkarak araçta güvenlik incelemesi yaptırıp, bir kusur çıkması durumunda bmw'ye; tamamen kusurlu olduğunu belirttiğiniz karşı tarafa da, arkadaşınızın boynunundaki kırığı ve kafanızı vurduğunuza dair raporu gerekçe göstererek maddi manevi tazminat davası açardım. kamu davası açılır mı bilmiyorum; bilen varsa söylesin.
  • Arkadasim birebir senin durumunun icinde oldugu euroncap testi mevcut.

Tekrar soyluyorum arac duruyorsa motor çalışıyor ve kemerler takili ise airbagler acilir.hatta kontak acikken bile olan kazalarda airbag açıldığını gordum

Isterse karsi seritten gelip(frontal) vursun istersen yandan(side) istersen motorlu tam gaz yandan(pole) carpsin.

Hukuki sureci bilmem ama mercedesin carpma hizi seni yoldan yola atacak gibiyse haklisin bilir kiside iihs ve euroncap referans alirsa seninle olmasi gerek.

1:00 dakikaya bakabilirsin

Ancak kaza yaptiginda arkadasin boynundaki kirikl ile airbag nasil baglarsin bilemem, arkanda oturuyor olmadi lazim onu da kanıtlamak zorundasim sanirim.
    Ek olarak almanya da Türk olunca mahkeme ne denli senin yaninda sonuclanir o kisimlari bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 18 Mart 2016; 5:51:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Farkında mısınız bilmiyorum ama aracın ön tamponu yok olmuş. Bu darbede açılmayacaksa ne zaman açılacak?

Oldu olacak ön camın bittiği yere konulsun sensörler. Sırf içindekiler yaralanmadı diye bu durumun savunulacak bi tarafı yok.

O aracın görevlerinden biri de kaza anında bütün güvenlik donanımlarını devreye almak. Hava yastığı dahil. Ufak bi tampon tıklatması değil bu kaza.

"Kaza yaparken sensöre denk getirseydin böyle olmazdı" tarzı bi savunma da yapamaz zaten BMW.

keşke yazıyı yazmadan önce yapılan onca milyon dolarlık mühendislik arge çalışmalarının sonucunu yani airbag çalışma prensibi diye yazıp googlede araştırsaydınızda bu yazıyı yazmamış olsaydınız

konu sahibi arkadaş ve dolce bu linki açıp sabaha kadar tekrar tekrar izleyiniz sonrada o 48 adet + layan arkadaşlar sizde 48 saat tekrar tekrar izleyiniz.

http://www.uzmantv.com/konu/araclarda-hava-yastigi

Airbag çalışma prensibini gayet iyi biliyorum, bi siz araştırıyorsunuz millet doğaçlama yazıyor zannetmeyin.

Araçta ani momentum değişimine sebep olan bir çarpışma olduğunda sensörler tetiklenir ve hava yastığı gazla dolar. Bu momentumun öyle uçuk bi değer olması şart değil, 16-24 km/s arası bir hızla duvara çarpmak bunu sağlamak için yeterli.

Hele ki sensör savunması çok saçma, o zaman müteahhit de gaz kaçak sensörünü mutfağa değil de salona taksın. Sonra da "bana ne ben sensörü taktım, kaçağı mutfakta değil de salonda yapsaydın" diye savunsun bunu?

BMW kullanıcısı olmanız savunmanızı zorunlu kılmıyor efendim, zorlamayın o yüzden. Aşağıdaki linki de bilgi edinme amaçlı okuyabilirsiniz.

http://auto.howstuffworks.com/car-driving-safety/safety-regulatory-devices/airbag1.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

öncelikle geçmiş olsun. olay anlaşıldığı kadarıyla izmir konak-Göztepe sahil yolundaki tramvay çalışmalarının olduğu yerde vuku bulmuş. Burada İZMİR Büyükşehir Belediyesinin de büyük sorumluluğu var. daha doğrusu sorumsuzluğu. tutturdular bi tramvay diye, sanki belediye otobüsü yokmuş gibi. Karşıyaka ve Göztepe sahil yollarının canına okudular. trafik buralarda iyice kilitlendi. onlara sorarsan "Tramvay Karşıyaka'ya Çok Yakışacak" diye abuk subuk sloganlı afiş asıyorlar. bence siz BMW nin yanında kazaya sebebiyet vermesinden dolayı İBB'yi de bi mahkemeye verin. araç trafiğini riske ediyorlar resmen. Bıktık bu belediyenin hayatımızı çekilmez hale getirmesinden. biri şu İBB ye dur desin. Akıllı trafik dedikleri ve milyonlarca para harcadıkları sistem bu olsa gerek.

Sorma izmirin EN ACİL GEREKLİ PROJESİ buydu zaten bostanlı mavişehir tarafında oturuyorum yol bildiğin rezalet, konvoy, çukur, şerit yok bişi yok metroyu uzatacaklarına tranvay için şerit yok ediyorlar, izmirin yarısında yollar acil asfalt beklerken bununla uğraşıyorlar

• Bu kazada acilmasi gerekir. tek basina savruldum lafi bile acmasini gerektirir. Bmwde acilmayacak ise biz ne yapalim ? Bizde fiesta var ve harbi acilit mi acilmaz mi diye endise duydum. davayi kesinlikle acin sonuc ne olursa olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun. Hava yastığı açılmadı deyince ;

Aklıma hep Behzat Ç Passat sahnesi geliyor.

"Hava yastığınızı s.... " demişti. Ancak video youtube den de kaldırılmış, bulamadım. Doğuş oto çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Geçmiş olsun. Hava yastığı açılmadı deyince ;

Aklıma hep Behzat Ç Passat sahnesi geliyor.

"Hava yastığınızı s.... " demişti. Ancak video youtube den de kaldırılmış, bulamadım. Doğuş oto çalışıyor

Sen iste yeter ki hocam.

https://youtu.be/Ba3rSZoM8u4?t=4331

(Zamanlı video olduğu için sadece linkle ekleyebiliyorum)

• Hocam çok geçmiş olsun, hakkınızı aramanızı şiddetle tavsiye ederim.

Benim sorum şu karşı tarafın airbag leri açılmış mıydı?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_106645629/f_//tm.htm#106645629

Bu konumdaki fotoğraflara bakmanızı şiddetle tavsiye ederim, iki kazada da hava yastığı açılmadı ancak aracın içinde herhangi bir hasar yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

öncelikle geçmiş olsun. olay anlaşıldığı kadarıyla izmir konak-Göztepe sahil yolundaki tramvay çalışmalarının olduğu yerde vuku bulmuş. Burada İZMİR Büyükşehir Belediyesinin de büyük sorumluluğu var. daha doğrusu sorumsuzluğu. tutturdular bi tramvay diye, sanki belediye otobüsü yokmuş gibi. Karşıyaka ve Göztepe sahil yollarının canına okudular. trafik buralarda iyice kilitlendi. onlara sorarsan "Tramvay Karşıyaka'ya Çok Yakışacak" diye abuk subuk sloganlı afiş asıyorlar. bence siz BMW nin yanında kazaya sebebiyet vermesinden dolayı İBB'yi de bi mahkemeye verin. araç trafiğini riske ediyorlar resmen. Bıktık bu belediyenin hayatımızı çekilmez hale getirmesinden. biri şu İBB ye dur desin. Akıllı trafik dedikleri ve milyonlarca para harcadıkları sistem bu olsa gerek.

Sorma izmirin EN ACİL GEREKLİ PROJESİ buydu zaten bostanlı mavişehir tarafında oturuyorum yol bildiğin rezalet, konvoy, çukur, şerit yok bişi yok metroyu uzatacaklarına tranvay için şerit yok ediyorlar, izmirin yarısında yollar acil asfalt beklerken bununla uğraşıyorlar

evet aynen öyle, bende k.yaka güzergahını kullanıyorum. mavişehir zaten izmirin en zengin muhitlerinden biri. herkeste araba var. kim tramvaya binerki, akıl alacak iş değil. tamamen AVM lere yolcu taşımak, milleti AVM lere kanalize etmek için yapılmış bir sistem. dediğiniz gibi ne şerit var ne bişey, yolda giderken tramvay çukuruna yuvarlanmanız an meselesi. bu gurbetçinin kazası da bu Belediye yüzünden. gereksiz bir tramvay yaptı. ama travmayı bizler yaşıyoruz. bu işler için birilerinin cebine tam 390 milyon TL girecek. gitsinler tramvayı menemene yapsınlar.. sahil yolunun içine etmeye ne gerek var..

• quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Aaaaaa...

İzmir'i eleştiriyorsunuz.
    Vallahi şimdi sizi afaroz ederler, BÖĞENMİYİRSENİS GELMEYÜN LOOOO diye kovarlar.
    Aman Allah muhafaza...

işyerinde bir arkadaşım vardı. bana emekli olunca ne yapmak istediğini söylemişti. "gidecem isviçrenin ormanlı dağlık bir bölgesinde müstakil bir evde yaşıyacam. sadece çiçekleri suluyacam" diyordu. haklıymış. istanbulu-ankarası-izmiri bu yerel yönetimler adamı Kill Bill eder. bu nasıl bi ülke ya, bi yerde yönetimi alan, keyfince iş yapıyor. akıl mantık diye bir kaide yok. en demokrat adamlar bile özünde totaliterler. ne kıymetliymiş bu artı değer ya..
  • Sizi kurtardıktan sonrasının bir önemi yok. Formundaki DH Otomobil Mühendisler Odası'nın yorumlarına aldanmayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Aaaaaa...

İzmir'i eleştiriyorsunuz.
    Vallahi şimdi sizi afaroz ederler, BÖĞENMİYİRSENİS GELMEYÜN LOOOO diye kovarlar.
    Aman Allah muhafaza...

işyerinde bir arkadaşım vardı. bana emekli olunca ne yapmak istediğini söylemişti. "gidecem isviçrenin ormanlı dağlık bir bölgesinde müstakil bir evde yaşıyacam. sadece çiçekleri suluyacam" diyordu. haklıymış. istanbulu-ankarası-izmiri bu yerel yönetimler adamı Kill Bill eder. bu nasıl bi ülke ya, bi yerde yönetimi alan, keyfince iş yapıyor. akıl mantık diye bir kaide yok. en demokrat adamlar bile özünde totaliterler. ne kıymetliymiş bu artı değer ya..

Biri sözüm ona din, diğeri sözüm ona Atatürk diye diye mahvediyorlar memleketi.
    Allah sonumuzu hayır etsin...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.