Şimdi Ara

Kawasaki Z1000 Yamaha mt09 İzlenimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim için yazması en zevkli inceleme-izlenim yazısı bu olacak sanırım.. Diğer konularım gibi teknik detaylardan bahsetmeyeceğim. Direk ikisini karşılaştırarak anlatmaya çalışayım.

z1000 ile yaklaşık 100 km mt09 ile de 10km vakit geçirerek bunları yazıyorum bunuda bililin.

Performans kısmından başlayayım; z1000 140 beygir 220 kilo civarı diğeri de 115 beygir 190 kilo civarı. mt09 bana daha agresif geldi yada diğer tabirle çılgın. 3 farklı modu var b modunu hiç denemedim kısmen güçsüz olan o moduymuş. mt09 daha dengesiz gibi. dengesizlikten kastımda aerodinami değil hızlanma açısından ne yapacağı pek belli olmayan 3 viteste bile tekere gelmeye meyilli bir motor. Ben güç-kütle oranını hesaplamadım kağıt üzerinde belki daha farklı çıkabilir ama 3 silindir olması yada oturuşunun biraz garip olması da bana daha iyi hızlanıyor gibi gelmesine vesile olmuş olabilir.

Buradan z1000 iyi ivmelenemiyor anlamı çıkmasın. z1000 daha mantıklı ve düzgün hızlanıyor. önü arkası hoplamıyor. o gücü hissediyorsunuz ama dengesizce değil.

Viraj performanslarını deneyemedim.

Fren ; z1000 abs'siz mt09 abs'liydi. ben ikisinin frenlerinide başarılı buldum.

Yakıt tüketimleri: mt09 u bilmiyorum ancak z1000 de 40 kuruş civarı yaktı net hesaplamadığım için yuvarlak yazıyorum ancak 40 dan aşağı değil 50 den de yukarı değil.

Kullanım rahatlığına gelince mt biraz daha hafif olsa da gaz tepkileri daha sert geldi bana z1000 e göre

z1000 nin egzoz sesini aşağıya ekliyorum.

Kawasaki Z1000 Yamaha mt09 İzlenimlerim Kawasaki Z1000 Yamaha mt09 İzlenimlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURRAT -- 7 Ekim 2014; 0:00:11 >

• Kawasaki Z1000 : 40000 TL

Yamaha MT 09 : 24000 TL
  • Öncelik manevra kabiliyeti ve performans ise 25bin liraya kadar en iyi tercih mt09. 0-160 süresi zzr1400 aratmıyor daha ne olsun.

• Fiyatlarına hiç bakmamıştım dumura uğradım. Biri birine göre Bariz üstün değil gibime geldi

Videoyu izleyemedim mobildeyim ama zzr kadar gittiğini düşünmemiştim hiç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MURRAT

Fiyatlarına hiç bakmamıştım dumura uğradım. Biri birine göre Bariz üstün değil gibime geldi

Tasarım, Malzeme kalitesi olarak bence Kawa bariz önde. Diğer alanlarda dediğiniz gibi fark yok gibi neredeyse. Fakat bir tasarım içinde 16 bin lira verilirmi onu tartışmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Popcorn Playa

quote:

Fiyatlarına hiç bakmamıştım dumura uğradım. Biri birine göre Bariz üstün değil gibime geldi

Tasarım, Malzeme kalitesi olarak bence Kawa bariz önde. Diğer alanlarda dediğiniz gibi fark yok gibi neredeyse. Fakat bir tasarım içinde 16 bin lira verilirmi onu tartışmak lazım

Ben tasarım konusuna birşey demiyorum o değişken bir şey ama malzeme kalitesi olarak aman aman bir fark yok kawa biraz daha karenajlı gibi duruyor sadece ama yinede o fiyat farkı edermi tartışılır . Ben şu şundan iyi diyemem

• quote:

quote:

quote:

Ben tasarım konusuna birşey demiyorum o değişken bir şey ama malzeme kalitesi olarak aman aman bir fark yok kawa biraz daha karenajlı gibi duruyor sadece ama yinede o fiyat farkı edermi tartışılır . Ben şu şundan iyi diyemem

Ben z1000 canlı görmedim ama kawa japonların içinde genelde malzemesi en iyi oluyor gözlemlediğim kadarıyla o yüzden dedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben z1000 canlı görmedim ama kawa japonların içinde genelde malzemesi en iyi oluyor gözlemlediğim kadarıyla o yüzden dedim.

Yani aradaki fiyat farkını hak edecek kadar iyi birşey yok bence ya benim anlayamadığım birşey var yada Yamaha harbi ucuz

• Z1000 SE ABS ile mt09 çok farklı sürüş dinamikleri olan cihazlar..Kalite,sürüş dinamikleri,performans,aerodinamik,stil,tasarım ile Z1000 SE ABS,mt09'u 5'e böler 10 ile çarpar..

• yoruma eksi veren andavallar,acaba hayatlarında kaç tane kawasaki veya yamaha kullanmışlıkları var?

veya bu markaların naked modellerini? veya supersport denilen racing sınıfını?

honda-suzuki-yamaha ve kawasaki,bu 4 japon arasında en iyi sürüş dinamikleri olan ve pilota güven hissiyatı veren 2 marka vardır 'suzuki' ve 'honda'

yamaha her zaman scooter-maxi scooter-nked-cross-supermoto-supersport sınıfında dengesiz cihazlar üretir,hata tolere etmez,sürüş dinamikleri bir honda ve suzuki gibi pilot ile bütünleşik değil,tabiri caizse ufak bir hata da kaldırır atar üstünden..

kawsaki ise 2011'den sonra yani 2012 başlangıcı ve sonlarına doğru üzerinden ölü toprağı attı,cihazlarına fabrikasyon ohlins damper,abs ve brembo fren üniteleri,traction control getirerek bu işte ki rütbesini tekrardan hatırlattı.

Japonlar arasında alınacak 2 marka vardır,suzuki ve kawasaki.Honda cefakar motordur fakat sütçü beygiridir,yamaha ise bisiklet gibi cihazdır,nerde ne zaman ne yapacağı belli olmayan belli başlı sürüş dinamiklerine sahip olmayan ve bu negatif kriterlerini bir çok modelinde karakteristlik bir özelliği olarak bulunmaktadır.

Son olarak,senin neyin var veya hangi cihazlara sahipsin;

L5 Gixxer 600

13 Hayabusa LE ABS

14 Z1000 SE ABS

daha önceleri de honda-yamaha-ducati-agusta ve aprilia deneyimler de oldu,geçen sezon S1000RR sahibi idim sattım herhalde para verip de almayacağım tek cihaz R6-R1'dir,yamaha karakteristlik özelliği olarak her zaman dengesiz,sürüş dinamiklerinden yoksun bir marka olmuştur gözümde ve bana göre de yaptığı en iyi sınıf maxi scooter sınıfında X-MAX serisidir,gerisi çöp..

bari motor bilginiz yok olan insanlara ve yorumlarına saygınız olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Super Santorelli -- 10 Ocak 2016; 2:10:17 >

• Super Santorelli kullanıcısına yanıt
    yamaha'nın bu kadar çöp olduğunu bilmiyordum :)
    kawa'nın yeri cok baska ama ulkemizde biraz tuzlu kacıyor.
    ducati hakkında yorumlarınız nedir? 600lük 2 silindir naked olarak cok secenek yok aslında, er6 ve mt serisi dısında eli yüzü düzgün sadece monster'lar var
  • justorcun kullanıcısına yanıt
    2 silindir seviyorsan bişey diyemem,elbette alınabilinir netice de ducati kalitesi ve işciliği ortada fakat dediğim gibi ben şahsen oldum olası ducati'lere alışamadım,tasarım-işçilik konusunda kimse bir şey diyemez fakat o ses..

İşte o ses insanı ducati'den soğutuyor,ne termigoni ne akrapoviç ne de başka bir egzoz taksan bile maalesef o massey ferguson sesini kurtaramıyor.

Eğer bütçe sorun değilse Agusta dragster ve brutale serileri var onları tavsiye ederim,ki ducati motosikletlerin ferrari'si ise agusta da lamborghini'si dir..

Kawa her daim 0 ve 2. el olarak diğer 3 japon'dan pahalı olmuştur ve bu hep böyledir,onu suzuki takip eder ve ardına honda-yamaha ikilisi..

Eğer naked sınıfı arıyorsan muhakkak Suzuki'nin GSR modelleri var onları bir incele..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Super Santorelli

2 silindir seviyorsan bişey diyemem,elbette alınabilinir netice de ducati kalitesi ve işciliği ortada fakat dediğim gibi ben şahsen oldum olası ducati'lere alışamadım,tasarım-işçilik konusunda kimse bir şey diyemez fakat o ses..

İşte o ses insanı ducati'den soğutuyor,ne termigoni ne akrapoviç ne de başka bir egzoz taksan bile maalesef o massey ferguson sesini kurtaramıyor.

Eğer bütçe sorun değilse Agusta dragster ve brutale serileri var onları tavsiye ederim,ki ducati motosikletlerin ferrari'si ise agusta da lamborghini'si dir..

Kawa her daim 0 ve 2. el olarak diğer 3 japon'dan pahalı olmuştur ve bu hep böyledir,onu suzuki takip eder ve ardına honda-yamaha ikilisi..

Eğer naked sınıfı arıyorsan muhakkak Suzuki'nin GSR modelleri var onları bir incele..

gsr güzel ama eskidi artık, gladius'ta cok tutmadı halbuki harika motor.
    1 yıldır takip ediyorum acelem yok zaten, ama 4 silindire gecmemeye kararlıyım :)

aslında italyanlar korkutuyor, ozellikle agusta sahibi olmak sanki son sahibi olmak gibi düsünüyorum.
    fiyatlarını bilmesem de agusta'ya kadar cıkabileceğimi de sanmıyorum. o yuzden kawa mantıklı geliyor ki yakıtı da neredeyse scooter kadar er6'ların

• justorcun kullanıcısına yanıt
    yok yav niye son sahibi olasın..

4 silindirden vazgeçmek istemiyorsan ve kriterlerinin arasında da ER6 var ise o zaman ER6 al,Z serisine de bakabilirsin.
  • keza yeni GSR'ler Türkiye'ye gelmiyor,gelse olay naked..ki bir de yoshimura edition olan var ki her eve lazım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.