Şimdi Ara

KASMA PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar... Cihazımda Fallout, AC Syndicate, Bloodborne, Until Dawn gibi oyunlarda oldukça fazla kasma yaşanıyordu. Bununla beraber, saçlarda ve diğer keskin bölgelerde titreme bozulma vb hakimdi. Bu sebeple de cihazı garantiye verdim ve değişim kararı çıktı. Yeni gelen cihazın tuşları (power ve disk çıkarma tuşu) dokunmatik değildi. Neyse, konu şu ki oyunlar hala kasıyor ve grafikler hala sorunlu. Bu veya benzerini yaşayan var mı? Çözümü nedir, yardımcı olabilecek var mı?

• Dokunmatik degildi derken nasil yani?

Hala kasiyorsa ya cdlerde cizik vardir yada senin verdigin psyi paketleyip sana geri vermislerdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Dokunmatik degildi derken nasil yani?

Hala kasiyorsa ya cdlerde cizik vardir yada senin verdigin psyi paketleyip sana geri vermislerdir.

Yeni modellerde dokunmatik değil, arkadaşın PS4'ünü yeni modelle değiştirmişler onu anlatıyor.

Bu arada CD'deki çizikler etkilemez. Oyunu harddiskden okuyor çünkü.

TV ile ilgili olabilir sorun. Kasma derken nerelerde kasıyor mesela. Ya da siz 30 FPS yi kasıyor gibi değerlendirmiş olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 24 Ocak 2016; 0:57:03 >
  • sorun %99 televizyonda. dokunmatik olayi ise sana son cikan ihazlardan vermisler galiba onlarin tuslari meanik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Dokunmatik degildi derken nasil yani?

Yeni modellerde dokunmatik değil, arkadaşın PS4'ünü yeni modelle değiştirmişler onu anlatıyor.

Bu arada CD'deki çizikler etkilemez. Oyunu harddiskden okuyor çünkü.

TV ile ilgili olabilir sorun. Kasma derken nerelerde kasıyor mesela. Ya da siz 30 FPS yi kasıyor gibi değerlendirmiş olabilirsiniz.

Anladım dostum bunu bilmiyordum.

Arkadasin dedigi gibi tvdende olabilir. Benim tvde oyunlar kasmiyorken kuzenin tvsinde ara sira kasiyor. Ondanda kaynakli bi sorun olabilir. Sorun tvdendir arkadasin dedigi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 24 Ocak 2016; 0:58:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eskiden daha eski bir tv'de oynuyordum hocam. Şimdi daha yeni mecburen eski tv'ye döneceğim... Çok teşekkürler dostlar... Tv değiştirip deneyeceğim bir de bu tv ayarı nasıl yapılıyor? Yani yeni bir tv'ye taktım diyelimm ne yapmam gerekiyor?
  • S.Todd kullanıcısına yanıt
    Tv yi oyun veya pc moduna almalisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Hocam öyle yapınca inan daha çok kasıyor. TV Modeli de bu:http://www.amazon.co.uk/Samsung-LE40B530-inch-1080-pixels/dp/B002J1XJNS
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Iyide ps4 deki tuslar zaten dokunmatik degildi

• quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

Dokunmatikti hocam. Dijital diye geciyor hatta bastirmaniza gerek yok degdiriyorsunuz. Fat ps3 lerin tuslari gibi.

http://ps4daily.com/2015/06/ps4-mechanical-eject-button/

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

Dokunmatikti hocam. Dijital diye geciyor hatta bastirmaniza gerek yok degdiriyorsunuz. Fat ps3 lerin tuslari gibi.

http://ps4daily.com/2015/06/ps4-mechanical-eject-button/

Ben 3 ay once almistim. Demek ki yeni modellerden

• Ben 2013 aralikta ilk gun satisindan almistim, haliyle dokunmatik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 24 Ocak 2016; 4:14:36 >
  • S.Todd kullanıcısına yanıt
    Samsunglar konsol konusunda sıkıntılı herhalde bende sorunsuz calisan oyun onun tvde ses gec geliyodu.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Todd

quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Hocam öyle yapınca inan daha çok kasıyor. TV Modeli de bu:http://www.amazon.co.uk/Samsung-LE40B530-inch-1080-pixels/dp/B002J1XJNS

TV'nin tum ayarlarini kapatmalisin (Truemotion vs vs) ve Oyun moduna almalisin.. belkide sana oyle geliyorduk.. mesela FIFA 16'da kornernererde,kale vuruslarinda kasma olmasi normal,

• İnterneti kesip oyle dene evde wifi varsa modemi komple kapat cihazi ac oyna tekrar kasarsa sorun cihazdadir

Tv yuzunden cihaz kasmaz ona ne goruntu geliyosa o onu verir veri kablon yani hdmi kablonda sorun varsa ya goruntu gelmez ya gec gelir buda tepkime yani lag yada goruntu kesik kesik gelir oyun modu lag olusumunu engellemek icin yapilmis bi ayar butun yazilimlari kapatip cihazin tepkisini maksimuma cikartir

Herkes bisey konusuyo ama kimse biseyden anlamiyo buda enteresan sony servisin cihazda biaey yok sizin tv nizde sorun var demesiyle baslayan sehir efsanesi

• 1-internet bağlantısını kapatıp dene
    2-tepkime süresi az olan tv veya monitörde dene
    3-başka hdmi kablo ile dene

Umarım sorununuz çözülür.

• Büyük ihtimal sorun tvdedir. Tepkime süresinden kaynaklanıyor olabilir. Hdmı da olabilir.

• Hocalar tv'yi değiştirdim sorun düzeldi. Eski bir philips tv vardı hd ready, 1080i'de açtı bir sorun kalmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.