Şimdi Ara

Kasko yaptırıyor musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
3.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

Kasko yaptırıyor musunuz?

(En Son Oy Tarihi: 2.3.2019)
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urene -- 12 Aralık 2017; 20:12:17 >

• İlk arabamı 1997 yılında aldım .Şu anda bindiğim araç 17.nci arabam hiç kasko yaptırmadım .Sadece bu yaz arkadaşın minibüsünü aldım tatile giderken kasko yaptırdım gelince iptal ettirdim.İstanbuldayım garajım var .Çalınma veya afet olmadığı sürece kaskoya gerek yok bence .şu ana kadar kasko yaptırsaydım bir araba parasıda ona vermiştim.Ayrıca kasko sistemi bu ülkede tamamen sömürü üzerine kurulmuş .Gerçek anlamda bizi korumaya çalışan bir sistem değil.Sadece sigorta şirketlerini koruyor.KAza yapıyorsun seneye daha fazla prim ödüyorsun ne anladım ben bu işten .Ama siz yinede yaptırın beni dinlemeyin.
  • Yaptırıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Istanbul izmir ankara Akli olan yaptirsin. Elini sallasan yarim milyonluk oluyorsun. Bazi teminatlar bu arabalarin hafif hasarlarini ancak kapsiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 12 Aralık 2017; 20:52:38 >
  • Sıfır aldığım araca kasko yaptırmamıştım yazın zaten pek kullanmıyorum yatıyor otoparkta.
    Kışın ise istanbulda kullanıyorum hergün türlü türlü tehlikeler ile karşılaştığım için korkup kasko yaptırdım 1200 TL civarı yanlış hatırlamıyorsam yenileme vakti de geliyor
  • 2000 yılından beri aracımız var ve her yıl kasko yaptırdık...
  • Yaptiriyorum. Allah kimseye “İyi ki kasko yaptırmışım” dedirtmesin inşallah.

• başka şansımız mı var kardeş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaptırmamak aklıma bile gelmedi hiç.

• Tek bi secenek var oda zorunlu haller disinda trafige cikmamak

Toplu tasima kullanilmali

Kasko ve sigorta denen sey sacmalik otesi

Kaza yapiyirsun hasarsizlik bozuluyor daha fazla yillik para vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lınc -- 12 Aralık 2017; 21:45:30 >
  • sigortalar birliği yazın rapor yayınlamış her 3 kişiden ikisinin kasko sigortası yokmuş. https://www.dunya.com/sektorler/sigortacilik/kasko-orani-yuzde-10un-altina-dusen-sehirler-var-haberi-376847

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urene -- 12 Aralık 2017; 22:31:17 >
  • büyük kaza yaptığınızda ben ve de sen
  • hayır

• KASKO yok - MUSKA var !
  • 2007 fiestaya 3000 tl fiyat istenince doğal olarak yaptırmıyorum.
  • Bizde kasko anlayışı biraz garip işliyor. Yıllık 1000 ila 1500 arasında paralar yatırıyoruz ama aracın sağına soluna birşey olunca kasko delinmesin diye cepten yaptırıyoruz. Dışarıdan bakıldığında e o zaman kaskoyu niye yapıyoruz sorusu geliyor. Onunda cevabı muhtemelen çoğumuz böyle düşünüyor, allah korusun büyük kazalar, çalıntı, afet gibi durumlarda aracı koruma altına almak için yaptırıyorum,yaptırıyoruz.

Hatta eski aracıma yani sembolü 2013 te 27 bine sıfır almıştım, zaten çok pahalıya almadım diye 8 ay kasko yapmamıştım değiştirdikten sonra yeni aracıma yaparken %30 luk indirimi kaybettiğimi öğrenince üzülmüştüm.

Şimdi yaptırıyorum artık.

• Bindigin arabanin degerine gore degisir 20-30 bin kiralik arabada cokta gerekmez bence ama 100 binin ustundeke bir araca yaptirmamakta cesur yureklilik olur

• Hayır aracıma kasko yaptırmıyorum.Evet Allah korusun birşey olduğunda üstüme kalacak ama sigortaya 1.200 kaskoyada 3000 tl verdikleri için yaptırmadım, sadece zorunlu sigortayı yaptırdım.

• Büyük şehir haricinde yaptırtmamak mantıklı olabilir ama Büyük şehirlerde ciddi bir kumar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorunlu trafik sigortasını %10 hasarsızlığa rağmen 1600TL'ye yaptırdım, kasko için bazı firmalar hiç yanaşmıyor, en düşük veren ağzını 5000'den açıyor ne kaskosu...
  • Biri peşin satan veresiye satan resmî koysun ona göre yaptırırsınız Kaskoyu

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.