Şimdi Ara

Kasko Bozdurma Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bugun buzlu yolda aracın kaymasi sonucu karsi taraftaki arac ile carpistik.Araba da biraz hasae olustu. Ustalara sordum camurluk 558 tl , far 823 tl , tampon 1284 tl dediler ama tamponu degistirmeden boya ve bakalit kaynagiyla kurtaririz hepsi 2500 liraya mal.olur diyorlar.
    Ben bu arabaya 5-6 yil binmeyi dusunuyorum insallah.Arabayi kaskoya vermekle vermemek arasinda kaldim.Sizce arabayi kaskoya mi vereyim yoksa 2500 lirayi ben odeyeyim de tramere yansimasin mi? Tramere yansimasi oldugu gibi yansisa sorun yok da simdi kaskoya versem 2500 liralik hasar 5000-6000 asagisi fiyat ciarmazlar. Bana bir yol gosterin ne yapayim sizce.Aracin durumu boyle.Yardımcı olursaniz sevinirim.
    Kasko Bozdurma Yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben ikinci el alacak olsam ilk olarak hasar yetkili serviste mi yapılmış dışarıda mı yapılmış kontrol ederdim. Dışarıda yapılmışsa listeden çıkartıyorum şimdi 320i bakıyorum mesela, adam hasarı sanayide yaptırmış kayıt yok, varsa bile ufak tefek kayıtlar. Araca güvenip alamıyorum. 15000 hasar kayıtlı var girmiş yetkili servise gereken ne varsa değiştirilmiş. Araç gözümde değerleniyor
    İşlem hangi araca yapıldı ise hasar kaydı o araca yansır kimin sigortasından yapıldığı farketmez. Yılda 200 lira fark için cepten 2500 lira vermek mantıklı değil. Muhtemelen seneye kaza yapmazsanız bir üst dilime geri çıkarsınız. Araca hasar yansimamasi için kalkıp o kadar para vermek pek dürüst bir davranış değil. Size değil bu son söylediğim.
  • Bilgi verebilecek bir arkadasimiz yok mu acaba

• çıkma yada yansanayi far ile dahada uyguna yaptırılabilir kisa vadede satacaksınız cepten yaptırın sonuçta kaskonuz seneye yüksek fiyatli olacak. Ama uzun bineceğim diyorsaniz kaskoya birakin zaten araç yaşlandıkça satarken kimse 5 binlik hasari çok dikkate almaz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • azaz06 kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle cevabınız icin tesekkur ederim.

Netten baktim fara 1060 lira yazmislar burada usta 823 lira dedi . Bunlar da yan sanayi bulamazsin hocam yeni arac dedi.Cikma parca icin boluda yasadigim.icin kucuk bir yer bu parçaları bulmam burada zor.

. 2014 yilindan beri kaskom var simdiye kadar 3500 lira para verdim kaskoya bu aracim 2016 model

Araci uzun kullanmayi planliyorum hocam sifir aldim zaten binmek icin. Simdi bu durumda kaskoyu bozdurayim mi bozdurmayayim mi bilemedim.

Bir de kasko yaptirsam aracin kendi servisine mi yoksa.ustaya mi biraksam acaba

• 1- kasko yaparsa servis aracın onarımına garanti vereceği icin en ufak çizik olan parçayı dahi değiştirir. Yapılan is sağlam olur. Derme çatma olmaz. 3 gün sonra sağ önden bir ses geliyor demezsiniz. Deseniz de yapılan işlem garantili. Götürür gösterirsiniz.

2- ben hasari olup da hasar kaydı olmayan aracı cok uygun olmadığı sürece tercih etmem. Çünkü yaptığınız kaza gibi ufak da olabilir büyük bir kazada olabilir. Kaydı YÖK. Ama servis yaparsa hem değişen parçalar servisin sisteminde kayıtlı oluyor hem de tramerden mesaj yoluyla öğrenebiliyorsunuz.

3- muhtemelenodeyeceginiz 2500tlyi sigorta sizden ekstra primle catir catir çıkartır.

Yeni bir araca benziyor. Bence her turlu yetkili servise gidin. Aracınızı yetkisiz kişilere kurcalamayın. Garantisini bozmayın.

• Kaskodan yaptır ver yetkiliye rahat et madem uzun süre bineceksin tramerde ne yazdigi kimin umrunda..Kasko bugünler için var

• Hocam cevaplariniz icin tesekkur ederim .

Ares hicam sigortaciya sordum ertesi yil 150-200 lira artar policen bir alt dilime dusersin dedi.2500 lirayi catir catir cikarir derken neyi kastettiniz ama.

Yetkili servis derken hocam aracin orijinal kendi servisini diyorsunuz defil mi

Bir de karsi tarafin hasarini beni.sigortam odeyecek o benim aracima hasar bedeli olarak yansimaz herhalde degil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44cihan44 -- 1 Mart 2018; 21:45:3 >
  • 44cihan44 4 kullanıcısına yanıt
    Ben daha fazla artar diye düşündüm.

Servisten kastım yetkili servis. Skoda yetkili servisi. Konuya bir daha baktım. Araç 2016 model ve sıfır almışsınız. Muhtemelen daha garantisi de vardır. Disarida elletirseniz ve garantiye ihtiyacınız olursa sorun yaşarsınız.

Benim eski aracima arkadan çarpmışlardı hasar benimkine yazılmış. Bende de çarptılar arkadan yine benimkine yazildi. Sigorta yetkilisi her aracın hasari kendisine yazılır demişti zaten. Zaten mantıklı olan da bu.

O karşı tarafın hasari buna yazılmış gibi laflar araç satmak icin.

Ornegin siz bu kazayı yaptığınızda tarih yazcak tutar yazcak yaninda (exp.) yazcak. Bütün kayıtlar bittikten sonra expertiz raporu olan hasarlarda değişen parçaları öğrenmek icin exp hasar tarihi yazıp gönderin gibi birsey yaziyor tramer mesajında. Bunu yapınca değişen parça toplam tutarı, işçilik toplam tutari geliyor. Sonrada vidasina kadar değişen parçaları listeliyor. Eger karşı taraf yazılacak olsa bu şekilde yapılamazdı.

Yine yanlış yöneltmek istemem. Benim bildiğim yazılmıyor. Saçma ve kandırmak icin söylenen bir laf ama sigortaciniza sorabilirsiniz.

Tabiki yansimaz o pert araçları masum göstermeye çalışan üçkağıtçıların oyunları..Kendi orjinal servisine bırakın bence diyorum..Sanayi sıkıntı adam çamurluğu tam oturtamaz tamponun rengi tutmaz uğraş dur karşında adam akıllı muhatapta bulunamayabilir

• İşlem hangi araca yapıldı ise hasar kaydı o araca yansır kimin sigortasından yapıldığı farketmez. Yılda 200 lira fark için cepten 2500 lira vermek mantıklı değil. Muhtemelen seneye kaza yapmazsanız bir üst dilime geri çıkarsınız. Araca hasar yansimamasi için kalkıp o kadar para vermek pek dürüst bir davranış değil. Size değil bu son söylediğim.

• Kaskodan yaptırırsanız cebinizden 2500 liradan az para çıkacaksa kaskodan yaptırın derim. Ama aşağıda yazdıklarımı ihmal etmeyin:

Arabanın şu anki kazalı halini tarih de göstererek detaylı şekilde fotoğraflayıp, tamir sırasında da bir kaç fotoğraf çekip onları da ekleyip bir kenarda saklayın. Satacağınız zaman da alacak kişiye hepsini gösterin. Hem güven kazanmış olursunuz, hem de hasar kaydına takılanlara kanıt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 1 Mart 2018; 22:50:23 >
  • Hocam simdi sigortaciya sorduğumda karsi tarafin tamirinsenin aracinda carpma diye cikacak ama bedel yazmayacak dedi.Hasar bedeli benim aracimda ne yazarsa artik.

Ayrica sigortacilarin dediği kasko icin bir alt dilime duseceksin %50 degil de %40 indirimle kaskonu alirsin dediler bana.

Aracin garantisi bu ay bitiyor zaten hocam .2 yilini dolduracak.

Benim sorunum tramere yansimasi degil zaten tramere sisik yansimasi yoksa ben aracimi satarken de soylerim kardesim bak burasi böyle diye ama tramerde 3000 lira 6000 yansiyinca arabada bedel kaybi ne olur o çelişki de kaldım.

Hocam arabanin simdiki fotolarini aldim arabayi kendi servisinde yaptirirsam tamir sirasinda foto almama gerek yok diye dusunuyorum ne de olsa servis kaydini aliyor
    2500 lira alti tutuyorsa kaskoyu odeyin derken ne deiginizi anlayamadim ama hocam

Arabayi da daha 5-6 yil kullanmayi dusunuyorum. Bunlari bir araya koyunca kaski mu yoksa kendimin yaptirmasi daha mantikli olur sizin gibi bilgili arkadaslara sorayim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44cihan44 -- 1 Mart 2018; 22:59:46 >

• Ben ikinci el alacak olsam ilk olarak hasar yetkili serviste mi yapılmış dışarıda mı yapılmış kontrol ederdim. Dışarıda yapılmışsa listeden çıkartıyorum şimdi 320i bakıyorum mesela, adam hasarı sanayide yaptırmış kayıt yok, varsa bile ufak tefek kayıtlar. Araca güvenip alamıyorum. 15000 hasar kayıtlı var girmiş yetkili servise gereken ne varsa değiştirilmiş. Araç gözümde değerleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyClocker -- 1 Mart 2018; 23:0:4 >
  • kesinlikle kasko.
    kasko bugünlerde işe yaracak. değerli bir aracınız var en güzel biçimde olsun.
  • Sigorta şirketi ile konuşun parçaları kendiniz temin edip faturalı şekilde müracaat ederseniz tahmin ediyorum o tutarı size KDV hariç öderler, bu şekilde arada kalacak bir durum da oluşmaz.

• Satarken değişen parça boya zaten belli olacak. Kaskodan değil de sanayide yapılmış aracı almam şahsen.

• Sagolun hocam az cok aklimda bir seyler oluşturdunuz.

Ben deger kaybi icin ve satarken sorun yasar miyim acaba diye sormustum aslinda soruyu aslinda kaskodan yaptirmazsam sorun yasarim gibi yazmis herkes

Hocam araci servise birakirsam servis disaridan gelen parcagi kabul etmeyebilir o da aklima geldi aslinda da @lordplanett

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44cihan44 -- 1 Mart 2018; 23:23:5 >
  • Hocam ben bu konuda tramerden yanayım. Çünkü belli kural nizam var. Dışarda yaptırayım tramere işlemesin diyorsanız nitelikli dolandiricisinızdir gözümde ha ben dışarda yaptırırım sadece araca yaptığım masrafı kaza olarak yazdiririm diyorsanız birşey demem diğer türlü servislerin de fiyatı abartmasi nitelikli dolandiricilik bana kalırsa. İnşallah düzgün bir usta bulup aracın düzelmesi için harcadığınız masraf kadar tramer kaydı oluşturursunuz

Aynen dediğiniz gibi. Siz haksizsaniz sizin sigortaniz hasarı karşılar sizin tramerde sadece çarpma yazar bedel belirtilmez, karşıdakinin tramerinde ise miktar yazar.

Sizin aracınıza gelince ben olsam her durumda kaskodan serviste yaptirirdim. Yanlız aracı en az 4 5 yil daha kullanacaksanız. Ben 4 5 yıl kullanmasam dahi gider kaskodan serviste adam gibi yaptirirdim. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi bol resim çekin her açıdan ve araç tamir görürken de bir kaç resim alırsanız iyi olur. Sakın o aracı herhangi bir kaportaciya vermeyin ki bir kaç ay sonra sağında solunda macun çatlağı olmasın. Degiseninin olmayışı iyi fakat değişmeyip de adam gibi dogrultulmamis parça çok kısa sürede macun çatlağı verir.

Allah daha büyük kazadan korusun. Aracın değer kaybedecek olusu elbette can sıkıcı ama yapacak birşey de yok. Trafikteyiz ve her türlü risk altındayız. Allah bir daha kaza göstermesin.

• Kaskoyu bu günler için yaptırıyoruz, hasarı cepten ödedikten sonra ne anlamı kalıyor?

Kusur oranı sizde değil ise, araç faturası çıkınca karşı tarafın sigortasına başvurup çamurluk için değer kaybı talebi yaparsınız, kaybınızın bir kısmı da geri gelmiş olur. Satarken 2 aşağıya verirsiniz olur biter.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.