Şimdi Ara

KASALARIN GÖKDELENİ CM-SKYSCRAPER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
2
Favori
20.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evet arkadaşlar aşağıda görüceğiniz kasa belkide bugüne kadar gördüklerinizin en büyüğü

16 günlük kesintisiz çalışmanın ardından şimdilik bu kadarlık bi görünüm ortaya çıktı maddi imkanlarımız iyi olunca iç neon ışıklandırma, fan kontrol ünitesi , soğutma düzeneği, ısı ve ses göstergesi hız ayarı ve diğer ince detaylarda eklenecektir

evett işe öncelikle yapıcağımız kasayı bir 3d programla çizip fikir kararlaştırıp işe başlamaktı aşağıda görceğiniz gibi böyle bir görünümü olmasını istedik değerli yorumlarınızı eksik etmeyin şimdiden teşekürler

yeni resimler eklenecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CM-SKYSCRAPER -- 7 Eylül 2010; 19:12:47 >

• cok güzel kasa eline saglık
  • kasanın ilk işlemi kasaları üst üste monte etmek hadi başlayalım

daha sonra yan kapakların CNC de plexi ve fan delikleri açıldı

işlem bitince kapakların 4 tarafına 2cm*2cm aliminyum köşement dönüldü ve kasaya menteşe ile monte işlemi yapıldı

kasanın iskeleti bitti şimdi geçelim ön kapağa ebatlara göre mdf kesildi CNC ye bağlaıp fan , sürücü ,buton, usb, anahtar ,fan civata delikleri açıldı diğer yan ve üst kısımlar tutkalla yapıştırılıp köşe kısımlarına kavis kırıldı daha sonra biraz polyester macun ve zımpara ile ön kapak boyaya hazır hale getirildi

ilk kat astar atıldıktan sonra biraz daha macun ve zımpara işlemi gerçekleştirldi daha sonra boya işlemine geçildi
    kullandığımız boya iç kısma mat siyah, dış kısım parlak siyah

boya bitti artık eve gidebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CM-SKYSCRAPER -- 14 Şubat 2008; 13:10:49 >

• mükemmel olmuş tam olarak ne işi ile uğraşıyorsunuz meslek olarak
  • evet kasanın parçalarını toplamaya başlayabiliriz işe ön kapağın kasaya alıştırmasını yaparak başlıyoruz işlem bitince yan kapakların plexi ve fanlarını takıyoruz

iç donanımı da taktıktansonra tesisatı ayarlamaya başlıyoruz

şimdi ön kapağın butonlarını yapalım 2 res 2 power

modemide kasanın içine üstüne fan takarak monte ediyoruz

hadr disk i ön fan ın hizanına havaya koyuyoruz ve sonuç sıcaklık 12derece

alt yan kapağada böyle bişi yaptık

bunlarda şimdilik diğer görünüşleri

evet dedğimiz gibi şimdilik bu kadar elimize para geçince kalan kısımlarını yapmaya devam edicez değerli yorumlarınız eksiketmeyin şimdiden teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CM-SKYSCRAPER -- 14 Şubat 2008; 13:09:59 >

• Uğraşmışsınız bayağı,elinize sağlık. Yanlız birkaç soru işareti var kafamda. Yapım aşamasına bakarken alt tarafa su soğutma kuracağınızı düşündüm ama nedense 2 tane PC toplamışsınız tek kasada. Bunu ne amaçla yaptınız? Yoksa şimdilik mi 2 pc koydunuz içine?
  • arkadaşlar ellerinize sağlık sitede gördüğüm nadide modlardan biri eminim devamı daha güzel olucaktır.

başarılar.
  • ben hala o kapakları havada nasıl asılı durduğunu anlamadım bendede öle menteşe var ama bir türlü havada durmuyo kapak pat diye kapanıyo bende bagaj amortisörü takmaya karar vermiştim ama sizinkini görünce biraz kafam karıştı.acaba bu işin bir püf noktası mı var?
  • öncelilkle zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekürler Anacon sorunuza gelicek olursak , evet kasayı maddi imkanlarımızın el verdiği şekilde 2 pc olarak topladık bunu daha sonra elimize para geçtikçe alt tarafa iyi bir su soğutma düzeneği monte ederek daha kullanışlı bir hale getiricez akşama o haliyle 3d olarak birkaç resim eklenecektir

splintercell , sizin sorunuza gelirsek kapakları havada tutan mekanizma mutfak dolaplarında kullanılan mekanizmalardandır aşağıya birkaç resim ekledim umarım yardımcı olabilmişimdir

• Eleştiri ile daha güzel olabilir diye düşünüyorum.

Öncelikle şunu demek isterim ki;

ÇOK BÜYÜK. Masayı geçmiş resmen. İçinde 2 sistem fikri hoş, ama modda kullandığınız araçların kalitesini ve emeğinizi göz önüne alarak, Su soğutmayı da yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca, Lcd nin yeri terste kalmış. Ona bakmak için baya uğraşmak gerekecektir PC başında iken. Simsiyah olduğunun da bana göre bir eksi olduğunu belirtmek isterim. Siyahın yanına eğer düşünürseniz sarı veya kırmızı, mükkemmel gidecektir.

3D çizimlerdeki Kırmızı-Siyah olan, gerçekten mükkemmel olmuş. Sayfanın başına baktığımda böyle bir şeyle karşılaşacağım sandım, lakin ben şahsım adıma beğenmedim ortaya çıkan görüntüyü. Plexilerin beyaz olmasında ısrar edecekseniz, -Ki edin- Su suğutma boruları -Mutlaka gelmeli- uv sıvı ile doldurulup, kasa aşırı olmamak kaydıyla uv ile donatılabilir.

Son olarak öndeki küçük ışıklar -LED sanıyorum- bahsetmek isterim. Pavyon havası katmışlar biraz. Çok çeşitli ışık -Hele böyle küçükse- sevmediğimden söyledim yanlış anlamayın. Kasanın olabilecek en mükkemmel hali, son 3D çizimdeki hale girmesi olacaktır düşüncesindeyim.

Ancak, bu yukarda yazdıklarım, emeğinizin ve çalışmanızın büyüklüğünü küçümsemekten ziyade, hayran kaldığım için oluşmuştur. Hani yanlış yorumlanmasın.

• cok guzel gercekten elinize saglik...

Fan izgaralarini cikartip kullanirsaniz daha guzel goruntu alicaginizdan eminim
  • Bende alt taraf su soğutma için kullanılacak zannettim.

Bu ara herkes de kapakları menteşeli yapıyor.
  • Elinize emeğinize fikrinize sağlık. Çok güzel olmuş, tasarım çok iyi
  • arkadaşlar hepinize öncelikle teşekkür etmek istiyorum yorumlarınız bizi dahada ateşlendiriyor benimde aklımda yok değil herkesin istedigi gibi su soğutmali sistem ama maddi imkanlar şimdilik buraya kadar ,tabiki bu burda kalmayacak sizlerin bana sunmuş olduğu yorumları dikkate alarak daha da güzel hale getirmeye çalışacağız.

saygılar.
  • Ellerine sağlık arkadaşım, iyi iş çıkarmışsın..
    Ama menteşeler pek yakışmamış oraya..Daha güzel, değişik bir menteşe kullanabilirdin.
    Bir de arkadaşın dediği gibi, ben de yukarıdaki 3D kasa gibi birşey bekliyordum ama..Ön kısım biraz yavan gibi olmuş sanki..
    Ve son olarak, su işine mutlaka girmelisin. Ön panele güzel bir su tankı ve içinde mafi renkli su güzel gider..Böyle büyük bir kasa, sulanmadan olmaz...
    Sağlıcakla kal...
  • çok sağolasın kardeş.ancak onları bulmam imkansız.hurdacılar bile satmıyodur onlardan ama başka birşeyler düşüneceğiz .ama ben hala bagaj amortisöründen almaya kararlıyım ancak oda bütçeyi çok sarsıyo bakalım çözebilecekmiyim çözümü.kasa kapağı aşağı açılsa çözerimde yukarı açılınca sakat iş. :D kasan müthiş olmuş ayrıca belirteyim modemi kasa içine koyma meselesini bende düşünmüştüm ama riske girmek istememiştim ancak güzel olacağa benziyor.aynen bu yolda devam et.ayrıca bazı arkadaşlar cad çizimlerindeki renk tonlarına bayılmış gibi cad teki gibi plexileri kırmızı yaparsan çok daha güzel olacağını tahmin ediyorum tabii içeriyede uv aydınlatma yapman şart.
  • dostum biz kapakları kaldırmada kullandığım malzemelerı hırdavatcıdan tanesı 2 ytl aldım sende bulabılırsın aslında var sor sorustur kesın vardır tabıkı dedıgın gıbı yapıcaz uv su sugutma ama sımdılık bununla yetınmek zorundayız maddı butce kalmadı bıraz zaman hepinize teşekkürler.
  • Güzel Olmuş Ellerine Sağlık Çok Emek Harcamışşsın
  • Gerçekten çok güzel olmuş elinize sağlık
  • Walla Sitedeki Modların En iyileri arasındadır zaten 3-4 tane böle adam gibi bişiler var.(Benim için)
    Güzel emek harcanmış sonuç güzel.
    Bence o kasaya tek sistem.Güzel bir Su Soğutma 2radyatör falan.
    2. gibi olsaydı sanki daha iyi olurdu gibi.Ama genede Ellerinize Sağlık Gelitirilmesini Bekliyorz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend. -- 4 Aralık 2007; 20:14:36 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.