Şimdi Ara

KASALARIN GÖKDELENİ CM-SKYSCRAPER (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
20.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet bende yukarıdaki tavsiyelere katılıyorum kapaklar konusunda...

Yani açıldıklarında daha karizmatik durabilirler mesela otobüs bagaj kapaklarındaki gibi yukarıya doğru yada aynı mekanizma yana doğru açılacak şekilde uygulanabilir belki...

Bide su soğutma için alt tarafa ek depo yerine kasa içindeki oldukça geniş alanı kullanabilirsiniz diye düşünüyorum böyledece fazla kalabalık olmamış olur çünkü bu haliyle oldukça şık ve asil duruyor.
    Mesela tavandaki plexi ye buzlanma gibi görünmesi için zımparalama yapabilirsiniz çok tatlı duruyor özellikle tavan kapaklarında...

Ayrıca ışıklandırma konusunda bende kırmızıya katılıyorum birbirine çok yakışan renkler siyahla kırmızı ama bu ışıklandırma için ama yan kapaklardaki fanlar için bulabilirseniz şeffaf fanlar kullanarak içerisini daha çok gösteriyormuş imajı yaratabilirsiniz. Ve kablolardada tek renk Uv renklendirme uygularsanız yada kabloları saklayıp sıvı soğutma için kullanılan sıvının rengini bu şekilde yaparsanız harika olur diyorum...

Çalışmalarınızdan oldukça ilham aldım diyebilirim 3 gün sonra kendi çalışmama başlıycam ve gerçekten süper ışıklar doğurdunuz. Mesela şu kapakları yukarıda tutan mekanizma çok hoş özelliklede normal ATX kasalar için çok hoş durabilir... O aparatın adı nedir hnerde bulabiliriz bilgilendirirseniz sevinirim...

• quote:

Orjinalden alıntı: boss85

Evet bende yukarıdaki tavsiyelere katılıyorum kapaklar konusunda...

Yani açıldıklarında daha karizmatik durabilirler mesela otobüs bagaj kapaklarındaki gibi yukarıya doğru yada aynı mekanizma yana doğru açılacak şekilde uygulanabilir belki...

Bide su soğutma için alt tarafa ek depo yerine kasa içindeki oldukça geniş alanı kullanabilirsiniz diye düşünüyorum böyledece fazla kalabalık olmamış olur çünkü bu haliyle oldukça şık ve asil duruyor.
    Mesela tavandaki plexi ye buzlanma gibi görünmesi için zımparalama yapabilirsiniz çok tatlı duruyor özellikle tavan kapaklarında...

Ayrıca ışıklandırma konusunda bende kırmızıya katılıyorum birbirine çok yakışan renkler siyahla kırmızı ama bu ışıklandırma için ama yan kapaklardaki fanlar için bulabilirseniz şeffaf fanlar kullanarak içerisini daha çok gösteriyormuş imajı yaratabilirsiniz. Ve kablolardada tek renk Uv renklendirme uygularsanız yada kabloları saklayıp sıvı soğutma için kullanılan sıvının rengini bu şekilde yaparsanız harika olur diyorum...

Çalışmalarınızdan oldukça ilham aldım diyebilirim 3 gün sonra kendi çalışmama başlıycam ve gerçekten süper ışıklar doğurdunuz. Mesela şu kapakları yukarıda tutan mekanizma çok hoş özelliklede normal ATX kasalar için çok hoş durabilir... O aparatın adı nedir hnerde bulabiliriz bilgilendirirseniz sevinirim...

arkadşım yorumların için sağol kapaklarda kullandığımız parçanın ismini bilmiyoruz ama sen alıcağın yer nalburcular adına gelince kapağı açık tutmaya yarayan ne bileyim güzel bi tarifle bulacağına inanıyorum kolay gelsin sanada ..

• Önemli olan böyle bir projeye başlamak değil bitirebilmektir.Mesela ben defalarca başlama girişimime rağmen yarı yola gelmeden vazgeçtim.En son ahşap a karar verdim ancak dörtleyebildim yine kaldı.Fakat inanıyorum ki bu iş gerçekten kendibaşına bir sektör oluşturacak.Ve aramızdan bazıları bu işi hobilikten çıkarıp bir iş olarak görecekler.Yurt dışında da bu işin populer olmasına karşın bizim ülkemizde bu işe gönül verenlerin daha yaratıcı oldugunu düşünüyorum!Ne dersiniz?
  • off manyak bi kasa ellerinize sağlık
  • BEYLER ELİNİZE SAĞLIK NE DİYİM SİZ PARA BAKIMINDAN RAHAT OLSANIZ VARYA YARIŞMALARA BİLE GİREBİLİCEK Bİ KASA BENM AÇIMDAN ÇOK GÜZEL ÇOK HOŞ Bİ KASA EMEĞİNİZE SAĞLIK SIFIRDAN BİŞİLER YARATMAK ZORDUR SİZ BUNU YAPIOSUNUZ VALLA BRAVO ÇİZİMLERİ 3D MAX İLE Mİ YAPIOSUNUZ ???
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orjinalden alıntı: leventcepken

BEYLER ELİNİZE SAĞLIK NE DİYİM SİZ PARA BAKIMINDAN RAHAT OLSANIZ VARYA YARIŞMALARA BİLE GİREBİLİCEK Bİ KASA BENM AÇIMDAN ÇOK GÜZEL ÇOK HOŞ Bİ KASA EMEĞİNİZE SAĞLIK SIFIRDAN BİŞİLER YARATMAK ZORDUR SİZ BUNU YAPIOSUNUZ VALLA BRAVO ÇİZİMLERİ 3D MAX İLE Mİ YAPIOSUNUZ ???

solid works 2007 programı ile yaptım.
  • ellerinize sağlık... gerçekten ustasınız sizler... yani kasa şuan bile çok iyi durumda ama bide son 3d resimlerdekine iice benzerse (kırmızı siyah uyumu, süper su soğutma vs vs vs ...) yapılmış en iyi modlardan biri belkide en iyisi olur.Çalışmalarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyoruz...kolay gelsin
  • güzel olmuş elinize sağlık.Ancak bu forumu uzun süredir sessiz bir şekilde takip etmekteyim ve gördüğüm o ki modifikiasyon bölümünde baştan yaratılan kasaların tümü, hep daha irisini büyüğünü yapmaya yönelik. Peki makul olan küçüğü değil mi yani niye kimse bir lcd monitörün arkasına bir donanım yerleştirmior (imac)(belki bu extrem oldu ama) daha küçük kasalar üzerinde çalışmıyor.? acaba maddi imkan yeterizliğimi yoksa sadece herkesin zevki aynı yöndemi? benimki sadece merak..
  • maliyeti ne kadar tuttu bu kasanın sana aslında külüstür kadalarıda birbirine ekleyip yan yana koyup birtanede masa yapabilir sin Seni tebrik ederim çok güzel olmuş bu devirde millet bilgisayarı küçültmeye çalışıyor sen ise büyültmeye farklı olmak istiyosun başarsın Bunu arkadaşların görürse ağızları açık kalır.Bişi daha soracam bu kasayı eve nasıl getirdin

• ellerinize sağlık süper iş çıkarmışsınız ama daha kaliteli boya ile daha mükemmel olacağına inanıyorum!!
  • gerçekten mutfaklarda kullanılan mekanizmayı kasda kullanmanız çok değişik bir bakış açısı ve çok zekice olmuş :)

ankarada oturuyorsanız aradığınız mekanizmaları sitelerde "orjinal torna" isimli yerden temin edebilirsiniz( karacakaya caddesinin orta taraflarında, kime sorsanız bilir yerini). bu yerde birçok mekanizma çeşidi bulunmakta, ihtiyacınıza göre elde edebilirsiniz.
  • Helle kardeş yap şu kasayı son halini görelim bakalım olmasa sana parasını veriri yaptırım :=) çok beyenedim gerçekten güzel bir server kasa olur ::)
  • sağlam çalışma olmuş helal olsun ne diyim
  • iyide bu sonuçta bir mod çalışması .Niye ufak olsun ki.Hiç mod için otomobillerini küçülten gördünüz mü bende eski bir çamaşır makinesinden mi yapsam ne
  • güzel çalışma kardeş helal
  • bütün bunların yerine kasaları üst üste koyarakta bi masadaki iki monitörü kontrol edebilirdiniz. yani amacınız kasanın üst üste olmasımı? bu şekilde daha iyi bi performansmı alcaksınız bu çalışmalarınıza anlam veremiyorum hayır dizaynınız süper ama amac sonuc çok saçma böyle bi dizayndan sonra bu kasaya kalkıp yürümesi yakışırdı diye düşünüyorum ben?

yada kendi kendine açılan bilgisayar yada sahibinin ne yapıcağını önceden algılayıp yapan bi bilgisayar
  • quote:

BEYLER ELİNİZE SAĞLIK NE DİYİM SİZ PARA BAKIMINDAN RAHAT OLSANIZ VARYA YARIŞMALARA BİLE GİREBİLİCEK Bİ KASA BENM AÇIMDAN ÇOK GÜZEL ÇOK HOŞ Bİ KASA EMEĞİNİZE SAĞLIK SIFIRDAN BİŞİLER YARATMAK ZORDUR SİZ BUNU YAPIOSUNUZ VALLA BRAVO ÇİZİMLERİ 3D MAX İLE Mİ YAPIOSUNUZ ???

sıfırdan bişi yapmakmı? madem öyle neden patentini almıyolar yada neden biz bilgisayarları abd den alıyoruz? madem sıfırdan yapabiliyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadirozanyuce

quote:

sıfırdan bişi yapmakmı? madem öyle neden patentini almıyolar yada neden biz bilgisayarları abd den alıyoruz? madem sıfırdan yapabiliyolar

Arkadasim gordugum kadari ile forumda tum mod yapanlara karsisiniz.Anlamıyorum.Ya siz çok daha iyilerini yapabiliyorsunuz.Yada...neyse.Bence daha yapıcı eleştirilerde bulunabilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: isem

quote:

Orjinalden alıntı: kadirozanyuce

quote:

Arkadasim gordugum kadari ile forumda tum mod yapanlara karsisiniz.Anlamıyorum.Ya siz çok daha iyilerini yapabiliyorsunuz.Yada...neyse.Bence daha yapıcı eleştirilerde bulunabilirsiniz.

amacımız sadece diğer kasalardan farklı olmasıydı sadece bu ,böyle olmasını istedik çünkü içimizdeki yaratıcı ruh bize bu şekilde yapmamız gerektiğini söyledi .eğer ki: bu böyle saçma olur bu olmaz buda olmaz bu çok gereksiz deseydik iki neon bi fan takıp bunu modifiye yaptık diye buraya koyardık ki ozmanda ooo çok güzel olmuş deyip geçerdin eminim
    evet saçma biz saçma olan şeyleri severiz ki böyle bi kasa tasarlayıp yaptıkk hemde sıfırdan yaptık tasarım surecınden gerçeğini yapana kadar ama sadece kasanın dısını ve gereken ıc tesısatı yanı senın sıfırdan anladıgın ıc elektronık aksama kadar bastan her seyı degıl sıfırdan bişiler yaratmak zordur diyen arkadasta emınım sadece dısı ıcın bunu söylemıstır kı sen bunu yanlıs anlamışsın.ayrıca (neden biz bilgisayarları abd den alıyoruz?) demişsin america olsun çin japonya yada diğer gelişmiş ülkerler o ülkelerde bu ülkede olan kalın kafalar yokta onu için teknolojiyi onlardan satın alıyoruz eminim anlamışındır yorumlar ve verdiğiniz manevi destek için teşekürler arkadaşlar

son olarak : Saçma olmayan hiçbir fikrin ümidi yoktur (Albert Einstein)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CM-SKYSCRAPER -- 21 Eylül 2010; 21:57:23 >

• İLK BAŞTA RUTBENIZI GORUNCE HAKSIZLIK OLDUGUNU DUSUNDUM CUNKU HAKEDEN COK KISI VAR DH DA AMA SIZDE HAKETMISINIZ GERCEKTEN GUZEL BIR PROJE İŞÇİLİĞİ CNC YE BIRAKILMIŞ GIBI OLSADA ARADA BIR İŞÇİLİKTE SIZINDIR BU PROJEYI HAYATA GECIRMENIZ GUZEL BIR OLAY TEBRIKLER
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.