Şimdi Ara

Kasa ve Güç Kaynağı Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, eski bilgisayarımı yenilerken kasa ve güç kaynağını(corsair vs650w) değiştirmemiştim. Şimdi ikisini de değiştirmeyi planlıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim? Kasa ve güç kaynağı sebebiyle yaşadığımı düşündüğüm hatalar sebebiyle biraz acil, mümkünse inventus gibi bir mağazaya gidip hızlı bir şekilde çözmeyi planlıyorum.

Bilgisayar özellikleri;

Msi pro b660m-b anakart

rtx 3060ti ekran kartı

i5-12400 işlemci

2x8 3200 mhz ram

samsung 980 500 gb nvme ssd.

Sadece wow oynuyorum, artık diğer oyunları oynamam diye düşünüyorum. Oynasam da 1080p oynarım. İşlemciyi de i-7’ye yükseltmeyi planlıyorum, bu sebeple 750w güç kaynağı yeter herhalde. Kalitesiz ürünler istemiyorum ama ihtiyacımdan fazlasını da alarak boşa para vermek gibi bir düşüncem yok, demek istediğim bütçe kısıtım yok fakat olabilecek en makul fiyatlı ürünleri almaktan yanayım.

• 750w msi satıyorum sıfır 3000tl. Pcie5 ve atx 3 desteğide var.
  • himone H kullanıcısına yanıt
    MSI MAG A750GL Hepsiburada'da 3200₺.
    Msi'ın sitesinde iade kampanyası da var, 300₺ veriyor.

• Merhaba; yeni bir sistem topluyorum, anakart MSI Z690 Pro Wifi, MSI 240R sıvı soğutma kullanacağım, bu sıvı soğutma her kaya olur mu? İnternetten alacağım, iade ile uğraşmayalım. Bir kasa önerisine ihtiyacım var.
  • Kef14 kullanıcısına yanıt
    Ustte attigim kasaya bakabilirsin

• Merhaba yeni hazır sistem aldıkta alırken büyük hata yapıp kasa psu üstünde cok durmadım.

GameBooster GB-GR021BB 650W 80

Kasa ve kendinden psu'lu biraz araştırma yaptımda c4'e benzetenler bile olmuş :)

Daha 1 haftalık sistem kasayı hemen uyguna ne verirlerse okutup yeni kasa ve psu mu alsam yoksa kasa kalsa psu'numu değiştirsem nasıl yapsam bilemedim

i5 12400 f işlemci

gıgabyte rtx 4060 ti eagle ekran kartı

gıgabyte H610M K DDR4 anakart

sistemde bu alırken sanırım 650 ve yukarısı psu almam gerekiyor öneri ve tavsiyesi olan yetkili arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.