Şimdi Ara

Kasa Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

topladığım sistemin parçaları aşağıdaki gibi:

https://pcpartpicker.com/list/xZXTfH

• Intel - Core i9-9900K 3.6 GHz 8-Core Processor
    • Corsair - H115i PRO 55.4 CFM Liquid CPU Cooler
    • Gigabyte - Z390 AORUS PRO WIFI ATX LGA1151 Motherboard
    • ADATA - XPG SPECTRIX D80 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 Memory
    • Samsung - 970 Evo Plus 500 GB M.2-2280 Solid State Drive
    • Asus - GeForce RTX 2080 8 GB ROG Strix Gaming OC Video Card
    • Corsair - 750 W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply

i9 9900k ve rtx2080 in ısınmasını ve h115i pro nun soğutmasını vs. hesaba katarak, en mantıklı kasa ne olabilir düşünceniz var mı?

benim düşündüklerim şunlar:

• nzxt h500i - küçük ve hava akımı kötü diyorlar
    • nxzt h700 - normal boyut, hava akımı ne iyi ne kötü
    • cooler master h500p mesh - sadece mesh olan modelini düşünüyorum (SM10 stok kodlu olan). hava akımı çok iyi ancak pahalı, bir de fazla güzel gözükmüyor
    • fractal design meshify c - küçük ama hava akımı güzel, fakat türkiyede bulmak zor. sadece nanokatalogda var, onda da stokta değil, yurt dışından gelecek de ohoo
    • corsair 275r - küçük ve hava akımı kötü diyorlar

• Bu şekilde üst düzey yeni sistem kurdum kasa olarak H700i aldım her yönüyle muazzam . Hava akışı olarak kasa önden ve üstten kapalı gözüküyor ama bahsettiğim 2 tarafta da hava kanalları olduğu için gayet havadar bir kasa
  • "yurt dışından gelecek de ohoo" demek yerine "biraz sabredebilirim" diyebilirseniz Fractal Design iyi tercih olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

"yurt dışından gelecek de ohoo" demek yerine "biraz sabredebilirim" diyebilirseniz Fractal Design iyi tercih olur bence.
    yurt dışından gelmesinde problem yok, zaten ürünlerimin yarısını amazon.com ve amazon.de den aldım.

nanokatalog.com ayrı bir dünya, 1 ay 2 ay bekleyen var. direk amazondan o fiyata kendim getirebiliyor olsam direk alırdım zaten, ama yurt dışından kasa alınmaz. 100 dolar kargo parası çıkıyor, onu geçiyoruz o yüzden
  • https://www.hepsiburada.com/cooler-master-case-h500p-siyah-mesh-panel-rgb-led-fanli-super-midtower-kasa-mcm-h500p-mgnn-s10-p-HBV00000CHA0J?magaza=Hepsiburada

hepsiburada kdv indirimiyle 1131 tl'ye geldi, bunu sipariş ettim. hala önereceğiniz kasa varsa söyleyin, olmazsa iade ederim.
  • Sırf merakımdan.. kasa bu kadar pahalı olmak zorunda mı ? çünkü soğutucu iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soul4p

Sırf merakımdan.. kasa bu kadar pahalı olmak zorunda mı ? çünkü soğutucu iyi.
    kasa kötü olursa, kasa içi sıcak havadan kurtulunamazsa, ısınmış radyatörü soğutmak için üfleyen fanlar, kasa içindeki sıcak havayı üfler, sıcak radyatörden sıcak hava geçince soğutma başarılı olmaz. ya da radyatörü ön tarafa bağlayıp direk dışarıdan hava alacak şekilde ayarlayabilirsin, ancak bu sefer de kasanın önünde mesh panel olmazsa (full delikli), düz cam ya da çelik plastik vs. panel olursa, adam gibi hava çekemez, soğutma yine başarılı olmaz. başarılı olsa bile, radyatörden geçerken aldığı ısıyı direk kasa içine atar, ekran kartı ekstra ısınır bu sefer.

h500p mesh'in (2 versiyonu var, ilkinin önü cam, o dandik olan. mesh versiyonu ile arasında fiyat farkı da yok, alacak varsa sakın aldanmasın) önündeki 2 tane 200mm lik fanın sağladığı hava akışı muazzam, üstüne üstlük ön panel de full mesh yani delikli, direk düz doğrultuda hava çekebiliyor kasa içeri. diğer türlü kapalı panelin kenarlarındaki boşluklardan 90 derece çekebildiği kadar hava çeker, o da adam gibi overclock yapmak için yeterli olmuyormuş. özellikle i9 9900k gibi 8 çekirdek 16 thread işlemciyi tüm çekirdekleri 5ghz ve üstüne overclockladığında çok fazla ısınıyor ve o ısıyı atması için soğutucuya ve kasa içi diğer bileşenlerin yarattığı sıcak ve soğuk hava akımlarına dikkat etmek gerekiyor

• full delikli olanları severim prizden fan takmaya yarar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: soul4p

full delikli olanları severim prizden fan takmaya yarar :)
    o ne demek
  • Kasa önüne mini vantilatör koyup hava akışını arttırmaktan bahsediyor.

• anladım :) ama tabii ki mesh olmasının amacı o değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.