Şimdi Ara

Karşınızda yavru vatanın ilk yerli otomobili: Günsel Model 1 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
2
Favori
7.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: infectedvoice

ben iktisat fakültesi mezunuyum ve 25 yıldır otomotiv sektöründeyim neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum, bir eleştirimiz var ise düşünerek tartarak yapıyoruz, az düşünen tüm canlılarda olduğu gibi sadece içgüdülerime dayanarak hareket etmem ve hiç kimseyi desteklemem senin yaptığın gibi ...şu aşamadan sonra cehaletini bana yansıtma istersen..

öncelikle seçim öncesi yerli oto test sürüşünün kesinlikle halkı aldatan bir show olduğunu biraz zekası olan her insan gibi kabul edelim..

linkini attığın videoda elle tutulur somut hiç bir şey yok.. hatta olabildiğince aldatma var , örneğin adamlar her arabada bulunan akünün üzerine bile, sanki olağanüstü bir teknoloji gibi 12v battery etiketi yapmışlar bilmeyenlerin gözlerini boyamak için.. veya bakan her yerde kablolar var diyor, kardeşim kablonun metresi 1,5 tl sen kablodan değil bize tübitakın ne ürettiğinden ne geliştirdiğinden bahset..
    spiker soruyor bunları tübitak mı yaptı, bakan diyor ki yok yapmadı ama yapacak.. hey yavrum hey.. yapacak tabi mutlaka yapacak.. ulan oto yan sanayimizi geliştireceğiz diyorlar ama rekabete dayanamayan, girdi maliyetleri yüksek olan yerli üreticilerin bir çoğu markasını yaşatabilmek bazı kalemlerde üretimi bırakıp uzak doğudan ithal ettikleri malları kendi kutularında satmak zorunda kaldılar.

her neyse hedefin yerli oto olduğundan hareketle; seçilen epsilon platformundan tübitakın kapasitesine kadar pek çok şeyi irdelediğimizde kesinlikle başarıya ulaşılması bu şartlarda imkansız bir projedir. sadece zayıf ihtimalle yurtdışı kökenli nevs firması bir şeyler yapar ederse belki , o zaman da projenin yerliliği tartışılır..

unutma bir durumu körü körüne savunmaktansa yanlışlarını eleştirmek, ileriye gitmek için kesinlikle daha doğru yoldur..

git otede agla

herkes üniversitesi mezunu artik kendini zeki mi saniyosun

adamlar aa secim var biz bunu duyurmayalimmi diyecekler köstek

2019 yili baslangicinda yapamazsa o zaman sorarsin

Aglasanizda sizlasanizda yerli teknoloji ilerliyor anladinmi

sen git pkk ve dhkpc yi zirayet eden baskaninin hayallerini dinle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şansa bak. Başta Erdoğan varken yapılan her şeye yuh çekmek zorundayız. Yuhhhh yerli arabaymış yuhhh Türkiye araba yapamaz yuuhhh Erdoğan varken olmaz yuhhhh

• quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

ben iktisat fakültesi mezunuyum ve 25 yıldır otomotiv sektöründeyim neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum, bir eleştirimiz var ise düşünerek tartarak yapıyoruz, az düşünen tüm canlılarda olduğu gibi sadece içgüdülerime dayanarak hareket etmem ve hiç kimseyi desteklemem senin yaptığın gibi ...şu aşamadan sonra cehaletini bana yansıtma istersen..

öncelikle seçim öncesi yerli oto test sürüşünün kesinlikle halkı aldatan bir show olduğunu biraz zekası olan her insan gibi kabul edelim..

linkini attığın videoda elle tutulur somut hiç bir şey yok.. hatta olabildiğince aldatma var , örneğin adamlar her arabada bulunan akünün üzerine bile, sanki olağanüstü bir teknoloji gibi 12v battery etiketi yapmışlar bilmeyenlerin gözlerini boyamak için.. veya bakan her yerde kablolar var diyor, kardeşim kablonun metresi 1,5 tl sen kablodan değil bize tübitakın ne ürettiğinden ne geliştirdiğinden bahset..
    spiker soruyor bunları tübitak mı yaptı, bakan diyor ki yok yapmadı ama yapacak.. hey yavrum hey.. yapacak tabi mutlaka yapacak.. ulan oto yan sanayimizi geliştireceğiz diyorlar ama rekabete dayanamayan, girdi maliyetleri yüksek olan yerli üreticilerin bir çoğu markasını yaşatabilmek bazı kalemlerde üretimi bırakıp uzak doğudan ithal ettikleri malları kendi kutularında satmak zorunda kaldılar.

her neyse hedefin yerli oto olduğundan hareketle; seçilen epsilon platformundan tübitakın kapasitesine kadar pek çok şeyi irdelediğimizde kesinlikle başarıya ulaşılması bu şartlarda imkansız bir projedir. sadece zayıf ihtimalle yurtdışı kökenli nevs firması bir şeyler yapar ederse belki , o zaman da projenin yerliliği tartışılır..

unutma bir durumu körü körüne savunmaktansa yanlışlarını eleştirmek, ileriye gitmek için kesinlikle daha doğru yoldur..

git otede agla

Eğer bir insan yukarıdaki gibi saldırıyorsa doğru yoldasınız.

Adam sana düzgünce uygun bir üslupla anlatmış. Çocuk gibi cevap veriyorsun. Senin karşı tezin bile yok. Tek bildiğin a haberin anlattıklarından ibaret. Adam pkk yada dhkpc ile ilgili en ufak bir şeh yazmış mı ima etmiş mi Zaten sizi desteklemeyen ya terörist yada darbeci değil mi. Yok artık eğitim cehaletide alamıyor. Diğeri zaten hep baki kalıyor.

• Karakolları gecekondu gibi olan Türkiye araba yapacak ha, emin olun o arabada gece kondu gibi olur. Milli takıma ve TFF'nin kodamanlarına dağıtılan primlerle, tüm ilçe karakollarımız kalekola çevrilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 11 Ekim 2016; 12:11:56 >
  • Burda akp ile ulke supermis guclu gibi gostermeye calisanlarla muhattap bile olmayin hepsi akp ile calisma icinde olan birinin cocugu veya calisani akli sira burda yazarak bos bos konusuyorlar yazik gercekten keske dedikleri gibi olsa ama olcak gibi degil gercekler yasancak bir ulke degil burasi

• quote:

Orijinalden alıntı: Tall Man

quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

git otede agla

Eğer bir insan yukarıdaki gibi saldırıyorsa doğru yoldasınız.

Adam sana düzgünce uygun bir üslupla anlatmış. Çocuk gibi cevap veriyorsun. Senin karşı tezin bile yok. Tek bildiğin a haberin anlattıklarından ibaret. Adam pkk yada dhkpc ile ilgili en ufak bir şeh yazmış mı ima etmiş mi Zaten sizi desteklemeyen ya terörist yada darbeci değil mi. Yok artık eğitim cehaletide alamıyor. Diğeri zaten hep baki kalıyor.

çok çok teşekkür ederim hem duygularıma tercüman oldunuz, hem de beni bununla muhatap olmaktan kurtardınız.

• APOTHEON kullanıcısına yanıt
    Adamların amacı üretilen ve geliştirilen parçaların hazır bir kasa içinde denenmesi..O yüzden bu firmanın kasasını kullanmış..Piyasaya bu haliyle çıkacak değil..
  • ersabr E kullanıcısına yanıt
    Hayatınızda hiç yakın doğu üniversitesine gittiniz mi? Hocalarını biliyormusunuz? Stanforddan, princetondan kaç tane hocası olduğunu? Peki yakın doğu üniversitesi kurucusu suat beyin ne kadar zengin olduğunu? Ben size diyorum ki renault şuan arabayı yakın takip ediyor. Çünkü geliştirilen pil çok verimli. KKTC yüzölçümü çok büyük bir devlet değil. Bu yüzden üretilen pille tam kapasite de adanın bir ucundan bir ucunu defalarca gidip gelebilirsiniz. Sarj konusunda da akaryakıt istasyonları hiç sorun olmaz. Dedim ya ada küçük. Mükemmel bir proje. Arkadaşımın anlattığına göre sadece aerodinamik için 2 sene harcamışlar.

• Seni her konu da görüyorum. Şeriatçı bir insansın. T.C devleti anayasasına göre suç işliyorsun. Bir de gelmiş trollük yapıyor. Adminler ne yapıyor anlamıyorum. Adam alanen suç işliyor bari cezasını forumda verin.

• Muhammet1993 M kullanıcısına yanıt
    Yahu trolsünüzde bu kadar belli etmeyin be kardeşim her konudan reklam her konudan nasiplenme peşindesiniz hedef 2023 müşşşş
  • "Papaz eriğini imam eriğine çeviren" zırvaya destek veren proje muamelesi yapan embesil bir kuruluş olduğu sürece ileri gitmemizin imkan ve ihtimali yok !!!!

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/tubitakin-son-projesine-tepki-yagdi-1228807/
  • Kumarhaneletin kazandığı parayla amerikayı alırsın kıbrısta

Geç kalmışlar bizim gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

quote:

Orijinalden alıntı: ozan1212

quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet1993

Hiç fena degil . gayet de hoş duruyor . kıbrıs dan güzel bir atak . bizim milli arabamıza da çok az zaman kaldı . herşey güzel gidiyor . hainlerden arınıyoruz durak kalkanı ile sınırlar güvenli hale geliyor ekonomi süper gidiyor rusya ile aramız iyi oldu dış ülkelerle ticaret ler iyi gidiyor araplar yatırım yapıyor . Allahın izniyle herşeyimiz iyi gidiyor . hedef 2023

Hahahahaaha

Sen gülmeye devam et; biz Dünyaya sözümüzü dinletecek gücümüzü arttırmak ile meşgulüz. Sen gülmeye devam et; biz Türkiye'yi Avrupa'nın en güçlü devletleri arasına sokmak için uğraşıyoruz. Sen gülmeye devam et Türkiye 3 ayrı terörle mücadele ederken aynı zamanda Güçlendirdikçe güçlendiriyoruz. Anlayacaüın bizim gülmeye vaktimiz yok. Sen gülmeye devam et ama haline gülecek vaktim yok.

50 sene ilerinde adamlar sen ne gücünden bahsediyorsun?

150 seneden 50 ye indirdik. Yakinda fark kalmayacak insallah.

• Geçenlerde Elon Musk'la iki el tavla atalım dedik, hazır tavla atarkene de sohbet muhabbet gırla gidiyor. Neyse konu döndü dolaştı bizim yerli arabaya, Elon, "N'oldu Tsu olm sizin şu yerli araba işi" dedi. Elon, dalga geçme olm, bak 2019'da yollardayız, hatta dedim bizim TÜBİTAK senin yapamadığın pili yaptı, onu entegre etmeye çalışıyo, pil hareket ettikçe kendini şarj ediyo ama tabi onun şarj etmesi için bi tutam benzin de koymak gerekecek ama neyse işte yapıyoruz bişeyler" dedim. "Yav he he" dedi Elon, kibarca gülümsedi arkasından pis bir muhahahhaa koyurdu genişce ağzından ve kısa boğazından. Önce yatıştı sonra da devam etti, "Sizde , bir söz vardı, aaa, ııı, neydi o dur bakim, hah buldum", "Elalem aya biz yaya, maalesef bu sözü değiştirmek gerekecek." "Hayırdır, Elon'cum, nerden çıktı bu şimdi?" "Tsu'cum dedi biz Mars'a gidiyoruz, siz de artık elalem Mars'a, biz Kars'a dersiniz." dedi. Gülüştük, daha doğrusu o bir muhahahhahaa daha bastı, ben yine ezik ve çaresiz, zar tutmaya devam ettim, en azından tavlayı kazanayım bari ne yapayım... (Merak edenler!)

Küçüklüğümden beri hayalimdir, yerliaraba, elalemin şavrolesi, kadillakı var, bizim kuş serisi, reno 12 miz derdim. Acı gerçekle büyüyünce yüzyüze geldim meğerse ne kuş serisi, ne de reno 12 bizim değilmiş. nasıl olur dedim anadolumuz var, meğersem o da kıytırık çeklerin skodasıymış, hani küçükken çarpık bacaklara "skoda bacak" diye dalga geçme sözünde geçenden...Neyse bir yerli araba haberi gördüm geçenlerde, hani lan yoksa dedim, onca tantanadan sonra olur mu acaba? Biraz araştırınca yine acı gerçekler... Neyse en azından bu sefer ki bir saab...

Ha, yerli otomobil mi? Yerli tohumun bile kalmadığı bir ülkede yerli araba çok da gerekli bir şey değildir herhalde....

Edit: tapaj, link ekleme vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsunamic -- 11 Ekim 2016; 15:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: otostopcu97

Seni her konu da görüyorum. Şeriatçı bir insansın. T.C devleti anayasasına göre suç işliyorsun. Bir de gelmiş trollük yapıyor. Adminler ne yapıyor anlamıyorum. Adam alanen suç işliyor bari cezasını forumda verin.

reis fotosu koymak suç zaten

Belkide küfür ve hakaret etmediğimden ceza alabilecek tarafım yoktur

Buraya küfürlü yorumumu koyacak kimse yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 11 Ekim 2016; 15:28:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alex59

Arkadaş bırakın şu yavru vatan ağızlarını asıl yavru vatan her daim bizdik. Biz sokakta telefonları jetonla kullanırken adamlar çipli kartlı telefon kullanıyordu.

Bizler yokluktan murat 131 sürerken adamların ticari taksileri bile mercedes'ti seveyim böyle yavruyu.

Ayrıca orda özellikle 1997/1998 arası askerlik yapanda varsa hatırlayacaktır, oranın halkı Türk askerini hiç sevmez mevcut bir ürünü Türk askerine göz göre göre 2/3 katı fiyatına satar her fırsatta kendi askerleri (mücahit diyorlar) onları övüp sizi muhatap bile almazlardı.

Rahmetli Rauf Denktaş zamanında devlet bize yakındı ama o gidince kendi bildiklerini yapmaya ve kendi ayakları üstünde durmak için çabalamaya başladılar bu ve bunun gibi projeleri daha çok göreceğiz onlardan.

Kısaca yavru vatan hikaye adamlar artık halkını dinleyip bağımsızlığa gidiyorken bu projenin bana bir getirisi olmayacağı gibi ilgilendiren bir tarafınıda görmüyorum.

Artı kendilerine yavru vatan denilmesinden hiç hoşlanmazlar
    Biz KKTC yiz derler yavru vatan ne olar ;)

• öz ızgara "ben süpermenim" diye bağırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teterboro

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

80 yıl siz yönettiniz deyip kenara çekilen arkadaş grubuna sormak istiyorum. Cumhuriyet öncesi durumumuz ne idi? Yani düvel-i muazzama seviyesinde bir sanayi , sağlık altyapısına sahiptik ama bir gecede cumhuriyet mi bitirdi bunları? Ya da ileri düzeyde entelektüel bir halk kitlemiz mi vardı?

Liman Paşa'nın anılarını okuyun ültfen. Türkiye'de Beş Yıl ismi ile Türkçe olarak da basıldı. Orada görürsünüz Osmanlı Osmanlı dediğiniz devletin ne hale geldiğini. Kendi ağzından söylüyorum, Türk köylüsünün karnı kurtla kaynıyordu, en övündükleri yoğurt bile pislik içindeydi, yiyemiyorduk diyor.

Bunları hemen harp öncesi tutulan notlara ait konular. Daha cihan harbi çıkmamış, cumhuriyet kurulmamış.

Cumhuriyet olmasaydı, bu gün anadolu köylüsü hala köylü idi. Bu 80 yılda ne yaptınız muhabbeti kabak tadı verdi.

Sen ya da ben yok kardeşim. Biz varız. İstesen de böyle, istemesen de.

Düzenleme: imla

Aynen dediklerinize artık ilkokul çocukları bile inanmıyor. Dedigin gibi bir gecede mahfettiniz herşeyi . 15 temmuzda da 1 gecede hallediyordunuz tıpkı 12 aralık ve 28 şubattaki gibi . amerikanın suriye ye demokrasi götürmesi gibi . bunlar artık ilkokul muhabbetleri sen geç bu palavaraları

arkadaşım fetuyu yüceltip başımıza siz bela ettiniz. hatta ve hatta başınızdaki adam bela etti. 40 yıldır belki var bu örgüt. ama sizin zamanınızda bu kadar büyüdü. ne istedilerde vermedik sözü bunun en büyük kanıtıdır. benim gözümde bu partiye oy verenlerin tamamı fetocu vatan hainidir. buna sen de dahilsin. bize vatan millet sakarya edebiyatı yapma. biz yemiyoruz sizin bu boş laflarınızı...

Fetö gibi insanların ellerine ittinizbu milleti . istiklal mahkemeleri zamanları öncesi sonrası memlekette adam bırakmadınız hoca bırakmadınız din bilen alim bırakmadınız asmaktan. bu gibi adamlar türedi . neden her darbe sag kesime oluyor sonrasında sol kesim başa geliyor bunu hiç mi düşüneniniz yok ? Kafatasınızın içindeki hiç mi muhakeme yapamıyor bu kadar körü körüne ölümüne muhalefet olmayın . dogruları da kabul edin .

Ayakta alkışlarım seni kardeşim. Ama bak doğruları yazdığın için her zamanki gibi ban yemişsin. Gerçeklere alerjisi var bu forumun.

siz tek başınıza ibadet edemiyormusunuz? size illa birinin yardımcı olması mı lazım? Allah insanı yaratırken beyin vermiş. ondan üstün akıl vermiş. klavuz olarak da Kuranı kerimi yollamış. ama siz bir takım hocaların laflarına inanmaya devam ediyorsunuz. yazık. gerçekten yazık...

• Öyle kolayca anlaşılacak şey olsaydı Peygamber yollanmazdı, her ayetin kaç farklı meali, tefsiri var. Haberin yok bunlardan tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Öyle kolayca anlaşılacak şey olsaydı Peygamber yollanmazdı, her ayetin kaç farklı meali, tefsiri var. Haberin yok bunlardan tabii.

iyi ya işte peygamber var. kitap var. aç oku. anlayabildiğin kadar okusan yeter. senin de birilerine inanmaya ihtiyacın varsa bana inan..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.